Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 647
3 242
113
Szerintem nem szerencsés egy mondjuk haditechnikai topikban lezajló vitát összehasonlítani azzal, hogy többen a biztonságos és hatékony vakcinák ellen beszélnek következetesen annak ellenére, hogy az ellenérveiket jórészt sorra megcáfoltuk. Éppen elég baj, ha valaki mondjuk regisztráció nélkül hónapok óta követi a járványok topikot és a szkeptikus tartalmak hatására elzárkózik az oltás elől, ami az egészségét vagy szélsőségesebb esetben az életét menthetné meg.
Szerintem ők is látják az intellektuális fölényedet, amit jól jelez az itteni sírásod is. Tehát nem kell aggódni, vélhetően senkit sem befolyásolok "rossz" irányba. Főleg, hogy szökő évente szólok hozzá mostanában a járványok topichoz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 201
113
Szerintem nem szerencsés egy mondjuk haditechnikai topikban lezajló vitát összehasonlítani azzal, hogy többen a biztonságos és hatékony vakcinák ellen beszélnek következetesen annak ellenére, hogy az ellenérveiket jórészt sorra megcáfoltuk. Éppen elég baj, ha valaki mondjuk regisztráció nélkül hónapok óta követi a járványok topikot és a szkeptikus tartalmak hatására elzárkózik az oltás elől, ami az egészségét vagy szélsőségesebb esetben az életét menthetné meg. Ez már a véleményem szerint meghaladja a véleménynyilvánítás szabadsága adta kereteket.

Bár végső soron ebben a kérdésben nem az én dolgom dönteni, hanem a moderátoroké. Én csak leírtam ide a véleményem, hátha meghallgatásra talál.
Nem a te dolgod és nem is a moderátoroké a végső döntés ebben az esetben, hanem azé az olvasó emberé, akiért annyira aggódsz. Ha hónapok óta olvassa ez a random ember, akkor láthatta, olvashatta a ti cáfolataitokat és állításaitokat is és az érv, ellenérv mennyiségből leszűrheti a konzekvenciát, ami alapján dönt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 944
30 754
113
Szerintem nem szerencsés egy mondjuk haditechnikai topikban lezajló vitát összehasonlítani azzal, hogy többen a biztonságos és hatékony vakcinák ellen beszélnek következetesen annak ellenére, hogy az ellenérveiket jórészt sorra megcáfoltuk. Éppen elég baj, ha valaki mondjuk regisztráció nélkül hónapok óta követi a járványok topikot és a szkeptikus tartalmak hatására elzárkózik az oltás elől, ami az egészségét vagy szélsőségesebb esetben az életét menthetné meg. Ez már a véleményem szerint meghaladja a véleménynyilvánítás szabadsága adta kereteket.

Bár végső soron ebben a kérdésben nem az én dolgom dönteni, hanem a moderátoroké. Én csak leírtam ide a véleményem, hátha meghallgatásra talál.
Ne kezdjük el! Én a vélemény szabadságára hivatkoztam, egyébként az un. hangzatos liberális értékrendnek megfelelően, amúgy konzervatívként. Akkor zárják le a topikot, de véleményéért senkit nem lenne szabad kitiltani, illetve korlátozni. A stílus és a konfrontáció az más kérdés, de itt véleményem szerint, nem erről van szó.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Mit kellene csinálnom hogy a telefonon ne jelentkezzen már ki a htka-ból, illetve hogy a foumok ne az első jó pár éves hozzaszolásokkal nyisson. Igen tudom már le lett írva a megoldás, de az nálam nem működik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 944
30 754
113
Nem a te dolgod és nem is a moderátoroké a végső döntés ebben az esetben, hanem azé az olvasó emberé, akiért annyira aggódsz. Ha hónapok óta olvassa ez a random ember, akkor láthatta, olvashatta a ti cáfolataitokat és állításaitokat is és az érv, ellenérv mennyiségből leszűrheti a konzekvenciát, ami alapján dönt.
Köszi, hogy hiszel az emberi szabad gondolkodás lehetőségének a megtartásában. A véleményt "szentnek" tartom. Mindenki, aki olvassa felnőttként kezelendő, vagyis, el tudja választani a "szemet az ocsútól".
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Azért tán érdemes lene tudatában lenni a sok anonim kommenthuszárnak, hogy a Fórum tulajdonosa alapvetően felelősséggel tartozik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság felé. A Fórum felelős tulajdonosa kijelöli a moderátorokat, akiknek a munkája (jellemzően ingyen szabadidőben) eltüntetni a fórumot romboló, törvénysértő (pl: Országgyűlés által megszavazott egészségügyi vészhelyzet akadályozása) ...

