Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Valamit tényleg ki kéne találni arra,hogy vissza lehessen nézni az összes hozzászólást mert nem lehet követni a hozzászólásokat.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hali!;)

„Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.”

A Block 5 óta ezt csinálja ha az adatlapom szerkesztésére akarok menni, és talán másra is, ami fent van a fejlécnél, és gőzöm sincs, hogy miért :S. Ez most az oldal hibája vagy magáé a WordPress-é?

A másik: Lehet, hogy hülye kérdés lesz, szóval előre is bocsánat :):  A hozzászólóknál lévő idézés most az, hogy arra ráklikkelek és berakja a hozzászólásukat az én szövegdobozomba, és így akkor egyúttal üzenek is nekik, vagy beidézem őket a htka rendőrsége előtt mert csúnyákat írtak (A.K.A. spicli vagyok:))? Mert akkor előre is bocsánat, én nyomkodtam őket mint a veszett egér, de nem történt semmi változás nálam, vagy csak én vagyok a hülye (sőt biztos:)).

Mindenesetre erősen szoknom kell még ezt az új felületet:S.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 214
113
Ide nem lehet új témát létrehozni:

Címlap › Forums › Magyarország › Magyar hadtörténelem

Pedig ma lenne a 70 éves évfordulója:

http://www.honvedelem.hu/cikk/35824_a_magyar_hadtortenelem_egyik_legnagyobb_tragediaja
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Terminator

Főnök intézkedett, mostantól elvileg már oda is lehet topikot létrehozni. Lehet még vannak ilyen részek a fórumban, azt jelezzétek légyszíves.

@Unio

Nos, az idézés funkcióval nem idézed be őket a HTKA rendőrségre, ilyesmire nincs szükségünk, mert egy komplett ügyosztály foglalkozik a ti nyomon-követésetekkel és nem csak a HTKA-n... :D Viccen kívül ez a funkció alapvetően úgy működik, hogy ha csak simán az idézés gombra kattintasz, akkor az egész kommentet idézi nálad, ha egy adott rész ki van jelölve és úgy kattintasz az idézésre, akkor csak azt a részt idézi (az idézet forrásának jelölése mindkét esetben automatikus, tehát kiírja, hogy kitől idéztél). Akár több kommentet is lehetőség van idézi, ha jól tudom. Azonban a hírek alatt valamiért nem működik az idézés funkció, rajta van a (szerencsére egyre rövidebb) to-do listán.

A jogosultságnál úgy néz ki nálunk van a gikszer, dolgozunk rajta.

Mindenki:

Tcat tájékoztatása szerint a szerver túlterheltségén sikerült nagyrészt úrrá lennie, így mostantól jöhetnek az apróbb dolgok, addig is türelmeteket kérjük :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ahha! Szóval akkor ezért van olyan érzésem nap mint nap, hogy valakik megfigyelnének, a HTKA tisztkosszolgálata aktívan ügyködik :D. Értem, szóval akkor nem én csináltam valami rosszat, vagy nem énnálam van a hiba, már kezdtem azt hinni, hogy a sok idézés gomb nyomkodása miatt letiltottatok és ezért nem tudom beállítani az adataimat, én kis butus :D :D.
A Jogosultságos/vezérlőpultos dolgot majd nézegetem még, de akkor nem izgulok, várok türelemmel;) És kösz főnök az infókat, válaszokat ;).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
A megfigyelésemből kiderülhet, hogy nem tudok normálisan írni/gépelni.... tisztkosszolgálat :) menten besz*rok :D.
 
M

molnibalage

Guest
Apám tömör véleménye szerint az új kinézet pocsék. FF alatt nem lehet korlátlanul nagyítani, mert egy idő után csak egy üres fehér képernyő jelenik meg. Véleménye szerint az, hogy az felület majdnem felét kihasználatan rész foglalja el nagyon komoly hiba. Tényleg szép dolog a központosítás is, de ezzel részeben egyetértek. A képernyő bal oldalának 10-15%-án a nagy semmi van, esetleg oda is kiérhetne a fórum rész és a cikk szöveg/kép is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 214
113
Képet hogy lehet úgy beilleszteni hogy meg is jelenjen? Vagy ilyet nem lehet?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
44024 said:
Apám tömör véleménye szerint az új kinézet pocsék.

