Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 654
74 706
113
Az miért van hogy ha én írok valamit a fórumba vagy új témát indítok az nem jelenik meg az új hozzászólások között, csak az ha a hírekhez írok?
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Tisztelt szerkesztők !

 

Csináltam a videós topicba egy új témakört . Általános videók,képek címmel.

Azért mert ebben bármi elhelyezhető általánosságba...

Viszont csak egy linket akartam betenni , nem embemed kódot másoltam be és mégis beágyazta a komplett vidit  . Miért?

Így az a baj , hogy sok helyet foglal és konkrétan a videó jobb szélét nem is látni mert takarja  a legújabb válaszok listája . (ez utóbbi nem tudom nem e csak azért van mert nem 16:9 a képarányom a laptopom-on ?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 654
74 706
113
"Mindezen módosításoktól az oldal jobb áttekinthetőségét, használhatóságát reméljük, s e tekintetben különösen számítunk visszajelzéseitekre."

"A másik változtatás a hírek korábbi ömlesztett tálalása helyett – témák szerinti bontása."

Én nehezebben találom meg így a régebbi híreket.   A címlapon kis kép + szöveg lehetne minden hírnél, mint régen, és időrendben pedig fentről lefelé egymás alatt lennének, nem így összevissza. Nekem ez tűnik ömlesztettnek.
Akit csak egy témakör érdekel a háromból, az kattinthat a fejlécben a Témák/ ... -ra.

Kár hogy nem tudjuk kié volt a 100000. hozzászólás :(
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@independence

A videóbeágyazás automatikusan működik, tehát ha egy mezei youtube-linket beraksz, akkor az automatikusan beágyazáódik. A videó levágott széle általános, tehát "Nem az Ön készülékében van a hiba", továbbítom a megfelelő helyre a dolgot. Addig marad a videó külön megnyitogatása :)

Illetve az új struktúrára való átállásnál törölve lett a topikod, mert "túl általános", mi pedig technikai okok miatt nem tudunk kommenteket egyesével átpakolni. Ha hasonló topikokat szeretnél létrehozni, akkor javaslom, hogy valami közös, de mégis elkülöníthető témára fűzd fel azokat, ahogyan iphoneka is tette ezt a "Vietnámi Néphadsereg"-es topikjával ugyanott. Pl. tudom javasolni az "Orosz repülős videók" és "Nyugati repülős videók" topik létrehozását, a lényeg az, hogy a berakott videók, képek valamiképpen még legyenek tovább bontva és ne egy általános nagy topikban legyenek, mert egy idő után átláthatatlanná fog válni a dolog.

@Terminator

Szerintem csak megszokás kérdése a dolog :) Eleinte én sem értettem, hogy hogyé' is kéne ezt most használni.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
969
3 403
93
"A címlapon kis kép + szöveg lehetne minden hírnél, mint régen, és időrendben pedig fentről lefelé egymás alatt lennének, nem így összevissza. Nekem ez tűnik ömlesztettnek."

Teljesen egyetértek. Hiányoznak a kis képek! És nagyon zavaró, hogy a kiemelt hírek csak legfelül látszódnak.
 

dalost

Active Member
2010. augusztus 22.
105
44
28
Az nem lehetne megoldható, hogy egy fórum megnyitásakor az egyből az utolsó bejegyzésnél nyílna meg? A régi kommenteknél ez tök jól működött.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 355
13 956
113
Azza amivel kezdtetek volt egy "Preview" gomb. Jó lenne most is valami hasonló.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 654
74 706
113
Próbaképpen létrehoztam ezt:

Címlap › Forums › Általános haditechnikai témák › Szárazföldi erők › Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyverek › HSW SMK-120 Rak

De még mindig nem jelent meg  témaként a főoldalon a hozzászólások között. Azért linkelünk valamit, mert szerintünk érdekes és más is lássa, de ha nem jelenik meg, akkor semmi értelme megkeresni a megfelelő helyet neki a fórumban.  De úgy tűnik, hogy csak az általam indított új témák nem jelennek meg, mert a Type 63 az látszik.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Terminator

Nyitóüzenetet adtál meg neki (első hsz.)?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Ja bocs, félreértettem, azt hittem nem hozta létre.

A nyitóhsz.-eket nem pakolja ki főoldalra. Esetleg érdemes lehet első hsz-ben röviden összefoglalni a topik témáját, pl. "A HSW 120 mm-es önjáró lövege" és a 2. hsz.-be berakni azt, amiért érdemben is létrehoztad a topikot. Sajnos ez így működik.

A fentiektől függetlenül azonban óva intenék mindenkit attól, hogy topikokat csak azért hozzon létre, hogy legyenek, mert egy idő után tele leszünk üresen kongó témákkal, érdemi tartalom nélkül. - ez kimaradt a HTKA-rendes topiknyitó részből.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 053
9 009
113
42982 said:
A címlapon kis kép + szöveg lehetne minden hírnél, mint régen, és időrendben pedig fentről lefelé egymás alatt lennének, nem így összevissza. Nekem ez tűnik ömlesztettnek.

42988 said:
Teljesen egyetértek. Hiányoznak a kis képek! És nagyon zavaró, hogy a kiemelt hírek csak legfelül látszódnak.

Pedig szerintem olyan nagyban nem változott a főoldal, hiszen a kiemelt hírek doboz továbbra is úgy működik, csak alatta haderőnemekre vannak már osztva a hírek. Jó, persze valóban szokni kell...

Kisképet megfontoljuk.

Illetve ha szép libasorban szeretnétek látni a híreket, - és nem csak egy adott haderőnemét - akkor használhatóak a napi és havi, vagy akár éves archívum oldalak a következő formában meghívva:

http://htka.hu/2013/01/05/
http://htka.hu/2013/01/
http://htka.hu/2013/
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
969
3 403
93
Hello,

a Dunai Flotilla (egyébként Honvéd Folyami Flottila) MS-25-ös topikja mellé elférne még az AN-1 és AN-2-esek naszádoknak is egy. Valamint egy egyéb kategória, hiszen sok hajó volt annál az alakulatnál hadrendben. Ide kerülhetnének infók pl a CSSZ-ről, ami egy II VH-s német deszant hajó volt, ami aztán a Magyar Néphadseregben (is) üzemelt.

Ide nem tudok új topikot létrehozni, vagy csak nem olvastam el jól valamit?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Galcom

Ha az "ide" alatt a Magyarország alfórumot érted, akkor elvileg oda szabadon lehet topikot nyitni (szólj ha nem így van), szóval ha gondolod létrehozhatod ezeket a topikokat, az MS-25-öt mi csak példaként raktuk be.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
969
3 403
93
Szia,

hogyan kell létrehozni új topikot? Kipróbáltam többféle böngészővel, de nem látok rá lehetőséget.

 
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Galcom

Meglett a hiba, véletlenül le lett tiltva a topiklétrehozás az Mo.-s fórumban. Most már elvileg működik.

@dudi

Folyamatban a dolog.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 654
74 706
113
43053 said:
A fentiektől függetlenül azonban óva intenék mindenkit attól, hogy topikokat csak azért hozzon létre, hogy legyenek, mert egy idő után tele leszünk üresen kongó témákkal, érdemi tartalom nélkül. – ez kimaradt a HTKA-rendes topiknyitó részből.

A HSW SMK-120 Rak-ot hová lehetett volna máshová írni?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Terminator

Mondom a "fentiektől függetlenül" :) Általánosságban írtam, hogy senki ne álljon neki mondjuk wikipéda alapján létrehozni a hiányzó topikokat üresen.
 
Status
Not open for further replies.