Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Nekem tetszik az új motor. Nyilván vannak/lesznek a bevezetés után apróbb hibák, de a staff azon van, hogy nekünk jobb legyen. Köszönöm a munkátokat!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Modik help!
A régi képemet szeretném visszakapni!
Mivel, gépet cseréltem és az új gépemen már nem fellelhető.
Köszike!
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Modik help!
A régi képemet szeretném visszakapni!
Mivel, gépet cseréltem és az új gépemen már nem fellelhető.
Köszike!

BtfYFn9CMAAOlIO.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem nem túl sok baj lehet ezzel az új fórummotorral, nálam kétbalkezesebb számítógép-felhasználó olvasó/kommentelő nem hiszem hogy akad széles e hazában, és még nekem is sikerült visszajutnom a rendszerbe és olvasni is, kommentelni is. Könnyebb megtalálni az eddig "rejtőző" régi cikkeket is, persze szokni kell ezt is mint minden újat. Lehet persze hogy profiknak egyből feltűnnek olyan hátrányok, amit én észre se fogok venni soha (pl. nem olvasom telóról), de a tudatlanságnak és beszűkültségnek is lehetnek előnyei. :)
Köszi a modernizálást, nekem eddig bejött.
emel
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 030
8 762
113
Nem akadok fenn Molnár úr ismételt útszéli stilusán. Én nem a fórumot nézem elősorban, hanem híreket. Most, pedig, hírek, rövidhírek, képek, videók, stb. amelyek tableteseknek, mobilosok megfelelőek, PC-ken, Notin meg olyan amilyen. A fórumot nem próbáltam ki. Az biztos, hogy számomra nem tetszik a külcsin, de ezt szubjektív. Ide mindenki véleményeket ír, és nem légiharc összefoglaló Molnár módra, hogy csak az a nyerő. Igen a weboldalak többségét átszabják a jelenlegi többségben használt mobil eszközökre, gyakorlatilag a PC s notebook,, tehát gyakorlatilag a fekvő széles monitorokon a net-ezés már csak "középen" használható. Persze így legalább marad hely más programok számára, csak változtatni kell a böngésző szélességén, és ablakban kezelni. Ez általános trend csak nekem nem tetszik.. Egyébként a betűméretek a fórumon megfelelőek, a főképernyőn vannak nagyítva, hogy telefon-tablet közösség részére használhatóbb legyen, tudják olvasni és görgetni. Szerintem a hírek is ilyenek lesznek, sajnos, rövidek talán egyszerűbbek és oda lesz rakva kép vagy videó - mert az emberek már elbutultak olvasni és vizuális eszközökkel jobban meg lehet ragadni.
Ez mások haladásnak nevezik, nekem nem az, de minden webgazdának saját döntése, hogyan alakítja a saját site-ját. Először egyébként a Jetfly, amely ennél sokkal igénytelenebb portál indult el ebbe az irányba. Nos kinézete sajnos ez is hasonló lett.
Egyéni szubjetum ami leírtam, de ezt kérték a tulajdonosok, szerkesztők, hogy írjuk le véleményünket. Nekem pedig ez. Ezért nem értem Molnár Balázs személyes válaszát, mintha Ő lenne a HTKA... Egyébként nem is kell válaszolni a levélre, hiszen egy olvasói levél, amely nem a többség véleményét fejezi ki, arra felesleges válaszolni, ráadásul a külcsin a kor kihívásaira adott válasz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nahát, Czulu a fedélzeten. :)

___
A fórumoknál nem lehetne kiírni, hogy az utolsó olvasás(om) óta hány hozzászólás érkezett?
-Vagy van ilyen, csak még nem látom át?
 
  • Tetszik
Reactions: czulu

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 080
9 189
113
@kelepisti Nincs ezzel a véleménnyeddel semmi gond, nem csak pozitív visszajelzéseket vártunk, várunk. Nem lehet mindenki ízlését eltrafálni, enny - de ezt lényegében írtad magad is.

