Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Neeeem, aki nem ért velem egyet, az ellenkező véleményen van. Ha azt alá tudja támasztani érvekkel, akkor még ha továbbra sem értek vele egyett akkor is el tudom fogadni, hogy így gondolja. És láss csodát, nem is @Wilson , @SirHiggins , vagy épp @Avtomat akibe beleállok. Sőt még csak beléd sem. Viszont a félreértések kedvéért, a te úgysem érted by @Negan , meg vajdázás, meg a nem vagyunk egyszíntezés @kriss02 részéről (az utóbbit @dkes ellen követte el) nem érvelés, hanem trollkodás.
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
Mert a radaregyenlet radaregyenlet, de godzilla szája nagy, és nagy is marad. Avagy a szankciók hatásáról, az oroszok indokairól, és még sok minden másról ma csak vélemények vannak, és nem természettudományos elméletek...
A személyeskedésem minimális volt, nem szokásom egyébként, de van olyan helyzet, amikor nem lehet elkerülni. Sajnos releváns tényt írtam. Az általa leírt dolgok egy meghatározó része torzítás és pontatlanság. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 658
113
Óvoda.
Megint.
Folyamatosan.
Faterom agyontaposott volna ilyen illegetéstol a smink tukör elott.
Anyám meg simán megmérgezett volna, vagy hátúlról ráhajlítotra volna a fejemre a nagyi 13.5 kilós, 63 éves ontvény serpenyojét.
Nem találok szavakat....
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Propaganda ellen meg ott az ignore gomb. Nekem az egyetlen zavaró tényező a személyes indulatok elszabadulása, ott viszont működik a bio-ignore: leszarom. :)
Az ukrajnai háború kezdete előtt nálam volt kb 10 ember ignore-on. Olyanok, akiket rutinszerűen láttam durva agitpropot, faji gyűlöletbeszédet, vagy konteót tolni, esetleg hadtörténelemmel összeegyeztethetetlen dolgokat harcosan állítani.

Február 24. óta csak a súlyosan értelmi fogyatékos(nak tűnő) fórumtársakat illetve a 2-3 napos accountal tömény putykópropit tolókat ignore-ra téve az ignoráltak száma 50! -re nőtt, és az ukrajna topic még így is szinte olvashatatlan. Gyakorlatilag semmi értelme belenézni ha az ember tud twittert meg facebookot használni.

Tényleg gondolkoztam azon, hogy lehetne írni valamit háború (számunkra látható) hadműveleti szintű érdekességeiről, az ukrik példás halogatóharcáról, vagy a Kantemirovszjaka vesszőfutásáról, de mi a francnak? Asszem egyedül Filtert láttam erről elmélkedni az elmúlt 4 hétben. Bezzeg amikor valamelyik díszpinty nyolcvankettedjére beírja hogy az ukrán vezérkar már megint megszökött kijevből, arra aztán özönlenek a lájkok meg a röhögős reaktok.

Szal nem, az ignore nem megoldás mindenre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
Az egyik legbitangabb trollfajta,az aparatcsik tipus.Az ilyen soha nem támad szembe,inkább aljas módon hátulrol.Nem nevesitve,csak célozgató gúnyolodással karakterrombolást csinák.
Van itt pár ilyen aljadék bitang.
@dkes ,nem tartalak igazábol trolnak.Azok közé tartozol,kiket Lenin úgy jellemzett,hogy hasznos hülye.Elhiszed a propit,hiszel a hazugságban,azért terjeszted.És ami azt illeti,a profi agitpropban mindig van egy adag igazság is,hogy ne legyen nyilvánvaló hazugság.
Példa.Igen,18ban az oláhok elfoglalták Besszarábiát-ami a Moldvai Fejedelemség keleti fele....A moldvai fejedelmi család a Besszaráb dinasztia volt.1878ban foglalták el az oroszok,soha nem volt elötte orosz terület.Igy már kicsit más a leányzó fekvése.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
érdekes amit írsz mert vannak akik szerint München szindrómában szenvedő ukrán propagandista lettem
Ez attól függ, az öt közül melyik Wilson van szolgálatban. :D
Keresd az impostort.
9ZrDarZtnSVzWNjCA2VTdR.jpg
 
