Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Szerkesztők !

Miért nem tudok beilleszteni a hozzászólásomba semmit . Se linket , vagy akármilyen szöveget amit kimásolok ?

Egyszerűen nincs jobb klikkre Beillesztés lehetőség választás .

A többieket meg látom hogy linkelnek , idéznek , stb.

Aztán Válaszadásnál hogy csináljátok hogy látni a szöveg elején kék színben annak a nevét akinek válaszoltok ?

 

Bocs , de új vagyok és nem is vagyok egy számítógép zseni...

 

Itt lent ezek a HTML címkéről sincs lövésem se.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Aztán még valami .

Ha találok valami jó videót , amit szeretnék megmutatni , azt hogyan tehetem ? Vagy egyáltalán lehet e és ha igen ez melyik topicba linkeljem ?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 192
113
41753 said:
Egyszerűen nincs jobb klikkre Beillesztés lehetőség választás .

Milyen böngészőt használsz? Mindenesetre az operációs rendszer biztosította billentyűkombinációknak menniük kell: így szöveget be tudsz illeszteni a ctrl+v, vagy a shift+insert kombinációkkal

41753 said:
Aztán Válaszadásnál hogy csináljátok hogy látni a szöveg elején kék színben annak a nevét akinek válaszoltok ?

Ha csak azt akarod, hogy kék legyen a neve, akkor a @név: formában írd be a szövegdobozba. (Ilyenkor a neve egy link lesz, ami a profiloldalára mutat.)

Ha olyan formában akarsz idézni, ahogy én is tettem az előző kommenteddel, akkor a minden hozzászólásnál a hüvelykujjat mutató kéz mellett balra lévő Idézés gomb kell neked. Ami történetesen jelenleg Firefox és Safari böngészők alatt még nem működik egy javascript összeakadás miatt, de bármilyen másik böngészőben működik szépen.

41754 said:
Ha találok valami jó videót , amit szeretnék megmutatni , azt hogyan tehetem ?

Csak másold be a videó linkjét és automatikusan be lesz ágyazva a hozzászólásba.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 273
73 999
113
A hozzászólásoknál a Like kezet és az idézés gombot nem lehetne felcserélni, vagy a Like-ot elrakni valahová. Idézés helyett mindig a Like-ra kattintok valamiért.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Köszönöm uraim a segítséget!

Gyanítom még foglak benneteket fárasztani ilyesmivel ... :)

 

Böngészőm : Tűzróka

Ctrl+v , így megy a beillesztés és a Firefox ellenére idézni is tudtalak már @Tcat:

 

Még a lenti HTML címkékről volna jó tudni mire használhatók ?

 
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
@Chimera:

Nah ezt ne akard tudni .

Eléggé meg van bonyolítva , nem úgy megy hogy csak beillesztesz és kész , azért nincs nekem se.

Kell az itteni e-mail címeddel regelni valami Gravatar oldalra vagy mi és azon keresztül lehet ide berakni...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Idézem a szerkesztőt , valaki nem rég ezt a választ kapta a képfeltöltésre:


Csinálni kell egy gravatar.com-os fiókot azzal az email címmel, amit itt is használsz. Feltöltöd oda a kiszemelt képet, majd onnét automatikusan meg fog itt jelenni nálunk.

https://hu.gravatar.com/

Bővebben:

http://rotisoft.hu/profilkep-wordpress-gravatar/

http://makeworks.hu/2011/07/gravatar-hasznalata-es-beuzemelese/
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Annyira azért nem nagy ördöngösség a profilkép létrehozása, de a gravataros lépések után mindenképpen érdemes a htka-n egy CTRL+F5-tel frissíteni egy nagyot :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Most jó helyre jöttem azt hiszem. Megcsináltam a jó kis avataromat, de nem tudom beállítani a wordpress oldalon, mert az e-mail üzenetre kattintva azt jelzi, hogy nincs hozzáférésem a dologhoz.

Valaki helpeljen egyet, mert látom, hogy az évekkel ezelőtt használt - azóta 100x megpusztult - e-mail címem van még mindig a rendszerben és lehet, hogy ez a baj. Amúgy passzolom.

 

Köszönet!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Montezuma

Ez kifejtenéd bővebben, mert nem igazán értem a problémát.

Gravataros regisztráció után (ahova a htka-s e-maillel kell regisztrálni) és az avatarkép feltöltése után elvileg az avatar automatikusan megjelenik a htka-n is (persze ilyenkor azért érdemes egy CTRL+F5-öt nyomni htka-n).
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv GrGly!

Anno, amikor rátaláltam az oldalra egy citromail-es címet adtam meg, ami nagyjából pár éve már nincs, mert évek óta nem is használom. Most bedobtam a saját itthoni címem, de a profilomnál még módosításra vár, ott mindig a régi cím jön be, az új címem az piros színnel kiemelve megjegyzésként jelenik csak meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 561
77 407
113
Én azt javaslom(ha már ez egy ilyen topic),hogy nézze meg mindenki a  Hobbitot mert az jó.

Ha pedig van olyan aki még a Gyűrűk Ura trilógiát sem látta annak 1 hét próbafejlövés és után azt is nézze meg.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Vagy ha nincs kedvetek végignézni az egészet, itt a rövidített alternatív verzió.

http://www.youtube.com/watch?v=1yqVD0swvWU
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Uraim, ne offoljuk szét azt a topikot, ami direkt azért van, hogy Nektek tudjunk segíteni...
 

admin

New Member
2011. március 5.
15
0
1
41792 said:
Most bedobtam a saját itthoni címem, de a profilomnál még módosításra vár

Mert a régi címedre ment ki a változtatás megerősítéséről szóló link. Mindenesetre átírtam az email címed, és mint látható is, meg is jelenik az avatar :)

41767 said:
Hogyan lehet képet illeszteni a profilba? Nem sikerül hiába próbálom

Jelenleg a gravatar.com használatával van lehetőség avatar használatára. De lesz majd lehetőség itteni feltöltésre is valószínűleg nemsokára.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Örök hálám a segítségért kedves admin! Így azért mindjárt más, most már én sem vagyok lemaradva... annyira. :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Első észrevételem ezen fórum megtalálhatóságát illetően: A tematikusság (mármint katonásdi) az érthetőség kárára volt. Nem itt kerestem elsőre, sőt, csak jobb híján néztem meg itt, hogy vajh e témát hol is lelem.

 

Más: egy hozászólásomban az idézést nemes egyszerűséggel letojta a megjelenítő. Jobb volna, ha nem így lenne.

böngésző: pár hónapos chromium nightly build.
 
Status
Not open for further replies.