Szerintem a hírek is ilyenek lesznek, sajnos, rövidek talán egyszerűbbek és oda lesz rakva kép vagy videó - mert az emberek már elbutultak olvasni és vizuális eszközökkel jobban meg lehet ragadni.

Nincs semmilyen egyszerűsítési célunk ezekkel az új formátumokkal - egyszerűen annyi húzódik meg mögötte, hogy képek, videók vonatkozásában napi szinten sokat pörgetünk át. Ezekhez időnként nagyobb kommentár is megy és mégiscsak jobb, hogy ha ide van kirakva és nem kizárólagosan a facebookra, ahol 1 nap alatt elsüllyed a posztok között.

A rövidhíreknél meg tényleg van olyan, hogy 1-2 mondatban le lehet tudni - persze lehetne dagasztani a rizsát köré, de minek. Ha van híranyag tisztességes hosszú hírhez, akkor az nyilván olyan formában megy.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azon tudunk állítani, hogy a kommebtek tetején kisebb téglalap legyen a névnek és státusznak szentelve? Mrég csak telóról nézem, itt túl nagy a mérete, legyen vékonykább. Köszi

Mindemellett eddig nekem ez látszik a legnagyobb előrelépésnek, szép munka Tcat.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az "épp beszédtéma" fülre nyomva az épp aktív topikok közül a még olvasatlan új hozzászólást tartalmazó átszínezése sokat kényelmesítene, illetve a legutóbbi hozzászóló nevének megjelenítése is a topikalapító tagé helyett/mellett.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem ertettem korabban, hogy mi baja van Mac-nek az egysoros uzenetekkel. De ezzel a forummotorral tenyleg nagyon szethuzzak a topikot a rovid bejegyzesek. o_O
Plusz az avatarok nem keves helyet elfoglalnak a bal szelen. Lehetne azok teruletet csokkenteni?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 714
12 736
113
A korábbi változatban az aktív témákra kattintva kilistázta a legutóbb aktív topicokat és az is megjelent,hogy hány olvasatlan hozzászólás van az egyes topicokban a legutolsó látogatás óta. Nekem ez nagyon hiányzik. Ha ezt a funkciót itt meg lehetne valósítani, az nagy könnyebbség lenne.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 080
9 189
113
A legújabb hozzászólások egyrészt a fórum főoldalán a jobboldali "Új hozzászólások" címő dobozban léátszanak, illetve a doboz címére kattintva bejön ez az oldal:
http://forum.htka.hu/find-new/posts

Itt listázza azokat a topicokat, amikbe érkezett új hozzászólás a legutóbbi látogatás óta.

Meg azokat is, amikbe ugyan nem érkezett azóta új komment, de még tartalmaznak olvasatlan hozzászólást. A listában egy elválasztás - egyelőre angolul: Threads below this have not been updated since your last visit but have unread messages.
 
M

molnibalage

Guest
Nem akadok fenn Molnár úr ismételt útszéli stilusán.
Semiféle útszéli nem volt benne. Ellenben a saját szemopontrendszered által felállított értékelésnek nem felelt meg. Az új motor pusztán a komment mező méretével hüylére veri a régit. A régi kb. a feletti levő 6-7 db ikon szélességnél alig volt nagobb. a mostani kb. 3-szor szélesebb. Erre te meg panaszkodsz a szélső sávok miatt.

Bejáráson voltam ezért mobilon is megnéztem. Sokkal gyorsabb az új oldal és minden rész, a fórum és a főolal is látható. Semmiféle épkézláb érved nem volt arra, hogy miért rossz és láthatólag nem nagyon van lövésed arról, hogy egy normális fórummotor milyen.


Én nem a fórumot nézem elősorban, hanem híreket.
Ennek fényében a kommented epic...

