Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
43205 said:
Az miért van,hogy nem tudok a Hírhalomhoz hozzászólni?

A Hírhalomhoz az új fórumstruktúra bevezetése óta nem lehet hozzászólni. Ami kikerült két hozzászólás, az figyelmetlenségből van ott, mivel reggel elfelejtettük letiltani a kommenteket :)

A Hírhalomban szereplő egyes témákhoz úgy lehet hozzászólni, hogy ha azt elviszed a megfelelő topikba vagy ha nincs ilyen, akkor létrehozol egy típus/biztpol. topikot a fórumban (mindkét esetben tanácsos linkelni is a Hírhalmot).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 551
74 518
113
>A Hírhalomhoz az új fórumstruktúra bevezetése óta nem lehet hozzászólni.

Na ez lesz az új működési elv igazi tesztje.  Lesz-e kedve az embereknek jó helyre írni a hozzászólásokat vagy beírják majd egy másik futó hírhez.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
43211 said:
>A Hírhalomhoz az új fórumstruktúra bevezetése óta nem lehet hozzászólni.
Na ez lesz az új működési elv igazi tesztje. Lesz-e kedve az embereknek jó helyre írni a hozzászólásokat vagy beírják majd egy másik futó hírhez.

Ha másik futó hír alá kerül be, akkor törölni fogjuk (mivel hogy áthelyezni jelenleg nincs lehetőségünk technikai okok miatt).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
Nekem nincs kedvem keresgetni semmit kb 1 mondatért(úgy is sokat jár a szám max. befogom kicsit).

Valaki megjegyezte,hogy egy jól működő rendszert nem kell megújítani mert annak soha nem lesz jó vége.Akkor ezt nem éreztem helyén valónak viszont most már efelé a vélemény felé hajlok én is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
Nem szoktam kritikával élni a szerkesztők felé mert nem volt rá szükség és ami talán fontosabb gondolom,hogy bármiféle jogom lenne hozzá miután ezt Ők saját szabadidőben ingyen csinálják de most kicsit változott a helyzet és úgy érzem szükségessé vált a kritika.

Szerintem a lehető legprimitívebb módon sikerült megoldani a kommentek szétaprózódásának dolgát(pl SZU-72-hez csak egy helyen legyen írva ne szanaszét) és ez baj!!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
Na még egyszer

Nem szoktam kritikával élni a szerkesztők felé mert nem volt rá szükség és ami talán fontosabb NEM(ez a javított rész) gondolom,hogy bármiféle jogom lenne hozzá miután ezt Ők saját szabadidőben ingyen csinálják de most kicsit változott a helyzet és úgy érzem szükségessé vált a kritika.

Szerintem a lehető legprimitívebb módon sikerült megoldani a kommentek szétaprózódásának dolgát(pl SZU-72-hez csak egy helyen legyen írva ne szanaszét) és ez baj!!!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Kérdés, hogy mit értesz jól működő rendszer alatt. A sima hír alá kommentelős verziónak az volt a legnagyobb hibája, hogy az egy hónapnál régebbi kommentek egyszerűen elvesztek, nem lehetett őket visszakeresni, mivel már a fene se emlékezett rá, hogy melyik hír alatt is volt az adott komment. Emellett hihetetlen méreteket öltött az off-topik, egy-egy népszerűbb hír alatt mondjuk 100 kommentből 70 nem a hírrel kapcsolatban született. A fórum bevezetésére egyszerűen szükség volt, mivel így lehetőségünk van az olvasók által megosztott tudásanyagot szelektálni és összegyűjteni, pl. hogy csak a hajtóműves fejtegetéseket említsem.

Persze tudjuk, hogy ez nem fog tetszeni mindenkinek, sőt, lesznek olyanok is akik pont emiatt fogják itthagyni az oldalt, de ezt meg kellett lépnünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/grgly/">GrGLy</a>

Nem fogok elmenni ne örüljetek :D

De lássuk be van jó pár dolog amiről csak a hírhalomban esik szó(ezért is kerülnek oda és nem egy külön bejegyzésbe) és a Hírhalom kommentelésének lehetőségével gyakorlatilag ezek a dolgok el lesznek lehetetlenítve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
Arról nem is beszélve,hogy szétaprózás így is lesz mert én a SZU-27-hez fogom írni azt,hogy így meg úgy új festés valaki más meg a MIG-29-hez...Azaz ugyan arról les szó két helyen vagy három vagy 4 vagy Isten tudja hány típus van az orosz légierőben.Vannak olyan témák amik nem típusspecifikusak hanem egy egész fegyvernemet érintenek és ezeket a mostani rendszer nem tudja blokkosítva kezelni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Természetesen jogod van kritikát megfogalmazni velünk szemben, sőt, szükségünk is van a visszajelzésre, mert (bár tudjuk, hogy TÖKÉLETES, amit csinálunk és mi magunk is azok vagyunk :D) enélkül nehéz eldönteni, hogy jó irányba haladunk-e.

