Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 787
113
Valahogy meg lehet oldani hogy a fórumból nézve is látszódjon melyik cikk/cikkek tartoznak az adott fórumtémához?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 787
113
Nálam (Firefox 18) a Profil/ Válaszokban csak ez jelenik meg:

25 bejegyzés megtekintése - 1-25 / 316
1 2 … 13 →


A hozzászólások nem.

Hogyan tudom megnézni az összes eddigi hozzászólásomat?
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Minden tiszteletem mellett, szeretném közölni, hogy annyira ellenszenves ez az új oldal, hogy személy szerint én már szinte fel sem lépek. Pedig még a régi szép időkben, ha volt egy szabad percem, már léptem is fel. Véleményem szerint az tartja életben és egyben az olvasóközönséget, hogy nincs alternatíva. Eddig két emberrel beszéltem személyesen, akiknek szintén ez a véleményük, bár ők nem fórumoztak, csak olvasgatják néha a cikkeket! Lehet, hogy ez a jövő és a feltörekvő nemzedéknek kell az ilyesfajta forma, de én minden alkalommal visszasírom a régi oldalt!

További jó munkát!
 

Vitya

Member
2010. április 22.
89
0
6
Kezdem látni, hogy mi is lehet a probléma az újabb-újabb hírek egy fórumba irányításán...

Nem lehetne ezt az egészet úgy beállítani, hogy a hír kirakásának időpontjába illeszkedő helyre kerüljön a fórumba?

értem én ez alatt, hogy ha a hír előtt egy témához volt már X hozzászólás, aztán a hír megérkezése után Y, akkor ne kelljen X+Y -t átnéznem...

(az sem lenne rossz, ha megjegyezné, hogy egy egy témát én magam meddig láttam, és odarakna automatikusan, de az tudom, hogy nehezebb ;-) - amúgy kb így működik a fórum a prohardveren, hogy teljesen tiszta legyen mindnekinek...)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@nani1980

Konkrétan mi a probléma? Így azért nehéz következtetéseket levonnunk, hogy merre kéne továbbfejlődnünk :)
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Sztem túl bonyolult lett az oldal és nekem továbbra is hiányzik egy chat ami az összezördülések zömét elintézné pl.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Köszönöm kérdésed!

Nézd! Szerintem van az a dolog, szint, amit ha tovább faragsz, jobb nem lesz , csak más.

Konkrét dolgot nem akarok mondani. Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a régi oldalon volt a CIKK, és voltak a HOZZÁSZÓLÁSOK! És volt egy családias , (néha) :) barátságos hangulata.

Itt vannak a szintén nem annyira átláthatóan rendeződött cikkek,meg van istentudjamimindenmeghol! Nekem ez annyira macerás, és kevésé átlátható, és szerethető , hogy húúúúú! Ez már inkább videojáték lassan !Nekem a visszafejlődés lenne színpatikus  nem a továbbfejlődés. Sajnos , kis hazánk mérete, és sajnos a liberális eszmék beteges előretörése végett, nagyon kevés embernek  hasonló az érdeklődési köre a miénkkel !  Ez abból is látszik, hogy vasmegyében vagyunk kb 5-en akik rendszeresen fórumoztak. Azt hiszem tehát, hogy felesleges majmolni a trendeket, és a sokkal sokkal populárisabb fórumokat! Ennél már csak az lenne durvább, ha egy indexes körítést kapna a HTKA! Na akkor aztán .....

Részeben a munkátok elismerése végett lépek fel, és veszem a fáradtságot , hogy itt szidjam amit most csináltatok, részen pedig a a téma szeretete végett!  Tehát,  semmiképpen sem megsérteni szeretnélek bennetek!

