Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Vagy ha látod, hogy a hangulat fokozódik lezárod a topikot néhány órára, vagy egy napig akár.

Ezt az eszközt nem szívesen szeretném alkalmazni, mivel ez kollektíven büntet mindenkit, köztük azokat is, akik tényleg csak információmegosztás végett járnak a topikba. Inkább tiltok ki 15 embert egyszerre.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Nem tudom, hogy milyen lehetosegeket ad ez a forum motor, de lehetne egy kulon gomb valami " Duhongo" vagy hasonlo, ha az eler egy bizonyos skalat , mondjuk 5-ot , akkor a motor automatikussan egy korlatozott topikba dobja a hozzaszolast a frissiteskor( lehetne kombinalni, hogy csak olyan felhasznalo tudja azt a gombot hasznlani, aki mar legalabb 100x hozzaszolt az oldalhoz). Lehet korlatozni is a topikot hasonlo modon, hogy nemely hozzaszolonak csak "read-only" jogokat adni . Tudom, hogy ez plusz adatbazis, de ha vannak user-exitek a forummotorhoz, akkor akar gyujthettek ra penzt is.Amugy az a " megjelolom, hogy kit vagy milyen topikot ne lassak(vagy csak felgorditve, es aki akarja, az kulon kinyithatja a hozzaszolast)" otlet , nekem is tetszik.
 
D

danielblack

Guest
Nem tudom, hogy milyen lehetosegeket ad ez a forum motor, de lehetne egy kulon gomb valami " Duhongo" vagy hasonlo, ha az eler egy bizonyos skalat , mondjuk 5-ot , akkor a motor automatikussan egy korlatozott topikba dobja a hozzaszolast a frissiteskor( lehetne kombinalni, hogy csak olyan felhasznalo tudja azt a gombot hasznlani, aki mar legalabb 100x hozzaszolt az oldalhoz). Lehet korlatozni is a topikot hasonlo modon, hogy nemely hozzaszolonak csak "read-only" jogokat adni . Tudom, hogy ez plusz adatbazis, de ha vannak user-exitek a forummotorhoz, akkor akar gyujthettek ra penzt is.Amugy az a " megjelolom, hogy kit vagy milyen topikot ne lassak(vagy csak felgorditve, es aki akarja, az kulon kinyithatja a hozzaszolast)" otlet , nekem is tetszik.

Ezek az ötletek nagyon jók!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Meg kellene oldani, hogy ha már bant kapok, akkor legalább az adott kommentet is csatolja a rendszer az értesítő mellé (amolyan oktató célzattal). Hogy legalább tudjam, hogy miért kaptam, mert így csak nézek ki a fejemből, hogy megint egy hét ok nélkül.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Meg kellene oldani, hogy ha már bant kapok, akkor legalább az adott kommentet is csatolja a rendszer az értesítő mellé (amolyan oktató célzattal). Hogy legalább tudjam, hogy miért kaptam, mert így csak nézek ki a fejemből, hogy megint egy hét ok nélkül.

Normál bannál én magam küldöm az értesítőt a tiltás okával és a topikkal egyetemben (már ha éppen él az illető e-mail címe...), viszont az ukrán topikban - a rengeteg kihágás miatt bevezetett statáriumból kifolyólag - figyelmeztetés és kvázi magyarázat nélküli kitiltás van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Nem magyarázatot kértem, hanem annyit, hogy oldjátok meg valahogy, hogy vágja be a rendszer (az ukrán topikba is) azt a hsz-t amiért a bant kiosztod. Gondolom a "Like" meg "Idéz" gombok mellett neked van egy "Ban" is vagy valami hasonló. Tudom, hogy az ukrán topikban, amikor nekiállsz népirtani, kezedben a "ban" feliratu csatabaltával, miközben belep a vér, az agyvelő és a belek, nincs kedved magyarázatot írni, ezért mondtam, hogy a rendszerrel küldessétek el autómatikusan.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
de küld üzenetet , ott megtudja az illető , de mondjuk a többi nem tanulhat belőle , ez igaz , lehet kevesebbet kéne bannolnod GrGly :D de lehet pont ezt nem akarod :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
én már az üzenet előtt megtudom, hogy bant kaptam, mert elég egyértelmű, ha nem tudok írni a fórumba. Nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy (pl mint legutoljára) nem tudom miért kaptam.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Hm...

Nos alapvetően úgy működik a rendszer, hogy kétféle ban létezik, egy "puha" és egy teljes. A puha ban a fórummotor szempontjából csak egy felhasználócsoport váltás, ilyenkor a bannolt egyént egy olyan felhasználó csoportba rakom át, amiben ki van lőve a hozzászólás joga, de egyéb funkciók megmaradnak (pl. PM, üzenőfal, stb.), tehát a rendszer ezt nem érzékeli tiltásként - jellemzően ezt osztogatom az ukrán topikban az egy hetes pihenőkre.

Aztán van a teljes ban, amihez tényleg nagy hülyeséget kell csinálni és ami a fórummotor szerint is ténylegesen tiltást jelent, nem egy másik felhasználócsoportba átsorolást. Ekkor minden funkció kilőve, az illető talán még bejelentkezni sem tud. Mondjuk ilyenkor küldöm az e-mailt is a tiltás okáról.

