Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Az volt a fő probléma, hogy rendszeresen totál off-ba vitt témákat belpollal fűszerezett pénzügy vonalon. És nem úgy, mint másokkal is megesik néha, hogy egy kicsit kisiklatja az adott témát. ...
Arról nem beszélve, hogy az a pénzügyes vonal is tele volt romantikus elképzelések sokaságával (mondjuk, ha 18 év alatti, akkor még értem, ha 30 fölötti, akkor meg ciki, ha netán közgazdász is, akkor meg marha égő).
 
M

molnibalage

Guest
Akkor kérlek ne tégy külömbséget régi és új tagok között. Minden fölényeskedőt, személyeskedőt tegyetek ki kényszerpihenőre. akkor, ha következetesek lennétek, talán nem lenne ennyi fröcsögés, vagy olyan hozzászólás, amiről írtam. Függetlenül, hogy ki és mi az illető. Enélkül csak itt is a kettős mérce érvényesül. Akár a kegjobb írónak is vissza kellene venni magából és akkor Zeal sem reklamálgatna... Mondjuk a nemrég bannoltak sokszor elvetették a súlykot, megérdemelték, de azért a történteken a még itt lévő többinek is érdemes lenne elgondolkodnia, magába néznie.
Kérlek fejtsed ki, hogy miért, miből és hol kellene visszavennem.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Arról nem beszélve, hogy az a pénzügyes vonal is tele volt romantikus elképzelések sokaságával (mondjuk, ha 18 év alatti, akkor még értem, ha 30 fölötti, akkor meg ciki, ha netán közgazdász is, akkor meg marha égő).


Ne tartalmat bíráljatok, szerintem, hanem stílust. Azt, hogy ki milyen véleménnyel él, azt még nem feltétlen kell kizáró okká tenni, Sőt az nem ellentétes a szabályzattal. De, hogy ki hogyan kommunikál másokkal az már lehet sőt annak kellene lenni bannolásos megtorlás egyik alapjának. Egy kis jó modor t nem ártana tanítani néhány ittlévőnek, mert a nagyképű fröcsögéstől a durva minősítésekig minden van itt. Főleg akkor, ha valaki a teljesítményével menti a vita stílusát.
 
M

molnibalage

Guest
Ne tartalmat bíráljatok, szerintem, hanem stílust. Azt, hogy ki milyen véleménnyel él, azt még nem feltétlen kell kizáró okká tenni, Sőt az nem ellentétes a szabályzattal. De, hogy ki hogyan kommunikál másokkal az már lehet sőt annak kellene lenni bannolásos megtorlás egyik alapjának. Egy kis jó modor t nem ártana tanítani néhány ittlévőnek, mert a nagyképű fröcsögéstől a durva minősítésekig minden van itt. Főleg akkor, ha valaki a teljesítményével menti a vita stílusát.
Ja értem. Ha valakinek éles a stílusa az baj, de ha valaki folyamatosan ökörségeket kommentel és aztán áll bele személyeskedéssel hülyeségekbe, akkor bennem van a hiba. (Nyilvánvaló, hogy rólam beszélsz.)
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
T
Ja értem. Ha valakinek éles a stílusa az baj, de ha valaki folyamatosan ökörségeket kommentel és aztán áll bele személyeskedéssel hülyeségekbe, akkor bennem van a hiba. (Nyilvánvaló, hogy rólam beszélsz.)

Tényleg dolgozom és minő "bugyuta" kijelentés, gondolkodom " is. Nem csak rád lehet ezt vonatkoztatni, hanem másokra is. Én általánosságban gondoltam egyébként erre. De nyilvánvaló, amit leírtam, rád is jellemző. Engem itt -még ha legtöbbször csak olvasok is- az szokott zavarni, hogy egy vita előbb-utóbb sárbadöngöléssé válik, meg durva személyeskedésbe. Aztán ez addig megy, míg valaki ki nem fárad, vagy a moderátor el nem kezd törölgetni, súlyosabb esetben bannolni. Szerintem ha valakivel beszélgetsz, valszeg neked sem ilyen a stílusod. Mert azt azt hiszem hosszú távon nem viselné el senki. Hát akkor jó lenne, ha itt is olyan lenne a vita, mint a való életben. És nemcsak veled...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Syu

New Member
2017. november 24.
12
18
3
- "Kokemeny szemelyeskedes"? Hol olvastal te olyat a hozzaszolasomban?
- "A legjobb iro"? Es akkor mar barmit megtehet? Nem en vagyok az elso aki szolni mereszelt a stilusa miatt.
- Az oldal adminjait sem kell feltened, hajaj! :rolleyes:

Lapitson a sok PC-huszar! A velemeny szabad. Es nem "mi" hoztuk be a temat a forumra, hanem az oldal sajat maga promozta a biztpol topikokat (csak te erre nem emlekszel).

