Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 083
113
Nem egyszerű kérdés ez.
Clusewitz mondá-A háború a politika folytatása más eszközökkel
Perjés Géza mondá-Minden hadsereg olyan,mi nt az azt kiállitó állam.
Mert a haditechnikára,a hadi stratégiára,a hadsereg szervezésére hatással van a politika (meg a gazdaság,demográfia,földrajz,meg úgy kb minden...)
Más fegyverzet és szervezet kell egy honvédelmi célzatú területvédelmi miliciának,és más egy világhatalom full profi érdekérvényesitő hadseregének.
Egy haditechnikai eszközt nem lehet a körülmények ismerete és megértése nélkül megitélni.Ami egyik viszonyrendszerben kiválló,a másikban semmirevaló.
A probléma az agitprop,és az azt idezúditó trollbrigád.És főleg a viselkedésmód.Mindent eluralnak,vitaképtelenek,nem fogadják el a tényeket sem,nemhogy a más véleményt,ha az ellentmond az agitpropnak.
És az,hogy ez a helyzet előállott,az bizony a moderálás problémája.Mert nemcsak,hogy hagyta,de segitette is a részrehajló moderálás a trollbrigád eluralkodását.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 083
113
Tudok egy megoldást, fogod Kijev szellemét, és leléptek.
Akkor két trollal kevesebb lesz.
Őszintén szólva baromi unalmas ez a hiszti.
Nem tetszik az ellenvélemény a nagy liberális toleranciádnak?
Hát,tudod,alighanem le is lépek.Mert Te,kisbartátom,meg a fajtád egy kloákát csinált ebből a fórumbol.
 
M

molnibalage

Guest
Tudok egy megoldást, fogod Kijev szellemét, és leléptek.
Akkor két trollal kevesebb lesz.
Őszintén szólva baromi unalmas ez a hiszti.
Nem tetszik az ellenvélemény a nagy liberális toleranciádnak?
Értem, ezek szerint csak troll lehet, aki nem ért veled egyet.
Lassan pont olyan arrogáns vagy te is, mint avatord a B5 sorozat második évadának a végén...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Szerintem a megoldás az lenne, ha magadtól kérnéd a modikat, hogy bannoljanak a biztpol fórumcsoportól.

Ó, azt már talán 8-9 éve is, hogy megkapta. Miután 1-1 banjának lejértát követően pár hét múlva kapta a következőt. Biztpol vonalon mindig agyfaszt kapott és akkor azért még kevésbé volt visszafogott, mint mostanság :) Igen rég volt, de úgy emlékszem az volt a deal, hogy paraszthajszál híján, de nem kap permabant, viszont fél év pihi + biztpol letiltás mindenki, főleg a saját érdekében.

Belpol topicban azért láthatjátok néha, mert az a topic nem a biztpol szekcióban van és molni letiltása meg arra a szekcióra érvényes. Így a belpolba tud írni, ha akar.

Őszintén, hol van a tartalom?

Vastaps. Ezt sikerült elérni.

Egyáltalán nem feltételezem, hogy szándékosan, de ez azért nem 1-2 ember munkájának teljes figyelmen kívül hagyása. Olyanoké, akik akár napi rendszerességgel hoznak tartalmat ilyen-olyan topikokba. Nem írnak X száz oldalas gigamega anyagokat, de hoznak HT témát nem 1 topicba.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Értem, ezek szerint csak troll lehet, aki nem ért veled egyet.
Lassan pont olyan arrogáns vagy te is, mint avatord a B5 sorozat második évadának a végén...
Neeeem, aki nem ért velem egyet, az ellenkező véleményen van. Ha azt alá tudja támasztani érvekkel, akkor még ha továbbra sem értek vele egyett akkor is el tudom fogadni, hogy így gondolja. És láss csodát, nem is @Wilson , @SirHiggins , vagy épp @Avtomat akibe beleállok. Sőt még csak beléd sem. Viszont a félreértések kedvéért, a te úgysem érted by @Negan , meg vajdázás, meg a nem vagyunk egyszíntezés @kriss02 részéről (az utóbbit @dkes ellen követte el) nem érvelés, hanem trollkodás.
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
Mert a radaregyenlet radaregyenlet, de godzilla szája nagy, és nagy is marad. Avagy a szankciók hatásáról, az oroszok indokairól, és még sok minden másról ma csak vélemények vannak, és nem természettudományos elméletek...
 