Most, pedig, hírek, rövidhírek, képek, videók, stb. amelyek tableteseknek, mobilosok megfelelőek, PC-ken, Notin meg olyan amilyen. A fórumot nem próbáltam ki. Az biztos, hogy számomra nem tetszik a külcsin, de ezt szubjektív
A külcsín igen, de ha használhatóaság szem szubjetív. Most három mondatnál hosszabb szöveget is látok, amit beírtam és az idézés végre működik. Az előző motor kapcsán gyakorlatilag hol betette hol nem, vagy hússzor kellett ráklikkelni.

. Ide mindenki véleményeket ír, és nem légiharc összefoglaló Molnár módra, hogy csak az a nyerő.
Haha, kura vicces. Még itt csak a személyeskedés megy részedről...

Az új fórummotor és oldal kinézet egyelőre minden szempontból kb. úgy viszonyul a régihez, mint egy luxus Mercedes a Ford T modellhez. Gyors, jól néz ki és használható. Sőt, kapaszkodj meg, asszem talán még a színétől kedve minden mást customizálhatsz is, de ezt még nem néztem meg.

Egyetlen dolog az, amin fejlesztenék. Az ikonoknál van hely, az idézet gombot meg gyakran használja, haszos lenne ha ne, beszúrás összes ikonje egyből elérhető lenen és nem almenöként.
 
M

molnibalage

Guest
A korábbi változatban az aktív témákra kattintva kilistázta a legutóbb aktív topicokat és az is megjelent,hogy hány olvasatlan hozzászólás van az egyes topicokban a legutolsó látogatás óta. Nekem ez nagyon hiányzik. Ha ezt a funkciót itt meg lehetne valósítani, az nagy könnyebbség lenne.
Úgy tűnik, hogy a posztolt hsz-nek van egy minimális mérete, azon talán lehet változatni, ha az avatar is kisebb lesz. Ez méret alá viszont nem lehetséges menni. Ha a hosszú kommenteket nézed, akkor nincs pazarlás a hellyel.
 
M

molnibalage

Guest
A korábbi változatban az aktív témákra kattintva kilistázta a legutóbb aktív topicokat és az is megjelent,hogy hány olvasatlan hozzászólás van az egyes topicokban a legutolsó látogatás óta. Nekem ez nagyon hiányzik. Ha ezt a funkciót itt meg lehetne valósítani, az nagy könnyebbség lenne.
Ez most sincs másként. Az épp bedésztma a főoldalon ugyanoda visz, mint a fórum részen az "új hozzászólások" szövegre kattintás. A megnyitott topikokban meg alul és felül is ott van, hogy ugrás az "utolsó olvasatlanhoz".

Ez a fórummotor eddig világbajnok és a korábbi átállásokhoz képest halál sima az átmenet sőt, még azok az igen régi HSZ-ek is megjellenek, ami a régi motornál elveszettnek számított.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 233
81 562
113
A korábbi rendszer könnyebben kezelhető volt pl egy topikból simán lehetett kattintani a friss hozzászólásokra most ez nem lehetséges,ezen tudunk javítani?Ezen felül csatlakoznék notaricon kéréséhez.

ui.:Mi vitt rá embereket arra,hogy engem kövessenek?De tényleg. :)
 
M

molnibalage

Guest
A korábbi rendszer könnyebben kezelhető volt pl egy topikból simán lehetett kattintani a friss hozzászólásokra most ez nem lehetséges,ezen tudunk javítani?Ezen felül csatlakoznék notaricon kéréséhez.

ui.:Mi vitt rá embereket arra,hogy engem kövessenek?De tényleg. :)
Ez a komented sem értem. Az oldal tetjén mindig ott van az, hogy "új hozzászólások".
(Én egyébként meg egér középső gombbal nyitom meg az új hsz-es topikokból, ami engem érdekel, tehát az mindig nyitva marad.)
 
Status
Not open for further replies.