A jelenlegi, 2011-re datálódó honvédelmi törvényünk 68. § (3) bekezdése „terrorveszélyhelyzet, megelőző védelmi helyzet, rendkívüli állapot, szükségállapot és váratlan támadás idején” is lehetővé teszi „a sajtótermékek, internetes hírportálok, közösségi médiát használó hírmegosztók és a tömegtájékoztatást szolgáló más közlemények előzetes ellenőrzés[ét] és a megjelenésük közzétételi engedélyhez kötés[ét].” A 68. § további rendelkezései további súlyos korlátozásokat engednek a szólás- és sajtószabadság kárára. Különleges helyzetek különleges jogi megoldásokat tesznek szükségessé, a közrend védelmében és a közjó érdekében.

Az Alaptörvény hasonló szellemben rendelkezik az emberi jogok korlátozhatóságáról különleges jogrend hatálya alatt. Az 54. cikk (1) bekezdés alapján a szólásszabadság gyakorlása is felfüggeszthető, vagy a szokásos alkotmányos garanciák figyelmen kívül hagyásával korlátozható. De az Alaptörvény csak felhatalmazást ad, a tényleges korlátozáshoz más jogszabály szükséges. Ehhez képest a katasztrófavédelemről és a veszélyhelyzetben alkalmazható intézkedésekről szóló, szintén 2011-es törvény nem szól e kérdésről.


... illetve bármi más törvénysértés esetén (beleértve esetleges minősített információk megjelenése).
 
M

molnibalage

Guest
Neee! Sztem ne legyenek a véleményükért bannolva.
Antiudományos hülyeségeket posztolása az nem vélemény.

Mit kellene csinálnom hogy a telefonon ne jelentkezzen már ki a htka-ból, illetve hogy a foumok ne az első jó pár éves hozzaszolásokkal nyisson. Igen tudom már le lett írva a megoldás, de az nálam nem működik.
Milyen böngésző fut a telón? Nekem a gyorsítótár törlésekor sem lép ki a teló a fórumból Chrome-on.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 647
3 242
113
Antiudományos hülyeségeket posztolása az nem vélemény.
Nem rég még az volt az "Antiudományos hülyeség", hogy laborból szabadult a vírus.
Azért tán érdemes lene tudatában lenni a sok anonim kommenthuszárnak, hogy a Fórum tulajdonosa alapvetően felelősséggel tartozik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság felé. A Fórum felelős tulajdonosa kijelöli a moderátorokat, akiknek a munkája (jellemzően ingyen szabadidőben) eltüntetni a fórumot romboló, törvénysértő (pl: Országgyűlés által megszavazott egészségügyi vészhelyzet akadályozása) ...

A jelenlegi, 2011-re datálódó honvédelmi törvényünk 68. § (3) bekezdése „terrorveszélyhelyzet, megelőző védelmi helyzet, rendkívüli állapot, szükségállapot és váratlan támadás idején” is lehetővé teszi „a sajtótermékek, internetes hírportálok, közösségi médiát használó hírmegosztók és a tömegtájékoztatást szolgáló más közlemények előzetes ellenőrzés[ét] és a megjelenésük közzétételi engedélyhez kötés[ét].” A 68. § további rendelkezései további súlyos korlátozásokat engednek a szólás- és sajtószabadság kárára. Különleges helyzetek különleges jogi megoldásokat tesznek szükségessé, a közrend védelmében és a közjó érdekében.

Az Alaptörvény hasonló szellemben rendelkezik az emberi jogok korlátozhatóságáról különleges jogrend hatálya alatt. Az 54. cikk (1) bekezdés alapján a szólásszabadság gyakorlása is felfüggeszthető, vagy a szokásos alkotmányos garanciák figyelmen kívül hagyásával korlátozható. De az Alaptörvény csak felhatalmazást ad, a tényleges korlátozáshoz más jogszabály szükséges. Ehhez képest a katasztrófavédelemről és a veszélyhelyzetben alkalmazható intézkedésekről szóló, szintén 2011-es törvény nem szól e kérdésről.


... illetve bármi más törvénysértés esetén (beleértve esetleges minősített információk megjelenése).
"A Fórum felelős tulajdonosa kijelöli a moderátorokat, akiknek a munkája (jellemzően ingyen szabadidőben) eltüntetni a fórumot romboló, törvénysértő (pl: Országgyűlés által megszavazott egészségügyi vészhelyzet akadályozása) ."