M

molnibalage

Guest
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
És honnan veszed, hogy nem ezt teszem?
Ez a komfortzónás duma eléggé lejárt szlogen.

Ó, azt már talán 8-9 éve is, hogy megkapta. Miután 1-1 banjának lejértát követően pár hét múlva kapta a következőt. Biztpol vonalon mindig agyfaszt kapott és akkor azért még kevésbé volt visszafogott, mint mostanság :) Igen rég volt, de úgy emlékszem az volt a deal, hogy paraszthajszál híján, de nem kap permabant, viszont fél év pihi + biztpol letiltás mindenki, főleg a saját érdekében.
8-9 éve biztpol sem volt. 2016-ban volt nagyon hosszú pihi, amikor a HTÖ-t írtam. Ez kb akkor lehetett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 083
113
Neeeem, aki nem ért velem egyet, az ellenkező véleményen van. Ha azt alá tudja támasztani érvekkel, akkor még ha továbbra sem értek vele egyett akkor is el tudom fogadni, hogy így gondolja. És láss csodát, nem is @Wilson , @SirHiggins , vagy épp @Avtomat akibe beleállok. Sőt még csak beléd sem. Viszont a félreértések kedvéért, a te úgysem érted by @Negan , meg vajdázás, meg a nem vagyunk egyszíntezés @kriss02 részéről (az utóbbit @dkes ellen követte el) nem érvelés, hanem trollkodás.
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
Mert a radaregyenlet radaregyenlet, de godzilla szája nagy, és nagy is marad. Avagy a szankciók hatásáról, az oroszok indokairól, és még sok minden másról ma csak vélemények vannak, és nem természettudományos elméletek...
Egyrészt berágz a vajdázásra (vezetőt jelent és MAGYAR szó,Te nagyon okos),másrészt moslékozol,elmebajozol,hánydékozol-kivágnálak a picsába ezért.
Másrész se Te,se @dkes kb semmit nem tud a hadtörténelemről,se semmilyen történelemröl-de tele szájjal nyomjátok a kemény vonalas agitpropot.Tudod kik voltak a varégok,kik Kijevet alapitoptták?Segitek,akit ma a muszkák Vlagyimirnak hivnak,azt valójában Valdemarnak hivták-ugyanis svéd viking volt,nem szláv.
Meg tudod különböztetni a biztositási övet a fedező biztositátol?Tudod mi a hadműveleti szentháromság?Tuhacsevszkijről,Rumcajrevről hallottál már?Csakhogy direkt oroszokat irjak....Mi a különbség Hart és Fuller páncéloshadviselési elméletében,és melyiket igazolta a történelem?
Akkora baromságokat irtok le,hogy jol mutatja,mit tudtok-agitpropot szajkózni,de semmi mást.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
8-9 éve biztpol sem volt. 2016-ban volt nagyon hosszú pihi, amikor a HTÖ-t írtam. Ez kb akkor lehetett.

Régebben volt az szerintem :) Nem mintha jelentősége lenne, de ha már részemről (negatív töltet nélkül) szóba került:

Jó eséllyel azért nem 2016-ban volt, mert azév őszén már Mack volt az elsődleges moderátor, rád meg egészen biztosan Mr. Banhammer rótta ki a fél évet. Én azt mondanám, hogy 2012, vagy 2013. Úgy emlékszem, hogy az F-15 cikket írtad a nagy pihi alatt. Az meg 2012 decemberében jelent meg. Akkoriban olyasmi volt a letiltásaidkor a főhadiszálláson a konszenzus, hogy ha már így alakult, legalább haladsz az épp aktuális cikkeddel... :)

Arra viszont nem emlékszem, hogy 2012-től, vagy 2013-tól lett biztpol. Az arab tavasz kapcsán már lehet volt valami gyűjtő. Az első, konfliktusnak dedikált topic az szinte 100%, hogy a Mali balhé miatt lett nyitva a 2013 januári francia beavatkozáskor.

