Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 784
12 664
113
Az megoldhato lenne-e (tudtommal most nem igy van), hogy akit bannol az ember, annak a kulönfele jellegu lajkjait se mutassa a renedszer?
.
Technikailag nyilvan megoldhato lenne, remelem, az illetekesek akarata is meglehet ehhez.
Szerintem nincs baj azokkal a lájkokkal, legalább tudod, tudom, tudjuk, hogy gondolunk egymásra...így vagy úgy :D Az sztem amúgy is gáz lenne ha a kommentjeim alá nem kapnám a kék-sárgáktól a sok röhögős fejet. Még azt hinném mindenki szerint bemondtam a Frankie-t a hozzászólásommal, és megveregetném a vállam :D
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Visszajelzés: a htka.hu nem számít tiltott olvasmánynak Kínában.
Éljen! :)
a00b370f8473b22e4f0483b685a6b5e8.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Orosz Légi-Kozmikus Erők

Szovjet Légierő (1945 - 1990)

Topikot keresni úgy lehet a legegyszerűbben, hogy a jobb felső sarokban a "Keresés" gombra kattintás után bejelölöd hogy "Keresés csak a címekben" és beírod hogy mit keresel.



Közben elfelejtettem,hogy miért akartam szovjet légierős topikban,viszon most,az ajánlott módon keresek T34 topikot,és nem találja a kereső,de direktben sem találom a harckocsik között.
Kezdek pipa lenni... :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Mi történt a Fölközi-tenger biztpol topikkal? :eek:
Görög-török konfliktus topik lett belőle. A migráns témát a Társadalmi folyamatok topikban lehet folytatni, a Földközi-tenger körüli országok pedig eddig is többnyire a Közel-Kelet, Szíria és Afrika biztpol topikokban voltak kitárgyalva.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 751
113
Na ez teljességgel lehetlen, ha csak az "Oroszok az igazság oldalán" illetve az "Ukrainski Pravda" szintű agitprop csatornák rss feedjeként funkcionál a topic
Ha úgy véled, nem linkelem többet a Telegram oldalakat/híreket. Engem inkább az zavar, hogy ugyan az a videó 5-10 alkalommal kerül belinkelésre, ami azt jelenti számomra, hogy mindenki csak "only linking" módon működik, el sem olvasva a beidézett oldalakat. Az emlegetett "Oroszok az igazság oldalán" gépi fordított orosz híreket közöl, aminek annyi az előnye, hogy a linkelt dobozban már el tudod olvasni, miről is szól. De a "Southfront" se megfelelő, mert orosz barát és alusipkás. Megjegyezném, hogy a mai hírek elemzések 4-5 évvel ezelőtt még az alter hírek vagy konteok között lennének olvashatóak.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Ha úgy véled, nem linkelem többet a Telegram oldalakat/híreket. Engem inkább az zavar, hogy ugyan az a videó 5-10 alkalommal kerül belinkelésre, ami azt jelenti számomra, hogy mindenki csak "only linking" módon működik, el sem olvasva a beidézett oldalakat. Az emlegetett "Oroszok az igazság oldalán" gépi fordított orosz híreket közöl, aminek annyi az előnye, hogy a linkelt dobozban már el tudod olvasni, miről is szól. De a "Southfront" se megfelelő, mert orosz barát és alusipkás. Megjegyezném, hogy a mai hírek elemzések 4-5 évvel ezelőtt még az alter hírek vagy konteok között lennének olvashatóak.
A linkeléssel semmi gond, a Te Telegram oldalaidat köszönöm is, mert itthon kevesen ismerik ezeket.
Engem az zavar, ha megvitatni már nem lehet a tartalmat, mert törlik a hozzászólásomat ha bármi szabályellenes van benne.
Az is fontos, hogy látszódjon a téma, mielőtt rá kéne kattintani. Az OIO jó, meg az ukrinformra is hasznos ránézni.
Amit mondtál, ha valaki elolvasás nélkül csak besorjázza ide a híreket azt is lehessen szóvá tenni.
Egy szó mint száz a "hírek" önmagukban csak az emberek megvezetésére jók, attól lesznek hasznosak, ha meg tudjuk vitatni őket. Na erre a megvitatásra van egyre kevesebb lehetőség a való életben.

