Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 310
120 215
113
Nem kell megismételni, elsőre sem rémlik, hogy kérdeztem volna :D
Na látod pont ez a helyzet ezzel is:
Menő dolog úgy tárgyalni valakiről, hogy nincs jelen és nem tud reagálni.
Gratulálok.
A kutya se kérdezte és senki se kérte, hogy belovagolj helyette fényes páncélban fehér lovon megvédeni a becsületén értelmesen előadott kritikával esett csorbát. Főleg miel pont azt szeretné az illető, hogy inkább itt lenne az illető mivel hiányzik a fórumról mind a munkái mind pedig az ismeretei.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 989
14 013
113
Ez nem közhely.
A bunkóságot említettem meg.
De közhely!

idézd már kérlek hol volt bunkóság?
Mindenkinek szíve joga azt mondani, hogy nem akarja, hogy más felhasználja a munkáit.
Ki vitatta el a jogát hozzá?
Lehet sajnálkozni, de semmi köze hozzá senkinek.
Ja az ő dolga, de had szabadjon már véleményünk legyen róla.
Különben is ennyi erővel mi közöd hozzá, hogy más meg mit gondol-szól a dologhoz?
A toleranciához meg... egy ideig azt mondja az ember, hogy hát de biztos szegény megvezetve van,
nem tud tájékozódni, csak a királyi tv-ből stb stb.
De amikor ezek a 'szegény megvezetett' emberek elküldik sorozatban a picsába, agresszívek, parasztok,
akkor egy idő után már nem toleráns az ember és nem akar jópofa lenni.
Végig tisztelettel beszéltem/tünk a jelenségről és az érintettekről.
Csak te jössz ezzel a faszság közhelyes dumával, hogy mekkora menő dolog valakiről beszélni aki nincs jelen.
Ekkora hülyeséget, amit itt összehordasz!

Különben is, hogy beszélhetsz a szegény megvezetett emberek nevében akik nincsenek jelen? Vagy kiről beszélsz egyáltalán?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
De közhely!

idézd már kérlek hol volt bunkóság?

Ki vitatta el a jogát hozzá?

Ja az ő dolga, de had szabadjon már véleményünk legyen róla.
Különben is ennyi erővel mi közöd hozzá, hogy más meg mit gondol-szól a dologhoz?

Végig tisztelettel beszéltem/tünk a jelenségről és az érintettekről.
Csak te jössz ezzel a faszság közhelyes dumával, hogy mekkora menő dolog valakiről beszélni aki nincs jelen.
Ekkora hülyeséget, amit itt összehordasz!

Különben is, hogy beszélhetsz a szegény megvezetett emberek nevében akik nincsenek jelen? Vagy kiről beszélsz egyáltalán?
Nem az itteni diskurzus miatt lépett ki. Nem is erre értettem.
Ha nézegetted egy ideje a topicokat, akkor valsz tudnád.

Napok óta ez jött fel többször is, hogy MB milyen gyerekes, meg ez+az, hogy így döntött.

De tudod, mit? Leszarom. Mindenki olyan a másikkal, amilyen akar.
Utána viszont kicsit fura olvasni a nyökögést, hogy hát miért csinálta ezt X+Y.
Písz.

@Terminator
Légyszíves töröld itt a #11762 -től a hsz-mat.
Revideáltam az álláspontom azóta :D
thx
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 989
14 013
113
Nem az itteni diskurzus miatt lépett ki. Nem is erre értettem.
Ha nézegetted egy ideje a topicokat, akkor valsz tudnád.

Napok óta ez jött fel többször is, hogy MB milyen gyerekes, meg ez+az, hogy így döntött.

De tudod, mit? Leszarom. Mindenki olyan a másikkal, amilyen akar.
Utána viszont kicsit fura olvasni a nyökögést, hogy hát miért csinálta ezt X+Y.
Písz.

@Terminator
Légyszíves töröld itt a #11762 -től a hsz-mat.
Revideáltam az álláspontom azóta :D
thx
Nézd, pont azért van diskurzus a jelensegről, mert talán meg akarujk érteni, levonni belőle a tanulságot, és lehetőleg azt alkalmazni a jövőben.
Anélkül meg nem megy ha nem beszéljük át, hogy mit gondolunk a dologról.
Ez teljesen normális és egészséges reakció, amíg kultúrát keretek között zajlik. Ezért is közhely, hogy ne lehetne arról beszélni aki nincs jelen...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 880
15 330
113
Hpasp is miért törölte a profilját ?

