Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
amennyiben az előző hozzászólásomat követő 3 oldalt van kedved végig olvasni, nos annak java része az a HTKA.RU szekció komment hadserege...... igen tudom hogy vannak értékes és korrekt hozzászlások, de ebben a fostengerben, ami kiáradt (és már ide is elért) egyszerűen elveszik a ganyéban..... tudod, kíváncsi lennék mondjuk a @Negan által is megemlegetett kis csoportos harcászat elemzésében, amit az ukrik alkalmaznak..... érdekelne egy komoly elemzés mondjuk logisztika ügyben (csak a ruszkifan trolloknak: tudjátok vagy 6-700 oldallal ez előtt volt itt egy elemzés, ami vagy 5-6 oldalon bemutatta az orosz logisztikát, és annak képességeit, korlátait, de ezt sz...rtatok elolvasni, 2 hete meg megy a sipitozás hogy miért megy szarul a logisztika miatt a háború)..... kíváncsi lennék mondjuk egy hadsereg szintű egészségügyi rendszer elemzésre, mert számomra megfoghatatlan az a rész hír, hogy orosz kiskatonáknak végtag amputációik vannak üszkösödés miatt..... kíváncsi lennék mondjuk @molnibalage részéről egy olyan elemzésre, hogy az ukri légvédelem vs orosz légierő összecsapása hogy a túróba nem lett egyoldalú....... szóval ennyi
Jól emlékszem, hogy te újságíró vagy? Kíváncsi lennél, mert egyből mehetne is főoldalra hozni a bevételt? Web 2.0 legjava! Szerintem érdemes egy kis ellentételezést is kínálni az a la carte rendelésed mellé ez esetben. A szerkesztőségben te vagy a főni, de itt te is csak egy vendég vagy.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
Engem nagyon érdekelne az elemzésed,és szerintem másokat is.....Az tény, hogy sokaknál egyes hírek egyik vagy másik oldalon komoly indulatokat, generálnak,amit részben valahol megértek, hiszen emberek vagyunk különböző személyiséggel és habitussal, és ugye ez a háború a közvetlen a közelünkben folyik nem tőlünk több ezer km-re valahol a Közel-Keleten, és a mindennapi életünkre is hatástgyakorol.Ha pedig a haditechnikai hadműveleti részét nézem, ennek a háborúnak a nagysága az résztvevő katonai erő száma a felvonultatott haditechnika a hadműveleti terület nagysága 1945-óta csak az USA két iraki háborújához mérhető....

Úgy, hogy én arra biztatlak téged, hogy írd meg azt az összegzést/elemzést az orosz inváziórol, hidd el szerintem jó pár ember kíváncsi lenne rá, köztük én is.
Bejzon,Avtomat, én is kíváncsi lennék rá.
Yom kippurg,Irak-Iran,azok sem voltak aprocskak
De az ilyen elemzéseket külön rovatba kell tenni, különben eltemeti a trollszemet
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Jól emlékszem, hogy te újságíró vagy? Kíváncsi lennél, mert egyből mehetne is főoldalra hozni a bevételt? Web 2.0 legjava! Szerintem érdemes egy kis ellentételezést is kínálni az a la carte rendelésed mellé ez esetben. A szerkesztőségben te vagy a főni, de itt te is csak egy vendég vagy.
nagyon mellé kicsi indián...... aluminiumban vagyok fekete öves (havi 8-10 000 tonna hőkezelés mérnöki biztosítása)..... egyébbként te is pont azt reagáltad, amit többed magunkal kifogásoltunk, hogy érdemi hozzászólásod nincs, csak a nagykalapáccsal a lebunkózás.... a fogalmazás meg azért erősségem, mert kvázi "csuklóból" kellett többször írnom sok oldalas (időnként 100 oldal feletti) technológiai utasításokat, úgy hogy a diszlexiások is megértsék, de ezt nem várom el tőled...... ja és pont egy szerkesztőségi tag kérdésére válaszoltam, sz.tem korrekten és érzelem mentesen, de ez téged mint a HTKA.RU rendes tagját nem kell hogy zavarjon...... (@Mackensen , esetleg ha ezt törlitek, lehetne csak az utolsó sor törlésére sort keríteni? csak hogy próbáljam kulturáltan kezelni az olvtársat)
 
