Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Hát ha már Tcat is offolgat, :) akkor én is picit!  Pécs környékén jártam nemrég, és arra jutottam, hogy ott minél kevesebb a ruha az embereken, annál jobban beleolvadnak az éjszakába!   Én megdöbbentem, hogy milyen világ van arra....  Azt hiszem , hogy mi itt a Kemenesalján fel sem fogjuk , hogy milyen nyugis környéken lakunk!
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/grgly/">GrGLy</a>

Hozod megint a kötelező humorfaktort, mindig mosolygok az ilyen elmélkedéseiden.

44423 said:
Mondjuk az oldal anyagi hátterét nem ismerem, elképzelhető, hogy Tcat egy hétig nem eszik, csak hogy tudja miből üzmeltetni a szervert :D

:D :D

44425 said:
Nemtom felétek mennyire hordják, itt Pécsett az utóbbi időben annyira nem láttam terepmintás nadrágban rohangálni népeket.

Az igaz, hogy 1-2-3 éve nagyon divat volt a terepmintás ruházat, ugye minden gagyi és márkás gyártó olyan "minőségi" kabátokat,nadrágokat árult, de valahogy itt még van ez a berögződés az átlagpolgár részéről. Azért nem olyan súlyos a helyzet, meg nem úgy kell elképzelni, hogy a teljes gyűjteményemet felveszem és abba flangálok a városban, de volt, hogy a kabátom miatt szkinder tojásnak néztek:). Érdekes módon a sivatagi mintás bdu-kat,cuccokat jobban elfogadják a "járókelők", azt a szemük elviseli, és ezt nem egy ember említette már nekem. Mindig van olyan a Marsról jött típusú egyén, aki rácsodálkozik, hogy valaki militarysan öltözködik:).

Ne csak offoljak:

Az a fórumos gond, amit kérdeztem, az létezik vagy csak én mesélem be magamnak?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
44430 said:
Én megdöbbentem, hogy milyen világ van arra….  Azt hiszem , hogy mi itt a Kemenesalján fel sem fogjuk , hogy milyen nyugis környéken lakunk!

Nos igen, sajnos zajlanak khmm... "érdekes" dolgok errefelé. Nagy általánosságban semmilyen téren nem jó irányba halad a város már régóta.

Ám ami érdekes, hogy kollégával egyszer egy sörözés közben szóba került hasonló téma. Mondta, hogy pl. szegedi ismerőseitől kapott egyszer hasonló visszajelzést, hogy erősen meglepődtek, hogy itt mi zajlik. Holott ugye mindkettő jelentős, nagy egyetemi város és mégis.

Sok kis elkanászodott csírára meg ráférne egy kis - értelmesen összeállított - kiképzés. Tán ragadna rájuk egy kis fegyelem és társai.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Néhány régebbi kérdés, amire nem kaptam választ. Vagy nem láttam.

Nekem az tűnt még fel hogy sokat kell görgetnem (mintha nem jelenne meg annyi infó egyszerre a képernyőn mint régen) és a görgetéskor meg belassul a gépen.

-------------------------------------------------

Nálam (Firefox 18) a Profil/ Válaszokban csak ez jelenik meg:

25 bejegyzés megtekintése – 1-25 / 316
1 2 … 13 →

A hozzászólások nem.

Hogyan tudom megnézni az összes eddigi hozzászólásomat?

--------------------------------

A Feliratkozás és a Témakör elhelyezése a kedvencekben mire jó?

A profilban a Kedvenceknél nem jelenik meg semmi.

-------------------------------

Valahogy meg lehet oldani hogy a fórumból nézve is látszódjon melyik cikk/cikkek tartoznak az adott fórumtémához?
 
D

danielblack

Guest
Úgy látom megy az off :-D akkor én is helyzetjelentést adok Nyíregyházáról :-D Itt sok a rocker és a ,,szkinder tojás" is, úgyhogy a fiatalság körében akad jópár terepruha :-D De itt is sokszor lenézik az embert miatta.... A cigányok meg bele is kötnek néha a terep ruhásokba :) Nyáron irány Pécs, Rock maraton ;-)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
@Terminator: ez valami Firefoxhoz kapcsolódó anomália lesz: a tesztfelhasználóval bejelöltem pár témát és valóban, FF alatt a profiloldalon a kedvencek & feliratkozások alatt kijelzi, hogy hány témát kéne megjelenítenie, DE nem jelenik meg semmi. Tehét tud róla, működik, csak FF alatt nem jelenik meg.