W

Wilson

Guest
Az ukrajnai háború kezdete előtt nálam volt kb 10 ember ignore-on. Olyanok, akiket rutinszerűen láttam durva agitpropot, faji gyűlöletbeszédet, vagy konteót tolni, esetleg hadtörténelemmel összeegyeztethetetlen dolgokat harcosan állítani.

Február 24. óta csak a súlyosan értelmi fogyatékos(nak tűnő) fórumtársakat illetve a 2-3 napos accountal tömény putykópropit tolókat ignore-ra téve az ignoráltak száma 50! -re nőtt, és az ukrajna topic még így is szinte olvashatatlan. Gyakorlatilag semmi értelme belenézni ha az ember tud twittert meg facebookot használni.

Tényleg gondolkoztam azon, hogy lehetne írni valamit háború (számunkra látható) hadműveleti szintű érdekességeiről, az ukrik példás halogatóharcáról, vagy a Kantemirovszjaka vesszőfutásáról, de mi a francnak? Asszem egyedül Filtert láttam erről elmélkedni az elmúlt 4 hétben. Bezzeg amikor valamelyik díszpinty nyolcvankettedjére beírja hogy az ukrán vezérkar már megint megszökött kijevből, arra aztán özönlenek a lájkok meg a röhögős reaktok.

Szal nem, az ignore nem megoldás mindenre.
Engem nagyon érdekelne az elemzésed,és szerintem másokat is.....Az tény, hogy sokaknál egyes hírek egyik vagy másik oldalon komoly indulatokat, generálnak,amit részben valahol megértek, hiszen emberek vagyunk különböző személyiséggel és habitussal, és ugye ez a háború a közvetlen a közelünkben folyik nem tőlünk több ezer km-re valahol a Közel-Keleten, és a mindennapi életünkre is hatástgyakorol.Ha pedig a haditechnikai hadműveleti részét nézem, ennek a háborúnak a nagysága az résztvevő katonai erő száma a felvonultatott haditechnika a hadműveleti terület nagysága 1945-óta csak az USA két iraki háborújához mérhető....

Úgy, hogy én arra biztatlak téged, hogy írd meg azt az összegzést/elemzést az orosz inváziórol, hidd el szerintem jó pár ember kíváncsi lenne rá, köztük én is.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 758
4 690
113
A propaganda a közösséget támadja, nem egy személyt, ezért az ignore nem működik, csak a moderálás. De mivel a moderátorok maguk is a propaganda oldalán vannak, így az nem működik.
A propaganda az egyén tudatát igyekszik befolyásolni, és nincs vagy nagyon ritka a teljesen "tiszta" ember. A mai világban kb. akkor tudod kizárni a propagandát, ha remeteéletet élsz. Szerintem nem várhatjuk másoktól, hogy megvédjen bennünket tőle, ez egyéni mérlegelés és tudatosság kérdése. Persze értem, hogy te most a hazai kormánypropagandáról beszélsz, de ha felismered és látod, hogy ki tolja túl, akkor részben máris védett vagy, másrészt ott az ignore gomb.