Jo, de lehetnel turelmesebb az ujonnan regisztraltakkal. Csak aki itt van evek ota az tudhatja, hogy leepititek a biztpolt. (Meg azt is, hogy nagyon nem kedvelitek a konzervativokat. :oops:)

Mar megint szolni mereszelt valaki... :mad:
Ne is mondd Tcat, ez szornyu. Aldozniuk kellene az adminok oltaran. Ha pedig ugy erzik, hogy valakit igazsagtalanul kidobtak a forumrol akkor tenyleg egy szavuk se legyen. Francba veluk! :hadonaszos:

(Felolem aztan ugy intezed a bannolasokat ahogyan akarod, de szerintem lehetett volna fair es embersegesebb modon is. Az nem lett volna ennyire kenyelmetlen. Mar megint... :rolleyes:)

Koszi! Isten tartsa meg jo szokasodat!

PC huszár... látod, ez a baj. Hogy egy 888at akartok ide csinálni.
Nekem nagyon tetszik ez a fórum, de tudathasadásos is - van az a nagyon magas szintű VALÓDI haditechnikai fórum (nem szólok bele, csak gyűjtöm az ismereteket) - és van az a másik része, ahová eleinte betévedtem, és azt hittem, a kormánysajtó fizetett hirdetéseit nézem.
Arra ott a magyar média 90%a. Ez egy haditechnikai fórum. És nektek köszönhetően ki kell szemezgetni belőle az értéket, a tudást.
Ti "konzervatívok" a haditechnikai részhez semmit sem tesztek hozzá.
Sajnálom, ha ezzel megbántok valakit.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 025
113
A biztpol leépítését én nagyon sajnálnám. Szeretem olvasni.
Az igazi baj az, hogy mindennek van saját topikja a fórumon, de a legtöbben lustaságból össze vissza írogatnak , az adott topik korlátaival nem törődve. Ez szerintem komoly probléma.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
PC huszár... látod, ez a baj. Hogy egy 888at akartok ide csinálni.
Nekem nagyon tetszik ez a fórum, de tudathasadásos is - van az a nagyon magas szintű VALÓDI haditechnikai fórum (nem szólok bele, csak gyűjtöm az ismereteket) - és van az a másik része, ahová eleinte betévedtem, és azt hittem, a kormánysajtó fizetett hirdetéseit nézem.
Arra ott a magyar média 90%a. Ez egy haditechnikai fórum. És nektek köszönhetően ki kell szemezgetni belőle az értéket, a tudást.
Ti "konzervatívok" a haditechnikai részhez semmit sem tesztek hozzá.
Sajnálom, ha ezzel megbántok valakit.


Én már annyira le lettem libsizve, hogy folytatom... Engem nem zavarnak itt a konzervatívok, de az ellenooldal sem. Sőt örülök, ha egy biztpol topicban van ilyen is, meg olyan is....Mert tényleg lehett ugyanazt a biztonságpolitikai kérdést többféleképpen látni, annak megfelelően, hogy az illető pld. milyen nézetekkel rendelkezik. Sokakkal nem azonosulok, de elolvasom, mit írnak..
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A biztpol leépítését én nagyon sajnálnám. Szeretem olvasni.

Tudom, hogy írtam már itt a topicban, de egyébként pont emiatt mozgok ez ügyben bizonyos értelemben kényszerpályán. Vannak akik szívesen olvassák és nem is miattuk áll a bál az adott részlegben rendszeresen. No, velük valahol nettó kicseszés lenne a bezárása. Másik oldalról pedig ismerjük a biztpol részleg régre visszanúyúló gondjait.

Az igazi baj az, hogy mindennek van saját topikja a fórumon, de a legtöbben lustaságból össze vissza írogatnak , az adott topik korlátaival nem törődve. Ez szerintem komoly probléma.

