Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
a pénz legyen az Isten
Nem az Isten, hanem egy közös nevező, amin keresztül lehet hatni emberekre

miért nem fizetnek nekünk az ilyen pénzimádók mint te az itt kifejtett brainstorming, hírgyűjtő, elemző tevékenységünkért sok témában
Például mert nincs rá lehetőség! Illetve mert nem szükséges.
Te zsebedben turkálnék az meg szar, mert te akarsz mindenkiében.
Akarok a francot mindenkiében turkálni. Én csupán azt akarom, hogy a fórum színvonala javuljon. amihez egy kiváló mód leszer lenne, mert egrészt egy gyepló lenne egy irányban, másrészt az oldal finanszírozását, illetve pl. a jó tartalmat szállítók jutalmazását segíthetné.
még te Veér Van Pénzem István is szépen leoboázhatnád magad
A vevőiddel is így beszélsz?
csupa szuper dologért kellene fizetni, hogy tehesd amit ma szabadon tehetsz
Most is fizetsz, csak nem tudatosan. Szerinted miből van az oldal finanszírozva? Azzal fizetsz, hogy a szolgálatok látókörében vagy.
járdadíj mikor legyen bevezetve?
Egyébiránt ezt is támogatnám, mert az autó kapcsán mindenért is fizetek! Fizessenek a városi gyalogosok is!
Vagy csak a te fizetős mások zsebében turkálós elgondolásod a tuti, mindenki más sátáni, elanyagiasodó, parazita ugyanezért? :rolleyes:
Pusztán a stíluson múlik. Neked például nem fizetnék, mert tapló vagy.
 
  • Imádom
Reactions: papajoe

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
A vevőiddel is így beszélsz?
Nekem má nincsenek vevőim, mert kiszálltam a történetből. Levezettem miért, köszönöm elég volt belőlük. Így nem kellett börtönbe mennem. Nekik is jobb, nekem is. Szegény pénzecske meg így magányosan nem gdp-sedik nélkülem pedig ez lenne az életem egyetlen ertelme. Nőjön a szám, ez a civilizáció. Higgy a számban, a szám teremtette hét nap alatt a világot...

Nem tudom, hogy mi a tapló a valóság felvetesein, de azért ugye a fizetőssé tételes ötletek kiagyalói nem opcionálisnak szokták akarni a fizetősdijüket. :rolleyes:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Nekem má nincsenek vevőim, mert kiszálltam a történetből. Levezettem miért, köszönöm elég volt belőlük. Így nem kellett börtönbe mennem. Nekik is jobb, nekem is. Szegény pénzecske meg így magányosan nem gdp-sedik nélkülem pedig ez lenne az életem egyetlen ertelme. Nőjön a szám, ez a civilizáció. Higgy a számban, a szám teremtette hét nap alatt a világot...

Nem tudom, hogy mi a tapló a valóság felvetesein, de azért ugye a fizetőssé tételes ötletek kiagyalói nem opcionálisnak szokták akarni a fizetősdijüket. :rolleyes:
Ahol fizetsz valamiért, ott kapsz is valamit érte, egy szerződés születik, és azért elvárhatsz dolgokat. Támogatást. Rendelkezésre állást. Ha hihetünk a kapott infóknak, pár önkéntes finanszírozza az oldalt. Ki tudja meddig működik így. Moderáció akadozik,mert önkéntesek csinálják, ingyen. Az oldal technikai hibái akár egy éve is javítatlanok (linkek a friss kommentekből téma első oldalára mutatnak), mert nicns kapacitás kijavítani. Az oldal technikailag egyre csak amortizálódik, nekem úgy néz ki, csak idő kérdése a roló.

Szerinted elvárható, hogy páran saját pénzből elnyomjanak évi 30 rongyot (szolid becslés) csak a infrastruktúrára az oldal alatt?
Elvárható, hogy ingyen dolgozzanak, hogy ez működjön, mert nekünk jár, hogy kommentelhessünk?

Ha bedől az egész, akkor meg majd a k. anyjuk?