A tévedés jogát fenntartva! :)
 
W

Wilson

Guest
Egyrészt berágz a vajdázásra (vezetőt jelent és MAGYAR szó,Te nagyon okos),másrészt moslékozol,elmebajozol,hánydékozol-kivágnálak a picsába ezért.
Másrész se Te,se @dkes kb semmit nem tud a hadtörténelemről,se semmilyen történelemröl-de tele szájjal nyomjátok a kemény vonalas agitpropot.Tudod kik voltak a varégok,kik Kijevet alapitoptták?Segitek,akit ma a muszkák Vlagyimirnak hivnak,azt valójában Valdemarnak hivták-ugyanis svéd viking volt,nem szláv.
Meg tudod különböztetni a biztositási övet a fedező biztositátol?Tudod mi a hadműveleti szentháromság?Tuhacsevszkijről,Rumcajrevről hallottál már?Csakhogy direkt oroszokat irjak....Mi a különbség Hart és Fuller páncéloshadviselési elméletében,és melyiket igazolta a történelem?
Akkora baromságokat irtok le,hogy jol mutatja,mit tudtok-agitpropot szajkózni,de semmi mást.
Szerintem mindenkinél egy kicsit elszakadt az a bizonyos cérna...Jobban járna mindenki ha egy kicsit lehiggadna, és hideg fejjel kicsit végig gondolná a következő dolgot....

Aki itt van ezen a fórumon egy,két kivételtől eltekintve azért van itt mert érdekli a haditechnika illetve az ezekkel összefüggő témakörök, ha mindenki egy kicsit türelmesebb lenne a másikkal és nem akarná mindenáron meggyőzni a saját vélt vagy valós igazáról, akkor abból mindannyian profitálnánk.

Sokkal inkább (még így ismeretlenül is) arra kellene koncentrálnunk, hogy megértsük a másik érvelését, és nem arra, hogy verbálisan megsemmisítsük a másikat....
 
M

molnibalage

Guest
Régebben volt az szerintem :) Nem mintha jelentősége lenne, de ha már részemről (negatív töltet nélkül) szóba került:

Jó eséllyel azért nem 2016-ban volt, mert azév őszén már Mack volt az elsődleges moderátor, rád meg egészen biztosan Mr. Banhammer rótta ki a fél évet. Én azt mondanám, hogy 2012, vagy 2013. Úgy emlékszem, hogy az F-15 cikket írtad a nagy pihi alatt. Az meg 2012 decemberében jelent meg. Akkoriban olyasmi volt a letiltásaidkor a főhadiszálláson a konszenzus, hogy ha már így alakult, legalább haladsz az épp aktuális cikkeddel... :)

Arra viszont nem emlékszem, hogy 2012-től, vagy 2013-tól lett biztpol. Az arab tavasz kapcsán már lehet volt valami gyűjtő. Az első, konfliktusnak dedikált topic az szinte 100%, hogy a Mali balhé miatt lett nyitva a 2013 januári francia beavatkozáskor.

A tévedés jogát fenntartva! :)
Emelkedő volt a ban, 2016 áprilisában kaptam év végéig.
17 végén jött ki a HTÖ.

Az F-15 írás állásáról folyamatosan számoltam be és előlegben megjelent a Streak Eagle része is 2012 tavaszán.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 083
113
Szerintem mindenkinél egy kicsit elszakadt az a bizonyos cérna...Jobban járna mindenki ha egy kicsit lehiggadna, és hideg fejjel kicsit végig gondolná a következő dolgot....