W

Wilson

Guest
Jól emlékszem, hogy te újságíró vagy? Kíváncsi lennél, mert egyből mehetne is főoldalra hozni a bevételt? Web 2.0 legjava! Szerintem érdemes egy kis ellentételezést is kínálni az a la carte rendelésed mellé ez esetben. A szerkesztőségben te vagy a főni, de itt te is csak egy vendég vagy.
Most ezt nem teljesen értem, mi van akkor ha újságíró, vannak ezen a fórumon többen is, van aki regisztrálva van, és van aki csak olvassa a fórumot,nekem is van újságíró ismerősöm, aki rendszeresen olvassa a fórumot mert az elmondása szerint haditechnikai és biztonságpolitika tekintetében (megosztott, tartalmak, cikkek,szakértő elemzések, hozzászólások) nincs párja Magyarországon....Miért ne lehetne bárki kíváncsi a szakmájatól teljesen függetlenül,a most zajló háború hátterének vagy éppen a szemünk előtt zajló hadműveletekkel kapcsolatos elemzéseket?
Ha csak a haditechnikai részét nézem,1945 óta ilyen összfegyvernemi háború nem volt Európában, már csak emiatt is "egyedülálló" ez a háború, én speciel sohasem gondoltam volna arra, hogy az én életemben ilyen meg fog történni....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
minek utána az ukri topic-ban pont miattatok nem lehet ész érveken alapuló kommentelést oda-vissza végezni, hát tőled ez a kérdés kicsit hmmmmmm vicces, nem gondolod?
látom megjöttek a testvér morzsik a HTKA.RU "rendes tagjai"...... mi van, ennyire fáj hogy nem mindenki azt a véleményt osztja, amit ti?
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Visszajelzés:

10:43-kor kezdtem el átolvasni az ukrán háború topikját a 99333. hsz-től, ami tegnap este 23:39-kor került ki.
11:14-kor végeztem vele, akkor a 99492. hsz. volt az utolsó.
Bő fél óra alatt átolvastam 8 oldal 159 hozzászólását, számos hírt, több véleményt, 3-4 külső hivatkozást (miközben meg is reggeliztem).
Öregtankos, phaidros és Wilson kiemelkedően sok hasznos, érdekes infót osztott meg a jelzett intervallumban.
A vélemény / elemzés kategória nyertese nálam Sniper hsz-e volt.
Egy hsz-nél sem éreztem azt, hogy moderátorért kellene kiáltanom, pedig nálam nincs (és nem is lesz) ignore-n senki.

Szerintem ez így teljesen rendben van, ahogyan az is, hogy ha nap közben megszalad a tartalom, akkor annak átnézéséhez több idő kell. Nem tudom, feltűnt-e már mindenkinek, de intenzitásában, kiterjedésében és jelentőségében a világháború óta nem volt ekkora háború Európában, ez ráadásul a szomszédunkban zajlik. Abszurd elvárás, hogy egy haditechnikai FÓRUM majd napi 20 percben könnyen fogyasztható, ízlésesen tálalt, mértéktartó, de részletes hírösszefoglalókkal örvendezteti meg a kedves olvasókat - persze tök ingyen. Hahó! Erre még a komoly pénzekből dolgozó mainstream média sem képes (vagy hajlandó)!

Javaslat:

Akinek ez így nem tetszik, az ne nézze, ne olvassa, ne keresse, ne szagolja, ne hisztizzen fölötte!
Az elmúlt 24 órában az alábbi NEGYVENEGY nem biztpol(!) témában született friss tartalom:

[HUN] Airbus A319
[HUN] Dassault Falcon 7X
[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen
[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"
[HUN] Mil Mi-24 "Hind"
[HUN] Gestamen fegyverek
[HUN] Honvédségi kézifegyverek és egyéb kiegészítő felszerelések
[HUN] Carl Gustaf M4
[HUN] NMS 4x4 (Yörük)
[HUN] Lynx KF41
[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4
[HUN] A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai
[HUN] Hadgyakorlatok Magyarországon vagy magyar részvétellel
[HUN] Magnus Aircraft Zrt.
Mikojan-Gurjevics MiG-23 “Flogger”
Saab JAS-39 Gripen
Dassault Rafale
Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"
Szuhoj PAK-FA (T-50) / FGFA / Szu-57
Csengdu J-10
Csengdu J-20
Lockheed Martin AGM-158A/B/D JASSM
Egyéb légi indítású fegyverek
Kitty Hawk-osztály
Orosz hadiflotta
Egyéb fregatt típusokkal kapcsolatos hírek
T-80
BTR "Bumerang"
BTR-3 , BTR-4 (Ukrajna)
SuperAV 8x8 (Iveco - BAE Systems) / ACV
Dzsihad mobilok és improvizált járművek (Mad Max)
Könnyű mobil felfegyverzett járművek
M270 MLRS / MARS II / MLRS-E / LRU / MLRS Improved
MBDA "CAMM/CAMM-ER" (Common Anti-air Modular Missile)
Hiperszonikus csapásmérő eszközök
Cseh haderőfejlesztési program 2030
Román haderőfejlesztési program 2025
Török hadiipari fejlesztések
Lengyel haderőfejlesztési program 2032
Osztrák haderőfejlesztés program 2024
Minden ami Bundeswehr (Németország)

