Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Galcom

Azt hiszem időkorlát van, de ezt le fogjuk tiltani és nem lehet majd egyáltalán  szerkeszteni a hsz.-eket.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
43354 said:
Amikor bejelentkezek, hogy írjak a fórumba, és átlapozok pl a 2. oldalra, hogy lássam az újabb hozzászólásokat, akkor már úgy mutatja, hogy ki vagyok jelentkezve és nem tudok a fórumba írni.

Ilyenkor első körben próbáld meg azt, hogy nyomsz egy F5-öt a böngészőben.

43383 said:
Hello, létezik, hogy a fórumban egy hozzászólást megjelenése után, csak egyszer lehet szerkeszteni?

Jelenlegi beállítás szerint 1 percig van lehetőség szerkeszteni a hozzászólásokat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Jelenlegi beállítás szerint 1 percig van lehetőség szerkeszteni a hozzászólásokat.

Szerintem ez így tökéletes.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
43388 said:
Szerintem ez így tökéletes.

Én annyira nem támogatom a dolgot, mert visszaélésre és kavarodásra ad lehetőséget. Valaki ír valamit, második reagál rá, közben első átszerkeszti amit írt, és máris kész a kavarodás, hogy "előbb még nem is ezt írtad". Az már radikálisabb eset, amikor valaki a sorozatosan megszegi a fórumszabályzatot, de az 1 perces korláton belül ezeket visszavonja (ugye volt már olyan eset, hogy valaki csak azért regisztrál ide, hogy kötekedhessen). Én azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki leírt valamit, akkor azt vállalja is, nem hiába írtuk a HTKA-rendben, hogy elküldés előtt érdemes átgondolni és átolvasni a kommentet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 923
113
Csináltam topikot Haderőreform címmel és nem látszik meg oldalt a Legújabb válaszok közt.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@dudi

A topiklétrehozó (első) komment nem látszik a főoldalon. Sajnos ez ilyen...

Egyébként javaslom, hogy topikot valami konkrét hsz.-el hozz létre, és ne egy blog belinkelésével, mert könnyen spamnek vehetjük a dolgot és törölhetjük (az oldalon sajnos megszaporodott a spammerek tevékenysége...).

Illetve átpakoltam a "Magyar vonatkozású hírek, elemzések" alfórumba, ott általánosságban jobban tudnátok beszélni a dologról (mivel gondolom nem csak a katonák személyi felszerelését érinti a dolog :) ), illetve ebben a témában tényleg vannak azért elemzések.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 923
113
Igazából azért raktam oda mert nem találtam olyat topikot ami a lövész fegyvernemről szólna, mindenki a gépek bűvöletében él. :D

Itt meg is ragadnám az alkalmat,hogy javasoljak egy olyan topikot a többi mellé ami a lövészekkel úgy általában foglalkozik a a harcjárművek,flotilla stb mellett.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@dudi

Hm... jogos. Akkor a "Katonák személyi felszerelése, fegyverzete, stb." alfórumot majd módosítjuk mondjuk "Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek" alfórumra, és akkor a lövészek mellett egyéb "kétlábú" alakulatok is odaférnek, csak topikot kell nekik létrehozni :) (ez persze idő, mert csak Tcatnek van jogosultsága ehhez és ő éppen nincs itt). A haderőreform viszont marad a mostani helyén, mert nem csak a lövészeket érinti, hanem a többi fegyvernemet is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem inkább valami olyasmi kéne, mint "Szárazföldi hadviselés, struktúrák és taktika" vagy valami ilyesmi. Abba aztán mehet minden.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 923
113
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/grgly/">GrGLy</a>

Igazából ez a magyar terminológiában úgy néz ki,hogy van két haderőnem a légi és a szárazföldi .A haderőnemeken belül vannak a fegyvernemek.Szárazföldi haderőnemnél a lövész(gépesített), harckocsizó és tüzér fegyvernem.Légi haderőnemnél vannak repülő,légvédelmi és légtérfigyelő fegyvernemek.A fegyvernemeken belül vannak szakcsapatok a lövész fegyvernemen belül pl felderítő,ejtőernyős,tűzszerész stb.

Szerintem okos dolog lenne ezek alapján átszervezni a Magyarországos fórumot.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Lenne egy eléggé hülyén hangzó kérdésem, mégpedig az, ha valami a repülőgépek, illetve helikopterek személyzetét érinti úgy általánosságban, akkor azt hol tegyem fel kérdésként?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Itt szerintem elférnek:
http://htka.hu/kerekasztal/forum/altalanos-haditechnikai-temak/katonai-repules/egyeb-katonai-repulessel-legi-harcaszattal-kapcsolatos-temak/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Hová lett az aktív témák doboz? Az volt az egyik leghasznosabb újítás. Csak kicsit késett a frissítése.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
43468 said:
Hová lett az aktív témák doboz? Az volt az egyik leghasznosabb újítás. Csak kicsit késett a frissítése.

Ott van az újból, csak délelőtt egy teszt ideje alatt kiszedtem.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
A Youtube linket automatikusan videóvá alakítja de elrontja a méretet.

Jobb lenne ha nem alakítaná át. Az oldal is gyorsabban betöltődne.

Jó lenne egy "Előnézet" és egy  "Formázás nélkül beilleszt" gomb is. Néha felismeri a beillesztett szöveget  linknek, néha meg szöveget csinál belőle.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
"A legújabb válaszokat tartalmazó témák"-ban a témák számát lehetne növelni 10-re? Vagy lapozhatóvá tenni a dobozt?
Egy betűméret gomb is jó lenn a hozzászólásszerkesztő dobozba.

 

 

 
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Az "Új témák"-ban is lehetne 10-re növelni a témák számát?

A fórumban sem igazán lehet követni az új témákat, hozzászólásokat. Kellene egy "Utolsó hozzászólás" oszlop is, mint a régi fórumon volt a főtémáknál és az altémáknál is: ki és mikor szólt hozzá a témához utoljára. A "Létrehozva"-nak olyan sok értelmét nem látom. Lehetne hogy az eltelt idő helyett az időpontot írjátok ki, mint régen?

Ha valaki esténként egyszer megnézi az oldalt és szeretné átnézni az adott nap új kommentjeit és témáit, annak ez nagy segítség lenne.