Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Én is, és vagy vagyis tehát?

X millió forrással alátámasztva, minden egyes mondatot megindokolva. Vs kamm az nem úgy van segítsek lefordítani? Igaz magyarul se tud, csak makogni egy fán, de ez már igazán lényegtelen.
Es megint a primitiv ad hominem.
Lattam, @Tcat hogy tegnap mar takaritottad ennek a szerencsetlennek a szellemi "termeket" es utolag is koszonom. Remelem ertekelted, hogy szandekosan nem reagaltam ra tulzottan - de ezek a figurak nem adjak fel, lasd a mai provokacio-sorozatot... pedig mindossze nemzetkozi sajtoszemlere vetekedtem egy linkelt hazai cikkre valaszul. Semmi controversial, de ennyi eleg volt a helyi bullynak, hogy beinduljon. :)

(FYI amint irtam ott is, nem vagyunk egy szinten, igy nem izgat tulsagosan, de azert nagyon idoszeru lenne valamifele jelzeserteku uzenet szamara, valamiert nagyon liheg utanam, mashol is probalkozik.)

Tanulj már meg magyarul ha kérhetlek...
Utoljára: Az egy politikai családhoz tartozó kontinentális rendszerű lapok mily meglepő, az eseményeket ugyanúgy értelmezik. Tudod ez olyan mint amikor Biden beböföf valamit, és az onnantól a te véleményed.
Szoval meddig muszaj toleralnom mosolyogva az ilyesfele muveletlen ill gorcsos bizonyitasi kenyszerben vergodo szerencsetleneknek a szemelyeskedeseit, kedves @Tcat - mindezt ugy, hogy hozza sem szoltam...?
Mit javasolsz megoldaskent? Szoljak vissza hasonlo stilusban (es akkor sirva megy majd hozzad?) Avagy ez van, quod licet Iovi, non licet bovi es turjem turelmesen? Tenyleg kivancsi vagyok. :cool:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Szoval meddig muszaj toleralnom mosolyogva az ilyesfele muveletlen ill gorcsos bizonyitasi kenyszerben vergodo szerencsetleneknek a szemelyeskedeseit, kedves @Tcat

A kérdés fordítva is feltehető ám: meddig viselje a többség, hogy mindenkibe, minden témában beleszállsz és csakazért is jobban tudod. Ezekkel totál kinullázod azokat a hozzászólásaidat, amikben nem lenéző módon osztod az észt, hanem érdekes tartalmakat teszel hozzá a dolgokhoz.

Mit javasolsz megoldaskent?

Kezdésnek erősen visszább kéne venni a személyeskedésből, mások fikázásából. Ha nem megy, akkor nem kell ide jönni.

Nézd én ezeket már sokadszorra írom ide le neked, így ez most már tényleg a legeslegutolsó figyelmeztetés volt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 257
113
A kérdés fordítva is feltehető ám: meddig viselje a többség,

Milyen ‘többség’? Azokra gondolsz esetleg akik a vitát érvek helyett jelentgetéssel akárják megoldani, ha nincs mit jelentgetni akkor addig provokálnak amíg lesz?

Itt szeretném megjegyezni hogy személy szerint nincs semmi bajom kammal, nem is volt, olyat sem láttam hogy keményebben beleállt volna valakibe (bár lehet nem a sűrűbb kontentes topicot nézem :D ).

Nehogy már az legyen a normális hozzáállás, hogy ha valami random kompexusost zavar ha valaki lerombolja a neten gondosan felépített hamis önképét, ne adj Isten jobban ismeri az adott témát, látványosan értelmesebb nála és ez őt frusztrálja, akkor a megoldás majd az anyázással kiprovokál valami szaftosabb kommentet majd a sunyiban feljelentgetés lesz.

Mert ez utóbbi pontosan az a tipikusan szarember hozzáállás amitől hányni illik és nem asszisztálni hozzá.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Milyen ‘többség’? Azokra gondolsz esetleg akik a vitát érvek helyett jelentgetéssel akárják megoldani, ha nincs mit jelentgetni akkor addig provokálnak amíg lesz?