43220 said:
Nem fogok elmenni ne örüljetek :D

Afrancba... akkor ban :D Na, viccet félretéve, a Hírhalom kilövése egy szükséges rossz a részünkről, hidd el, mi sem örülünk neki túlságosan, de az off-topikot és kommentek keveredését csak így tudtuk megoldani. Egyébként meg minden rossz helyre került hsz.-t egyesével kéne átpakolgatni a neki megfelelő helyre, de mint mondtam, erre nincs lehetőségünk (kapacitásunk sem az igazat megvallva). Azért bízunk benne, hogy az olvasók döntő többsége tud alkalmazkodni ehhez is.

43223 said:
Arról nem is beszélve,hogy szétaprózás így is lesz mert én a SZU-27-hez fogom írni azt,hogy így meg úgy új festés valaki más meg a MIG-29-hez…Azaz ugyan arról les szó két helyen vagy három vagy 4 vagy Isten tudja hány típus van az orosz légierőben.Vannak olyan témák amik nem típusspecifikusak hanem egy egész fegyvernemet érintenek és ezeket a mostani rendszer nem tudja blokkosítva kezelni.

Igen, vannak általános témák, de ezekhez lehet topikot is létrehozni, pl. "Harci repülőgépek festése" címmel az "Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcsolatos témák" alfórumban :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Egyébként a nagyon általános, több fegyvernemet átölelő témákhoz (mivel mi is szívtunk velük topiklétrehozásnál) csináltunk egy "Egyéb, vegyes haditechnikai témák" alfórumot, tehát elvileg a lehetőség adott ezeknek az elhelyezésére is.
 

Janaj

Member
2010. július 22.
56
4
8
Bocs, ha más írta, engem az zavar, hogy ha lapozok a hsz-ok között, akkor mindig feldob a cikk elejére, ahonnan megint húzhatom le az első hsz-hez.

Idézni hogy lehet? Mert a sima idézés gombbal nekem nem működik.

Ha likeolok egy hsz.-t, akkor hol kiírja, hogy 1, 2, sok ember tette már ezt, vagy azt hogy 35298678 ami kicsit vicces.

Ja és mindezt Crome-el.
 
M

molnibalage

Guest
IE8 alatt tényleg gusztustalanul lassú a HTKA, fél perces "gondolkozási" időket vág le az oldal. (A cégnél csak IE van...)
 

Wolfrick

New Member
2010. április 19.
27
1
1
Üdv!

A teflonomon a Block 4.0 simán olvasható volt, az 5.0-t szokni kell, de jó (bár a cikkeknél legalább mobilon nem kéne a facebook ablak, mert brutálisan sok adatforgalmat generál, szerintem elég lenne a főoldalon).

Katasztrófa viszont, hogy nem tudok hozzászólni, nincs szövegmező, vagy én vagyok béna...
 

drone

Member
2012. március 18.
35
0
6
43271 said:
IE8 alatt tényleg gusztustalanul lassú a HTKA, fél perces “gondolkozási” időket vág le az oldal. (A cégnél csak IE van…)

Molni akkor frissítsetek legalább IE9-re.  Ha meg még Xp van, akkor kukázzátok, és cseréljétek le Win7-re. Hosszú ideig jó rendszer volt, de már eljárt felette az idő. Nálam az asztali Pc-n még előbbi van, csak azért nem tudom 7-re frissíteni, mert szar a DVD-író.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Wolfrick

Konkrétan cikkekhez nem tudsz hozzászólni, vagy általánosságban bejegyzésekhez?
 

Wolfrick

New Member
2010. április 19.
27
1
1
mobilról a hirhalomhoz szerettem volna, és nem adta a bónuszt...

Pc-ről megy, úgyhogy (még :p) nem tiltottatok le
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Wolfrick

A hírhalomhoz nem lehet hozzászólni, az okát lásd fentebb, illetve a HTKA-rendben. Azért megnéznéd, hogy mobilról más híreknél elérhető-e a kommentdoboz?
 
Status
Not open for further replies.