Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Tag: zsolt
Vétség: moderátor provokálása és fikázása
Büntetés: 2 HÓNAP KITILTÁS

@Mackensen
Mack, ne legyel mar ilyen erzekeny hopihe te is!
Nem provokalt. Tok visszafogott volt. :rolleyes:

Mar szpg kitiltasat sem ertettem. O is kezelheto (allapotban :D) volt es a dumajabol sem volt sertodes.
A visszajelzések topikban nem vagyok érzékeny. A többiben viszont igen. Szpg meg rodeózni járt ide. Jobb így mindenkinek.
Az internet hatalmas. Lennie kell valahol egy helynek ahol megtalálja majd ő is a helyét.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A visszajelzések topikban nem vagyok érzékeny. A többiben viszont igen.
Akkor akar egyszeruen at is masolhattad volna ide, mert igy ugy tunik, hogy csak a mihu topikban zajlo vitat zartad rovidre/bosszultad meg. o_O
Szpg meg rodeózni járt ide. Jobb így mindenkinek.
De pont azt mondom, hogy nem mindenkinek jobb igy. Nem veletlen van AA topik a forumon. :p :rolleyes:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 699
113
Ahogy látom, minden probléma alapja az állandó belpolitika.
Kérdés: nem lehetne-e a fórumot alapjaiban szétszedni? Lenne egy 100% politikamentes haditechnikai rész, zéró libis/fityesz/mittomén mi... és lenne egy másik szekció az összes erre megengedettel (itt aztán mehetne a ruszkizás/jenkizés/migrizés/kinek mi a fétise). Két külön oszlopban jelenne meg a főoldalon, így aki nem akar véletlenül sem tévedne át. Aki meg elkezdi a szennyet tolni a haditechnikában, arra banhammer. Pl. Magyar haderő ebben is és abban is, világ ebben is meg abban is.Eggyikbe mehetnek a haditechnikai jelegű viták, másikba meg a kinek ki a domja... most ugyanis ha infót szeretnél haditechnikai vonalon (pl. magyar haderővel kapcsolatban akármi), önkéntelenül belefutsz abba, amibe nem akarsz...
A problémák 70%-át kapásból kigyomlálná.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ahogy látom, minden probléma alapja az állandó belpolitika.
Kérdés: nem lehetne-e a fórumot alapjaiban szétszedni? Lenne egy 100% politikamentes haditechnikai rész, zéró libis/fityesz/mittomén mi... és lenne egy másik szekció az összes erre megengedettel (itt aztán mehetne a ruszkizás/jenkizés/migrizés/kinek mi a fétise). Két külön oszlopban jelenne meg a főoldalon, így aki nem akar véletlenül sem tévedne át. Aki meg elkezdi a szennyet tolni a haditechnikában, arra banhammer. Pl. Magyar haderő ebben is és abban is, világ ebben is meg abban is.Eggyikbe mehetnek a haditechnikai jelegű viták, másikba meg a kinek ki a domja... most ugyanis ha infót szeretnél haditechnikai vonalon (pl. magyar haderővel kapcsolatban akármi), önkéntelenül belefutsz abba, amibe nem akarsz...
A problémák 70%-át kapásból kigyomlálná.

Ez már eddig is így volt: haditechnikai rész + biztpol :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
De mondjuk például hogyan lehet politikamentesen beszélni a helikopterbeszerzésről? Vagy egy helikoptergyárhoz szükséges szakmunkás-technikus képzésről? Ez lehetetlen. Mindkettő a politikán alapszik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ahogy látom, minden probléma alapja az állandó belpolitika.
Kérdés: nem lehetne-e a fórumot alapjaiban szétszedni? Lenne egy 100% politikamentes haditechnikai rész, zéró libis/fityesz/mittomén mi... és lenne egy másik szekció az összes erre megengedettel (itt aztán mehetne a ruszkizás/jenkizés/migrizés/kinek mi a fétise). Két külön oszlopban jelenne meg a főoldalon, így aki nem akar véletlenül sem tévedne át. Aki meg elkezdi a szennyet tolni a haditechnikában, arra banhammer. Pl. Magyar haderő ebben is és abban is, világ ebben is meg abban is.Eggyikbe mehetnek a haditechnikai jelegű viták, másikba meg a kinek ki a domja... most ugyanis ha infót szeretnél haditechnikai vonalon (pl. magyar haderővel kapcsolatban akármi), önkéntelenül belefutsz abba, amibe nem akarsz...
A problémák 70%-át kapásból kigyomlálná.
Ami az országban van,az szűrődik be ide is.Klikkesedés.Ha valamivel nem értesz eggyet,akkor nemzetáruló ballipsi vagy.Most erre mit lehet válaszolni?Hogy te meg szép?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 699
113
De mondjuk például hogyan lehet politikamentesen beszélni a helikopterbeszerzésről? Vagy egy helikoptergyárhoz szükséges szakmunkás-technikus képzésről? Ez lehetetlen. Mindkettő a politikán alapszik.