Itt szeretném megjegyezni hogy személy szerint nincs semmi bajom kammal, nem is volt, olyat sem láttam hogy keményebben beleállt volna valakibe (bár lehet nem a sűrűbb kontentes topicot nézem :D ).

Nehogy már az legyen a normális hozzáállás, hogy ha valami random kompexusost zavar ha valaki lerombolja a neten gondosan felépített hamis önképét, ne adj Isten jobban ismeri az adott témát, látványosan értelmesebb nála és ez őt frusztrálja, akkor a megoldás majd az anyázással kiprovokál valami szaftosabb kommentet majd a sunyiban feljelentgetés lesz.

Mert ez utóbbi pontosan az a tipikusan szarember hozzáállás amitől hányni illik és nem asszisztálni hozzá.
Mindamellett, hogy egyetértek nekem valami rémlik, mert ignorera is került végül nálam, amit nem gyakran "osztogatok", és sose véleményért, hanem annak tálalási formájáért.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
olyat sem láttam hogy keményebben beleállt volna valakibe (bár lehet nem a sűrűbb kontentes topicot nézem :D ).

Én meg láttam tőle ilyet nem egyet, nem kettőt. Más is.

Nehogy már az legyen a normális hozzáállás, hogy ha valami random kompexusost zavar ha valaki lerombolja a neten gondosan felépített hamis önképét, ne adj Isten jobban ismeri az adott témát, látványosan értelmesebb nála és ez őt frusztrálja, akkor a megoldás majd az anyázással kiprovokál valami szaftosabb kommentet majd a sunyiban feljelentgetés lesz.

Mert ez utóbbi pontosan az a tipikusan szarember hozzáállás amitől hányni illik és nem asszisztálni hozzá.

Nehogy az legyen már a normális hozzáállás, hogy 2 ban után és sokszori kérés ellenére is mosolyogva nézzük, hogy X ember szétver Y topikot, mert csak. És ne is foglalkozzunk azzal, hogy ha ezt Z emberkék jelzik, mert ők csak spicli szaremberek? Na ne már...

Itt szeretném megjegyezni hogy személy szerint nincs semmi bajom kammal, nem is volt

Nekem sincs, simán van olyan amire kapja a like-ot. Nem vadászok rá, mielőtt valaki azt hinné, de a jelenlegi helyzetéért ettől még megharcolt, ezt ne vitassuk már.
 
W

Wilson

Guest
A kérdés fordítva is feltehető ám: meddig viselje a többség, hogy mindenkibe, minden témában beleszállsz és csakazért is jobban tudod. Ezekkel totál kinullázod azokat a hozzászólásaidat, amikben nem lenéző módon osztod az észt, hanem érdekes tartalmakat teszel hozzá a dolgokhoz.



Kezdésnek erősen visszább kéne venni a személyeskedésből, mások fikázásából. Ha nem megy, akkor nem kell ide jönni.

Nézd én ezeket már sokadszorra írom ide le neked, így ez most már tényleg a legeslegutolsó figyelmeztetés volt.
Azzal együtt,hogy aki ezen a fórumon akar lenni,annak tudomásul kell vennie a fórumon lévő moderáció "szabályait", annyit azért megjegyeznék,hogy ilyen alapon egy sereg embert ki lehetne szórni a fórumról mivel nem egyszer elég kemény személyeskedést engednek meg egyesek maguknak, az meg,hogy egyeseknek nem tetszik kamm stílusa nem biztos,hogy a többséget képviseli, de ez csak az én véleményem,ahogy az is, hogy a problémák nagy részét az okozza,hogy sokan úgy tekintenek a fórumra, hogy itt ismeretlenül is megtudják győzni a másikat a véleményük kizárólagos igazságáról és ha ez nem megy akkor megpróbálják verbálisan " megsemmisíteni" a másikat,holott ez szerintem "hülyeség".