Szerintem lehetne monetizálni, és fenntarthatóvá tenni, anélkül, hogy nagyon fájna. Támogathatnánk is az oldalt, de ha nem érezzük, hogy kapunk valamit, kevésbé szívesen nyílik meg az pénztárca. Az, hogy kapunk egy moderálatlan amortizálódó fórumot kevés. Ha azt kapjuk, hogy... pl. többet kommentelhetünk, akkor kaptunk valamit, és van nyomás arra, hogy ismét fizessünk akár! (én nem tartom a patreon-t jónak, kevésbé fizetek elő indefinite, mint hogy vegyek valami "krditet" amit felélek, és aztán vegyek ismét, ha akarok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Nagyon fáj a popó! Azt hittem bírod a fájdalmat!
Menj át pár emberhez a környezetedben és kérdezd meg nekik fáj-e, vagy mert neked épp jó, ezért nekik is jó? Értem ha büszke vagy a sikereidre, de ugyanakkor az szüremlik le a mondandódból, hogy nem látod már a saját helyzeteden és lehetőségiden kívül a világot. Talán még ezzel.sem lenne baj, ha nem látszana, hogy meglep, hogy mégis vannak mások. Más helyzetekben, más folyamatokban, más lehetősegekkel. És még ezt is leszarhatod, csak ettől az a valóság nem változik, hogy ők is leszarhatnak téged.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Ahol fizetsz valamiért, ott kapsz is valamit érte, egy szerződés születik, és azért elvárhatsz dolgokat. Támogatást. Rendelkezésre állást. Ha hihetünk a kapott infóknak, pár önkéntes finanszírozza az oldalt. Ki tudja meddig működik így. Moderáció akadozik,mert önkéntesek csinálják, ingyen. Az oldal technikai hibái akár egy éve is javítatlanok (linkek a friss kommentekből téma első oldalára mutatnak), mert nicns kapacitás kijavítani. Az oldal technikailag egyre csak amortizálódik, nekem úgy néz ki, csak idő kérdése a roló.

Szerinted elvárható, hogy páran saját pénzből elnyomjanak évi 30 rongyot (szolid becslés) csak a infrastruktúrára az oldal alatt?
Elvárható, hogy ingyen dolgozzanak, hogy ez működjön, mert nekünk jár, hogy kommentelhessünk?

Ha bedől az egész, akkor meg majd a k. anyjuk?

Szerintem lehetne monetizálni, és fenntarthatóvá tenni, anélkül, hogy nagyon fájna. Támogathatnánk is az oldalt, de ha nem érezzük, hogy kapunk valamit, kevésbé szívesen nyílik meg az pénztárca. Az, hogy kapunk egy moderálatlan amortizálódó fórumot kevés. Ha azt kapjuk, hogy... pl. többet kommentelhetünk, akkor kaptunk valamit, és van nyomás arra, hogy ismét fizessünk akár! (én nem tartom a patreon-t jónak, kevésbé fizetek elő indefinite, mint hogy vegyek valami "krditet" amit felélek, és aztán vegyek ismét, ha akarok.
Egyszerűsítsük le. Pénznek hívjuk, de az igazi neve létfeltétel. Ekként van meghatarozva. Jogérvenyesítő, termekhez hozzájutó és a többi. Ha a rendőr pénzbírságot szab ki, vagy egy bíró, ellenőr, akkor ezzel a létfeltételedül megszabott pénzt teszi a 'magáévá', tehát a te letfelteteleidet csökkenti.

Ha mindenre a nyomorék kapitalizmus a válasz, azaz mindenki konkrétan mindenért a létfeltételei eszközét használja, akkor az elég beteggé váló társadalmat eredményez. Lásd a termeszetes vizelési folyamataink jórészt fizetőssé avanzsálását városi környezetben. Ha már a gondolatközlés is ebbe kerül azzal sikeresen rabosítotad az elmeket is a pénz nevű eszméd hatalmáért. Talán mert már megfordult a fejedben a ki teremtett kit gondolatmenet.

De akkor már miért ne fizessünk a légzésért, biztos valaki levédette már a biológiai folyamatot nem? Csak biznisz végignézni ahogy a gyerekednek megtiltják ha épp megszorulsz vagy annyira magas árat kérnek érte ami nem megy. :D

Ez a zsebturkászás elég sok ember életét bassza megfelé, nosza terjesszük ki mindenhová ahol nem kérte eddig a tulajdonosa aki esélyesen nem te vagy itt.
 
W

Wilson

Guest
Ahol fizetsz valamiért, ott kapsz is valamit érte, egy szerződés születik, és azért elvárhatsz dolgokat. Támogatást. Rendelkezésre állást. Ha hihetünk a kapott infóknak, pár önkéntes finanszírozza az oldalt. Ki tudja meddig működik így. Moderáció akadozik,mert önkéntesek csinálják, ingyen. Az oldal technikai hibái akár egy éve is javítatlanok (linkek a friss kommentekből téma első oldalára mutatnak), mert nicns kapacitás kijavítani. Az oldal technikailag egyre csak amortizálódik, nekem úgy néz ki, csak idő kérdése a roló.

Szerinted elvárható, hogy páran saját pénzből elnyomjanak évi 30 rongyot (szolid becslés) csak a infrastruktúrára az oldal alatt?
Elvárható, hogy ingyen dolgozzanak, hogy ez működjön, mert nekünk jár, hogy kommentelhessünk?