Megjelenésre? Mert akkor ízlések és pofonok :)

44024 said:
FF alatt nem lehet korlátlanul nagyítani, mert egy idő után csak egy üres fehér képernyő jelenik meg.

Megnéztem, ez sajnos valóban jelentkezik FF alatt. Hogy miért, az egyelőre ismeretlen, valami stíluslap bibi. Minden bizonnyal ez okozza azt is, hogy egyes mobil böngészők elhasalnak az oldalon.

Nagyításkor amúgy az történik, hogy a böngésző úgy kezdi kezelni a helyzetet, mintha egyre kisebb lenne a megjelenítő felület felbontása. Azaz:

desktop nézet --nagyítás--> tablet nézet --nagyítás--> mobil nézet

És a mobil nézeten adja meg magát az FF, egész pontosan akkor, mikor a megjelenítő szélessége 780 pixel alá esik. Azaz a jelenség akkor is jelentkezik, ha 780 pixel szélesség alá méretezi az olvasó az FF ablakát.

Elsődleges prioritással a todo listán.

Opera: minden esetben tökéletes
FF: egy ideig tökéletes
Chrome: igazán balfék módon nagyít (úgy kezeli az oldalnagyítást, mintha mintha képet nagyítana)

44024 said:
Véleménye szerint az, hogy az felület majdnem felét kihasználatan rész foglalja el nagyon komoly hiba. Tényleg szép dolog a központosítás is, de ezzel részeben egyetértek. A képernyő bal oldalának 10-15%-án a nagy semmi van, esetleg oda is kiérhetne a fórum rész és a cikk szöveg/kép is.

FullHD-n olvassa? Mert akkor igen :) De amúgy szándékosan ilyen.

A két fehér sáv (fő tartalom + oldalsáv) együttes szélessége mintegy 960 pixel, a körülöttük lévő áttetsző keret rátesz még egy picit, így a teljes oldalszélesség 988 pixel.

A 960-980 pixeles oldalszélesség amúgy jelenleg eléggé "szabvány" annak érdekében, hogy a még mindig 1024x768-as felbontáson szüttyögők se legyenek "büntetve". Jelenleg az oldal látogatóinak még 14-15% ilyen felbontáson olvas minket. Nekik szinte maximálisan ki van töltve a képernyő. További mintegy 20% 1280-on. Nekik szintén nincs hatalmas üres sáv kétoldalt.

Jó, persze mikor a 23"-os FullHD-s céges monitoron nézem, nekem is ott a két üres sáv :) De egyrészt szerintem nem zavaró, másrészt a felbontás csak 9% jelenleg a statok alapján.

Persze mivel a Block5 sablon a mobil eszközök rohamos térnyerésével egyre jobban teret hódító, ún "responsive layout" módszert alkalmazza, azaz elrendezésében dinamikusan tud igazodni a megjelenítő felbontásához megcsinálhattuk volna, hogy teszem azt 1280-as szélesség felett máshogy néz ki az egész oldal, de:

A másik érv a mindig ~teljes szélességre ugró elrendezés ellen, és amiért 980px körülire lett belőve: a tartalmi sáv így ~600 pixel széles, a használt szövegmérettel társulva ez olyan sorhosszokat eredményez, amik még kényelmesen olvashatóak, nem kell ide-oda járatni a szemet, vagy forgatni a fejet, komolyabb szemmozgás nélkül kényelmesen befogható az egész sor. Ez nem lenne elmondható, ha hosszabbak lennének a sorok.


Összesítve:
#1: azon leszek, hogy minél előbb meglegyen a javítás, hogy nagyítás ne fektesse meg az FF-et - és így a mobilnézeten is OK legyen. Jelezni fogom itt.

#2: az oldalszélesség marad
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
44025 said:
Képet hogy lehet úgy beilleszteni hogy meg is jelenjen? Vagy ilyet nem lehet?

