Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
nemhiszem hogy macknek vagy tcatnek azt kell megállapítania hogy kié az örök igazság, egyszerűen rendet kell tartaniuk. márpedig ha ilyen indokkal dobták ki akkor lehet volt valami alapja(nemnéztem amúgy miket írt, nem követem a járványos topikot mostanában)
Értem én ezt, nem is azért írtam. :)
Mondjuk én ebbe nem is "véletlenül" nem próbáltam beleszólni sok mással ellentétben. Deee... szerintem vannak még olyanok akik megérdemelnének egy kis (kényszer)szabadságot. Nem írok topicot sem nevet de volt hogy már csak egy hajszál választott el ettől. Most csend van úgy hogy nem akarom feszegetni a kérdést. De ha megint elkezdi akkor... :rolleyes::)
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Sosem olvastam el még részletesen a fórum szabályzatot , most megtettem és ezt találtam :

"
Moderátori figyelmeztetés, egyéb szankciók


A moderátor enyhébb szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, amelyben felhívja a szabályzatokban foglaltak jövőbeli betartására, valamint tájékoztatja az ismételt szabályszegés esetén alkalmazható következményekre.


A moderátori figyelmeztetés a Felhasználó jogosultságait nem érinti, azokra semmilyen hatással sincsen.


Egy Felhasználó részére maximálisan három (3) figyelmeztetés osztható ki, a soron következő esetkor már a következő bekezdésben foglalt korlátozásokat kell alkalmazni. E szabály alól kivételt képez, ha a legutolsó figyelmeztetés és a következő szabályszegés között legalább három (3) hónap eltelt, ekkor ugyanis ismételten kioszthatóvá válik a három figyelmeztetés.


Negyedik alkalommal előforduló nem súlyos, avagy első alkalommal előforduló eleve súlyosnak tekinthető szabályszegés esetén a moderátor jogosult a Felhasználó fórum használati jogosultságát korlátozni.


E korlátozás időben ideiglenes, vagy végleges; míg terjedelmében csupán egyes témákra, rovatokra (részleges kitiltás), vagy az egész fórumra vonatkozó (teljes kitiltás) lehet.


A kitiltás lehetséges időtartama: három nap – egy hét – egy hónap – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.


A kitiltás terjedelmére is irányadó az ismételt kiszabhatóság, azonban a fokozatosság elvét e tekintetben sem kell betartania a moderátornak.


A kitiltás alkalmazása esetén a moderátor az eset körülményeire és a jövőbeli szabályszegéstől való visszatartás céljára tekintettel állapítja meg a kitiltás mértékét, illetve terjedelmét."


Illetve ezt :

"szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, ismételt, vagy súlyos szabályszegés esetén a fórum használati jogosultságokat részben, vagy egészben, ideiglenesen, vagy véglegesen korlátozhat (részbeni-teljes; ideiglenes-végleges kitiltás);"

Mindkettőből azt vonom le , hogy az Adminnak és a Modiknak a szabályok szerint figyelmeztetni kell extrém esetben akár 3x is a tagot mielőtt szankcionálná !

Ezt miképpen teszik a Fórum felügyelői ? Privát üzenetben vagy nyilvánosan az adott tipikban vagy akár itt a ebben ?

Szerintem fontos lenne ezt tisztázni mert szvsz aki regisztrált az már akar ehhez a közösséghez tartozni és lehet nem is tudja vagy nem érzi ha hibát követ el !

Normális esetben a rendőr is figyelmeztet mielőtt lő !

Sajnálom ha ez zavarja valakinek az ingerenciáját de jó lenne tisztán látni ! Mondom ezt sok sok évnyi (már múlt időben) Faces adminisztráció és moderációs gyakorlattal a hátam mögött ( 500-12000 fős csoportok adminja/modijaként ) .

További szép napot !
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 238
17 124
113
Sosem olvastam el még részletesen a fórum szabályzatot , most megtettem és ezt találtam :

"
Moderátori figyelmeztetés, egyéb szankciók


A moderátor enyhébb szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, amelyben felhívja a szabályzatokban foglaltak jövőbeli betartására, valamint tájékoztatja az ismételt szabályszegés esetén alkalmazható következményekre.