Valahogy nekem a kollégáimmal mindig sikerül a repülés bármely szegmenséről politikamentesen beszélni.... csak akarni kell. Tudunk repülni bárhová, anélkül, hogy kibeszélnénk az országot, a népet, a helyzetet politikai szempontból, ahová megyünk. Amikor szerelő voltam, a legkeményebb oroszlover vagy jobber is teljes szívvel javította bármelyik amerikai Boeing repülőgépet. Valahogy ment.... aki a technikáról, tenderről, akármiről beszél, az ha akar, kihagyja a politikát, max. elintézi egy "azok a barmok" megjegyzéssel a politikai döntéshozási mechanizmust. HA akarja.
Nézd csak meg a helikopterbeszerzés topic hova zuhant.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Valahogy nekem a kollégáimmal mindig sikerül a repülés bármely szegmenséről politikamentesen beszélni.... csak akarni kell. Tudunk repülni bárhová, anélkül, hogy kibeszélnénk az országot, a népet, a helyzetet politikai szempontból, ahová megyünk. Amikor szerelő voltam, a legkeményebb oroszlover vagy jobber is teljes szívvel javította bármelyik amerikai Boeing repülőgépet. Valahogy ment.... aki a technikáról, tenderről, akármiről beszél, az ha akar, kihagyja a politikát, max. elintézi egy "azok a barmok" megjegyzéssel a politikai döntéshozási mechanizmust. HA akarja.
Nézd csak meg a helikopterbeszerzés topic hova zuhant.

Megértem miről beszélsz, mert én is műszaki ember vagyok (mérnök). Tisztán fizikai-műszaki dolgokról valóban lehet politikamentesen beszélni, de döntésekről nem.
Mert a döntés művészete: maga a politika.
(Hozzáteszem, épp ezért fárasztó dolog a politika, mert ott nem segítenek a képletek...)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Ahogy látom, minden probléma alapja az állandó belpolitika.
Kérdés: nem lehetne-e a fórumot alapjaiban szétszedni? Lenne egy 100% politikamentes haditechnikai rész, zéró libis/fityesz/mittomén mi... és lenne egy másik szekció az összes erre megengedettel (itt aztán mehetne a ruszkizás/jenkizés/migrizés/kinek mi a fétise). Két külön oszlopban jelenne meg a főoldalon, így aki nem akar véletlenül sem tévedne át. Aki meg elkezdi a szennyet tolni a haditechnikában, arra banhammer. Pl. Magyar haderő ebben is és abban is, világ ebben is meg abban is.Eggyikbe mehetnek a haditechnikai jelegű viták, másikba meg a kinek ki a domja... most ugyanis ha infót szeretnél haditechnikai vonalon (pl. magyar haderővel kapcsolatban akármi), önkéntelenül belefutsz abba, amibe nem akarsz...
A problémák 70%-át kapásból kigyomlálná.


Ha így lenne akkor max 10 ember beszélgetne egymással .... a poltikai részen meg mindenki más .... de kötve hiszem hogy ne lenne átjárás egymás között. Akik hardcore funnok azok előbb utóbb miről fognak beszélgetni? Semmiről mert csak az adatok full unalmasak....ráadásul az lenne ha valaki beleszőné a véleményét egyből ki lenne utalva
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
M

molnibalage

Guest
Ha így lenne akkor max 10 ember beszélgetne egymással .... a poltikai részen meg mindenki más .... de kötve hiszem hogy ne lenne átjárás egymás között. Akik hardcore funnok azok előbb utóbb miről fognak beszélgetni? Semmiről mert csak az adatok full unalmasak....ráadásul az lenne ha valaki beleszőné a véleményét egyből ki lenne utalva
Néha a több az bizony kevesebb...
Egyébként meg mi az, hogy "adatok"? Az ugye megvan, hogy a HT összefoglaló célja pont az, hogy adatokból értelmes kép álljon össze? Sajnálom, hogy egyeseknek nem sikerül megugrani lécet...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Néha a több az bizony kevesebb...
Egyébként meg mi az, hogy "adatok"? Az ugye megvan, hogy a HT összefoglaló célja pont az, hogy adatokból értelmes kép álljon össze? Sajnálom, hogy egyeseknek nem sikerül megugrani lécet...