Aki itt van ezen a fórumon egy,két kivételtől eltekintve azért van itt mert érdekli a haditechnika illetve az ezekkel összefüggő témakörök, ha mindenki egy kicsit türelmesebb lenne a másikkal és nem akarná mindenáron meggyőzni a saját vélt vagy valós igazáról, akkor abból mindannyian profitálnánk.

Sokkal inkább (még így ismeretlenül is) arra kellene koncentrálnunk, hogy megértsük a másik érvelését, és nem arra, hogy verbálisan megsemmisítsük a másikat....
Én próbáltam.Kisregényt irtam nem egyszer hsz gyanánt,hogy rámutassak,miért baromság amit szajkóznak.Szakkönyveket linkieltem be-felesleges.Csak az agitprop szajkózása megy nekik.Meg agressziven szétbaszni minden értelmes vitát.Kötekedés,beszólás,gúnyolódás,személyeskedés.Ehez ért ez a semmirevaló banda,és semmi máshoz.Egyszerűen ennyit tudnak.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Hát,tudod,alighanem le is lépek.Mert Te,kisbartátom,meg a fajtád egy kloákát csinált ebből a fórumbol.

Igazán nem is az ő hibája ez. A HTKA szerkesztősége elkötelezett fideszes, és ez a moderációs gyakorlatuk része is. Ezért tudják a fideszesek szétverni a fórumot. Ez önmagában is gáz, de hogy egy elvileg az átlagnál hazafiasabb fórumon történik mindez, az szégyen. Sajnos nagyon sok magyarból hiányzik a felelősségérzet, az erkölcs, a nemzeti gondolkodás, és ezért túl sokszor hoznak rossz döntéseket. Aminek következményei vannak másokra is, egész közösségekre nézve is. Hát ez van.
 
W

Wilson

Guest
Én próbáltam.Kisregényt irtam nem egyszer hsz gyanánt,hogy rámutassak,miért baromság amit szajkóznak.Szakkönyveket linkieltem be-felesleges.Csak az agitprop szajkózása megy nekik.Meg agressziven szétbaszni minden értelmes vitát.Kötekedés,beszólás,gúnyolódás,személyeskedés.Ehez ért ez a semmirevaló banda,és semmi máshoz.Egyszerűen ennyit tudnak.
Én nem tudom pontosan kikre gondolsz de én nem tapasztaltam ilyet egy két kivételtől eltekintve de azokat ignora tettem, mindenki úgy fórumozik ahogy akar , de szerintem egy ponton túl jobb elengedni a dolgot....hamar kiderül, hogy mely vitákra érdemes energiát és időt fordítani és melyekre nem...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Igazán nem is az ő hibája ez. A HTKA szerkesztősége elkötelezett fideszes, és ez a moderációs gyakorlatuk része is. Ezért tudják a fideszesek szétverni a fórumot. Ez önmagában is gáz, de hogy egy elvileg az átlagnál hazafiasabb fórumon történik mindez, az szégyen. Sajnos nagyon sok magyarból hiányzik a felelősségérzet, az erkölcs, a nemzeti gondolkodás, és ezért túl sokszor hoznak rossz döntéseket. Aminek következményei vannak másokra is, egész közösségekre nézve is. Hát ez van.
Hát szerintem ez nem a Te napod! Részvétem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Igazán nem is az ő hibája ez. A HTKA szerkesztősége elkötelezett fideszes, és ez a moderációs gyakorlatuk része is. Ezért tudják a fideszesek szétverni a fórumot. Ez önmagában is gáz, de hogy egy elvileg az átlagnál hazafiasabb fórumon történik mindez, az szégyen. Sajnos nagyon sok magyarból hiányzik a felelősségérzet, az erkölcs, a nemzeti gondolkodás, és ezért túl sokszor hoznak rossz döntéseket. Aminek következményei vannak másokra is, egész közösségekre nézve is. Hát ez van.
Ez nagyon erős volt... Ahogy felénk a kocsmában mondanák egy ilyenért... Mi va' mi va' mi va'!
 
Status
Not open for further replies.