Erre a célra volt anno a Forum Romanum, vagy a közfürdők, kávéházak, régebben különböző manufakturák, táncházak, a közelmúltban kocsmák.
Még emlékszem olyanra, hogy a közösségi közlekedésen lehetett beszédbe elegyedni másokkal, ma mindenki mobilját buzizza vagy a metropollal egyenirányúsítja az agyát. Budapesti fürdőkben néhol reggelente még mindig lehet kommunikálni, de kb ennyi, más lehetőség nem nagyon van közéletre. A HTKA még egy utolsó üdítő kivétel. Ja a szomszédokkal is egyre nehezebb kapcsolatot tartani, mert mindenki rohan, 30 éve simán leálltunk a kerítésnél dumálni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
A linkeléssel semmi gond, a Te Telegram oldalaidat köszönöm is, mert itthon kevesen ismerik ezeket.
Engem az zavar, ha megvitatni már nem lehet a tartalmat, mert törlik a hozzászólásomat ha bármi szabályellenes van benne.
Az is fontos, hogy látszódjon a téma, mielőtt rá kéne kattintani. Az OIO jó, meg az ukrinformra is hasznos ránézni.
Amit mondtál, ha valaki elolvasás nélkül csak besorjázza ide a híreket azt is lehessen szóvá tenni.
Egy szó mint száz a "hírek" önmagukban csak az emberek megvezetésére jók, attól lesznek hasznosak, ha meg tudjuk vitatni őket. Na erre a megvitatásra van egyre kevesebb lehetőség a való életben.

Erre a célra volt anno a Forum Romanum, vagy a közfürdők, kávéházak, régebben különböző manufakturák, táncházak, a közelmúltban kocsmák.
Még emlékszem olyanra, hogy a közösségi közlekedésen lehetett beszédbe elegyedni másokkal, ma mindenki mobilját buzizza vagy a metropollal egyenirányúsítja az agyát. Budapesti fürdőkben néhol reggelente még mindig lehet kommunikálni, de kb ennyi, más lehetőség nem nagyon van közéletre. A HTKA még egy utolsó üdítő kivétel. Ja a szomszédokkal is egyre nehezebb kapcsolatot tartani, mert mindenki rohan, 30 éve simán leálltunk a kerítésnél dumálni.
Én személy szerint szeretek bámészkodni, így nem telefonozok közlekedés közben.
Sokkal érdekesebb megfigyelni másokat, ahogy pl alibiből nyitogatják meg a híváslistát többször is stb :D

Miért nincs mondjuk heti sörözés például?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Közben elfelejtettem,hogy miért akartam szovjet légierős topikban,viszon most,az ajánlott módon keresek T34 topikot,és nem találja a kereső,de direktben sem találom a harckocsik között.
Kezdek pipa lenni... :D
A T-34 topikot már más is kereste, de csak az 1945 után kifejlesztett típusoknak van saját topikja.
Ha a T-34 típusról van valami érdekességed, akkor a II. világháború vagy az Egyéb harckocsi típusokkal kapcsolatos hírek topikban jó helyen lesz.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Egy szerkesztőtől kérnék segítséget:

A Battalion Combat Series topicot túl szűkre vettem. A nevezett rendszer mellett más offline hadtörténeti/stratégiai játékokat is szeretnék bemutatni. Mit tartanátok célszerűbbnek, átnevezni mondjuk Stratégiai játékokra a topicot, vagy nem is erőltetni a külön témát és betolni az egészet a Számítógépes játékok* alá?

*Mivel az érdeklődők körében valószínűleg elég sok átfedés lenne.
 
Status
Not open for further replies.