Ugyanakkor pl. Operában meg látszik minden frankón:
http://htka.hu/etc/screenshots/forum-kedvencek.png

Lesem nemsokára mi lehet a probléma.

Ja és amúgy:
kedvencek: azt hiszem egyértelmű :)
feliratkozás: a topicba érkezett új válaszokról email értesítőt küld a rendszer

44437 said:
Valahogy meg lehet oldani hogy a fórumból nézve is látszódjon melyik cikk/cikkek tartoznak az adott fórumtémához?

Természetesen lekérdezhető az adatbázisból. Ugyanakkor kissé erőforrás költséges. Az a lekérdezés, amit erre összeraktam 0,3 mp alatt fut le. Szóval ha lesz, akkor szerintem úgy lesz megoldva, hogy a topic tetejénél lesz egy link, hogy teszem azt: "a topichoz kapcsolt hírek". És rábökve, oldalújratöltés nélkül lekérdezi és kilistázza linkekkel.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
44440 said:
helyzetjelentést adok Nyíregyházáról :-D

Városaink futballklubjai nem nagyon szeretik egymást, de én csak jót mondhatok Nyíregyházáról A.K.A. Tíregy :D. Komolyan, velem fúl ismeretlenek is rendesek voltak, szóval pozitív az összkép. Mondjuk azon mai napig röhögök, amikor egy ott élő barátom próbálta nekünk azt beadni, hogy milyen gettós a város, és a paneloknál mutogatta, hogy itt buckalakók legyaknak meg ilyenek, és erre 6-8 évese gyerekek játszanak meg anyukák tolják babakocsiban a gyerekeiket, holott nálunk meg olyanok történek, hogy az beleillene az expendablesbe :).

Még annyi, hogy én nem jártam még Pécsen, remélem, hogy azért oda is eljuttok, de az tuti, hogyha a fele is igaz amit halottam róla, akkor sajnos rokonlelkek vagyunk.Gondolom, hogy a városvezetést se veregetitek vállon.

Na de ne offoljunk! :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 889
113
<a title="Tcat profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/tcat/">Tcat</a>

Off:

Hát úgy látom Pécsen kiakadtak páran csak nem értem miért. Én most egyetem miatt itt vagyok és szerintem teljesen biztonságos a város.
Bár lehet az a véleményem oka, hogy én a Csepel-szigetről jöttem ide, és hát ott a közbiztonság este ismeretlen fogalom. Most nem sorolom fel, hogy hányszor akartak megverni vagy megkéselni mifelénk. Itt Pécsen eddig még csak egy formát kellet leüssek, szóval szerintem ez egy igen biztonságos környék.

On:

Néha nem tudok zöld pipát osztogatni, illetve több milliós pipaszámot látok egy két embernél. Ez normális? :D
(Google Chrome-ot használok)
 
D

danielblack

Guest
Unio:
A fociért nem rajongok, de történetesen ott voltam pár éve amikor a lovas rendőrök beugrottak a lovakkal a szurkolók közé és szarrá vertek mindenkit :-D Egyébként Nyíregyháza egy modern, és szép város (kivéve a cigányokat, de ők elkülönülnek nagyrészt). Ettől függetlenül én már unom a várost :-D Ez év végén megyek a családommal Kanadába, úgyhogy nyáron nekiindulok Magyarországnak a motorommal, és végigbulizom a nyarat :-D Megyek majd Miskolcra is, mert vannak ott motoros cimborák :) (Urbánék)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="danielblack profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/danielblack/">danielblack</a>

Motorosok terén sajnos nem vagyok otthon (max a Szelíd Motorosokat ismerem:)), de majd ha látok mozgolódást,gyülekezést, akkor odamegyek vagy kiugrok az úttestre és majd ordítok, hogy danielblack nevű egyén van köztetek? Erre ők meg megvernek én meg hazakúszok, majd pedig beállok sarokba :).
 
