Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 680
12 482
113
...
Nem kérnek sokat az oldal üzemeltetői, csak a legalapvetőbb emberi normák betartását. Én kitartást kívánok nekik mert ha feladják ezt a küzdelmet akkor visszatér a régi világ amelyet a férgezés, a hullafotók és egyéb gyalázatos tartalmak jellemeztek.
Úgyvan biza! Aztán már csak a folyamatosan ide posztoló hazugsággyárak munkásembereit kellene ráncba szedni. Nemde?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Úgyvan biza! Aztán már csak a folyamatosan ide posztoló hazugsággyárak munkásembereit kellene ráncba szedni. Nemde?
Ha téves infót közlök akkor jelezzétek és kiderül az igazság. Én is ember vagyok, én is tévedek néha. Van egy-két eset amit újra és újra szememre vetnek, a notam-os meg a téli műholdképes esetet. Valójában ezekben az esetekben sem álhírt közöltem, hanem elsietve osztottam meg és én értelmeztem félre az infót, az én tévedésem volt és nem a forrásé.

Ha az ötezer hozzászólásomból ezt a pár esetet tudjátok csak újra és újra felhozni az szerintem nem olyan arány (0.04%) ami miatt szégyenkeznem kéne. Ezzel az aránnyal versenybe sem szállhatok a téves infók bajnokaival szemben.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 680
12 482
113
Ha téves infót közlök akkor jelezzétek és kiderül az igazság. Én is ember vagyok, én is tévedek néha. Van egy-két eset amit újra és újra szememre vetnek, a notam-os meg a téli műholdképes esetet. Valójában ezekben az esetekben sem álhírt közöltem, hanem elsietve osztottam meg és én értelmeztem félre az infót, az én tévedésem volt és nem a forrásé.

Ha az ötezer hozzászólásomból ezt a pár esetet tudjátok csak újra és újra felhozni az szerintem nem olyan arány (0.04%) ami miatt szégyenkeznem kéne. Ezzel az aránnyal versenybe sem szállhatok a téves infók bajnokaival szemben.
Az hogy ezt magadra vetted és nem rögtön a putyinista-oroszpropagandista vonalra asszociáltál, számomra mindennél beszédesebb információ. Köszönöm!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az hogy ezt magadra vetted és nem rögtön a putyinista-oroszpropagandista vonalra asszociáltál, számomra mindennél beszédesebb információ. Köszönöm!
Nem vettem magamra. Pont azt írtam, hogy ha ötezerből csak egy-két esetet vetnek egyesek újra és újra a szememre azzal aligha versenyezhetek a téves infók bajnokaival.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nem tudom, lehet csak az én szememet szúrja, de azért az sem gyenge, hogy szurkálódással nyitsz 2 hónapos pihenő után boki. Na mind1...

----

Mindenkinek: most épp nyugi van itt, de ha megint hiszti napok kezdődnek a topicban akkor morcos leszek és marhára nem fogom napokon keresztül olvasgatni. Csak szólok :)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Uzenem a szabadsagra kuldott bajtarsaimnak, hogy tessek peldat venni ulipporol! Nemreg meg ugy volt, hogy orok karhozatra iteltetett. Erre ma mit latunk? A szovege akademiai peldaja annak, hogyan nyaljunk be a fonoknek. Komolyan mondom tanitani lehetne. :)
Egyesek nagyon kreatívak tudnak lenni amikor utólag kell fazonírozni az elhangzottakat és belemagyarázni, hogy nem is azt jelentette amit. Emlékszem én arra a "videóra" ami egy rajzfilm volt amelyben dzsungellakó félállatként ábrázolt négerek szexelnek a perverz női ruhába öltözött svéddel. A svédekre nézve ugyanolyan sértő volt mint a négerekre, a hozzá fűzött kommentár is ugyanolyan szellemiségű volt mint maga a film.