Sosem írta itt senki, hogy ne oltasd be magad. Igen, vagyunk néhányan, akiknek az a véleménye, hogy néhány vakcinának nagyobb a kára mint a haszna. Ez a véleményünk. Vagyunk még ezzel jó páran ebben az országban. De! Ezzel nem akadályoztam/tünk semmit sem, sőt én mindig is kihangsúlyoztam, hogy mindenkinek a saját döntése, hogy beoltassa magát vagy sem. (Az oltás önkéntességét a miniszterelnök úr is többször is kihangsúlyozta) Ha viszont te úgy gondolod, hogy ezzel bármilyen törvényt megsértettem, akkor perelj be. Kommenthuszár.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Sosem írta itt senki, hogy ne oltasd be magad. Igen, vagyunk néhányan, akiknek az a véleménye, hogy néhány vakcinának nagyobb a kára mint a haszna. Ez a véleményünk. Vagyunk még ezzel jó páran ebben az országban. De! Ezzel nem akadályoztam/tünk semmit sem, sőt én mindig is kihangsúlyoztam, hogy mindenkinek a saját döntése, hogy beoltassa magát vagy sem. (Az oltás önkéntességét a miniszterelnök úr is többször is kihangsúlyozta) Ha viszont te úgy gondolod, hogy ezzel bármilyen törvényt megsértettem, akkor perelj be. Kommenthuszár.

HTKA, azaz a Haditechnikai Kerekasztal.
:eek:
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A bizpol utan, a kantint is sikerult befertozni a veszekedesel es a hulyeseggel, utana az mar atment a haditech topikokba is, de mostmar lattom mar a forum ennek a topicjaba is beszivargot.

Jobban terjed ez mint az ebola es a corona ugyutt.

Hat gratula.

Amugy @SilvioD igaza van.
Egyszeruen nem kell reagalni mindenre.
Nem az egyszeru forumtagnak a dolga hogy kioktassa a bunozot.

soha senkit nem tettem ignorera, meg nem is fogok.
de egyesek hulyesegere mar nem irok vissza, nincs igaza/hulyesegeket ir/stb, ki nem szarja le, hogy gondolja a nagy bekepzeltsegbe hogy most o a kiraly.

Ha valaki tulzasba viszi, majd a moderator rendberakja.
Szerintem a modok itt egeszen jo munkat vegeznek.

Amugy, milagrot ne bancsatok, imadom olvasni a konteoit :D
lehet sokszor hulyesegeket ir, de biztos inteligens a gyerek, ki is kell azt a sok adatot banyaszni (van hogy hasznos dolgokat is megoszt) meg a konteokat ki is talalni. azt sem birja mindenki.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 700
55 582
113
Törvény ide vagy oda, az egyertelmű, hogy erről a virusról nagyon sok meg mindig a találgatàs. Aki egy évvel ezelőtt azt mondta, hogy laborszökevény, az összeesküvéselméleteket gyártott, most meg az új elnök szerint ez a mainstream. Regen a maszk teljesen hatastalan volt, most meg kötelező hordani.
Be vagyok oltva, hasznosnak tartom magamnak a maszkot, mert szeretnèk minél " normâlisabban" élni, de zavar ez a tudomânyos tanacstalanság amit gyakran az éppen aktuális politikai hátszél befolyàsol.
 
M

molnibalage

Guest
A bizpol utan, a kantint is sikerult befertozni a veszekedesel es a hulyeseggel, utana az mar atment a haditech topikokba is, de mostmar lattom mar a forum ennek a topicjaba is beszivargot.

Jobban terjed ez mint az ebola es a corona ugyutt.

Hat gratula.

Amugy @SilvioD igaza van.
Egyszeruen nem kell reagalni mindenre.
Nem az egyszeru forumtagnak a dolga hogy kioktassa a bunozot.

soha senkit nem tettem ignorera, meg nem is fogok.
de egyesek hulyesegere mar nem irok vissza, nincs igaza/hulyesegeket ir/stb, ki nem szarja le, hogy gondolja a nagy bekepzeltsegbe hogy most o a kiraly.

Ha valaki tulzasba viszi, majd a moderator rendberakja.
Szerintem a modok itt egeszen jo munkat vegeznek.

Amugy, milagrot ne bancsatok, imadom olvasni a konteoit :D
lehet sokszor hulyesegeket ir, de biztos inteligens a gyerek, ki is kell azt a sok adatot banyaszni (van hogy hasznos dolgokat is megoszt) meg a konteokat ki is talalni. azt sem birja mindenki.
Nem csak a reagálással van a baj.
Feljövök, rányomok az új kommentekre és azt látom, hogy mindenhez ignorált tagok szólnak hozzá úgy, hogy csomó embert levettem róla
Ergo kb. szemeteléssel van teli az egész fórum.

És nem az van, hogy érdektelen dolgokat kommentelnek, olyan régen is volt.
Arról van szó, hogy áltudományos vagy tudományellenes hülyeségekkel van teli az oldal, személyeskedéssel, ahol biológusnak szól be egy hozzá nem értő, vagy amikor egy hivatásos pilótának szól be egy másik, ahogy konyhát sem vezetett.

Tényleg kell ez ide?
Mindezt úgy, hogy érvek semmi, kb. az, hogy egy balfaszbulvár oldal írta, az az "érv".