A moderátori figyelmeztetés a Felhasználó jogosultságait nem érinti, azokra semmilyen hatással sincsen.


Egy Felhasználó részére maximálisan három (3) figyelmeztetés osztható ki, a soron következő esetkor már a következő bekezdésben foglalt korlátozásokat kell alkalmazni. E szabály alól kivételt képez, ha a legutolsó figyelmeztetés és a következő szabályszegés között legalább három (3) hónap eltelt, ekkor ugyanis ismételten kioszthatóvá válik a három figyelmeztetés.


Negyedik alkalommal előforduló nem súlyos, avagy első alkalommal előforduló eleve súlyosnak tekinthető szabályszegés esetén a moderátor jogosult a Felhasználó fórum használati jogosultságát korlátozni.


E korlátozás időben ideiglenes, vagy végleges; míg terjedelmében csupán egyes témákra, rovatokra (részleges kitiltás), vagy az egész fórumra vonatkozó (teljes kitiltás) lehet.


A kitiltás lehetséges időtartama: három nap – egy hét – egy hónap – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.


A kitiltás terjedelmére is irányadó az ismételt kiszabhatóság, azonban a fokozatosság elvét e tekintetben sem kell betartania a moderátornak.


A kitiltás alkalmazása esetén a moderátor az eset körülményeire és a jövőbeli szabályszegéstől való visszatartás céljára tekintettel állapítja meg a kitiltás mértékét, illetve terjedelmét."


Illetve ezt :

"szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, ismételt, vagy súlyos szabályszegés esetén a fórum használati jogosultságokat részben, vagy egészben, ideiglenesen, vagy véglegesen korlátozhat (részbeni-teljes; ideiglenes-végleges kitiltás);"

Mindkettőből azt vonom le , hogy az Adminnak és a Modiknak a szabályok szerint figyelmeztetni kell extrém esetben akár 3x is a tagot mielőtt szankcionálná !

Ezt miképpen teszik a Fórum felügyelői ? Privát üzenetben vagy nyilvánosan az adott tipikban vagy akár itt a ebben ?

Szerintem fontos lenne ezt tisztázni mert szvsz aki regisztrált az már akar ehhez a közösséghez tartozni és lehet nem is tudja vagy nem érzi ha hibát követ el !

Normális esetben a rendőr is figyelmeztet mielőtt lő !

Sajnálom ha ez zavarja valakinek az ingerenciáját de jó lenne tisztán látni ! Mondom ezt sok sok évnyi (már múlt időben) Faces adminisztráció és moderációs gyakorlattal a hátam mögött ( 500-12000 fős csoportok adminja/modijaként ) .

További szép napot !
Pm-ben szoktak figyelmeztetni, ez már többször kiderült. Valószínűleg merleg is megkapta a 3 figyelmeztetést.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 464
113
Pm-ben szoktak figyelmeztetni, ez már többször kiderült. Valószínűleg merleg is megkapta a 3 figyelmeztetést.
Ezt most én a konkrét esettől teljesen függetlenül írom:
Annak idején az egyetlen büntim kapcsán én semmiféle figyelmeztetést nem kapta. o_O
Egy nyilvánvaló provokációra válaszoltam viccesen (Hofi-t idézve), és még az indoklásban is benne van, hogy ott a smile! BAAAM, ment a bünti.
Szóval ne nagyon várjon senki figyelmeztetéseket... :oops:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sosem olvastam el még részletesen a fórum szabályzatot , most megtettem és ezt találtam :

"
Moderátori figyelmeztetés, egyéb szankciók


A moderátor enyhébb szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, amelyben felhívja a szabályzatokban foglaltak jövőbeli betartására, valamint tájékoztatja az ismételt szabályszegés esetén alkalmazható következményekre.


A moderátori figyelmeztetés a Felhasználó jogosultságait nem érinti, azokra semmilyen hatással sincsen.