Nem a geopolitikai ismeretek és az információk logikai rendszerezésének hiánya teszi ezt elfogadhatatlanná hanem a legalapvetőbb emberi jóizlés és erkölcs. Én meg tudom érteni Tcat-et amiért ilyen anyagokat nem szeretne látni az oldalán és minden tiszteletem Mack-é aki elvégzi a piszkos munkát és egy csomó támadást kell elviselnie azért mert próbálja megtisztítani az oldalt a mocsoktól.

Nem kérnek sokat az oldal üzemeltetői, csak a legalapvetőbb emberi normák betartását. Én kitartást kívánok nekik mert ha feladják ezt a küzdelmet akkor visszatér a régi világ amelyet a férgezés, a hullafotók és egyéb gyalázatos tartalmak jellemeztek.
Ha befejezted a nyaladzast, ami ilyen szinten mar igen kinos, akkor az ukran topikban var rad par kerdes. :oops:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Nem tudom, lehet csak az én szememet szúrja, de azért az sem gyenge, hogy szurkálódással nyitsz 2 hónapos pihenő után boki. Na mind1...

----

Mindenkinek: most épp nyugi van itt, de ha megint hiszti napok kezdődnek a topicban akkor morcos leszek és marhára nem fogom napokon keresztül olvasgatni. Csak szólok :)


Nézd egy konstruktív javaslattal áltam elő, ami épp a helyzet stabilitását szolgálná(nem szurkálódás vagy bántás). Elvégre egy moderátor képtelen (idő hiányában) az összes topikot végig olvasni .

Azért már hagy reagáljak én is a dolgokra elvégre nem kevesett tettem a HTKA népszerüsítéséért és felpörgetéséért.Érdeks módon a korábbi moderátor ezt tudta értékelni és nem is voltak ilyen problémák.

---------
De, ha úgy gondolod hogy keveset tettem, akkor nyugodtan törolj a fórumról, viszont ragaszkodom hozzá , hogy akkor töröld a több mint 25 000 hsz-t amit írtam kb 96 topikot amit nyitottam és a több tíz hírt amit az évek során a főoldalra írtam - ami több ezer órás munkámba telt az évek során.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 680
12 482
113
Nézd egy konstruktív javaslattal áltam elő, ami épp a helyzet stabilitását szolgálná(nem szurkálódás vagy bántás). Elvégre egy moderátor képtelen (idő hiányában) az összes topikot végig olvasni .

Azért már hagy reagáljak én is a dolgokra elvégre nem kevesett tettem a HTKA népszerüsítéséért és felpörgetéséért.Érdeks módon a korábbi moderátor ezt tudta értékelni és nem is voltak ilyen problémák.

---------
De, ha úgy gondolod hogy keveset tettem, akkor nyugodtan törolj a fórumról, viszont ragaszkodom hozzá , hogy akkor töröld a több mint 25 000 hsz-t amit írtam kb 96 topikot amit nyitottam és a több tíz hírt amit az évek során a főoldalra írtam - ami több ezer órás munkámba telt az évek során.
Nyugi. Elég sokan vártuk már, hogy visszajöhess, ne csessz ki velünk. Inkább jöjjenek az új infók.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
De, ha úgy gondolod hogy keveset tettem, akkor nyugodtan törolj a fórumról, viszont ragaszkodom hozzá , hogy akkor töröld a több mint 25 000 hsz-t amit írtam kb 96 topikot amit nyitottam és a több tíz hírt amit az évek során a főoldalra írtam - ami több ezer órás munkámba telt az évek során.