A legtöbb indulatot itt a túlzott személyes bevonódás okozza. Ez csak egy kis fórum, a véleményünk csak poloskafing a galaktikus viharban. Van más dolgunk az életben, úgyhogy el lehet távolodni egy lépést, és nem kell túl komolyan venni ezt az egészet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Az egyik legbitangabb trollfajta,az aparatcsik tipus.Az ilyen soha nem támad szembe,inkább aljas módon hátulrol.Nem nevesitve,csak célozgató gúnyolodással karakterrombolást csinák.
Van itt pár ilyen aljadék bitang.
@dkes ,nem tartalak igazábol trolnak.Azok közé tartozol,kiket Lenin úgy jellemzett,hogy hasznos hülye.Elhiszed a propit,hiszel a hazugságban,azért terjeszted.És ami azt illeti,a profi agitpropban mindig van egy adag igazság is,hogy ne legyen nyilvánvaló hazugság.
Példa.Igen,18ban az oláhok elfoglalták Besszarábiát-ami a Moldvai Fejedelemség keleti fele....A moldvai fejedelmi család a Besszaráb dinasztia volt.1878ban foglalták el az oroszok,soha nem volt elötte orosz terület.Igy már kicsit más a leányzó fekvése.
Nem akartad itt hagyni ezt a fórumot? :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Igen, megtaláltam a leveleim között, 2014 dec. 17-ig volt egy hosszabb kitiltás.
Utána következő években meg még találtam jópár egymás fejéhez ezt-azt vágós levelet :D Kb. 2016-ig, én akkor tünedeztem el mindenféle többhetes külföldi kiküldetésben...
Pikáns, ha valaki, akit már évekkel ezelőtt trollkodás és alpári stilus miatt bannoltak egyes fórumokról, reklamál, hogy számára elviselhetetlen annak a fórumnak a tartalma ill. résztvevői.
:) :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Várjál mindjárt megnézem a heti beosztást, hogy melyik nap melyik földi és galaktikus erőttér meghatározó hatalmának a propagandáját kell éppen tolni.....
Milagro te vagy az? :D

Egyébként meg nem értem a dolgot. Aki agyfaszt kap, az vegyen egy mély levegőt, álljon fel, nyomjon le 10 fekvőtámaszt vagy pofozzon egy bokszzsákot ha van... vagy egyszerűen váltson threadet, nem kell minden f*sba belefolyni... pont ezért lettek leszeparálva egyes témák, hogy akinek nem inge ne kelljen belefolynia. Nem kell minden threadben aktívnak lenni. Ki hol komfortos, ott magára veszi az inget. Így valószínűleg a modik dolga is egyszerűbb lesz.
 
W

Wilson

Guest
Milagro te vagy az? :D

Egyébként meg nem értem a dolgot. Aki agyfaszt kap, az vegyen egy mély levegőt, álljon fel, nyomjon le 10 fekvőtámaszt vagy pofozzon egy bokszzsákot ha van... vagy egyszerűen váltson threadet, nem kell minden f*sba belefolyni... pont ezért lettek leszeparálva egyes témák, hogy akinek nem inge ne kelljen belefolynia. Nem kell minden threadben aktívnak lenni. Ki hol komfortos, ott magára veszi az inget. Így valószínűleg a modik dolga is egyszerűbb lesz.
Igen én is így látom, jó páran minden vitát meg akarnak nyerni,de (ha már egy haditechnika fórumon vagyunk) nem lehet minden csatát megnyerni, sokszor sokkal célravezetőbb visszavonulni.......
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az ukrajnai háború kezdete előtt nálam volt kb 10 ember ignore-on. Olyanok, akiket rutinszerűen láttam durva agitpropot, faji gyűlöletbeszédet, vagy konteót tolni, esetleg hadtörténelemmel összeegyeztethetetlen dolgokat harcosan állítani.

Február 24. óta csak a súlyosan értelmi fogyatékos(nak tűnő) fórumtársakat illetve a 2-3 napos accountal tömény putykópropit tolókat ignore-ra téve az ignoráltak száma 50! -re nőtt, és az ukrajna topic még így is szinte olvashatatlan. Gyakorlatilag semmi értelme belenézni ha az ember tud twittert meg facebookot használni.