Na igen. Főleg, hogy topicok között is tudnának idézni, át lehetne vinni egy nem oda illő szálat gyorsan a megfelelő helyére.
OK, biztos benne van a lustaság, meg talán anno a fórumnak ez képessége nem lett elégszer elmondva. na majd a 2.0-ás verzióra váltáskor valami komolyabb kiemelést kapnak a régi/új/változott funkciók :)

-----

Engem itt -még ha legtöbbször csak olvasok is- az szokott zavarni, hogy egy vita előbb-utóbb sárbadöngöléssé válik, meg durva személyeskedésbe. Aztán ez addig megy, míg valaki ki nem fárad, vagy a moderátor el nem kezd törölgetni, súlyosabb esetben bannolni.

Igen, sajnos ez valóban így van :| Van akinél előbb, van akinél utóbb, de elszakad a cérna. Sajnos jellemzően olyan emberkék szoktak összeakadni, akiknél gyorsan elszakad. Még ha amúgy adott esetben jogosan is, teszem hozzá :)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ne tartalmat bíráljatok, szerintem, hanem stílust. Azt, hogy ki milyen véleménnyel él, azt még nem feltétlen kell kizáró okká tenni, Sőt az nem ellentétes a szabályzattal. De, hogy ki hogyan kommunikál másokkal az már lehet sőt annak kellene lenni bannolásos megtorlás egyik alapjának. Egy kis jó modor t nem ártana tanítani néhány ittlévőnek, mert a nagyképű fröcsögéstől a durva minősítésekig minden van itt. Főleg akkor, ha valaki a teljesítményével menti a vita stílusát.
A pénzügyes cuccokhoz szándékosan nem szóltam hozzá (csak egyszer, mert unatkoztam és tök hülyeség volt), mert nem dolgozni járok ide, hanem pihenni.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Én már annyira le lettem libsizve, hogy folytatom...
Én eredetileg libernyákként definiálnám magamat nagyjából, de a honi közbeszéd a politológiai definícióktól erősen messze áll, meg most az se mindegy, hogy 1800-as évek liberalizmusa, vagy az 1980-as éveké. Meg amúgy is illik semlegesnek lennem, szóval én már megelégszem az a "társadalmi folyamatok iránt érzékeny szindikalista ökoanarcholiberálistával", oszt mindenki válogassa ki belőle ami tetszik.
Egy időben gondolkoztunk rajta, hogy kéne egy kurzust csinálni arról, hogy a scifi irodalomban milyen társadalmi-gazdaságu rendszerek léteznek, akkor pl tök érdekes lenne. Főleg amiatt, hogy csak az EU-ban legalább 6-féle kapitalizmus-modell létezik.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
PC huszár... látod, ez a baj. Hogy egy 888at akartok ide csinálni.
Ez nem egy safe place. Mennyivel is jobb a fuggetlen Index vagy demokratikus nolponthu szintjet idehozni... :oops:
Nekem nagyon tetszik ez a fórum, de tudathasadásos is - van az a nagyon magas szintű VALÓDI haditechnikai fórum (nem szólok bele, csak gyűjtöm az ismereteket) - és van az a másik része, ahová eleinte betévedtem, és azt hittem, a kormánysajtó fizetett hirdetéseit nézem.
Most megis beleszolsz... es eleg egyoldaluan.
Arra ott a magyar média 90%a.
Mennyi? 90%? Meg jo, hogy a htka valahogy tartani tudja magat a rezsim nyomasa ellen. :D
És nektek köszönhetően ki kell szemezgetni belőle az értéket, a tudást.
Mas ugyanezt gondolja rolatok. A biztpolos tudast higitas nelkul pedig megtalalhatod a neten: nepszavaponthu. Szivesen.
Ti "konzervatívok" a haditechnikai részhez semmit sem tesztek hozzá.
Egyre kevesbe, de ez egy hosszu tortenet. Ha elolvasod a forumokat az elejerol kezdve akkor az okat is lathatod.
Sajnálom, ha ezzel megbántok valakit.
Dehogy sajnalod. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na igen. Főleg, hogy topicok között is tudnának idézni, át lehetne vinni egy nem oda illő szálat gyorsan a megfelelő helyére.
OK, biztos benne van a lustaság, meg talán anno a fórumnak ez képessége nem lett elégszer elmondva. na majd a 2.0-ás verzióra váltáskor valami komolyabb kiemelést kapnak a régi/új/változott funkciók :)
Erre van egy jó kis megoldás: OFF esetén nem kell magatokra vállalni a hsz.-eknek az ide-oda pakolását, csak könyörtelenül ki kell törölni!!! :hadonaszos:
Ettől kezdve a jóemberek - kezdetben fogcsikorgatva ugyan - de majd odafigyelnek hogy mit hova írnak be, és nektek is kevesebb munkátok lesz!! Mondom ezt úgy, hogy időnként én is elkövettem az eredendő OFF bűnözést, úgyhogy magamra is vonatkozik. :p
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Syu