Viszont a bant a rendszer nem köti hozzászóláshoz, csak felhasználóhoz, eleve nem topikból tiltok (nincs is ilyen funkció), hanem vagy a felhasználó profiloldaláról, vagy a fórum admin felületéről. Nagyon mély belenyúlás nélkül szerintem nem megoldható, hogy automatikusan küldje a tiltás okát.

Szerintem puha ban esetén marad a megkeresés, mindenkinek válaszoltam eddig is, ezentúl legfeljebb bedobom neki levélben a tiltott kommentjét is. Bár kaptam már olyan cifra kérdéseket is, hogy az egész család elszégyellte magát 25 generációt visszamenőleg :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
"Fertőzés blokkolva
URL: http://htka.hu/hirek/|{gzip}
Fertőzés: JS:Redirector-BOJ [Trj]
Nyugalom, az avast! épp most védte meg Önt egy vírustól...."

A főoldalon az "Összes hírünk listázása" menüpont alatt. :)
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
<blockquote rel="Python">A videókat nem törlik, hanem kompletten eltűnt maga az Anna News csatorna. Viszont ezt találtam a weblapjukon:
http://www.youtube.com/user/tvnewsfront/videos

Ahogy elnézem megvan az ok is:
http://anna-news.info/node/16340

</blockquote>

lehetne nyitni egy topikot , hogy milyen alternativak vannak a youtube-ra es a google-ra!! Az Anna News volt az egyetlen csatorna, amit minden nap megneztem , miota kint vannak Sziriaban!!!
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 069
9 072
113
Sziasztok!

Az index fórumon is volt ilyen csatározás, voltak személyek akik rombolták a közösséget (vasutas fórumok), erre vezették be azt a funkciót, hogy saját magamnak letilthatok, némíthatok személyeket, és akkor többé nem látom a hozzászólásait. Ha nem túl nagy feladat, esetleg be lehetne itt is vezetni.

Teszt jelleggel telepítettem egy bővítményt, ami ezt valósítja meg.
Aki használni akarja, az a profil oldalán veheti fel az ignorálandó kommentelők nevét a listára:
http://htka.hu/kozosseg/profile/ignore

Hogy miért csak 5 személyt enged felvenni a listára a plugin szerzője, arra nem tudok magyarázattal szolgálni. Mindenki gazdálkodjatok a keretével okosan... :)

Az mellőzött személy hozzászólását nem jeleníti meg így a rendszer, csak kattintásra: adott hozzászólás helyén kihalványítva egy redukált tartalmú doboz van az ignorált személy nevével. Rákattintva persze előadja a kommentet is.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Hogy miért csak 5 személyt enged felvenni a listára a plugin szerzője, arra nem tudok magyarázattal szolgálni. Mindenki gazdálkodjatok a keretével okosan... :)

Nagyszerű, köszönjük! Sőt! Az alapesetben oké, hogy a többség letiltja ugyanazt az egy személyt. De az az egy személy nem tudja letiltani a többséget. :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
@Tcat
Ez GrGly esetében is működne? Ez persze szigorúan teoretikus kérdés, hiszen nem árt tudni, miért is fog bannolni... ;) :DDD
<i>(Ezért! :D)</i>
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Tcat
Ez GrGly esetében is működne? Ez persze szigorúan teoretikus kérdés, hiszen nem árt tudni, miért is fog bannolni... ;) :DDD
<i>(Ezért! :D)</i>

Ha engem tiltasz le, akkor aktivizálódik a HTKA telepatikus agyimplantátuma és a fejedben fogod hallani a kommentjeimet, meg azt, hogy a rendszer tökéletes...

...mert a Rendszer tökéletes.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
<blockquote rel="ms07">Sziasztok!

Az index fórumon is volt ilyen csatározás, voltak személyek akik rombolták a közösséget (vasutas fórumok), erre vezették be azt a funkciót, hogy saját magamnak letilthatok, némíthatok személyeket, és akkor többé nem látom a hozzászólásait. Ha nem túl nagy feladat, esetleg be lehetne itt is vezetni.

Teszt jelleggel telepítettem egy bővítményt, ami ezt valósítja meg.
Aki használni akarja, az a profil oldalán veheti fel az ignorálandó kommentelők nevét a listára:
http://htka.hu/kozosseg/profile/ignore

Hogy miért csak 5 személyt enged felvenni a listára a plugin szerzője, arra nem tudok magyarázattal szolgálni. Mindenki gazdálkodjatok a keretével okosan... :)

Az mellőzött személy hozzászólását nem jeleníti meg így a rendszer, csak kattintásra: adott hozzászólás helyén kihalványítva egy redukált tartalmú doboz van az ignorált személy nevével. Rákattintva persze előadja a kommentet is.</blockquote>

Idézéskor ugyanúgy megjeleníti a delikvens hozzászólását. :(
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Khm.... (már nekem is baj van a torkommal :D )

http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/kommentelok_figyelem_itt_az_alkotmanybirosag_dontese.3.199491.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Khm.... (már nekem is baj van a torkommal :D )

http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/kommentelok_figyelem_itt_az_alkotmanybirosag_dontese.3.199491.html

Jöhet a gondolatbűn. Ezzel max azt érik el, hogy mindenki elköltözteti a szerverét jó messze onnan ahol a sok hülye kiskirálynak kiáltotta ki magát.