Az imént felléptem a Radarfigyelőre, és megkönnyebbülve láttam, hogy az a régi formában él tovább.  :)
 
D

danielblack

Guest
Én is nani véleményét osztom :-/ egyedüli pozitívum, a mobil verzió, habár a bonyolultabb fórum rendszer miatt már ott se egyszerű megkeresni azt a témát amit keresek.... Én tavaly top 25 kommentelő voltam, és szintén az oldalon lógtam egyfolytába, amikor volt egy kis szabadidőm. most szinte fel se nézek.... :-( :-( a régi főoldal volt a tuti, azaz, hogy rögtön előtted voltak a legfrisebb hírek, és vissza is lapozhattál, de ha csak fegyvernem szerint szeretted volna a híreket látni, akkor ott volt a lehetőség, hogy a szárazföldi, légi fegyvernemekre kattolj.... most is ott vannak a friss hírek, de csak  5-öt mutat... Ráadásul ettől a fagyos háttértől még az életkedvem is elmegy. :) majd a statisztika megmutatja, hogy mennyivel esik vissza az oldal látogatottsága, ha visszaesik egyáltalán. Viszont, hogy pozitívumot mondjak még a telefonos verzión kívül, nagyon jónak találom azt, hogy lehet formázni-szerkeszteni a hosszászólást.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@chimera

Én inkább azt mondanám, hogy szokatlan lett. Kezdetben nekem is átláthatatlan volt, de viszonylag gyorsan sikerült alkalmazkodnom.
Az alapvető probléma az, hogy vagy marad a kommentes verzió és akkor követhetetlenek lesznek a hozzászólások, ugyanazt többször is le kell írni, vagy szimplán a feledés homályába vesznek az értékesebb irományok (gondoljunk csak Allesmor Obranna fejtegetéseire), vagy fórum van, amiben lehetőség van visszakövethetően, témákra felépítve összegyűjteni a kommenteket. Kettő közötti állapot nem nagyon van (ugye a mostani egy ilyesféle köztes dolog és elég sok bonyodalom is adódott belőle).

A chattel alapvetően két probléma van: egyrészt amit ott leírtok, azt nem marad meg, elveszik, nem lehet visszakeresni. A másik, hogy chaten 24 órás moderátori felügyelet kéne, mert ha ott kezd el valaki spammolni, trollkodni és egyéb szabályzatba ütköző tevékenységeket folytatni, akkor intézkednünk kell. Sajnos erre jelenleg nincs kapacitásunk.
 
D

danielblack

Guest
Szerintem a megoldás: régi oldal visszaállítása, szöveg formázási-szerkesztési lehetőséggel! :) üdv. mindenkinek :)
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Lehet , hogy most butaságot írok, de nem lehetne csak pár hétig futtatni a régi formátumot, és mellette ezt is! Aztán akkor látnátok , hogy melyik a népszerűbb. Ez nektek is jó lenne, meg nekünk is! De inkább csak a magam nevében mondom! nekem is :D   Ott aztán egyből eldől, hogy melyik a népszerűbb! Ezáltal melyik a jobb....

Ha kicsit erőltetem a dolgot, és stílusosan akarom hasonlítani valamihez a régi HTKA-t , akkor az olyan volt mint a fegyverek közt az AK! Van szebb, jobb , újabb, bonyolultabb, pontosabb, de...............
 
D

danielblack

Guest
Úgyis le lesz írva újra és újra minden dolog. máskülönben megállna az élet és senki sem írkálna semmit szinte.... Akinek pedig értékes a hozzászólása azt sokan lájkolják, és így el lehetne tárolni a legjobb kommenteket egy külön részen.....
 
D

danielblack

Guest
Szerintem is az lenne az igazi ha a htka.hu oldalra látogatva kattinthatnánk a régi és új oldalra is, és akkor eldőlne, hogy ki melyiket preferálja :)
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
"Az alapvető probléma az, hogy vagy marad a kommentes verzió és akkor követhetetlenek lesznek a hozzászólások, ugyanazt többször is le kell írni, vagy szimplán a feledés homályába vesznek az értékesebb irományok (gondoljunk csak Allesmor Obranna fejtegetéseire), vagy fórum van, amiben lehetőség van visszakövethetően, témákra felépítve összegyűjteni a kommenteket. Kettő közötti állapot nem nagyon van (ugye a mostani egy ilyesféle köztes dolog és elég sok bonyodalom is adódott belőle)."

 

Ebben igazad van!