New Member
2017. november 24.
12
18
3
Ez nem egy safe place. Mennyivel is jobb a fuggetlen Index vagy demokratikus nolponthu szintjet idehozni... :oops:

Most megis beleszolsz... es eleg egyoldaluan.

Mennyi? 90%? Meg jo, hogy a htka valahogy tartani tudja magat a rezsim nyomasa ellen. :D

Mas ugyanezt gondolja rolatok. A biztpolos tudast higitas nelkul pedig megtalalhatod a neten: nepszavaponthu. Szivesen.

Egyre kevesbe, de ez egy hosszu tortenet. Ha elolvasod a forumokat az elejerol kezdve akkor az okat is lathatod.

Dehogy sajnalod. :)

A válaszaid nagy része személyeskedés, az nem érdekel. Annak nem itt a helye. Ennyire telik úgy tűnik. Gyenge. :D:D

Nem igazán látom, mi akadályoz meg a haditechnikai ismeretek megosztásában. Max, hogy Molni meg Cifu helyretesz az elképzelt képeségeket, orosz propagandaanyagok meg a fizikát illetően. :D:D:D

A propagandát itt sokan nem szeretjük. Más a vélemény, más a terjesztés. Fura módon ezekben a topicokban a kormány és az orosz vélemény tökéletesen fedésben van a tiétekkel. Mondom, 888. Vagy pestisrácok. Szívesen. :D:D:D:D

Akiket esetleg megbántok, akik tényleg szeretik a hazájukat és értenek is a haditechnikához. Tőlük kérek bocsánatot. Nem tőled, ne értsd félre :D:D:D

Ja, és még több emoji, mert az ahogy látom nagyon kell :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: endre and szpg9

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A válaszaid nagy része személyeskedés, az nem érdekel. Annak nem itt a helye. Ennyire telik úgy tűnik. Gyenge. :D:D

Nem igazán látom, mi akadályoz meg a haditechnikai ismeretek megosztásában. Max, hogy Molni meg Cifu helyretesz az elképzelt képeségeket, orosz propagandaanyagok meg a fizikát illetően. :D:D:D

A propagandát itt sokan nem szeretjük. Más a vélemény, más a terjesztés. Fura módon ezekben a topicokban a kormány és az orosz vélemény tökéletesen fedésben van a tiétekkel. Mondom, 888. Vagy pestisrácok. Szívesen. :D:D:D:D

Akiket esetleg megbántok, akik tényleg szeretik a hazájukat és értenek is a haditechnikához. Tőlük kérek bocsánatot. Nem tőled, ne értsd félre :D:D:D

Ja, és még több emoji, mert az ahogy látom nagyon kell :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Mióta itt vagy, te is csak a politikai meggyőződésednek tudtál hangot adni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A belpol- és a biztpolmaffia napjai meg vannak számlálva. Aki nem alkalmazkodik a fórumhoz repül.
Most akkor bezárjátok az egészet, vagy mi lesz?







Vélemény rovat következik:
Az az érzésem, hogy akik (Te, Tcat, Molni főleg) a biztpol részleg ellen tiltakozik, az úgy nézi le az egészet, hogy bele sem néz a balhékon kívül. Az egész fórum nélküle kis túlzással az autóskártyázás szintjén lenne, a biztpol részen látszik ahogyan használják is a technikát, és ott kontextusában jelenik meg minden, mert legalább annyira meghatározó a HT teljesítménye közben, hogy a műveleti terület és annak tágabb környezete milyen jellemzőkkel bír.

A másik, hogy fontos helyeken is olvassák az oldalt (személyes infó), és főleg nem a technikai részt. Innentől fogva felelősségetek is van. :)))
 
Status
Not open for further replies.