Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
A főoldalon oldalt nem frissül a lista az új hozzászólásokkal.

Nálam frissül. Be vagy jelentkezve, amikor nézed? Nem belépetteknek 15 percenként frissül a főoldal.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Mondjuk tegnap módosítottam az oldal cache beállításokon, de ha be vagy jelentkezve, akkor nem kellene, hogy érintett legyél.

Mondjuk az is tény nem belépett olvasóknak reggeli állapotot szór. Meglesem a dolgot...
 
M

molnibalage

Guest
Most meg a közösség részben a legfrisseb beszélgetések opció nem működik, mintha be sem lennék jelentkezve. Minden topik új hsz-t jelez. Már kétszer be- és ki jelentkeztem, de a helyzet ugyanaz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Kiszedtem a katonás részt.

Szar került a palacsinába! Én személy szerint felháborítónak tartom,hogy a több éve ide tartozó társunk pár új miatt nem ír többet és így kikerül a közösségünkből!
Nem vagyok ellene senkinek aki úgy dönt,hogy része akar lenni a "kollektívánknak" de ne gondolja,hogy ő szarta a spanyol viaszt.

ADMINOK

Javaslom,hogy vezessünk be próbaidődt.Úgy képzelem
el,hogy két hónap után vagy ti egyedül vagy minden 2 évnél régebben regisztrált kommentelő *szavazzon az új tagról és ezt a rendszert fél évre visszamenőleg alkalmazzuk mindenkin.Szerintem sokkal fontosabb a régi "értékék" megtartása mint a kommentelők számának növelése.

*Persze más megoldás is szóba jöhet de azon elv mentén,hogy a közösség régebbi tagjainak legyen beleszólása a dologba.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Kiszedtem a katonás részt.

Szar került a palacsinába! Én személy szerint felháborítónak tartom,hogy a több éve ide tartozó társunk pár új miatt nem ír többet és így kikerül a közösségünkből!
Nem vagyok ellene senkinek aki úgy dönt,hogy része akar lenni a "kollektívánknak" de ne gondolja,hogy ő szarta a spanyol viaszt.

ADMINOK

Javaslom,hogy vezessünk be próbaidődt.Úgy képzelem
el,hogy két hónap után vagy ti egyedül vagy minden 2 évnél régebben regisztrált kommentelő *szavazzon az új tagról és ezt a rendszert fél évre visszamenőleg alkalmazzuk mindenkin.Szerintem sokkal fontosabb a régi "értékék" megtartása mint a kommentelők számának növelése.

*Persze más megoldás is szóba jöhet de azon elv mentén,hogy a közösség régebbi tagjainak legyen beleszólása a dologba.

Nem ertek veled egyet. Mindenkinek megvan a lehetosege mas topikba irni es azt favorizalni. Szerintem ez egy ovodas viselkedes volt. Onsajnalat. Ez van, mindenki tovabbgorgetheti, a hozzaszolasokat vagy vegkepp nem olvassa el. Nekem is van par ember, akit atugrok. A legtobb topikot meg sem nezem vagy csak atfutom, mert nem erdekel. Ez mindenkinek szive-joga.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
Polgártársak! Jól el lehet vitatkozni meg anyázni egy fórumon, de ez pont olyan súllyal esik latba mint anno a májvip, iwiw, vagy a fészbuk. Vihar egy pohár vízben.

Ha nekem nem tetszik valamelyik hsz., továbbgörgetek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Önsajnálat???
Nem azért nézek fel a szabadidőmben,hogy fel napot az idióták írásainak átugraniálásával töltsék.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Önsajnálat???
Nem azért nézek fel a szabadidőmben,hogy fel napot az idióták írásainak átugraniálásával töltsék.
Miert? Most peldaul a tiedet meg az enyemet kell par embernek atgorgetnie. Az a hozzaszolas onsajnalat. Az oviban szoktak a kisgyerekek ezzel szekalni a tobbieket. Raadasul te is idesirtal, megzavarva masok "szabadidejet", amit most gorgetessel fognak eltolteni, ahelyett, hogy az "Eszrevetelek...stb. " topikban irtad volna le a monologodat.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Kiszedtem a katonás részt.

Szar került a palacsinába! Én személy szerint felháborítónak tartom,hogy a több éve ide tartozó társunk pár új miatt nem ír többet és így kikerül a közösségünkből!
Nem vagyok ellene senkinek aki úgy dönt,hogy része akar lenni a "kollektívánknak" de ne gondolja,hogy ő szarta a spanyol viaszt.

