Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Áve Nép!

Szerintem közismert, hogy tőlem aztán mindenki vaskosan megkapja a lehetőséget. Sokak szerint túl sokat is. Tehát ha én valakit több hónapra kiteszek annak valószínűleg van némi előzménye, nem? :) Nem a tegnapi túltolása miatt kapta, már régóta érett - ugye szeptemberben jeleztem is neki.

A ban leírásban szereplőkön felül visszatérő húzása népcsoportok, országok, sőt egész kontinensek gyalázása, képzetlen, félbarbár csürhének minősítgetése. Időnként gyakorló szakemberek, mérnökök kioktatása saját szakterületükön. Mert ő ugye mindent is jobban tud alapon, vagy nem is tudom. És mivel nagyon-nagyon ritkán ír a mocsár témákban ezeket jellemzően kantin, tech és HT topicokban követte el. Szerintem ez nem hiányzik a fórumnak, ezt nem ellensúlyozza hogy minden további nélkül tud értékes tartalmakat is hozni, írni. Ebbe szándékosan nem akartam belemenni, de annyira rágtátok itt a fülem... Januárban is ezek miatt (is) kapta a 3 hónapot.


Miért került moderálásra ez a nefelejcs jelképes/ukrán áthallásos téma innen a visszajelzésekből?

Mert SirHiggins nyitó posztján olyan szinten elszállt kamm, hogy fűbe-fába belekötött. Többen jelezték neki, hogy picit félrenézte a dolgot, ezt nem akarta figyelembe venni, SirHiggins-t az angol jelképekről, hagyományokról oktatgatta, van akinek meg ilyenek jutottak - olyan odaszúrásra, ami közel nem volt ezen a szinten:

hiaba, tegyuk hozza, en a tipust igen jol ismerem a kommunistak (oroszok stb) idejebol - akkor ezt hazmester-uszitosdi-feljelentosdinek hivtuk, altalaban irigykedo, lusta, muveletlen, a rendszerhez dorgolozo, semmire nem jutott percemberkek muveltek. Nem vagy veletlenul hazmester amugy? :cool:

...es te meg csak a szokasos uszitgato-provokalo puhatestu - nincs uj a nap alatt. Maradj meg a mocsartemaknal, minden mashonnan latvanyosan kilogsz.

Gondolom egyetértünk hogy ezt inkább ne.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 564
113
Amúgy ez a nefelejcs-ukrán téma is olyan szerintem, hogy ha nem lenne a puszta mindennapokat is megfertőző ukrán balhé, vélhetően senkinek sem jött volna elő az asszociáció. Avagy van akinek folyton a pina jár az eszében, van akinek meg az ukrán balhé. Pont a hétvégén jutott eszembe falun járva, hogy vajon mennyi idő kell majd valamilyen túlbuzgó kollégának ahhoz, hogy a kéktúra fehér-kék-fehér jelzéseit a Magyarországon megbúvó orosz ellenzéki mozgalom diverzáns munkájaként értelmezze :D
 
M

molnibalage

Guest
Áve Nép!

Szerintem közismert, hogy tőlem aztán mindenki vaskosan megkapja a lehetőséget. Sokak szerint túl sokat is. Tehát ha én valakit több hónapra kiteszek annak valószínűleg van némi előzménye, nem? :) Nem a tegnapi túltolása miatt kapta, már régóta érett - ugye szeptemberben jeleztem is neki.

A ban leírásban szereplőkön felül visszatérő húzása népcsoportok, országok, sőt egész kontinensek gyalázása, képzetlen, félbarbár csürhének minősítgetése. Időnként gyakorló szakemberek, mérnökök kioktatása saját szakterületükön. Mert ő ugye mindent is jobban tud alapon, vagy nem is tudom. És mivel nagyon-nagyon ritkán ír a mocsár témákban ezeket jellemzően kantin, tech és HT topicokban követte el. Szerintem ez nem hiányzik a fórumnak, ezt nem ellensúlyozza hogy minden további nélkül tud értékes tartalmakat is hozni, írni. Ebbe szándékosan nem akartam belemenni, de annyira rágtátok itt a fülem... Januárban is ezek miatt (is) kapta a 3 hónapot.




Mert SirHiggins nyitó posztján olyan szinten elszállt kamm, hogy fűbe-fába belekötött. Többen jelezték neki, hogy picit félrenézte a dolgot, ezt nem akarta figyelembe venni, SirHiggins-t az angol jelképekről, hagyományokról oktatgatta, van akinek meg ilyenek jutottak - olyan odaszúrásra, ami közel nem volt ezen a szinten:





Gondolom egyetértünk hogy ezt inkább ne.
Szerinem páran csak arra várnánk a válasz, hogy miért is csak 3 hónap?
Hol van az emelkedő tétel, ami be volt ígérve? Mert több 1 hónap és 3 hónap is volt.
A lista ilyenkor 6 hónapot mondott emlékeim, szerint.
Nem lehetne szimplán kibaszni a notórius hülyéket végre?
A "tartalom" minősége szerinti moderáció sehol nincs.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Áve Nép!

Szerintem közismert, hogy tőlem aztán mindenki vaskosan megkapja a lehetőséget. Sokak szerint túl sokat is. Tehát ha én valakit több hónapra kiteszek annak valószínűleg van némi előzménye, nem? :) Nem a tegnapi túltolása miatt kapta, már régóta érett - ugye szeptemberben jeleztem is neki.