Nárcisztikus személyiségzavar sajátja, hogy folyamatosan rajongó közönség kell nekik, és elismerés. A látszólag segítőkész, valójában saját magát ünneplő szakértő póz felvétele náluk gyakori. Egy idő után azonban elunják a közönségüket, vagy nem kapják meg az elvárt mennyiségű s*ggnyalást, ne adj' Isten vitába szállnak velük, főleg ha abban alulmaradnak. Ilyenkor gyorsan tovább állnak és keresnek új, friss közönséget közönséget a személyiségzavaruk napi megélésére, persze kihangsúlyozva, lelépésük micsoda veszteség mindenkinek.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nézd, pont azért van diskurzus a jelensegről, mert talán meg akarujk érteni, levonni belőle a tanulságot, és lehetőleg azt alkalmazni a jövőben.
Anélkül meg nem megy ha nem beszéljük át, hogy mit gondolunk a dologról.
Ez teljesen normális és egészséges reakció, amíg kultúrát keretek között zajlik. Ezért is közhely, hogy ne lehetne arról beszélni aki nincs jelen...
Igen, amíg...
Mint pl. Kurfürst kartárs postja, ugyebár?
 
  • Imádom
Reactions: Kopi2000

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 791
93
Igen, amíg...
Mint pl. Kurfürst kartárs postja, ugyebár?
Mondjuk MB tipikusan az a szemellenzős mérnök, akiből rengeteget ismerek, aki rohadt okos, de szakbarbár. Nagyon ért a szakmájához, és azt hiszi minden máshoz is, de igazából életből felmentett. Viszont emiatt rohadtul frusztrálja hogy kevésbé tehetséges emberek többre viszik nála.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Mondjuk MB tipikusan az a szemellenzős mérnök, akiből rengeteget ismerek, aki rohadt okos, de szakbarbár. Nagyon ért a szakmájához, és azt hiszi minden máshoz is, de igazából életből felmentett. Viszont emiatt rohadtul frusztrálja hogy kevésbé tehetséges emberek többre viszik nála.
Ettől még nem kell senkivel sem parasztnak lenni, legyen bármilyen.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 989
14 013
113
Igen, amíg...
Mint pl. Kurfürst kartárs postja, ugyebár?
Sarkos? - Talán.
De ettől még lehet tűpontos megállapítás.
(Speciel ezt nem tudom megitèlni, én nem ismerem régről emlitett kollégát)

Ettől még nem kell senkivel sem parasztnak lenni, legyen bármilyen.
Nyilván! De nem kell úgy csinálni mintha Molni valami szent ember lett volna. Én speciel rendre a Közlekedési balesetek kapcsán meg fogalmazott végletes véleményei kapcsán másztam plafonra. (Hogy büntetne, stb.)

+még annyit, hogy valamilyen szinten igenis van közünk hozzá, és a távozásához, lévén ez olyan amilyen de mégiscsak egy közösség, aminek évekig aktív, és meghatározó tagja volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Sarkos? - Talán.
De ettől még lehet tűpontos megállapítás.
(Speciel ezt nem tudom megitèlni, én nem ismerem régről emlitett kollégát)



+még annyit, hogy valamilyen szinten igenis van közünk hozzá, és a távozásához, lévén ez olyan amilyen de mégiscsak egy közösség, aminek évekig aktív, és meghatározó tagja volt.
Lehet tűpontos, de miért kéne neki vagy bárkinek eltűrni az ilyeneket?
Egy normális közösségben nem ugatnak így a másikra szvsz.
Az meg, hogy de ő meg hogy beszélt, az nem releváns. Max indokot ad, az ugatásra de nem igazolja azt.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 529
13 484
113
Ettől még nem kell senkivel sem parasztnak lenni, legyen bármilyen.

Ez nem öncélú parasztsàg amiket Kurfürst írt, hanem viselkedésjegyek objektív leíràsa, sok pontjuk teljesül, vagy nem ?

Sok màs személyiségjegy leíràsa parasztsàgként hat, pedig az csak a tanúsított magatartàs jellemzése. Nem az érintetteket kritizàlom, hanem sokkalta rosszabb fórumozók is vannak náluk, akik nyíltan agresszívak, vagy csak beakadt a lemezlejàtszójuk, és mégis itt vannak ezen a fórumon.