Molni, az összefoglalód csodálatos, csak épp az átlagembernek semmi szüksége rá. Az viszont az átlagembernek sem mindegy, hogy az USA-hoz, Németországhoz vagy Oroszországhoz kötődünk-e. Ezért van több duma a politikai résznél, mivel az többeket érint.
Szóval nem a lécet nem sikerül megugrani, hanem sokaknak nincs miért megugraniuk a lécet.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Néha a több az bizony kevesebb...
Egyébként meg mi az, hogy "adatok"? Az ugye megvan, hogy a HT összefoglaló célja pont az, hogy adatokból értelmes kép álljon össze? Sajnálom, hogy egyeseknek nem sikerül megugrani lécet...
Na látod erről beszélek ... nem sikerül meg ugrani a lécet szöveg mire jó?????
Honnan tudodhogy
te vagy szint?
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
M

molnibalage

Guest
Például én is minek tanuljam meg a haditechnikai összefoglalót, amikor az a saját szakmámtól venné el az időt, ráadásul úgy, hogy úgysem alkalmazna senki haditechnikai munkakörben. Akkor meg minek.
Senki nem mondta, hogy tanuld meg. Csak amikor valaki nem létező HT képességekből biztpol ökörségeket kezd levezeti, akkor nem érzed, hogy káros? Hogyan is volt a 200 db Pancír szükségessége idehaza? Azóta is ezen röhögök...

Molni, az összefoglalód csodálatos, csak épp az átlagembernek semmi szüksége rá. Az viszont az átlagembernek sem mindegy, hogy az USA-hoz, Németországhoz vagy Oroszországhoz kötődünk-e. Ezért van több duma a politikai résznél, mivel az többeket érint.
Szóval nem a lécet nem sikerül megugrani, hanem sokaknak nincs miért megugraniuk a lécet.
Miért? A BIZTPOL-ra van? Ha te átlagember vagy és jössze a 200 db Panír fergeteges ötletével, akkor khöm...

Talán bölcsebb lett volna hallgatni...

Na látod erről beszélek ... nem sikerül meg ugrani a lécet szöveg mire jó?????
Honnan tudodhogy
te vagy szint?
Nem, a szint az, hogy egyáltalán olyan bugyutaságod ne írj le, hogy "adatokról" beszélgetés. Annál sokkal több van...

Az, hogy te és sokan nem értik meg, arról a hozzáértők nem tehetnek. 10+ éve én sem tudtam, hogy mi az a Ps diagram és egyebe. Ma igen. Valaki fejlődik, valaki nem...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Senki nem mondta, hogy tanuld meg. Csak amikor valaki nem létező HT képességekből biztpol ökörségeket kezd levezeti, akkor nem érzed, hogy káros? Hogyan is volt a 200 db Pancír szükségessége idehaza? Azóta is ezen röhögök...


Miért? A BIZTPOL-ra van? Ha te átlagember vagy és jössze a 200 db Panír fergeteges ötletével, akkor khöm...

Talán bölcsebb lett volna hallgatni...


Nem, a szint az, hogy egyáltalán olyan bugyutaságod ne írj le, hogy "adatokról" beszélgetés. Annál sokkal több van...

Az, hogy te és sokan nem értik meg, arról a hozzáértők nem tehetnek. 10+ éve én sem tudtam, hogy mi az a Ps diagram és egyebe. Ma igen. Valaki fejlődik, valaki nem...

Szegény Molni, még mindig a 200 db Pancírnál vagy elakadva.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tényleg, mekkora lenne már, fél év múlva kimenne Szíjjártó Moszkvába, és utána bejelentené, hogy Pancír gyárat hoznak létre Magyarországon
és első körben 200 db Pancír lenne a betervezett mennyiség :D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Senki nem mondta, hogy tanuld meg. Csak amikor valaki nem létező HT képességekből biztpol ökörségeket kezd levezeti, akkor nem érzed, hogy káros? Hogyan is volt a 200 db Pancír szükségessége idehaza? Azóta is ezen röhögök...

Na, azért jobb lenne, ha pontosan idéznél, mert én nem azt mondtam, hogy 200 db Pancír szükséges, hanem azt, hogy a stadionok árából akár 200 db Pancír is kijöhetett volna. (Persze, az is lehet, hogy ki is jött. Ki tudja hová tűnt el az a sok pénz, ami miatt az USA/Nyugat "korrupcióról" sír. De ez már biztpol.)
 
M

molnibalage

Guest
Szegény Molni, még mindig a 200 db Pancírnál vagy elakadva.
Nem vagyok elakadva. Közben visszanéztem. Ja, hogy az pont te voltál...
Én csak arra emlékeztem, hogy egy vicces figura volt sok közül. A szomorú az, hogy annyi van, hogy már megkülönböztetni sem tudlak titeket sokszor...

Na, azért jobb lenne, ha pontosan idéznél, mert én nem azt mondtam, hogy 200 db Pancír szükséges, hanem azt, hogy a stadionok árából akár 200 db Pancír is kijöhetett volna. (Persze, az is lehet, hogy ki is jött. Ki tudja hová tűnt el az a sok pénz, ami miatt az USA/Nyugat "korrupcióról" sír. De ez már biztpol.)
Bezzeg mikor az a fáma, hogy a PF stadion feléből + Mi-24 feltámasztásból olyan UH-1N flotta lehetne, hogy beszarunk tőle, akkor persze én vagyok a demagóg...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
Status
Not open for further replies.