Ezt MIND frissen lehet olvasni, véleményezni, rágcsálni, vitatni! Lehet, hogy a "régi jó htka" boldog hőskorának ezek már csak bús düledékei, viszont lehet csinálni jobban is, szebben is, sokan, sokszor jeleztük, igényünk van rá!
Hass, alkoss, gyarapíts: s a htka fényre derűl!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Visszajelzés:

10:43-kor kezdtem el átolvasni az ukrán háború topikját a 99333. hsz-től, ami tegnap este 23:39-kor került ki.
11:14-kor végeztem vele, akkor a 99492. hsz. volt az utolsó.
Bő fél óra alatt átolvastam 8 oldal 159 hozzászólását, számos hírt, több véleményt, 3-4 külső hivatkozást (miközben meg is reggeliztem).
Öregtankos, phaidros és Wilson kiemelkedően sok hasznos, érdekes infót osztott meg a jelzett intervallumban.
A vélemény / elemzés kategória nyertese nálam Sniper hsz-e volt.
Egy hsz-nél sem éreztem azt, hogy moderátorért kellene kiáltanom, pedig nálam nincs (és nem is lesz) ignore-n senki.

Szerintem ez így teljesen rendben van, ahogyan az is, hogy ha nap közben megszalad a tartalom, akkor annak átnézéséhez több idő kell. Nem tudom, feltűnt-e már mindenkinek, de intenzitásában, kiterjedésében és jelentőségében a világháború óta nem volt ekkora háború Európában, ez ráadásul a szomszédunkban zajlik. Abszurd elvárás, hogy egy haditechnikai FÓRUM majd napi 20 percben könnyen fogyasztható, ízlésesen tálalt, mértéktartó, de részletes hírösszefoglalókkal örvendezteti meg a kedves olvasókat - persze tök ingyen. Hahó! Erre még a komoly pénzekből dolgozó mainstream média sem képes (vagy hajlandó)!

Javaslat:

Akinek ez így nem tetszik, az ne nézze, ne olvassa, ne keresse, ne szagolja, ne hisztizzen fölötte!
Az elmúlt 24 órában az alábbi NEGYVENEGY nem biztpol(!) témában született friss tartalom:

[HUN] Airbus A319
[HUN] Dassault Falcon 7X
[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen
[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"
[HUN] Mil Mi-24 "Hind"
[HUN] Gestamen fegyverek
[HUN] Honvédségi kézifegyverek és egyéb kiegészítő felszerelések
[HUN] Carl Gustaf M4
[HUN] NMS 4x4 (Yörük)
[HUN] Lynx KF41
[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4
[HUN] A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai
[HUN] Hadgyakorlatok Magyarországon vagy magyar részvétellel
[HUN] Magnus Aircraft Zrt.
Mikojan-Gurjevics MiG-23 “Flogger”
Saab JAS-39 Gripen
Dassault Rafale
Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"
Szuhoj PAK-FA (T-50) / FGFA / Szu-57
Csengdu J-10
Csengdu J-20
Lockheed Martin AGM-158A/B/D JASSM
Egyéb légi indítású fegyverek
Kitty Hawk-osztály
Orosz hadiflotta
Egyéb fregatt típusokkal kapcsolatos hírek
T-80
BTR "Bumerang"
BTR-3 , BTR-4 (Ukrajna)
SuperAV 8x8 (Iveco - BAE Systems) / ACV
Dzsihad mobilok és improvizált járművek (Mad Max)
Könnyű mobil felfegyverzett járművek
M270 MLRS / MARS II / MLRS-E / LRU / MLRS Improved
MBDA "CAMM/CAMM-ER" (Common Anti-air Modular Missile)
Hiperszonikus csapásmérő eszközök
Cseh haderőfejlesztési program 2030
Román haderőfejlesztési program 2025
Török hadiipari fejlesztések
Lengyel haderőfejlesztési program 2032
Osztrák haderőfejlesztés program 2024
Minden ami Bundeswehr (Németország)