Alaptalannak érzem a fenti soraidból kiérződő sértődöttséget, mert:

a főoldalra anno önként beküldött híreidnek a lehetőségeinkhez mérteni megköszönése az volt, hogy szabadon, ejnye-bejnye nélkül linkelgethettétek orrba-szájba a biztpolos fórumotokat. Holott meg se kérdeztétek udvariasságból előbb, hogy csinálhatjátok-e. Ezt korábban is leírtam már ide a topicba, egy felmerült kérdés kapcsán, csak akkor épp bannolva voltál, nyilván nem láttad.

a fórum kommentek meg aztán pláne önszorgalmas történetek. Saját infóidat, véleményeid írod bennük, nehogy már úgy legyen beállítva, hogy nekünk ezt kötelességünk megköszönni. Vannak itt még sokan mások is, akik irdatlan óraszámot raktak a hozzászólásokba. Vagy csak anonim módon a fórum olvasásába.


De ha egyszer úgy döntesz, hogy töröltetni akarod a tartalmaidat, akkor a fórumszabályzat rendkívüli felülbírálásával ezt lehetővé fogom tenni esetedben. Mert amúgy ugye alapból nem törlünk semmit. Sőt meg fogod kapni minden tartalmadat kiexportálva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Alaptalannak érzem a fenti soraidból kiérződő sértődöttséget, mert:
Mert az oldal uzemeltetoi valtoztattak az iranyon... o_O

Ha kidobod bokit akkor az en szakmai hozzaszolasaimat is torolheted. Csak a szakmait. :D
Persze akkor ulippo hozzaszolasait is torolnod kell, mert neki elvei vannak. :)

Tcat miert megy bele, ha a doktrina megelozo csapast is deklaralt? Jatekelmelet, hahoo! :hadonaszos:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 205
113
Alaptalannak érzem a fenti soraidból kiérződő sértődöttséget, mert:

a főoldalra anno önként beküldött híreidnek a lehetőségeinkhez mérteni megköszönése az volt, hogy szabadon, ejnye-bejnye nélkül linkelgethettétek orrba-szájba a biztpolos fórumotokat. Holott meg se kérdeztétek udvariasságból előbb, hogy csinálhatjátok-e. Ezt korábban is leírtam már ide a topicba, egy felmerült kérdés kapcsán, csak akkor épp bannolva voltál, nyilván nem láttad.

a fórum kommentek meg aztán pláne önszorgalmas történetek. Saját infóidat, véleményeid írod bennük, nehogy már úgy legyen beállítva, hogy nekünk ezt kötelességünk megköszönni. Vannak itt még sokan mások is, akik irdatlan óraszámot raktak a hozzászólásokba. Vagy csak anonim módon a fórum olvasásába.


De ha egyszer úgy döntesz, hogy töröltetni akarod a tartalmaidat, akkor a fórumszabályzat rendkívüli felülbírálásával ezt lehetővé fogom tenni esetedben. Mert amúgy ugye alapból nem törlünk semmit. Sőt meg fogod kapni minden tartalmadat kiexportálva.

Nem pont a saját információimra , gondolataimra (azok is voltak)mint hsz-ekre gondoltam, de mindegy. Amúgy köszi az infót. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
linkelgethettétek orrba-szájba a biztpolos fórumotokat
Tcat, és azt a fórum miért jött létre?

---
Arra miért nem emlékszik senki, hogy itt évekig minden rendben volt jelentős ellentétek nélkül?

(Nem Mack moderátorrá válása volt a vízválasztó, nem is tudnám megjelölni az időben mikortól mérgesedett el a helyzet. Még mielőtt valakit megbántanék...)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem csak ezen a fórumon jelentett korszakhatárt az ukrajnai konfliktus kezdete, ez egy olyan általános jelenség amiből ez a fórum sem maradhatott ki. Akkor elkezdődött valami ami korszakhatárt jelent az információs hadviselésben, a "fősodratú" és "alternatív" média elkülönülésében, az álhírek robbanásszerű növekedésében, a robotizált hírterjesztésben és az egyre dühödtebb és egyre militaristább hangnem térnyerésében, a szélsőségesség erősödésében.