ADMINOK

Javaslom,hogy vezessünk be próbaidődt.Úgy képzelem
el,hogy két hónap után vagy ti egyedül vagy minden 2 évnél régebben regisztrált kommentelő *szavazzon az új tagról és ezt a rendszert fél évre visszamenőleg alkalmazzuk mindenkin.Szerintem sokkal fontosabb a régi "értékék" megtartása mint a kommentelők számának növelése.

*Persze más megoldás is szóba jöhet de azon elv mentén,hogy a közösség régebbi tagjainak legyen beleszólása a dologba.

Kedves dudi,

örülök, hogy a második törlés után végre felsejlett előtted pár, a Fórumszabályzatban foglalt dolog (mindazonáltal a megfelelő topikot így sem sikerült eltalálnod, ezért hálás vagyok, hogy gyarapítod amúgy is hosszú moderátori teendőim listáját az oldalon).

Nézzétek el nekem ennek a hsz.-nek a stílusát, de ma 13 órát dolgoztam és május elseje óta hasonló óraszámokban gürcölök megállás nélkül, szombaton és vasárnap is. Emellé kb. két hónapja minden este két órám azzal megy el, hogy próbálom kisikálni mind azt a szart a fórumból, amit jónéhányotok beleömleszt. Meglepő módon nem az újakra jellemző ez, utóbbiak közül kb. 2-3 embert tudnék mondani, akinél odáig fajultak a dolgok, hogy nekem is közbe kellett avatkoznom, akár csak egy hozzászólás törlésével is. Tehát hogy ha valakit is itt próbaidőztetni kéne, azok vastagon az "öreg" kommentelők.

Továbbá: <b>egyáltalán nem támogatjuk ezt a javaslatot</b>.

1) Nem összeegyeztethető az oldal filozófiájával. A HTKA egyik - és talán legfontosabb - célja a haditechnika népszerűsítése, ehhez hozzátartozik az, hogy ezzel kapcsolatban BÁRKI szabadon megoszthatja a véleményét (már persze a Fórumszabályzat keretein belül). Mi nem egy elit társaság vagy zárt csoport vagyunk, ahol azok élveznek kiváltságokat, akik régebb óta tagok.

2) Az összes felhasználó egyenlő szinten van kezelve, nincs olyan, hogy aki régebb óta van itt, annak a szava számít.

3) Nem adunk egyik felhasználó kezébe se olyan hatalmat, amelyet egyrészt nem képes kezelni, másrészt a többi felhasználó hátrányos megkülönböztetésében nyilvánulhat meg.

4) Nem rendelkezünk olyan mértékű idő- és technikai kapacitással, amellyel egy ilyen mértékű átalakítás, illetve az abból születő szeparációs rendszer kezelhető lenne.

A fentieket olvasva persze ne gondoljátok azt, hogy ki akarunk titeket zárni az oldal jövőjének formálásából, elvégre pontosan a javaslataitok meghallgatására hoztuk létre ezt a topikot (és ugyanezért vannak az aktív szerkesztők feliratkozva erre a topikra - nem az ukrán helyzetesre, vagy éppen az Aegis-rendszerére, hanem erre - , hogy ha írtok ide, akkor e-mailben is értesítőt kapjunk róla), de ha nem ide írjátok, akkor nem fogunk róla tudni.

És a végére engedjetek meg egy tényleg személyes véleményt: Littlejohn elmehet a picsába. Nagyon egyszerű neki a fórum leglátogatottabb topikjába belesírni a világfájdalmát, de arra már kevés az "elkeseredése", hogy egy esetlegesen tényleg fennálló problémát jelezzen a moderátor, vagy éppen a szerkesztőség felé. Az egyik egy PM-be, a másik egy e-mail-be került volna. Akik már írtak nekem valaha, azok megmondhatják, hogy ténylegesen is foglalkozok az ilyen levelekkel, még ha éppen az édesanyámba is küldenek el egy moderáció miatt.