Mivel ezzel a fórum lényege tűnik el,történetesen az,hogy ez a platform a haditechnika,hadtörténelem,biztonságpolitika stb iránt érdeklődő emberek információs portálja,ahol különböző tudásszintű emberek vannak,és ahol aki nyitott mások vélemények "meghallgatására" és hajlandó ha kell a saját álláspontját is felülvizsgálni,sokat tanulhat,mert bárki rendelkezhet olyan tudással vagy rendelkezhet olyan információval amivel a másik nem.És ennek a fórumnak az "erejét" ez adja az itt lévő emberek "sokszínűsége", de ahhoz,hogy ez "jól működjön" az én véleményem szerint szükség van a másik emberrel szembeni "toleranciára" hiszen nem vagyunk egyformák különböző a vérmérsékletünk és mindenkinek lehet rossz napja vagy csak úgy szimplán "összejöttek" számára a dolgok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 038
33 030
113
Milyen ‘többség’? Azokra gondolsz esetleg akik a vitát érvek helyett jelentgetéssel akárják megoldani, ha nincs mit jelentgetni akkor addig provokálnak amíg lesz?

Itt szeretném megjegyezni hogy személy szerint nincs semmi bajom kammal, nem is volt, olyat sem láttam hogy keményebben beleállt volna valakibe (bár lehet nem a sűrűbb kontentes topicot nézem :D ).

Nehogy már az legyen a normális hozzáállás, hogy ha valami random kompexusost zavar ha valaki lerombolja a neten gondosan felépített hamis önképét, ne adj Isten jobban ismeri az adott témát, látványosan értelmesebb nála és ez őt frusztrálja, akkor a megoldás majd az anyázással kiprovokál valami szaftosabb kommentet majd a sunyiban feljelentgetés lesz.

Mert ez utóbbi pontosan az a tipikusan szarember hozzáállás amitől hányni illik és nem asszisztálni hozzá.
Bár ez a viselkedés jelen van,nagyon is a fórumon,de @kamm sem büntelen.(senki nem az,még én sem.).Nagyon is jellemző rá,hogy ha elfogynak az érvei,akkor ledegradáló kötekedő gúnyolódásba kezd,és figyelmen kivűl hagyja a tényeket.
Viszont a komplett agitprop kommandó ezt csinálja folyamatosan,és nincsenek ezért kitiltva,akkor mással sem kéne más mércét használni,szerintem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@Tcat, segitek @Kurfürst-nek lefordítani:
Én meg láttam tőle ilyet nem egyet, nem kettőt. Más is.
Visszaeső bűnöző,
Nehogy az legyen már a normális hozzáállás, hogy 2 ban után és sokszori kérés ellenére is mosolyogva nézzük, hogy X ember szétver Y topikot, mert csak. És ne is foglalkozzunk azzal, hogy ha ezt Z emberkék jelzik, mert ők csak spicli szaremberek? Na ne már...
lakossági bejelentés,
Nekem sincs, simán van olyan amire kapja a like-ot. Nem vadászok rá, mielőtt valaki azt hinné, de a jelenlegi helyzetéért ettől még megharcolt, ezt ne vitassuk már.
független ítélőszék. :)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Just for the RECORD...
(2019 február óta) o_O

2021-06-09-10-01-48-B-nlajstrom-b-ntetett-tagok-list-ja-Page-5-HTKA-f-rum.jpg

2021-06-09-10-01-13-B-nlajstrom-b-ntetett-tagok-list-ja-Page-7-HTKA-f-rum.jpg

2021-06-09-10-01-01-B-nlajstrom-b-ntetett-tagok-list-ja-Page-7-HTKA-f-rum.jpg

2021-06-09-10-00-40-B-nlajstrom-b-ntetett-tagok-list-ja-Page-7-HTKA-f-rum.jpg


...

Megfigyelésem szerint kammnak van kb. 5-6 kiválasztottja, akikkel előszeretettel személyeskedik - adott esetben elég durván. Leginkább azon tagokkal, akik haditechnikai tartalmakat is hoznak az oldalra + a pilótákkal :) Na persze ilyenkor kölcsönösen elszabadulnak az indulatok, megy az oda-vissza személyeskedés és az egész effektív topicrombolásba fajul.

...

