Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Gondolom elhiszed, hogy a háború civilizálható. :D Mintha a boxmeccsen szurkolóktól azt várnád, hogy azt mondják kimérten, vigyél be egy ütést Kovács úr állára Szabó úr! :D Ez hülyeség kérem és a fórumon végülis nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy mindkét oldal aki elköveté szurkolóként, hogy beüvöltse, hogy basszad szét a száját a nyomoréknak, az a másiktól nem fogadja el ugyanezt és rinyál mint egy picsa. És végülis ezért van egy hónapok óta tartó szappanopera az egészből, mert közben szerepelni lehet, ami mellett amúgy is a józan ész feldolgozná az infót, a propit, meg a nyers hazugságot is.
Miért ne lehetne civilizált? Egész sokáig meglepően civilizáltan is tudott ez a műfaj működni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 688
113
Miért ne lehetne civilizált? Egész sokáig meglepően civilizáltan is tudott ez a műfaj működni.
Ahhaaaaaaaam. :D :D :D :D Pont egy angoltól származik a témában a kedvenc idézetem. Az egyébként sikeres Bullbasket kommandóból John Tonkin kapitány, korai S.A.S. tag mondá, miután szöveccséges fehérpáncélos lovagként 'minden szabálynak megfelelően' nem ejtettek foglyokat hanem megöltek minden a kezükbe kerülő németet a működésük kedvéért és közben civil felkelőket (értsd szabadságharcos azaz terrorista oldalfüggően) képeztek hogy minden egyezménnyel szembemenve gyilkoljanak katonákat, amiképpen erre a partinázok esetében is nagyon büszkének kell lenni, akik aztán idős milicistákat kínoztak és gyilkoltak le tömegesen, hogy:

-Mindig veszedelmes ostobaságnak tartottam a Genfi egyezményt, mert elhiteti az emberekkel, hogy a háborút civilizálni lehet.

Gondolom mostmá' hogy egy ötttvenn évvel fejlettebb angol háborús bűnösre hivatkoztam aki szerencséréje túlélte ezt a történetet és győztesként a gyilkosságai megnemesültek, egyből szimpatikusabb a mondandóm, hiszen amúgy mit is érne?

Szóval eddig megpróbálták az oroszok a félkézzel héborút, cserébe a másik oldalról állatság volt a válasz, igazi civilizálatlan háború, oszt mostmár az oroszok sem fogják az illúzióba ringatni magukat. Hülyék voltak, miképp mindenki más is, aki korról korra képes ezt a faszságot elhinni. :D Civilizált háború. :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ahhaaaaaaaam. :D :D :D :D Pont egy angoltól származik a témában a kedvenc idézetem. Az egyébként sikeres Bullbasket kommandóból John Tonkin kapitány, korai S.A.S. tag mondá, miután szöveccséges fehérpáncélos lovagként 'minden szabálynak megfelelően' nem ejtettek foglyokat hanem megöltek minden a kezükbe kerülő németet a működésük kedvéért és közben civil felkelőket (értsd szabadságharcos azaz terrorista oldalfüggően) képeztek hogy minden egyezménnyel szembemenve gyilkoljanak katonákat, amiképpen erre a partinázok esetében is nagyon büszkének kell lenni, akik aztán idős milicistákat kínoztak és gyilkoltak le tömegesen, hogy:

-Mindig veszedelmes ostobaságnak tartottam a Genfi egyezményt, mert elhiteti az emberekkel, hogy a háborút civilizálni lehet.

Gondolom mostmá' hogy egy ötttvenn évvel fejlettebb angol háborús bűnösre hivatkoztam aki szerencséréje túlélte ezt a történetet és győztesként a gyilkosságai megnemesültek, egyből szimpatikusabb a mondandóm, hiszen amúgy mit is érne?