Egy Felhasználó részére maximálisan három (3) figyelmeztetés osztható ki, a soron következő esetkor már a következő bekezdésben foglalt korlátozásokat kell alkalmazni. E szabály alól kivételt képez, ha a legutolsó figyelmeztetés és a következő szabályszegés között legalább három (3) hónap eltelt, ekkor ugyanis ismételten kioszthatóvá válik a három figyelmeztetés.


Negyedik alkalommal előforduló nem súlyos, avagy első alkalommal előforduló eleve súlyosnak tekinthető szabályszegés esetén a moderátor jogosult a Felhasználó fórum használati jogosultságát korlátozni.


E korlátozás időben ideiglenes, vagy végleges; míg terjedelmében csupán egyes témákra, rovatokra (részleges kitiltás), vagy az egész fórumra vonatkozó (teljes kitiltás) lehet.


A kitiltás lehetséges időtartama: három nap – egy hét – egy hónap – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.


A kitiltás terjedelmére is irányadó az ismételt kiszabhatóság, azonban a fokozatosság elvét e tekintetben sem kell betartania a moderátornak.


A kitiltás alkalmazása esetén a moderátor az eset körülményeire és a jövőbeli szabályszegéstől való visszatartás céljára tekintettel állapítja meg a kitiltás mértékét, illetve terjedelmét."


Illetve ezt :

"szabályszegés esetén figyelmezteti a Felhasználót, ismételt, vagy súlyos szabályszegés esetén a fórum használati jogosultságokat részben, vagy egészben, ideiglenesen, vagy véglegesen korlátozhat (részbeni-teljes; ideiglenes-végleges kitiltás);"

Mindkettőből azt vonom le , hogy az Adminnak és a Modiknak a szabályok szerint figyelmeztetni kell extrém esetben akár 3x is a tagot mielőtt szankcionálná !

Ezt miképpen teszik a Fórum felügyelői ? Privát üzenetben vagy nyilvánosan az adott tipikban vagy akár itt a ebben ?

Szerintem fontos lenne ezt tisztázni mert szvsz aki regisztrált az már akar ehhez a közösséghez tartozni és lehet nem is tudja vagy nem érzi ha hibát követ el !

Normális esetben a rendőr is figyelmeztet mielőtt lő !

Sajnálom ha ez zavarja valakinek az ingerenciáját de jó lenne tisztán látni ! Mondom ezt sok sok évnyi (már múlt időben) Faces adminisztráció és moderációs gyakorlattal a hátam mögött ( 500-12000 fős csoportok adminja/modijaként ) .

További szép napot !
Basszus EZT MOST KOMOLYAN MONDOD ??? NEEEM OLVASTAD EL MÉÉÉG SOHA A SZABÁLYZATOT ??? A TAVALYI SÚLYOS SZABÁLYSZEGÉSEID ÉS ÁMOKFUTÁSAID UTÁN SEM ??????

Megáll az eszem !!! :D

Tisztelt HTKA moderáció !!!
Tavaly nyáron amikor ogretankHU megjelent a HTKA-n többször is kértem hogy a sorozatos ÉS MOCSKOSUL POFÁTLAN ÉS SZEMTELEN szabályszegései után legyenek szívesek legalább egy hónapra (kényszer)szabadságra küldeni büntetésből !!!

MÉG A SZABÁLYZATOT IS B_SZOTT ELOLVASNI A MAI NAPIG !!!!!!!!
NAGYON KIVÁLÓ HTKA TAG ! NEMIGAZ ??? :D :D


Most meg itt cirkuszol folyamatosan és csinálja a feszkót !!! EZ IS TILOS !!! :D

Indítványoznám a moderációnál az eddig elkövetett hibái (kb. 1év büntetetlen disznóságai és szabályszegések tucatjai)
okán mint "előzmények" különös tekintettel a szabályzat elolvasásának mai napig történő obstrukciója miatt

a jelen pillanatban a szabályellenes moderátori döntés elleni lázítás miatt


EGY HÓNAP A TELJES HTKA FÓRUMRÓL KITILTÁS BÜNTETÉS KISZABÁSÁT ogretankHU fórumtag részére.