Megismételt jótanács: a "Mindent is jobban tudok, inkább kérdeznél te ostoba!" jellegű stílusból viszont célszerű lenne visszavenni, mert a következő pihenő végleges lesz. Tekintettel arra, hogy többekkel szembeni durva személyeskedések és / vagy trollkodás miatt 7 hónap leforgása alatt 3 kitiltást gyűjtöttél be. Az elmúlt 10+ évben nem sokan hajtottak ilyet itt nálunk végre...

Megengedsz egy kérdést? Nem rossz neked itt nálunk Mordorban?

...

Kezdésnek erősen visszább kéne venni a személyeskedésből, mások fikázásából. Ha nem megy, akkor nem kell ide jönni.

Nézd én ezeket már sokadszorra írom ide le neked, így ez most már tényleg a legeslegutolsó figyelmeztetés volt.

...és újabban már a moderátort is kóstolgatja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Egyébként az is egy módja a személyeskedő vita elkerülésének, ha egyszerűen nem reagálsz rá. Néha el kell engedni bizonyos dolgokat, nem kell minden vitát megnyerni.

A tanulság egy személyeskedő válasz helyett is érthető lesz. Ez az oltsunk le mkit, mert anélkül nem megy át a tartalom most elég trendi....
 
M

molnibalage

Guest
Ebben egyetértünk. Viszont ez nem jelentheti azt, hogy egyesekre bármit rá kell hagyni. Mert az viszont a tévtanok és tévismeretek terjesztésének nyit szabad utat. Lásd: pl. járványok topik.
Meg annak, hogy egyes khöm... viselkedés formák itten eltűrtek...
Anno engem emelkedő tételben bannoltak lényegében káromkodásért 9 hónapra végül.
Ennek fényében kamm örüljön, hogy még itt lebzselhet azon performasz után, amit itten huszadjára vágott le.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Tudom, hogy ez a fórum alapvetően haditechnikai témákkal foglalkozik, de amit a járványok topikban @milagro @PPE és @merleg lerendeznek, az valami egészen ütős szokott lenni. Szerencsére elég sok dilis hozzászólást töröl a modráció a topikból, de egy idő után talán jobban az orrukra kéne koppintani, hogy ne itt terjesszék az oltásellenes tartalmaikat...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Tudom, hogy ez a fórum alapvetően haditechnikai témákkal foglalkozik, de amit a járványok topikban @milagro @PPE és @merleg lerendeznek, az valami egészen ütős szokott lenni. Szerencsére elég sok dilis hozzászólást töröl a modráció a topikból, de egy idő után talán jobban az orrukra kéne koppintani, hogy ne itt terjesszék az oltásellenes tartalmaikat...
Neee! Sztem ne legyenek a véleményükért bannolva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Neee! Sztem ne legyenek a véleményükért bannolva.
Tőlem aztán a lapos Földben is hihetnek, nem érdekel. De az már nagyon is, hogy véleményem szerint káros dolgokat terjesztenek....
Szkeptikusak az oltásokkal kapcsolatban? Oké, elfogadom. De hogy szinte nem telik el úgy nap, hogy ilyen-olyan módon ne áskálódnának ellene, az már túl van az egészséges tűréshatáron szerintem.
Az oltásellenes/oltásszkeptikus eszmékkel az a baj, hogy nem csak azokra veszélyes, akik hisznek is benne, hanem azokra is, akiket képesek megtéveszteni vele.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Tudom, hogy ez a fórum alapvetően haditechnikai témákkal foglalkozik, de amit a járványok topikban @milagro @PPE és @merleg lerendeznek, az valami egészen ütős szokott lenni. Szerencsére elég sok dilis hozzászólást töröl a modráció a topikból, de egy idő után talán jobban az orrukra kéne koppintani, hogy ne itt terjesszék az oltásellenes tartalmaikat...
Egy idézetet lett be téve egy azonnalis cikkből.(ráadásul nem is én tettem be eredetileg, de mindegy, ezt bárki visszaolvashatja ott)
Az is megérne egy misét, hogy pontosan mit is jelent az, hogy oltásellenes. Elmondanám, hogy szerintem senki nincs a biztonságos és hatékony vakcinák ellen ezen a fórumon.(szerintem mindenki nevében beszélhetek itt) Nagyon félrenyelhetted azt az idézetet, ha itt próbálsz bepanaszolni. Sajnálom, de elgondolkodni egy idézeten, konzekvenciákat levonni belőle messze nem egyenlő az oltásellenességgel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Egy idézetet lett be téve egy azonnalis cikkből.(ráadásul nem is én tettem be eredetileg, de mindegy, ezt bárki visszaolvashatja ott)
Az is megérne egy misét, hogy pontosan mit is jelent az, hogy oltásellenes. Elmondanám, hogy szerintem senki nincs a biztonságos és hatékony vakcinák ellen ezen a fórumon.(szerintem mindenki nevében beszélhetek itt) Nagyon félrenyelhetted azt az idézetet, ha itt próbálsz bepanaszolni. Sajnálom, de elgondolkodni egy idézeten, konzekvenciákat levonni belőle messze nem egyenlő az oltásellenességgel.
Én a hosszú hónapok óta tartó ügyködésedről beszélek. Semmi köze a mai cikkhez.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 013
113
Tudom, hogy ez a fórum alapvetően haditechnikai témákkal foglalkozik, de amit a járványok topikban @milagro @PPE és @merleg lerendeznek, az valami egészen ütős szokott lenni. Szerencsére elég sok dilis hozzászólást töröl a modráció a topikból, de egy idő után talán jobban az orrukra kéne koppintani, hogy ne itt terjesszék az oltásellenes tartalmaikat...