Szóval eddig megpróbálták az oroszok a félkézzel héborút, cserébe a másik oldalról állatság volt a válasz, igazi civilizálatlan háború, oszt mostmár az oroszok sem fogják az illúzióba ringatni magukat. Hülyék voltak, miképp mindenki más is, aki korról korra képes ezt a faszságot elhinni. :D Civilizált háború. :D
Egymásik idézet, egy sokkal, de sokkal nagyobb formátumú embertől:
Ha már ölni kell, akkor egy kis udvariasság nem árthat.
/egyébként az oroszok sosem voltak képesek civilizáltan háborúzni/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 880
56 673
113
"A hősies ukrán hazafik, a demokrácia vitézei, a nyugati keresztény kultúra és az elnyomott szekszuális kisebbségek védelmezői térden lőtték előbb a magukat megadó orosz agresszorokat és aztán kiosztották nekik a kiérdemelt fejlövést, igy igazságot szolgáltatva az évszázados orosz elnyomásért."
Elég objektiv? :)
Mentek ám a büdös francba... :) Olvassátok a nyugati sajtót, mert az objektiv.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
735
2 574
93
Gondolom elhiszed, hogy a háború civilizálható. :D Mintha a boxmeccsen szurkolóktól azt várnád, hogy azt mondják kimérten, vigyél be egy ütést Kovács úr állára Szabó úr! :D Ez hülyeség kérem és a fórumon végülis nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy mindkét oldal aki elköveté szurkolóként, hogy beüvöltse, hogy basszad szét a száját a nyomoréknak, az a másiktól nem fogadja el ugyanezt és rinyál mint egy picsa. És végülis ezért van egy hónapok óta tartó szappanopera az egészből, mert közben szerepelni lehet, ami mellett amúgy is a józan ész feldolgozná az infót, a propit, meg a nyers hazugságot is.
Nem, nem hiszem el, nem civilizálható, nincsenek ilyen gondolataim, pláne nem elvárásaim: én sem vagyok elfogulatlan, nem is várom el senkitől sem, hogy az legyen. Nem a modorosságot, az álszent hülyeségeket tettem szóvá, hanem azt, amit műveltek itt egymással, meg, amit hagyjátok, hogy műveljenek veletek fizetett trollok, bérkommentelők, botok, meg szemmel láthatóan súlyos mentális problémákkal küszködő emberek, stb.
Vélhetően ugyanezt művelték sok-sok, ukrán, nyugati, akármilyen fórumokon évekig - és meg is van az eredménye, itt, egy szomszédos országban, miközben tízmilliók szó szerint tapsikolnak hozzá szinte egész Európában, követelik mondjuk kommentben, hogy a lezuhant repülő sercegő pilótáját ugye le is hugyozta a videó kedves készítője?

Az már gyűlölet öt perce, ugyebár. De az is mind itt kezdődik, az ilyen megnyilvánulásokkal (ork, kapor), és főleg azok eltűrésével nap, mint nap.

Meg a másik, amikor megmagyarázza itt is egy csomó ember, hogy miért lövi térden, miért szúrja ki a szemét a másiknak, miért lövi tarkón akár a sajátját is kedélyesen szelfizgetve.
Pedig semmi másért, csak azért, mert ő már végigment azon az úton, amire mi még csak ráléptünk.

És ez csak egy sztori a sokból. Szorgos kezek és furfangos agyak elérték, hogy tőlünk délre is kezdődjön a szar világ. Megint. Csak az én életemben az pl. már a harmadik menet lesz ott, úgy, hogy kisgyerekkoromban még ők voltak az irigyelt szomszédok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 733
113
A hohol az egyértelműen negatív kifejezés. De ami durva benne, hogy úgy lett importálva, hogy legyen mivel dehumanizálni az ukránokat. A kaprot is negatívan használják, akik használják. Bár arról lemaradtam, hogy honnan ered a szó. Az ukri is negatív. Az ork negatív, de egyértelműen a hoholozás miatti ellenreakció. Ha az elején nem lett volna megengedve a hoholozás, orkozás se lett volna. A ruszki és muszka - ahogy már említették - régebbről megmaradt szó. Nem dehumanizáló szó ma már, de egyértelműen durva alternatívája az orosznak. Inkább helyzete válogatja, hogy mennyire számít lenézőnek. Persze a kifejezések körüli problémákat könnyen meg lehet szüntetni, ha mindenki az ukrán és orosz szavakat használja.

Az is az ukránok lejáratását szolgálja amúgy, amikor olyan kifejezések vannak, mint hogy az orosz tüzérség dolgozik az ukrán állásokon. Azt, hogy az agresszor lövi az agresszió áldozatát, öli őket, azt aligha lehet ilyen kifejezéssel leírni. Vagy hogy a külföldi önkénteseket zsoldosoknak nevezik. A Wagner az, amelyik zsoldosok.
Ukrán és ukrán között különbség van. Nem véletlenül terjedt el a hohol, kapor, ukronáci...stb. szó. A cselekedeteik,viselkedésük okán.Másik oldalon a muszka szót az oroszokat gyülölő ukrán(banderista) neonácik, nacionalisták használják mint dehonesztáló szót.

Az ukrán oldalon harcolók szintén zsoldosok hiszen pénzt kapnak az ukrán államtól.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 345
113
Vagy hogy a külföldi önkénteseket zsoldosoknak nevezik
Háát ha amúgy a rákeresel a zsoldos elfogadott jelentésére, akkor beza a külföldi önkéntes aki több pénzt kap mint az ukrán besorozott a zsoldos kategória alá sorolandó.
De mindkét oldalon harcolnak zsoldosok minden konfliktusban szóval nincs új a nap alatt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 345
113
E magasröptű elmélkedéshez adnék gyúanyagot: a Soldier és a Soldat is (amiket most katonaként fordítunk) a zsoldból eredeztethető.