Alapvetően ott problémás a megjelenített kép, hogy mi van akkor, ha szélesebb, mint a szöveget tartó elem szélessége? Stíluslap beállítástól függően:

#1: vagy "levágja" egy részét jobboldalt (jelenleg ezt tenné)
#2: görgetősáv

A helyzetet akkor lehet csak megfelelően kezelni, ha a mi szerverünkre kerül feltöltésre a kép és mondjuk nagyítható indexképként kerül beillesztésre a hozzászólásba.

Ami van kulcsrakész megoldás, az ilyesmit eredményez:
http://s-plugins.wordpress.org/gd-bbpress-attachments/assets/screenshot-8.png

Azaz kb. mint egy email esetében. Ennél szerintem rugalmasabb bármelyik nagy ingyenes képhosztingot kínáló oldal, hiszen ott az indexképet megjelenítő HTML kódot oda teszed a hozzászóláson belül, ahova akarod.
 
M

molnibalage

Guest
1280x1024-en nézi az oldalt. Egyszerűen szerint bűn, hogy a kép szélességéek kb. a fele az, ahol szöveg jelenik meg. Pazarlás. Még, ha a zoom müködik is, 0 mennyiségű szöveg látszik rajta.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha a használhatóság szempont lenne az oldal megjelenésében, én a következképpen csinálnám: balra zárt (esetleg kis margóval a központi blokk, szélessége adaptív, de legalább annyi, hogy egy beágyazott yt videó, és a hozzászólásban levő személyazonosító rész (arckép, stb) kiférjen egy hozzászólásban, ha már beágyazza magától az oldal a yt. linkeket. Jobb oldalon pedig fix széles lenne a legutóbbi hozzászólásos blokk. Így akár 1024x768-as méreten is élvezhetőre lehetne megcsinálni az oldalt, de nagyobb képernyőkre is jól skálázódna. Ha ebben nem is értetek egyet, de az biztos, hogy a lelógó yt videókat meg kell oldani, mert igen gázak.

 

Emellett az m.htka.hu domainre jó lenne valami mobilos nézet, ami nem user-agent alapján döntene, hanem azon a domainen csak úgy jelenne meg az oldal, mivel ha nekem nem is testzik ez a megjelenés, az asztali gépemen minden trutymózás nélkül nézhessem a tartalom-centrikusabb megjelenésű változatát az oldalnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Én 1440X900-ban nézem :) ezért nekem is csak középen van a szöveges rész bár ez az oldalak egy részére jellemző nem csak a HTKA-ra.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
1280x1024 alatt pedig nincs túl nagy pazarlás. Kivéve persze ott, ahol véget ér az oldalsáv:

http://htka.hu/etc/screenshots/htkahu-1280-Opera-Linux.jpg
http://htka.hu/etc/screenshots/htkahu-1280-oldalsav-vege-Opera-Linux.jpg

Az viszont nem megoldható, hogy ahol az oldalsáv véget ér, ott váltson teljes szélességre. Továbbá az oldalsáv magassága dinamikus. Most csak ilyen magas, de lehet a későbbiekben kerül bele még tartalom, akkor több helyet fog elvinni értelemszerűen.

Végül így néz ki asztali Operában, mikor mobilnézetre vált. Innét még "bármeddig" nagyítható. Most csak Operában, de mint fentebb írtam ez javítva lesz.

http://htka.hu/etc/screenshots/htkahu-1280-mobil-nezet-Opera-Linux.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Felhívnám egyes szerkesztő urak(Tcat) figyelmét a használati utasítás linkelés részének újbóli elolvasására :D
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
Hupsz, hibásak voltak a linkek. A jók vannak most már a hozzászólásban.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
44041 said:
Ugye milyen jó hogy utólag is tudod szerkeszteni a hozzászólást :)

Ez nem utólagos szerkesztés volt. Tcat fekete mágiával üzemelteti az oldalt, valójában csak körözött egyet az egérrel a levegőben és megjavultak a linkek :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Lesz arra megoldás,hogy vissza lehessen tekerni oldalt a legutolsó kommenteket?