Én korábban is olvastam a HTKA-t meg a Katpol blogot de az mintha más világ lett volna akkoriban. A fenti dolgokról csak 2014 óta beszélünk! Előtte is léteztek ezek a fogalmak de akkor mintha kiengedték volna ezeket a palackból és az életünk részévé vált. Én is csak azóta foglalkozom ezekkel a jelenségekkel. Mivel ez egy katonai fórum itt mindez még súlyosabban csapódik le mint a könnyebb témájú fórumokban.

A műszaki érdeklődés a haditechnika iránt egy ártalmatlan dolog, bár azért lássuk be a gyilkoló gépek iránti érdeklődésben van valami necces. De a haditechnika felhasználásában sem mindegy, hogy azt önvédelemre vagy támadásra használják és ez igaz az érdeklődésre is. Akkor kezd a dolog kisiklani amikor megjelenik a militarizmus. És akkor érkezik meg a dolog a gödörbe amikor a militarizmus telítődik rasszista, soviniszta és egyéb ordas ideológiákkal.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Más.
A lengyel Borsuk fórumtémája miért az európai védelmi szektoros topikra mutat? Minden ilyennek volt külön, használható technikai topikja s ez így működött is. Nem célszerű ott hozzászólni ahol nincs más mint kül. kommunikációs főosztályok felületes sajtóanyagai.
Nem erre van az Egyéb járművek?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én korábban is olvastam a HTKA-t meg a Katpol blogot de az mintha más világ lett volna akkoriban.
Mar megint tultolod.
Emlekeim szerint par nap alatt lebuktal, hogy nem is olvastad az ukran topik elso ezer oldalat. Gondolom azota sem potoltad be.
A műszaki érdeklődés a haditechnika iránt egy ártalmatlan dolog, bár azért lássuk be a gyilkoló gépek iránti érdeklődésben van valami necces.
Aztamindenit' :)
Ha Mack megtudja, hogy lekopted a tech topikokat... :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1526

Guest
Mar megint tultolod.
Emlekeim szerint par nap alatt lebuktal, hogy nem is olvastad az ukran topik elso ezer oldalat. Gondolom azota sem potoltad be.

Aztamindenit' :)
Ha Mack megtudja, hogy lekopted a tech topikokat... :hadonaszos:
Én már akkor itt fórumoztam amikor még nem is volt fórum, csak a cikkeket lehetett kommentálni. Aztán volt pár év kihagyás ami után visszataláltam. Ulippo néven is felvállalom minden eddigi hozzászólásomat, de ha érdekel korábban Tilikov néven voltam itt, bár akkor még fiatalabb voltam de szerintem azokban az írásaimban sincs olyan amit ne vállalnék ma is.

Nincs szükségem az ukrán topik első ezer oldalára, ismerem annyira azt a konfliktust, hogy itt nem nagyon oktathat ki belőle senki.

És nem köptem le a tech topikokat, épp azt mondtam, hogy nem a haditechnikával van a baj, hanem a rasszista és soviniszta militarizmussal. Mack előtt pedig megemelem a kalapom amiért próbálja ezt kipucolni innen.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ha téves infót közlök akkor jelezzétek és kiderül az igazság. Én is ember vagyok, én is tévedek néha. Van egy-két eset amit újra és újra szememre vetnek, a notam-os meg a téli műholdképes esetet. Valójában ezekben az esetekben sem álhírt közöltem, hanem elsietve osztottam meg és én értelmeztem félre az infót, az én tévedésem volt és nem a forrásé.

Ha az ötezer hozzászólásomból ezt a pár esetet tudjátok csak újra és újra felhozni az szerintem nem olyan arány (0.04%) ami miatt szégyenkeznem kéne. Ezzel az aránnyal versenybe sem szállhatok a téves infók bajnokaival szemben.

Úgy érted miután visszatértél Banniából ez volt a két legkirívóbb hazugságod a többi mellett, amiknek a cáfolatára ugyan úgy nem reagáltál, helyette teleszemetelted az ukrán topikot propaganda szarságokkal amik vastagon offtopik kategóriájúak.
 
Status
Not open for further replies.