De én biztosan nem fogok itt a fórumban kersgélni! Sajnos ezt megszokni már valószínűleg öreg vagyok! És időm sincs rá! A fórumozók 90% -a pedig, szerintem évek óta követi a fórumot. Itt nincs olyan fluktuáció mint a populárisabb fórumokon. Ebből kifolyólag a legtöbb ember képben van a régi dolgokkal. Szerintem ők a fontosabbak. Aki nincs képben, az azért nincs mert annyira nem érdekli. Ebből kifolyólag nem is fog keresgélni! Persze van aki igen! A kérdés, hogy mi fontosabb! Mi jobb..

Üdv!
 
M

molnibalage

Guest
Számomra is kicsit átláthatalan a dolog. Oldalt pl. JAS-39 Gripen topiknév van felüntetve, de ha valaki a Gripen FAQ-t nyitja meg, akkor ugyanzok a hozzászólásokat látja. Ez általános vagy egyedi jelenség? Tehát ha mondjuk lesz F-15-ről hír, akkor azok mind az F-15 cikk kommentjeihez csapódnak?

Nem értem és nem látom át az alá/fölé/mellérendeltésget, hogy mi mikor hova kerül.
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Engem csak annyi zavar, az AW-s cikk esetében például nagyon,hogy amikor keresem az új hozzászólásokat akkor a cikket minden egyes hozzászólás oldalánál le kell görgetnem,hogy végre eljussak az új hozzászólásokig, ami 2 ilyen esetnél nem zavaró, de egy új olvasónak akik pont most végig szeretné olvasni azt a 13 oldalt így végigolvasni elég kellemetlen lehet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
szerintem sem ergonómikus az oldal.

Véleményem szerint egy a főoldalon levő fórum, és a cikkek alatti kommentálási lehetőség, jól elválasztva, egy előnyösebb megközelítés lenne.

Engem a lapos komment-válasz szerkezet is nagyon zavar, valamint az állandó lapozgatási kényszer is.

valami szerkezetében a hup.hu -hoz hasonló előnyösebb volna szerintem: dedikált fótummal, és dedikált cikkekkel, mégis mindkettőt a felhasználó el tárva.

Az említett oldal azonban drpal alapú, ez pedig wordpress alaú, én pedig egyiket sem ismerem igazán, hogy a fentieknél pontosabb/értelmesebb formában megofgalmazzam a szerintem előnyös irányt.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Én is hozzászólnék ehhez a régi-új oldal dologhoz:

1: Azt én is hiányolom, hogy nincs a régi visszaléptetem az oldal cikkeit/híreit egybe, mert az szerintem is jó volt, de nem megszokhatatlan ez sem. Szóval ha ezen lehetne finomítani, az nagyon jó lenne.

2: Mivel most még tél van (már akinél, itt nálunk Miskolcon minden van csak igazi hó nem), így illik a havas háttérkép, viszont! Én sajnos semmi vagy nagyon keveset értek a weboldal programozáshoz, de nem lehet úgy megoldani, hogy mondjuk 4-6 háttérkép közül lehetne személyre szabni? Gondolom nagy meló, de hátha megoldható, tetszik a háttérkép csak lehet, hogy egy picit sötétebb kép/fotó kellene amibe persze minden fegyvernem képviseli magát (nem könnyű olyan képet találni gondolom :S).

3: Az új oldal részben azért lett, hogy a fórum se legyen már annyira kihalt, mint a Szahara és én ennek nagyon is örülök, mert szerintem oda kellene mindenkinek írnia CSAK! (és itt jön a probléma, persze erről nem a htka szerkesztői tehetnek), hogyha az embereknek nincs kedvük/idejük a fórumba írni, akkor ha meggebedtek akkor se fognak kommentelni, tisztelet a kivétel persze. Én is ezért irkálok oda (pl: a Kvíz), hogy a "csendes" tagok is vegyék észre és kezdjenek aktívak lenni, nyissanak témákat, és írjanak mert csak így lehet egy jó közösséget kialakítani, másképpen nem. Tudom, hogy előtte is volt közösség, de uraim és hölgyeim(?:)) a csapat egyfolytában azon dolgozik, hogy nektek jó legyen, ott a fórum és aktiváljátok magatokat. Én is fogok témákat nyitni csak még várok picit, mert úgy tudom, hogy még van 1-2 gond, pl aki témát nyit, és ha ír ahhoz leírást, akkor az nem látszódik vagy nem marad meg, igaz ez? mert ha még van ez a probléma (vagy lehet, hogy én értettem félre), addig nem akarok témát nyitni:S.