Ezt MIND frissen lehet olvasni, véleményezni, rágcsálni, vitatni! Lehet, hogy a "régi jó htka" boldog hőskorának ezek már csak bús düledékei, viszont lehet csinálni jobban is, szebben is, sokan, sokszor jeleztük, igényünk van rá!
Hass, alkoss, gyarapíts: s a htka fényre derűl!
Le a kalappal ezért az összeàllitàsért!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
nagyon mellé kicsi indián...... aluminiumban vagyok fekete öves (havi 8-10 000 tonna hőkezelés mérnöki biztosítása)..... egyébbként te is pont azt reagáltad, amit többed magunkal kifogásoltunk, hogy érdemi hozzászólásod nincs, csak a nagykalapáccsal a lebunkózás.... a fogalmazás meg azért erősségem, mert kvázi "csuklóból" kellett többször írnom sok oldalas (időnként 100 oldal feletti) technológiai utasításokat, úgy hogy a diszlexiások is megértsék, de ezt nem várom el tőled...... ja és pont egy szerkesztőségi tag kérdésére válaszoltam, sz.tem korrekten és érzelem mentesen, de ez téged mint a HTKA.RU rendes tagját nem kell hogy zavarjon...... (@Mackensen , esetleg ha ezt törlitek, lehetne csak az utolsó sor törlésére sort keríteni? csak hogy próbáljam kulturáltan kezelni az olvtársat)
Személyeskedj azzal akivel kibújtál. Ennyit várok el tőled. Ha neked ez a kulturált kezelés, nagy fehér testvér. Mégy ignorera, bunkó.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Most ezt nem teljesen értem, mi van akkor ha újságíró, vannak ezen a fórumon többen is, van aki regisztrálva van, és van aki csak olvassa a fórumot,nekem is van újságíró ismerősöm, aki rendszeresen olvassa a fórumot mert az elmondása szerint haditechnikai és biztonságpolitika tekintetében (megosztott, tartalmak, cikkek,szakértő elemzések, hozzászólások) nincs párja Magyarországon....Miért ne lehetne bárki kíváncsi a szakmájatól teljesen függetlenül,a most zajló háború hátterének vagy éppen a szemünk előtt zajló hadműveletekkel kapcsolatos elemzéseket?
Ha csak a haditechnikai részét nézem,1945 óta ilyen összfegyvernemi háború nem volt Európában, már csak emiatt is "egyedülálló" ez a háború, én speciel sohasem gondoltam volna arra, hogy az én életemben ilyen meg fog történni....
Azzal nincs baj, ha újságíró, csak idejönnek az oldalból és a közösségből hasznot húzva sokan, és még leadják a rendelést is, aztán láthatod más, sokszor paywallos oldalalkon kb 1:1 azt ami itt volt, átmásolva.
 