Ahogy ma este 8 körül hazaértem, szokásos esti programomnak megfelelően átnyálaztam a fórumot: az ukrán topikból megint töröltem vagy 20 hozzászólást, meg kitiltottam 3 embert, köztük azt is, aki miatt ez az egész javaslat indult. Két másik olvasó is bejelentést tett a "Feljelent" gombbal, hogy problémák vannak az érintett úriember hozzászólásával, de nem dudi és nem is Littlejohn volt az. Innentől kezdve...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azt hiszem nincsenek adminok, csak admin. Ha jól tudom GrGly az egyetlen admin a fórumon.
Más fórumoknál azt láttam, hogy hasonló gondokat a következőképpen oldják meg:
- ugyebár beindúl a fórum mondjuk egy adminnal.
- az elején ez bőven elég viszont idővel kezdi kinőni magát a dolog és az egy admin kevésnek bizonyúl (már csak azért mert ő is ember és munkából él)
- akkor a régi tagokból akik időben már a legelejétől tagok és a legtöbb kommentszámuk van verbuválnak adminokat (ez is jó ötlet, mivel ha addig kibírták, valszeg tisztában vannak az adott fórum szellemiségével)
- akkor az első adminból, az eredetiből lesz "szuper admin", míg az új adminokból síma "mezei adminok"
A különbség a két admi közt lehet olyasmi, hogy a mezei admin nem bannolhat, tilthat ki embereket, csak mondjuk törölhet kommentet. A szuperadmin, bannolhat, írthatja a népet is, zárhat le topikot stb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Rendben megértettem.

Nem tudtam,hogy törlésre került mert abban sem voltam biztos,hogy sikerült elküldeni a hesszt(nagyon rossz volt a net a vihar miatt ráadásul mobilról írok)+ a "moderálva" feliratot sem lattam.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha és amennyiben adminfelvételre kerülne sor, szeretném figyelmetekbe ajánlani Mackensen barátunkat, amennyiben elvállalja. Szükség esetén megindoklom.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 504
113
Sziasztok!

Az index fórumon is volt ilyen csatározás, voltak személyek akik rombolták a közösséget (vasutas fórumok), erre vezették be azt a funkciót, hogy saját magamnak letilthatok, némíthatok személyeket, és akkor többé nem látom a hozzászólásait. Ha nem túl nagy feladat, esetleg be lehetne itt is vezetni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 942
113
Két másik olvasó is bejelentést tett a "Feljelent" gombbal, hogy problémák vannak az érintett úriember hozzászólásával, de nem dudi és nem is Littlejohn volt az. Innentől kezdve...
Saját magukat nyomták fel mindketten... :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Rendben megértettem.

Nem tudtam,hogy törlésre került mert abban sem voltam biztos,hogy sikerült elküldeni a hesszt(nagyon rossz volt a net a vihar miatt ráadásul mobilról írok)+ a "moderálva" feliratot sem lattam.

Okés.

Egyébként egy kis adalék a gépházból, hogy tegnap a rendszer öntudatra ébredt :D Tcatnek csak egy elegendően nagy méretű kalapáccsal sikerült visszaterelnie a rabszolgasorba :D

Azt hiszem nincsenek adminok, csak admin. Ha jól tudom GrGly az egyetlen admin a fórumon.
Más fórumoknál azt láttam, hogy hasonló gondokat a következőképpen oldják meg:
- ugyebár beindúl a fórum mondjuk egy adminnal.
- az elején ez bőven elég viszont idővel kezdi kinőni magát a dolog és az egy admin kevésnek bizonyúl (már csak azért mert ő is ember és munkából él)
- akkor a régi tagokból akik időben már a legelejétől tagok és a legtöbb kommentszámuk van verbuválnak adminokat (ez is jó ötlet, mivel ha addig kibírták, valszeg tisztában vannak az adott fórum szellemiségével)
- akkor az első adminból, az eredetiből lesz "szuper admin", míg az új adminokból síma "mezei adminok"
A különbség a két admi közt lehet olyasmi, hogy a mezei admin nem bannolhat, tilthat ki embereket, csak mondjuk törölhet kommentet. A szuperadmin, bannolhat, írthatja a népet is, zárhat le topikot stb.

Az oldalon csak egy admin van, Tcat. Ugye az admin az, akinek tejhatalma van. A többiek és én is szerkesztők vagyunk, amivel jár a teljes moderátori jogkör (ez utóbbi ugye már egy korlátozottabb kategória, mint az admin). A fórumnak tehát tulajdonképpen 10 moderátora van. Az már persze ettől egy független dolog, hogy ezt egyedül én gyakorlom.

Mindazonáltal jelenleg nem indokolt több moderátor bevonása, mivel a probléma csupán egy topikra korlátozódik és a moderáció működik, csak éppen nem instant, hanem amikor én este átfésülöm a fórumot és a bejelentéseket. Ezért is nem szoktam érteni, hogy miért írnak páran olyan kommenteket egy szabálysértő hsz. után 5 perccel, hogy miért van még mindig ott az a hsz. Persze nem jelentik be, vagy jelzik bármilyen formában is, ezért este az ő hozzászólásukat is ugyanúgy törölnöm kell, mivel témarombolás (ismertebb nevén off-topik) miatt ugyanúgy megsértik a fórumszabályzatot, mint aki miatt eredetileg billentyűzetet ragadtak.