És az is megvan, hogy az érintett is irracionàlis viselkedést mutat, ami alapjàn kitiltjàk egy - két topicból, mint a belpol, biztpol, de màs topic-okban ugyanúgy azt a tempót adja, durva kirohanàsokkal.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
Mondjuk MB tipikusan az a szemellenzős mérnök, akiből rengeteget ismerek, aki rohadt okos, de szakbarbár. Nagyon ért a szakmájához, és azt hiszi minden máshoz is, de igazából életből felmentett. Viszont emiatt rohadtul frusztrálja hogy kevésbé tehetséges emberek többre viszik nála.

Egyetértve Veled, kicsi úgy módosítanám, hogy: "...Viszont emiatt rohadtul frusztrálja hogy kevésbé szak-barbár emberek sokkal többre viszik nála."

Változhat, fejlődhet, Rajta múlik! :hadonaszos:

Szerintem lassan le is záródhat ez szál!

U.I.: Troll-Lord-unkat megetettük-jóllakattuk, ennél több figyelmet nem is ér, "Pont"
... szerintem.

.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 989
14 013
113
Lehet tűpontos, de miért kéne neki vagy bárkinek eltűrni az ilyeneket?
Egy normális közösségben nem ugatnak így a másikra szvsz.
Az meg, hogy de ő meg hogy beszélt, az nem releváns. Max indokot ad, az ugatásra de nem igazolja azt.
Nézd, elvileg felnőtt emberek vagyunk, szabad akaratunk és döntési kompetenciánk teljes képességeiben. Nem kell semmit eltűrni. Lehet vitatkozni, érvelni, ignorálni, stb, és igen - lehet felállni az asztaltól és távozni. Ő meg is hozta a maga döntését.
Ezzel nem legitimizálom a rosszindulatú, megnyilvánulásokat, az "ugatást", de a dolog ezen része a Moderátorokra tartozik.

Pont ezért beszélünk a dologról.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 265
113
Ez nem közhely.
A bunkóságot említettem meg.

Mindenkinek szíve joga azt mondani, hogy nem akarja, hogy más felhasználja a munkáit.
Lehet sajnálkozni, de semmi köze hozzá senkinek.
A toleranciához meg... egy ideig azt mondja az ember, hogy hát de biztos szegény megvezetve van,
nem tud tájékozódni, csak a királyi tv-ből stb stb.
De amikor ezek a 'szegény megvezetett' emberek elküldik sorozatban a picsába, agresszívek, parasztok,
akkor egy idő után már nem toleráns az ember és nem akar jópofa lenni.
Jó nagy képmutató vagy! Miattad lépett le molni is!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 420
113
Ha jól emlékszem kb. 1900 topik volt egy éve, most már csak 1783. Haladok, csak lassan. Mindent végig kell olvasni, meg kell nézni hogy volt-e hozzá cikk, mi mivel vonható összze stb.
Ezek csak javaslatok voltak. Néha belefutok 1-2 ilyen számomra logikátlan szerkezeti logikátlanságba, és kampány szerűen jelzem. Nem kérem ezt rajtad sosem számon. Ha legközelebb már nem találkozom vele, akkor max. konstatálom....
Épp ez az, hogy nem minden vonatkozik ránk. Akit érdekel hogy mi van külföldön, elolvassa a nemzetközi topikokban.
Viszont emiatt egyszerre be kell követni, ha egy figyelemre érdemes eszközről van szó. Ha meg esetleg felpörögnek az események, a drága fórumozók elkezdik párhuzamosan ontani beléjük a releváns és kevésbé releváns tartalmakat. Utólag meg pont a visszakereshetőséget rontja.
Volt egy Kinizsi 2030 cikk, ahhoz tartozik a topik.
Nézd meg a létrehozás dátumát.
Ez egy április 1-ei topic volt.
A fórumszerkezet csak korlátozottan módosítható. Ahol most vannak, oda már nem lehet még egy szintet létrehozni.
(Kb. egy éve az volt a problémátok, hogy az új témák/topikok a lap alján a kék vonal alá kerülnek és senki nem görget le addig. Ezért kellett sok topikot betennem a régi szerkezetbe valahová, ahol viszont a fejezetcímeket nem tudom módosítani.)
Ahogy fentebb is írtam, én csak javaslok. A fórummotor limitjeit nem ismerem.
Folyamatosan változik, hogy minek van aktualitása. Az Airbus gyár addig volt érdekes, amíg felépült és amíg azt gondoltuk, hogy lesz valamilyen haditechnikai vonatkozása is. (Volt aki a topik alapján írt cikket.) A Hirtenberger majd pörögni fog, ha pl. megkezdődik a gyártás áttelepítése. A magyar hadiipar napjainkban a "minden egyéb" topik.
Van értelme azért topicot fenntartani, hogy 3-4 évente bekerül bele 3-4 hozzászólás?
A Szép topik az egyik fórumátállásnál tünt el, remélhetőleg egyszer majd előkerül és visszakerül a tartalma. A Gepárdnál az egyik topik a fejlesztésről, gyártásról és az exportról szól, a másik a Honvédségnél rendszeresített verzióval kapcsolatos dolgokról.
Van annyi infónk ezekről a fegyverekről annyi elérhető infónk, hogy ennyi topicot "eltartson"?
Sok olyan hír van/lesz ami nem egy konkrét géptípust érint, hanem többet vagy az adott bázist. Pl. ha megkezdődnek az építkezések...
Ezek a hírek úgy is az általános fejlesztős topicba fognak bekerülni. Hidd el, hogy senki nem veszi a fáradtságot, hogy végigbújja a teljes könyvtárfát, hogy "Nini itt a szolnoki bázit topicja!". Ezzel magadnak csinálsz plusz melót
Legyen inkább Pilóta nélküli repülő eszközök?
Hát az is egy fokkal kifejezőbb.
Ha EW, kiber és hasonló témák is kerülnek oda, akkor milyen címet adnál neki?
Hááát, ha majd odakerülnek megmondom... :rolleyes:
A Kantin rész átnézése a prio lista végén van. Az egyik topik le van zárva, a másikba pedig 7 éve nem írt senki. Azóta kb. csak te vetted észre hogy léteznek.
Mégegyszer: Nem b@sztatás! Jelzések!