W

Wilson

Guest
Azzal nincs baj, ha újságíró, csak idejönnek az oldalból és a közösségből hasznot húzva sokan, és még leadják a rendelést is, aztán láthatod más, sokszor paywallos oldalalkon kb 1:1 azt ami itt volt, átmásolva.
Sajnos vagy nem sajnos (mindenki döntse el maga)ez benne van ebben a dologban, de nem szabad elfelejteni aki ide bármilyen anyagot/elemzést/fordítást berak, annak nem tartanak pisztolyt a fejéhez,hogy ezt csinálja.És én nem gondolom ,hogy bárki bárkinek a felszólítására/megrendelésére, fog ide bármilyen anyagot betenni.....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Sajnos vagy nem sajnos (mindenki döntse el maga)ez benne van ebben a dologban, de nem szabad elfelejteni aki ide bármilyen anyagot/elemzést/fordítást berak, annak nem tartanak pisztolyt a fejéhez,hogy ezt csinálja.És én nem gondolom ,hogy bárki bárkinek a felszólítására/megrendelésére, fog ide bármilyen anyagot betenni.....
Én viszont azt gondolom, hogy aki újságíró, és ebből akar hasznot, az meg tudja oldani, hogy kecske és káposzta is jól lakjon. Viszont nagyhangú hangadónk vaskereskedő, mint kiderült, nem újságíró. Összekevertem valakivel.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 622
113
Az újságíró témához annyit, hogy vszeg a hazai gárda tagjai közül csak töredék olyan elvetemült mint én, hogy folyamatosan a kezdetektől 10 Telegram csatornát meg VK és Twitter oldalakat bújik egész nap 350+ megnyitott lap mellett. Mocsok macerás egy meló az sicher, nem egyszer hajnali fél 6 fele végzek csak, aztán kb csak az üveg rosé segít :D Plusz hát still nem tudnak a kollégák nagyrészt oroszul, így maradnak az angol nyelvű források részleges lefedettséggel. És részben ezt a lyukat foltozza be a fórum is, ami kvázi híraggregátorként működik. Van benne nyugati, orosz, ukrán, katonai elemzés, tutti-frutti amit akarunk (viszont a pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt), és igen ez sajna azzal jár, hogy bezony talicskázzák ki az összegyűjtött infókat. De nyugi, miután tőlem is pofátlanul vittek már el anyagot pl az azonnalis ÚjSáGíRóK, csak annyit mondok kurva egy szakma ez. Van néhány tényleg kiemelkedő teljesítményű kolléga (mint Green Leader pl), de a nagyja az változó intenzitással hullámzó szar. Telex/Index/HVG/Azonnali és tsai jelentései pontosan arra jók, hogy a vérnyomásomat felpumpálják valahova a Kinzsal működési magasságába és én is hiperszonikus sebességgel szálljak el, mint a győzelmi zászló

Ui: Szokás mondani, hogy az oroszok elvesztik az információs háborút. Én inkább azt mondanám szimplán másik pályán játszanak, mert nézhetik a nyugati közösségi médiában őket, ha éppenséggel Grísa a pincéből folyamatosan Telegramra posztolgat :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Sajnálom az újságírókat. Naponta kell irjanak valamit, akár értenek a témához, akár nem. És ugyebár csak a rossz hir a jó hir. Mindennek szenzációszagú tartalmat kell adni, megfelelni a redakciós politikai vonalnak.
Szóval jó sz.. meló.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG
W

Wilson

Guest
Az újságíró témához annyit, hogy vszeg a hazai gárda tagjai közül csak töredék olyan elvetemült mint én, hogy folyamatosan a kezdetektől 10 Telegram csatornát meg VK és Twitter oldalakat bújik egész nap 350+ megnyitott lap mellett. Mocsok macerás egy meló az sicher, nem egyszer hajnali fél 6 fele végzek csak, aztán kb csak az üveg rosé segít :D Plusz hát still nem tudnak a kollégák nagyrészt oroszul, így maradnak az angol nyelvű források részleges lefedettséggel. És részben ezt a lyukat foltozza be a fórum is, ami kvázi híraggregátorként működik. Van benne nyugati, orosz, ukrán, katonai elemzés, tutti-frutti amit akarunk (viszont a pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt), és igen ez sajna azzal jár, hogy bezony talicskázzák ki az összegyűjtött infókat. De nyugi, miután tőlem is pofátlanul vittek már el anyagot pl az azonnalis ÚjSáGíRóK, csak annyit mondok kurva egy szakma ez. Van néhány tényleg kiemelkedő teljesítményű kolléga (mint Green Leader pl), de a nagyja az változó intenzitással hullámzó szar. Telex/Index/HVG/Azonnali és tsai jelentései pontosan arra jók, hogy a vérnyomásomat felpumpálják valahova a Kinzsal működési magasságába és én is hiperszonikus sebességgel szálljak el, mint a győzelmi zászló

Ui: Szokás mondani, hogy az oroszok elvesztik az információs háborút. Én inkább azt mondanám szimplán másik pályán játszanak, mert nézhetik a nyugati közösségi médiában őket, ha éppenséggel Grísa a pincéből folyamatosan Telegramra posztolgat :D
Csakhogy a jelenlegi információs háború lényege, hogy ki mennyi embernek tudja eljuttatni a saját propagandáját és a Telegram egy sokkal alacsonyabb ligában játszik az ukránok által használt platformokhoz képest....
 
  • Tetszik
Reactions: Catles