Ha bedől az egész, akkor meg majd a k. anyjuk?

Szerintem lehetne monetizálni, és fenntarthatóvá tenni, anélkül, hogy nagyon fájna. Támogathatnánk is az oldalt, de ha nem érezzük, hogy kapunk valamit, kevésbé szívesen nyílik meg az pénztárca. Az, hogy kapunk egy moderálatlan amortizálódó fórumot kevés. Ha azt kapjuk, hogy... pl. többet kommentelhetünk, akkor kaptunk valamit, és van nyomás arra, hogy ismét fizessünk akár! (én nem tartom a patreon-t jónak, kevésbé fizetek elő indefinite, mint hogy vegyek valami "krditet" amit felélek, és aztán vegyek ismét, ha akarok.
Erre van más módszer is mint az, hogy bizonyos komment szám felett fizetni kell.

Amúgy meg szerintem ezt az oldalt már egy ideje a Strategic Hazard Intervention, Espionage and Logistics Directorate” (’Stratégiai Veszélyelhárítás, Logisztikai és Hírszerzési Igazgatóság) üzemelteti, úgy hogy no para a finanszírozás megoldva:).

Arra viszont mindenki készüljön fel, hogy a moderáció keményebb lesz nem akarom lelőni @Tcat szerda esti bejelentését, de én biztos forrásból tudom, hogy új taggal bővül a moderácíó.

Egy olyan taggal akinek nagy tapasztalata van a moderációban ,és az hír járja róla, hogy nagyon szigorú elvek szerint moderál, eléggé sajátságos módszerei vannak és különösen fontos szabály, hogy nagyon nem tanácsos őt felbosszantani...Íme egy kép róla, a képen éppen moderácíó közben látható ahogy az általa alkalmazott sajátos módszerrel éppen kimoderál egy renitens fórumozók...:):)

cf4fbd45d4b64f24bc986c3832d09d6e.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Blitz97
W

Wilson

Guest
Ezt a fizetős témát most hagyjátok abba kurva gyorsan.
Fizessünk már ezért is? Hogy olvasgassuk hasonló érdeklődésű emberek véleményeit? És aki fizet majd annak a véleménye fajsúlyosabb lesz?
Én sem látom értelmét nagyon kevés ember lenne itt aki hajlandó lenne azért fizetni, hogy kommenteljen simán itt hagynák a fórumot annak látom értelmét, hogy aki úgy gondolja támogathatja a fórum működését de csak szigorúan önkéntes alapon.....Ez máshol pl a késportálon működött/működik....
 
W

Wilson

Guest
Ezt a fizetős témát most hagyjátok abba kurva gyorsan.
Fizessünk már ezért is? Hogy olvasgassuk hasonló érdeklődésű emberek véleményeit? És aki fizet majd annak a véleménye fajsúlyosabb lesz?
Az is baj ezzel, hogy ha kötelezővé tennék a bizonyos komment szám feletti fizetést biztos, hogy lennének elvárások pl a moderáció felé amikor a fizetős kommentet kimoderálják.....
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 348
9 930
113
Én sem látom értelmét nagyon kevés ember lenne itt aki hajlandó lenne azért fizetni, hogy kommenteljen simán itt hagynák a fórumot annak látom értelmét, hogy aki úgy gondolja támogathatja a fórum működését de csak szigorúan önkéntes alapon.....Ez máshol pl a késportálon működött/működik....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 061
30 994
113
Nem az Isten, hanem egy közös nevező, amin keresztül lehet hatni emberekre


Például mert nincs rá lehetőség! Illetve mert nem szükséges.

Akarok a francot mindenkiében turkálni. Én csupán azt akarom, hogy a fórum színvonala javuljon. amihez egy kiváló mód leszer lenne, mert egrészt egy gyepló lenne egy irányban, másrészt az oldal finanszírozását, illetve pl. a jó tartalmat szállítók jutalmazását segíthetné.

A vevőiddel is így beszélsz?

Most is fizetsz, csak nem tudatosan. Szerinted miből van az oldal finanszírozva? Azzal fizetsz, hogy a szolgálatok látókörében vagy.

Egyébiránt ezt is támogatnám, mert az autó kapcsán mindenért is fizetek! Fizessenek a városi gyalogosok is!

Pusztán a stíluson múlik. Neked például nem fizetnék, mert tapló vagy.
Nabaxa meg.Akkor nekem a múltkor a szolgálatok vették át az irányítást a laptop felett? Egyszer csak önálló életre kelt, szép sorban kinyitotta a mappaimat,majd leragadt az XXX mapaban és elkezdte nézni a Róza Suzumori debut filmet......Akkor még jó,hogy most összetörtem a gépet.....
 
Status
Not open for further replies.