De, én úgy vagyok ezzel, hogy az ilyen "döglött" topicok, azért döglöttek, mert rosszul vannak pozícionálva. Vagy már eredetileg is, vagy lett helyette egy jobb.
Nem pont az derült ki hogy mennyire eltérőek lesznek az ausztrál/amerikai változatok a magyartól? És hogy semmi közünk a futó tenderekhez, mert mindenkinek saját gyártást ígérnek?
Hát az ausztrál nem igazán. A magyar konfig az ausztrál tapasztalatok alapján lett megváltoztatva.
Az amerikaiak esetében is elsősorban a toronyt érintik a különbségek. A csehszlovák tenderek eléggé érintettek bennünket is. De a görög, olasz esetében is lennie kell átfedéseknek. Az ausztrál tenderből (illetve a CRV-ből) meg megörököltük a tükrözött tornyot, meg a Spike Indítót. Meg mint kiderült a torony gyártásának nagy részét is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Nem lenne sok értelme az eddigi rendszer helyett a magyar topikban nyomni az Abrams-Leopard-T-72 vitákat. Teljesen ésszerű a magyar és nemzetközi topikok rendszere, semmi értelme nem lenne összeborítani mint a moslékot. o_O
Kivéve természetesen ha a cimet kiegészitjük a "használt, gombokért" fogalmakkal.:)
(Ez tulajdonképen a humor topikba tartozna, azonban ott csak értelmetlenül a levegőben lógna. De lehet törölni is, tőlem. Nem sértődök meg. Nem az örökkévalóságnak irok.)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Kivéve természetesen ha a cimet kiegészitjük a "használt, gombokért" fogalmakkal.:)
(Ez tulajdonképen a humor topikba tartozna, azonban ott csak értelmetlenül a levegőben lógna. De lehet törölni is, tőlem. Nem sértődök meg. Nem az örökkévalóságnak irok.)
Jut eszembe beszéltem tegnap Picard kapitánnyal és fel van háborodva, hogy lecserélted egy ócska francia kocsira! Felháborodásának szót adva lecsesztem @cirqle mire volt kedves kijavítani, hogy az te voltál! Szóval visszarakhatnád az öreget! Megyek beveszem az esti gyógyszeremet mert ha ma is elfelejtem a Berki Krisztiánnal vacsorázok! Pusz
 
Status
Not open for further replies.