U.I.: B+ @krisss! "kisebb"!
ba7.jpg

Mea culpa. Merre vétettem az emberiség ellen?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ukrán és ukrán között különbség van. Nem véletlenül terjedt el a hohol, kapor, ukronáci...stb. szó. A cselekedeteik,viselkedésük okán.Másik oldalon a muszka szót az oroszokat gyülölő ukrán(banderista) neonácik, nacionalisták használják mint dehonesztáló szót.

Az ukrán oldalon harcolók szintén zsoldosok hiszen pénzt kapnak az ukrán államtól.
Ja na nacionalistanácik muszkáznak... meg a nagy és dédszüleink akár az 1.vh vagy az előtt is.

Aha, az ukrán katonák mind-mind zsoldosok.
Ennyit arról, hogy mennyire meg sem próbálsz Te objektív lenni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 733
113
Ja na nacionalistanácik muszkáznak... meg a nagy és dédszüleink akár az 1.vh vagy az előtt is.

Aha, az ukrán katonák mind-mind zsoldosok.
Ennyit arról, hogy mennyire meg sem próbálsz Te objektív lenni.
Fuss neki mégegyszer! Mit írt beta és mire válaszoltam. De megértem, hogy vannak emberek akiknek problémát okoz a szövegértés/szövegértelmezés. :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 151
113
ba7.jpg

Mea culpa. Merre vétettem az emberiség ellen?
Nem az első eset, amikor felhívtam a "krisssebb"-re a figyelmedet. A második. ;)
1. Egyébként Masztiff (őrző-védő kutya) vagyok, nem egy SS terrorista macska. :p
2. Megtisztelhetnéd magad és minket, hogy helyesen próbálsz írni. Tőled elvárható lenne, hogy - mivel téged olvasnak talán a legtöbben - népművelő/népnevelő célzattal jó példával jársz elöl. Szittya, Negan stb. kollégáktól ilyet nem vár(hat)ok el, de még ők is próbálkoznak. Na jó, lehet Szittya mondatfüzéreitől nyugtatózta be magát Grétsy László....:rolleyes:
 
K

Kopi2000

Guest
Fuss neki mégegyszer! Mit írt beta és mire válaszoltam. De megértem, hogy vannak emberek akiknek problémát okoz a szövegértés/szövegértelmezés. :)
Basszus, neked több, mint 10 éve okoz gondot az információ és a dezinformáció összekeverése... Egyébként a tevékenységed, legalább részben kontraproduktív. A 2022. 03. hó eleji posztjaid nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy újra regisztráljak itt, hogy legyen a tevékenységednek, amit áldatlannak tartok, némi plusz ellensúlya...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 006
113
A hohol az egyértelműen negatív kifejezés. De ami durva benne, hogy úgy lett importálva, hogy legyen mivel dehumanizálni az ukránokat. A kaprot is negatívan használják, akik használják. Bár arról lemaradtam, hogy honnan ered a szó. Az ukri is negatív. Az ork negatív, de egyértelműen a hoholozás miatti ellenreakció. Ha az elején nem lett volna megengedve a hoholozás, orkozás se lett volna. A ruszki és muszka - ahogy már említették - régebbről megmaradt szó. Nem dehumanizáló szó ma már, de egyértelműen durva alternatívája az orosznak. Inkább helyzete válogatja, hogy mennyire számít lenézőnek. Persze a kifejezések körüli problémákat könnyen meg lehet szüntetni, ha mindenki az ukrán és orosz szavakat használja.

Az is az ukránok lejáratását szolgálja amúgy, amikor olyan kifejezések vannak, mint hogy az orosz tüzérség dolgozik az ukrán állásokon. Azt, hogy az agresszor lövi az agresszió áldozatát, öli őket, azt aligha lehet ilyen kifejezéssel leírni. Vagy hogy a külföldi önkénteseket zsoldosoknak nevezik. A Wagner az, amelyik zsoldosok.
Muszka az a Moszkovia lakosa kifejezést jelenti.A mai Oo a Moszkvai Nagyfejedelemseg közvetlen utóda.Az 1600as évekig Moszkovia néven szerepelt nyugaton, és lakosai a muszkak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 491
113
@Tcat Mikorra várható az új szabályzat megjelenése? Vagy amit pár hsz-szal korábban írtál, az már a hatályos?