Tényleg gondolkoztam azon, hogy lehetne írni valamit háború (számunkra látható) hadműveleti szintű érdekességeiről, az ukrik példás halogatóharcáról, vagy a Kantemirovszjaka vesszőfutásáról, de mi a francnak? Asszem egyedül Filtert láttam erről elmélkedni az elmúlt 4 hétben. Bezzeg amikor valamelyik díszpinty nyolcvankettedjére beírja hogy az ukrán vezérkar már megint megszökött kijevből, arra aztán özönlenek a lájkok meg a röhögős reaktok.

Szal nem, az ignore nem megoldás mindenre.
Mondjuk megírhatnád az elemzésed, és beküldhetnéd az oldal készítőinak, akik cikként kirakhatnák. Eleve könnyebb lenne követni, a szakmai tartalomról is mindig mindenki nyíg itt, de molni és pár más prominens kivételével kevesen veszik a fáradtságot, hogy a tartalmat ne egy követhetetlen (szerintem a feladatra nem igazán alkalmas) fórumon morzsákban szétszórva osszák meg, hanem egy cikkben beküldjék a főoldalra kitenni. (a töltsd le az egymillió oldalas pdf-et se jó irány szerintem amúgy). De nem, inkább sírtok, hogy nem a ti kedvenc propitok ömlik, és (nem te) még a modikba is igen durva stílusban van aki beleáll.

Szerintem a folytonos számonkérés és mutogatás helyett, hogy miért nem érdemes kontentot csinálnotok, érdemes lenne magatokba szállni, hogy vajon tényleg korlátozni akarnak-e titeket a modik, vagy csak jó kifogás ez. (a moderátorokat bármilyen politikai véleménnyel meggyanúsítani, és ezt dehonesztálóan tálalni elég rossz karma szokott lenni, de utána fel lehet venni az áldozati pózt, mint a kórhát tetjére telepített légvédelem esetében...) És nem kifejezetten személy szerint neked szól ez, csak mielőtt felszívod magad és érzelemből válaszolsz esetleg, csak te írtál olyan dolgokat is a véleményeben, amik alapján szerintem el lehetne egy konstruktív irányba indulni.

Gondoljátok meg: ha tényleg értékes amit megosztanátok, és nem csak egy pergő hírfolyam tétel, akkor a fórum hozzászolás formailag is rossz, mert elsüllyed amúgy is a tartalom.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Mi az, ami érdekelne?

Én naponta átlagosan 10-20 friss hírt linkelek a haditechnikai topikokba... van itt még 2-3 ember, aki ugyanezt csinálja. A külföldi hírek itt jelennek meg először mint téma és a magyar híreket is itt beszéljük ki a leggyorsabban. Kb. egy tucat médium, híroldal, blog veszi innen az információit és ugyanennyi facebook csoport is.
amennyiben az előző hozzászólásomat követő 3 oldalt van kedved végig olvasni, nos annak java része az a HTKA.RU szekció komment hadserege...... igen tudom hogy vannak értékes és korrekt hozzászlások, de ebben a fostengerben, ami kiáradt (és már ide is elért) egyszerűen elveszik a ganyéban..... tudod, kíváncsi lennék mondjuk a @Negan által is megemlegetett kis csoportos harcászat elemzésében, amit az ukrik alkalmaznak..... érdekelne egy komoly elemzés mondjuk logisztika ügyben (csak a ruszkifan trolloknak: tudjátok vagy 6-700 oldallal ez előtt volt itt egy elemzés, ami vagy 5-6 oldalon bemutatta az orosz logisztikát, és annak képességeit, korlátait, de ezt sz...rtatok elolvasni, 2 hete meg megy a sipitozás hogy miért megy szarul a logisztika miatt a háború)..... kíváncsi lennék mondjuk egy hadsereg szintű egészségügyi rendszer elemzésre, mert számomra megfoghatatlan az a rész hír, hogy orosz kiskatonáknak végtag amputációik vannak üszkösödés miatt..... kíváncsi lennék mondjuk @molnibalage részéről egy olyan elemzésre, hogy az ukri légvédelem vs orosz légierő összecsapása hogy a túróba nem lett egyoldalú....... szóval ennyi