Neee! Sztem ne legyenek a véleményükért bannolva.

Tőlem aztán a lapos Földben is hihetnek, nem érdekel. De az már nagyon is, hogy véleményem szerint káros dolgokat terjesztenek....
Szkeptikusak az oltásokkal kapcsolatban? Oké, elfogadom. De hogy szinte nem telik el úgy nap, hogy ilyen-olyan módon ne áskálódnának ellene, az már túl van az egészséges tűréshatáron szerintem.
Az oltásellenes/oltásszkeptikus eszmékkel az a baj, hogy nem csak azokra veszélyes, akik hisznek is benne, hanem azokra is, akiket képesek megtéveszteni vele.
Igazatok van. :rolleyes: De akkor minden olyan véleményt, az elfogadottól eltérő, "ne adj isten" megbotrankoztató hsz.ért is azonnal törölni kéne. A fórum moderátorai sztem bölcsen, addig engedik a párbeszédet, amíg az betölti célját. De eltérő véleményért valakit letiltani...az amerikai tipusú demokráciát idézi számomra. Mivel sok megosztó személyiség szól hozzá a fórum témáihoz, akár megosztó véleményét vállalva, nem látom be, miért kellene bárkit is szankcionálni addig, amíg a fórum szabályzatával nem ellenkezik.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Igazatok van. :rolleyes: De akkor minden olyan véleményt, az elfogadottól eltérő, "ne adj isten" megbotrankoztató hsz.ért is azonnal törölni kéne. A fórum moderátorai sztem bölcsen, addig engedik a párbeszédet, amíg az betölti célját. De eltérő véleményért valakit letiltani...az amerikai tipusú demokráciát idézi számomra. Mivel sok megosztó személyiség szól hozzá a fórum témáihoz, akár megosztó véleményét vállalva, nem látom be, miért kellene bárkit is szankcionálni addig, amíg a fórum szabályzatával nem ellenkezik.
Szerintem nem szerencsés egy mondjuk haditechnikai topikban lezajló vitát összehasonlítani azzal, hogy többen a biztonságos és hatékony vakcinák ellen beszélnek következetesen annak ellenére, hogy az ellenérveiket jórészt sorra megcáfoltuk. Éppen elég baj, ha valaki mondjuk regisztráció nélkül hónapok óta követi a járványok topikot és a szkeptikus tartalmak hatására elzárkózik az oltás elől, ami az egészségét vagy szélsőségesebb esetben az életét menthetné meg. Ez már a véleményem szerint meghaladja a véleménynyilvánítás szabadsága adta kereteket.

Bár végső soron ebben a kérdésben nem az én dolgom dönteni, hanem a moderátoroké. Én csak leírtam ide a véleményem, hátha meghallgatásra talál.