Az indoklást megtettem. Kérem alkalmazzák a büntetés kiszabását a fórum szabályzata szerint.

Üvözlettel Leonidas :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nem biztos, de a tudomány és vakcinatagadás kapcsán jogszabályi is, mintha lett beidézve.
Hol élünk a középkorban ! Vakcinatagadás ? Ezt esetleg kifejtené valaki mit takar ? Mi az a tudomány amit nem lehet kritizálni és vele egyet nem érteni ? Tudomány tagadási jogszabály ?

Mellesleg :

B-lcsess-g10.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Hol élünk a középkorban ! Vakcinatagadás ? Ezt esetleg kifejtené valaki mit takar ? Mi az a tudomány amit nem lehet kritizálni és vele egyet nem érteni ? Tudomány tagadási jogszabály ?

Mellesleg :

B-lcsess-g10.jpg

Magyar közlöny...

A Btk. 337. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„337. § (1) Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt a közveszéllyel összefüggésben olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
:oops:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 718
113
Hol élünk a középkorban ! Vakcinatagadás ? Ezt esetleg kifejtené valaki mit takar ? Mi az a tudomány amit nem lehet kritizálni és vele egyet nem érteni ? Tudomány tagadási jogszabály ?

Mellesleg :

B-lcsess-g10.jpg
Szerintem fontos elválasztani a a kritikát és egy általános igazság tagadását .

Pl. Bárki szabadon hihet abban, hogy lapos a Föld, az ezirányú véleményét is leírhatja mindaddig amíg ezt jól érzékelhetően, saját véleményként teszi.
De azt már nem lehet, hogy csak magát a ténnyt mint állítást közölni. Vagy úgy beállítani mintha valami általános érvényű dolog lenne. Az már tényleg nettó tagadás.
Az speciel engem is irritál, nem is szoktam szó nélkül hagyni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Továbbra is kérném az indítványozott büntetés kiszabását.

A büntetést egyébként enyhének tartom az elmúlt 1 év ámokfutásai után, tehát nem látom megvalósulónak és visszatartó erőnek a nevelő célzatot ha a büntetési tételt a moderáció enyhítené.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Magyar közlöny...

A Btk. 337. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„337. § (1) Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt a közveszéllyel összefüggésben olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
:oops:
Mutass már 1 embert akivel ez megtörtént ? Mert mondjuk a facen sokkal durvábban megy a dolog és még senkiért nem a fekete autó ! A fórum az közveszély helye ? Nem is tudtam , hogy itt veszélyben vagyok ! Mellesleg mint kiderült nem járványügyi volt a probléma ami a bannt okozta !
 
W

Wilson

Guest
Továbbra is kérném az indítványozott büntetés kiszabását.

A büntetést egyébként enyhének tartom az elmúlt 1 év ámokfutásai után, tehát nem látom megvalósulónak és visszatartó erőnek a nevelő célzatot ha a büntetési tételt a moderáció enyhítené.

Abszolút jóindulattal mondom, hogy semmi értelme a modikat arra kérni, hogy egy személyt bannoljanak ez már a múltkor sem működött:):)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 751
113
Ez ugye az amikor megmondják nekünk mit kell igazságnak tekinteni ! Nincs olyan , hogy igazság az egy szubjektív valami ! Van az én , te , ő meg a mások véleménye de az igazság az mindig relatív lesz !
Ne induljuk el azért az "abszolút igazság" felé vezető rögös, kanyargós, és ön, valamint közveszélyes Abszol-útján. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Szerintem az lenne a legjobb ha minden érintett egy lépést hátralépne és ebben a nagy kánikulában inna egy hideg sört lenyugodna egy kicsit és egy kicsit értékelné a korlátozás és maszk mentes időszakot.Én minden egyes fórum lakó (legyen az bannolt vagy bannolatlan) egészségére iszok most egy hideg sört:):).
 
Status
Not open for further replies.