A jelenlegi problémának a legegyszerűbb megoldása az, ha szimplán töröljük az ukrán topikot és a fórumból kitiltjuk az összes ezzel kapcsolatos eszmecserét. A másik megoldás az lehet, hogy korlátozott hozzáférés lesz csak az ukrán topikhoz, és pl. csak Phyton vagy boki szólhat hozzá információkat megosztva, a többiek pedig nem tárgyalhatják az eseményeket a fórum egyetlen topikjában sem. Azonban ezeket egyáltalán nem akarjuk megvalósítani, mivel szembemennénk a saját elveinkkel, ráadásul szerintem sikerült egy olyan topikot megvalósítanotok (igen, nektek!), amelyből mindenki naprakész és általában pártatlan információkat nyerhet a szomszédunkban zajló eseményekről néhány elhivatott olvasótársatoknak hála, akik nem röstellnek nap mint nap az aktuális történésekről tömérdek forrást a fórumba hozni.

Mindazonáltal a Mackensen által felvázolt rendszer korlátozott mértékben működik, hiszen ott a jelentés gomb. Néhányan használják (mintegy másodvonalas moderátorként), amiért rendkívül hálás vagyok, mert tényleg nagyon egyszerű azt a 2-3 bejelentést e-mailben megkapni (ahol ráadásul a közvetlen linket is megkapom a jelentett hsz.-hez), mint 300 hozzászólásból előbogarászni azokat. Bevallom, nekem jóval több munkával járna felügyelni egy vagy több új moderátor munkáját, mint esténként átlapozni a bejelentéseket. Persze lehet azzal érvelni, hogy a kommunizmusban ment ez a feljelentésesdi, de aki egy gomb megnyomását és pár szóban az indok leírását sem tudja megtenni, az szerintem ne várja el, hogy mások intézkedjenek helyette.

Sziasztok!

Az index fórumon is volt ilyen csatározás, voltak személyek akik rombolták a közösséget (vasutas fórumok), erre vezették be azt a funkciót, hogy saját magamnak letilthatok, némíthatok személyeket, és akkor többé nem látom a hozzászólásait. Ha nem túl nagy feladat, esetleg be lehetne itt is vezetni.

Ez nem tudom mennyire megvalósítható technikailag a jelenlegi rendszerrel, de talán valóban ez lenne a leghatékonyabb megoldás. Mindenki megválogathatja, hogy mit akar látni.
Azonban elegendő önkontroll esetén nekünk nem kéne szétfaragni a fórumot, mivel a hozzászólások elején az első dolog ami megjelenik, hogy ki írta azt, csupán csak át kéne pörgetni az adott kommentet - ahogy ezt többen is javasolták már.

<blockquote rel="GrGLy">Két másik olvasó is bejelentést tett a "Feljelent" gombbal, hogy problémák vannak az érintett úriember hozzászólásával, de nem dudi és nem is Littlejohn volt az. Innentől kezdve...
Saját magukat nyomták fel mindketten... :)
</blockquote>

Rajtuk kívül voltak még feljelentők. Az önfeljelentőkkel szemben pedig a legkeményebben jár el a vezetőség :D

---

Talán még annyit tennék hozzá, hogy a fórum színvonaláért egyedül ti, a fórumozók vagytok felelősek. Mi tulajdonképpen csak egy felületet biztosítunk nektek, hogy megosszátok a gondolataitokat, de az ott szereplő minőséget ti hozzátok. Ti folytatjátok a veszekedést, ti szóltok vissza mindig és ti csináljátok nekünk a munkát, függetlenül attól, hogy új tag, régi tag, sokat szól hozzá vagy éppen keveset. Nem akarunk teljes moderációt a fórumra, inkább szeretnénk, hogy legyen önszabályozó a közösség.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>A jelenlegi problémának a legegyszerűbb megoldása az, ha szimplán töröljük az ukrán topikot és a fórumból kitiltjuk az összes ezzel kapcsolatos eszmecserét.</i>

Vagy ha látod, hogy a hangulat fokozódik lezárod a topikot néhány órára, vagy egy napig akár.
Nam adminra gondoltam, hanem moderátorra. Minde1, ha van 10 moderátor akkor rendben:)