4: Tényleg szokni kell, és én már "nagyjából" megszoktam és már régóta nem vagyok 16-18éves:). Abban egyetértek, hogy ne legyen bulvárosodás (eddig se volt), de azért uraim tegyétek össze a kezeteket, hogy nem sz*rnak a véleményeitekre a szerkesztők, nem úgy mint az arckönyvön, ahol ez van, van rá 2 hónapod megszokni az új felületet, oszt k*ssolsz és beülsz a sarokba. Mellesleg itt is lesznek olyan emberek (mint mindenhol a világon), hogy valami nem tetszik nekik jogosan, vagy jogtalanul, sajnos ez van :S.

Sok dolog van, amit még az oldalon ki kell javítani, és sokaknak szokni is kell, de azért ne menjetek már át remetébe és azért nem írtok ide meg nem nézitek meg az oldalt mert nem tetszik nektek (mindenkinek írom, és no offenzív), írjatok, kommunikáljatok (főleg a csendes olvasók!) ide, hogy mi nem jó + a fórumba meg nyissatok témákat, legalább legyen jele annak, hogy vagytok is, nem csak a távolból néztek rá az oldalra. Tudom tudom, megértem, hogy nincs szabadidő de értitek, hogy miről beszélek ;).

Jó befejezem a buzdító papolást, megyek a sarokba;).

 
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Néhány gyors válasz, most hirtelen ennyire futja az időmből:

44351 said:
Kezdem látni, hogy mi is lehet a probléma az újabb-újabb hírek egy fórumba irányításán…

Nem lehetne ezt az egészet úgy beállítani, hogy a hír kirakásának időpontjába illeszkedő helyre kerüljön a fórumba?

Hogy ne lehetne, szerepel is a fórum képességei között. Csak egyelőre valami nem stimmel: időzített hír esetében nem veszi figyelembe, holott ott is kéne.

44370 said:
Engem csak annyi zavar, az AW-s cikk esetében például nagyon,hogy amikor keresem az új hozzászólásokat akkor a cikket minden egyes hozzászólás oldalánál le kell görgetnem,hogy végre eljussak az új hozzászólásokig

Ez valóban idegesítő. A tennivalók listáján.

44372 said:
szerintem sem ergonómikus az oldal.

Véleményem szerint egy a főoldalon levő fórum, és a cikkek alatti kommentálási lehetőség, jól elválasztva, egy előnyösebb megközelítés lenne.
...
valami szerkezetében a hup.hu -hoz hasonló előnyösebb volna szerintem: dedikált fótummal, és dedikált cikkekkel, mégis mindkettőt a felhasználó el tárva.

Hehh, valami ilyesmin filóztam, mielőtt ezt a kommentet olvastam :)

44372 said:
Engem a lapos komment-válasz szerkezet is nagyon zavar, valamint az állandó lapozgatási kényszer is.

Ez alatt azt érted, hogy a hozzászólásra érkezett válaszok nem közvetlenül a megválaszolt komment alatt jelennek meg? Tehát pl nincs lépcsőzetes elrendezés, mint pl. @ HUP, vagy más oldalak esetén?

44374 said:
1: Azt én is hiányolom, hogy nincs a régi visszaléptetem az oldal cikkeit/híreit egybe, mert az szerintem is jó volt, de nem megszokhatatlan ez sem. Szóval ha ezen lehetne finomítani, az nagyon jó lenne.

Ez meglesz hamarosan!

44374 said:
de nem lehet úgy megoldani, hogy mondjuk 4-6 háttérkép közül lehetne személyre szabni?

A tél végével megy a mostani háttér, az biztos. Vélhetően több, összeválogatott háttérkép fog random módon váltakozni. Hogy testreszabható legyen-e, az egyelőre kérdéses. Meglátjuk.