Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem vagyok elakadva. Közben visszanéztem. Ja, hogy az pont te voltál...
Én csak arra emlékeztem, hogy egy vicces figura volt sok közül. A szomorú az, hogy annyi van, hogy már megkülönböztetni sem tudlak titeket sokszor...


Bezzeg mikor az a fáma, hogy a PF stadion feléből + Mi-24 feltámasztásból olyan UH-1N flotta lehetne, hogy beszarunk tőle, akkor persze én vagyok a demagóg...

Nem vagy demagóg, te amerikai kötődést szeretnél, én meg csak annyit mondtam, hogy szerintem orosz érdekszférába fogunk kerülni, és ezért marad a Mihu.
 
M

molnibalage

Guest
Nem vagy demagóg, te amerikai kötődést szeretnél, én meg csak annyit mondtam, hogy szerintem orosz érdekszférába fogunk kerülni, és ezért marad a Mihu.
Megint extrapoláció. Akar a fene. Tehet én róla, hogy ők adtak jó ajánlatot...?
Ha a svéd Gripen ajánlat fantasztikus lenne és az jönne ki, hogy a lízing óraszáma 30k USD/óra, akkor egy szavam se lenne ellene.

Nagyon elegem van abból, hogy egyesek ilyen hülyeségeket írnak le rólam. Nem tűnik fel, hogy nem vagyok agyatlan jenki fan? Hányszor kell még ezt cáfolni?
Harckocsi esetén is inkább a Leo2 vonalat preferálnám az M1 helyett, csak az a hajó is elment.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A partvonalról:

  1. A visszajelzések és javaslatok topicban megint mi a fenét keres totálisan nem odaillő nézőpont-ütköztetés?
  2. Mókásnak tartom, hogy egyesek szerint felesleges elolvasni a HT összefoglalót, de utána nem fogadják el azok véleményét, akik az abban foglaltaknak utánanéztek, ellenőrizték, megvitatták, mérlegelték. Ellenben megvan a saját véleményük a haditechnikáról, annak alkalmazásáról és szentül állítják, hogy az ő nézetük a helyes.
  3. Hogy Molni stílusa smirgli, azt én is alá tudom támasztani, épp elég dolgom volt vele az Sg.hu fórumán mint modi. Ellenben azt is meg kell jegyezni, hogy amikor érvekkel, forrásokkal, tényekkel alátámasztott ellenvéleménnyel találkozik, akkor teljesen logikusa és értelmesen lehet vitázni vele.
  4. Eme fórum egyik zseniális eleme a fórumozók szűrése, vagyis ignorálása. Én is több embert, akinél észrevettem, hogy értelmes szintű vitát lehetetlen vele folytatni, szépen ignoráltam. Ha éppen olyan a lelkiállapotom, akkor rákattintok a 'show ignored content' gombra, és látom az ő hozzászólásaikat is, ha meg méltónak találom arra, hogy időt szánjak a válaszra, a lehetőség adott. Nem igazán értem, miért nem élnek ezzel azok, akik itt problémáznak?
  5. Roppant furcsának találom, hogy egyesek milyen hangnemet engednek meg a staff-al (moderátorral) szemben. Egy moderált fórum mindig is lehetőséget (és nem többet!) biztosít arra, hogy az adott közösség tagja légy, ahol a staff döntése szent és sérthetetlen. A lehetőséget a staff biztosítja, és akinek nem tetszik, hogyan csinálja amit csinál, akkor azt kivágja a fenébe. Ez minden valamire való magyar, angol, német, orosz, stb. nyelvű fórumon bevett dolog az elmúlt bő 20 éves internetes tapasztalatom alapján. Szvsz sokan vagy nincsenek tisztába azzal, hogy milyen hidegvérű modik vannak a HTKA-n, vagy ennyire nem ismerik a moderált fórumon megszokott viselkedést és gyakorlatot...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Köszönöm a SZU-s kitérő törlését a [Kantin] Magyarország topikból - hülyeség volt belemennem ebbe a vitába. Nem akartam megbántani senkit, elnézést kérek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Tcat
T

Törölt tag 1711

Guest
Annak mi köze van a Szovjetunióhoz, hogy a Bolgárok elítélik az EU vezetését amiért büntetni akarja Magyarországot?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Azt a hozzászólást még pont nem akartam amúgy törölni, de benne maradt a kijelölésben :) (Arról a kommentről indult a törölt szál.)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 469
23 999
113
Azt a hozzászólást még pont nem akartam amúgy törölni, de benne maradt a kijelölésben :) (Arról a kommentről indult a törölt szál.)
A keleti részek függetlenedése a nyugatitól is már a szu-hoz köthető? Mert maga bolgár mondta azt, hogy ma Magyarország holnap Lengyel aztán Bulgária, ehhez utólagos megjegyzésem volt az, hogy a végén bejön hóbagoly szu2.0 ötlete, ami véleményem szerint belefér a "kantin" mivoltjába.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Azért lett a kifogásolt kettő hozzászólás is eltávolítva, mert közvetetten azon siklott ki villámgyorsan a topic.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Hölgyek, Urak!

Közvéleménykutatás következik!

Ki támogatna egy HTKA Közönségtalálkozót? (minden valószínűség szerint Budapesten vagy környékén kerülne megrendezésre)

Akár igen, de nagyon időpont függő, illetve kíváncsi lennék az erre meghívott szakemberek nevére is.....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hölgyek, Urak!

Közvéleménykutatás következik!

Ki támogatna egy HTKA Közönségtalálkozót? (minden valószínűség szerint Budapesten vagy környékén kerülne megrendezésre)

Néhány éve már volt róla szó. Abszolúte igen, mi lenne az elképzelés? Minikonferencia jellegű előadás aztán sör, vagy csak sör, vagy csak előadások és közte nagyobb szünetek ismerkedni? Vagy túlgondolom a rendezvényt? Mindenképp segítek megszervezni csak dobj egy üzenetet.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 880
15 327
113
Mar szpg kitiltasat sem ertettem. O is kezelheto (allapotban :D) volt es a dumajabol sem volt sertodes.

A magyar hadtöris részhez pl. egész jókat írt mostanában. Érdemére legyen mondva, mostanában tényleg egész normális normális volt a korábbihoz képest, nem kellene ezt kicst értékelni? Oké, kicsit láthatóan idegállapotban volt és tahó volt a stílus, de ez meg megesik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Néhány éve már volt róla szó. Abszolúte igen, mi lenne az elképzelés? Minikonferencia jellegű előadás aztán sör, vagy csak sör, vagy csak előadások és közte nagyobb szünetek ismerkedni? Vagy túlgondolom a rendezvényt? Mindenképp segítek megszervezni csak dobj egy üzenetet.

"mi lenne az elképzelés?"

Szétválás két részre, aztán összecsapás :D
 
Status
Not open for further replies.