A ban leírásban szereplőkön felül visszatérő húzása népcsoportok, országok, sőt egész kontinensek gyalázása, képzetlen, félbarbár csürhének minősítgetése. Időnként gyakorló szakemberek, mérnökök kioktatása saját szakterületükön. Mert ő ugye mindent is jobban tud alapon, vagy nem is tudom. És mivel nagyon-nagyon ritkán ír a mocsár témákban ezeket jellemzően kantin, tech és HT topicokban követte el. Szerintem ez nem hiányzik a fórumnak, ezt nem ellensúlyozza hogy minden további nélkül tud értékes tartalmakat is hozni, írni. Ebbe szándékosan nem akartam belemenni, de annyira rágtátok itt a fülem... Januárban is ezek miatt (is) kapta a 3 hónapot.




Mert SirHiggins nyitó posztján olyan szinten elszállt kamm, hogy fűbe-fába belekötött. Többen jelezték neki, hogy picit félrenézte a dolgot, ezt nem akarta figyelembe venni, SirHiggins-t az angol jelképekről, hagyományokról oktatgatta, van akinek meg ilyenek jutottak - olyan odaszúrásra, ami közel nem volt ezen a szinten:





Gondolom egyetértünk hogy ezt inkább ne.
Kössz a választ!
@kamm kitiltása nem volt számomra meglepetés, inkább csak a konkrét oka. Nem akartam ellene kampányolni.
Ez valahol mindig benne van a levegőben. Megvan a saját stílusa. Néha rosszabb passzban van, olyankor beleszalad az ilyenbe. Ez nála is benne van a pakliban, akárcsak @Negan személyiségében.
Mivel én sem olvasok minden Biztpol topic-ot, így azt gondoltam, hogy van emögött valamelyik másik topicban elkövetett kihágás is, de ezek szerint ez elsősorban halmazati ügy volt. Ez ellen sem akartam kampányolni, mert nem az én tisztem megmondani, hogy kinek hol telik be a pohár.
Lehet, hogy moderáció közben olvastam, de a 2 kiemelt hozzászólást én nem is láttam.

Attól azért megóvnám a fórumot, hogy holmi önjelölt szimbolika alapításoknak felüljünk. Majd ezt teljes erőből népszerűsítsük.
Ha lenne emögött egy országos, vagy netalán világ méretű mozgalom (kokárdázás, poppy), aminek lekövethető a gyökere, az rendben van. De ez az önkényesen kiválasztott kétértelmű szimbolika, aminek ha ellenfényben, hunyorogva háttal nézve talán van valami NÉMET gyökere... köszi, de passzolnám.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A "tartalom" minősége szerinti moderáció sehol nincs.
Most őszintén Kapitány volt már lehetőséged adminisztrálni/moderálni bármilyen közösségi médiát / fórumot etc ? Mert ha lett volna tudnád , hogy a "tartalom minősége " pont a szép és jó ízlés kategória r-go megfoghatatlan és relatív ! Ilyen irányba nem lehet moderálni ! Moderálni stabil szabályok és elvek alapján lehet amit előre közölnek a tisztelt nagyérdeművel ! Amúgy pont ez teszi nehézzé és hálátlanná ezt a tevékenységet mert sose felelhetsz meg mindenkinek ! Nyilván ha van írott kitétel azt illik betartani a moderációnak azaz ha van kitiltási idő fokozat akkor ha a vétség indokolja a moderációt akkor az időtartamának követni kellene a szabályokat -így ebben a tételben igazad van- és @Tcat például @Mackensen-hez képest lágyszívű "kántor" . De mivel most ő viszi az ipart így az ő szubjektív elvei érvényesülnek ! Ez van nincs mit tenni , engem anno Mac "hangulat keltés vétsége miatt " pihentetett egyből 3 hónapra és még azt se tudtam pontosan miért . Mostanában azért az okok is megnevezésre kerülnek és ez határozottan pozitív és a fokozatosság elve is érvényesülget !
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Szerinem páran csak arra várnánk a válasz, hogy miért is csak 3 hónap?
Hol van az emelkedő tétel, ami be volt ígérve? Mert több 1 hónap és 3 hónap is volt.
A lista ilyenkor 6 hónapot mondott emlékeim, szerint.


A kitiltás lehetséges időtartama: 3 nap – 1 hét – 2 hét – 1 hónap – 2 hónap – 6 hónap – 1 év – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.

kamm esetében alkalmazva lett az eggyel korábbi.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
@Tcat @Terminator illetve aki illetékes.
Kérem szépen az összes eddigi hozzászólásomat törölni a fórumból. A mai radírozás kicsit sok volt, teljesen normális hozzászólásaimat is kitöröltétek, és ez így időpocsékolás. Tehát visszamenőleg kérem minden beírásomat törölni.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 245
113
Amúgy én továbbra is fenntartom az összes 2022. Januárja óta regisztrált tag tevékenységének felülvizsgálatát és indokolt esetben (nonstop ukrántopikban dagonyázás meg belpol őrület) törlését.
Vagy kevéssé körülményesen megfogalmazva - józan paraszti ésszel is szét lehet válogatni a hobbi fórumozókat, akik érdeklődésképp járnak ide és a fizetett/elvakult propagandistákat.