Néha a kevesebb bizony több.
Én kb. azon topikokat nézem meg, ahol az általam valamire tartott emberek szólnak hozzá, ott lehet, hogy értékes tartalom is van...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem csak a reagálással van a baj.
Feljövök, rányomok az új kommentekre és azt látom, hogy mindenhez ignorált tagok szólnak hozzá úgy, hogy csomó embert levettem róla
Ergo kb. szemeteléssel van teli az egész fórum.

És nem az van, hogy érdektelen dolgokat kommentelnek, olyan régen is volt.
Arról van szó, hogy áltudományos vagy tudományellenes hülyeségekkel van teli az oldal, személyeskedéssel, ahol biológusnak szól be egy hozzá nem értő, vagy amikor egy hivatásos pilótának szól be egy másik, ahogy konyhát sem vezetett.

Tényleg kell ez ide?
Mindezt úgy, hogy érvek semmi, kb. az, hogy egy balfaszbulvár oldal írta, az az "érv".

Néha a kevesebb bizony több.
Én kb. azon topikokat nézem meg, ahol az általam valamire tartott emberek szólnak hozzá, ott lehet, hogy értékes tartalom is van...
neked is meg kell mar egyszer ertened hogy az elet nem kivansagmusor es nem mindenki ugy gondlokodik mint te.
mas emberek vagyunk, es bizonyos dolgokat maskepp lattuk. ami a tech reszt illeti, nem fog mindenki tartalmat gyartani, es a legtobb ember itt csak hobbista, elolvas ezt azt, de a temaba nem as bele hogy minden tenyt tudjon. a bizpol szarakodas az mar mas kategoria, ott tenyleg van minden.

tevedni is pl. emberi dolog.


te is olyan vagy valamikor mint egy ovodas, nincs miert kritizalnod mast, mert veled is mar megvolt a ban is meg a figylmeztetesek sorozata is.
es te is szoktal beszolni, veszekedni meg unnalmaskodni ugyan ugy mint a tobbi.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Tény hogy egyre többször találkozom a magyar médiában olyan témákkal amik itt vannak felhozva,kibeszélve ,órákkal néha napokkal a fősodorban való megjelenésük előtt...
Ebből a szemszpontból valóban nem ártana egy kicsit több objektivitás néha.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tény hogy egyre többször találkozom a magyar médiában olyan témákkal amik itt vannak felhozva,kibeszélve ,órákkal néha napokkal a fősodorban való megjelenésük előtt...
Ebből a szemszpontból valóban nem ártana egy kicsit több objektivitás néha.
Mert lehet hogy szoktak is erre olvasgatni a médiából néhányan ? Én már mondtam hogy néha kiszúrtam ilyet. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 700
55 582
113
neked is meg kell mar egyszer ertened hogy az elet nem kivansagmusor es nem mindenki ugy gondlokodik mint te.
mas emberek vagyunk, es bizonyos dolgokat maskepp lattuk. ami a tech reszt illeti, nem fog mindenki tartalmat gyartani, es a legtobb ember itt csak hobbista, elolvas ezt azt, de a temaba nem as bele hogy minden tenyt tudjon. a bizpol szarakodas az mar mas kategoria, ott tenyleg van minden.

tevedni is pl. emberi dolog.


te is olyan vagy valamikor mint egy ovodas, nincs miert kritizalnod mast, mert veled is mar megvolt a ban is meg a figylmeztetesek sorozata is.
es te is szoktal beszolni, veszekedni meg unnalmaskodni ugyan ugy mint a tobbi.
Látod, neked is igazad van!
De Molninak is... :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Elég paprikás volt itt a hangulat. :)
Levezetésnek itt van két kedvenc jelentem a Desperádóból. Ezekben megmutatják hogy kell levezetni a feszültséget. :D
Utána pedig levezetésképp még pár zene.

Kószáltok a városban láttok egy ismeretlen pofát és lelövitek. Olyan nehéz ez, he ?​

Nézzétek ! Hát ezek meg kicsodák ? Őket sem láttam soha ! :eek::D:D

-----------

Tényleg jut eszembe ! Ismerek én itt mindenkit ????? :eek::D:D:D:D:D:D


Desperado (1995), what's in the guitar case?​

Munkát keresek... gitárral... :D

Mi van a gitár tokban ? Gitár... :D



Jólenne ha kitörne a béke... hm... mielőtt erre jövök egy gitártokkal... :rolleyes::)


Ezt Tcat-nek küldeném.... szóval mindenhez értened kell... :)
Gyalog Galopp: A Halál Hídja, avagy egy királynak értenie kell mindenhez



Ez egy klasszikus, az előadás pedig megismételhetetlen
Ismerős Arcok - Mennyit ér

 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Tcat and Kim Philby
Status
Not open for further replies.