D

danielblack

Guest
Unio:
Jó fiúk vagyunk mi :-D Mindenkit szívesen látunk :-D Hajdú és Szabolcs megyébe sok a több napos motoros találkozó, mi is onnan ismerjük őket :) Az ilyen találkozókon, sok jó embert meglehet ismerni. :) Neked legközelebb a Tokaj- Biker meeting esik, ami nyár végén van megrendezve :)

Észrevétel: Nem tudom szerkeszteni az adatlapomat. Azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom.... :-/ :-D
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Amúgy a római felfele hüvelykujjas tetszikelésnél nekem is volt, hogy csak ilyen 11223 meg 4443-at írt ki, mondom ecsém de szeretik dudi hozzászólását pedig akkor nem is trollkodott :D.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
44434 said:
Az a fórumos gond, amit kérdeztem, az létezik vagy csak én mesélem be magamnak?

Nyithatsz nyugodtan topicokat. Egy kis trükk van: amikor létrehozol egy topicot, akkor az nem jelenik meg a Legújabb válaszok dobozban, csak azután, hogy befutott a 2. komment. Azaz a nyitóhozzászólást nem tekinti válaszként a rendszer. Emiatt az új topic alapból csak az "Új témák" dobozban jelenik meg.

Megoldás lehet ugye, hogy a topicot egy, a topic témájához kapcsolódó mondattal nyitod - mondjuk, hogy miről kellene szó lenni benne - és a tényleges hozzászólást egy másodikként küldöd el. Tudom favágó módszer, egyelőre most így van, megnézem mit lehet tenni ez ügyben.

-----

Ellenben javasolnám, hogy ne offoljuk szét ezt az amúgy fontos topicot :) A Kantin részleg alatt nyílt egy kötetlen eszmecseréknek szánt topic:
http://htka.hu/kerekasztal/tema/beszelgeto/
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="danielblack profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/danielblack/">danielblack</a>

Kösz az infót, amúgy nincs bajom velük, plusz ha nekem is lenne motorom, tuti, hogy elkapna a born to be wild életérzés :)

44453 said:
Észrevétel: Nem tudom szerkeszteni az adatlapomat. Azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom…. :-/ :-D

Azt már én is jeleztem, rajta van a javítási listán elvileg, pedig már én is szerkesztgetnék meg személyre szabnám a profilomat :).

 
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="Tcat profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/tcat/">Tcat</a>:

Kösz a választ/infót, holnap akkor nekirugaszkodok jobban a fórumozosának;).

Ami igaz az igaz, tényleg a kantint kellene használnunk, csak ma nagyon trolibusz nap van :).
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
44447 said:
Néha nem tudok zöld pipát osztogatni, illetve több milliós pipaszámot látok egy két embernél. Ez normális? :D

Nos nem épp a tervezett működése, hogy nem kattintható - ahogy a marha nagy like szám se :D (Oldal újbóli betöltésekor már jó érték jelenik meg amúgy.)

Ellenben, hogy nem kattintható, az javascript összeakadásból fakad, az egészen biztos. Most megy amúgy? (Indítsak egy Chrome-ot, mi? :D)

44453 said:
Észrevétel: Nem tudom szerkeszteni az adatlapomat. Azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom…. :-/ :-D

És ezzel az üzenettel mikor lep meg? Mikor a profiloldaladon a Szerkesztés linkre kattintasz, vagy mikor el akarod menteni? Gondolom előbbi, nem?
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Én még "profil"képet sem tudok magamnak feltölteni! Igazából próbáltam már, de aztán feladtam...  Még az elején! Most meg már fogalmam sincs , hogy miképp lehet!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Szóval ha valaki segítene, azt megköszönném!

Meg azért nyugtassatok meg, hogy addig azért nem fejlődünk, hogy majd szinkronizálunk a facebook fiókunkkal....  :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@nani1980

Gravatarra felregisztrálsz a HTKA-s e-mail címeddel és oda kell feltölteni. Egy kis tutorial hozzá:

http://www.tutorial.hu/gravatar/