Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Nem, én alapvetően nem ezt látom.
A fórumon baromi erős lett az ukrán gyűlölet/hibáztatás a háborúért.
Miközben ők úgy látják (én is) hogy az oroszok vannak Ukrajnában, nem fordítva.
Ezzel nem kívántak azonosulni.

2014 előtt nem volt semmi baj az ukránokkal. De 2014 óta félelmetesen buta nacionalista politikát vallanak, futószalagon hozzák az állampolgársági, a nyelv, és kulturális törvényeket, Magyarországot nyíltan ellenséges országnak nyílvánította az Ukrán Kormány, akkor a német kancellárt is alpárian sértegetik, és még sorozatban döntögetnek szobrokat, rombolnak, ezek alapján miért is kéne kedvelni őket ? És mégis ukrán szuverenitásről kommenteltek a delikvensek. A szuverenitásba ezek a problémás pontok is beletartoznak ?

Persze van egy szint, ami alá nem süllyedik az ember, mint a hoholozás, kaprozás, vagy az orkozás, fordítva, de attól még szabad egészséges kritikával illetni őket, vagy nem ?

Mindkét oldalon van bőven tag, aki félelmetesen buta, RSS-feed propit tol, nyilvánvalóan annak nincs semmilyen hírértéke, mint az 1,200. orosz / ukrán zászlós BMP kilövése a nevenincs falunál.

És maga a téma is félelmetesen átlátszó.

Azt felejtik el nagyon sokan képmutatók, kettős mércével ténykedő szemellenzősök, hogy 2014 előtt a kutyát (világot) nem érdekelte Ukrajna, vagy annak lakóinak a sorsa... Hol volt a nyugati támogatás, és nagy ukrán barátság, ill konkrétan hisztérikus imádatuk, amikor oroszbarát volt Ukrajna ?

Hol volt a nagy EU-hoz / NATO-hoz való ukrán csatlakozási terv?

2014 után sem tudták sokak, hogy eszik vagy isszák Ukrajnát meg az ukrán népet. Vagy aki hallott róla valamit, annak is jó eséllyel nem is pozitív volt a véleménye.

Senkit sem érdekelt egy velejéig korrupt, fejlődésre képtelen, békeidőben lassan leépülő, Oroszország / fekete-afrikai szintű banánköztársaság.

És Hpasp és Molni mindenféle erre a jelenségre felhívó, és megkérdőjelező véleményt orosz propagandának vesznek, ez jól van így ?

Nagyon szűkre szabott, csőlátású ideológia vallása ez.

Műszaki témákban, a szakterületükön nagyon jókat alkottak, de hajlamosak voltak mindenhez érteni, mindent is jobban tudtak, sőt tévedhetetlennek képzelték magukat, csak azt nem látták be, hogy ők sem ilyenek, nem sok fogalmuk van az EU és a NATO funkciójáról, és egy-egy aktuális üdvöskéről.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
2014 előtt nem volt semmi baj az ukránokkal. De 2014 óta félelmetesen buta nacionalista politikát vallanak, futószalagon hozzák az állampolgársági, a nyelv, és kulturális törvényeket, Magyarországot nyíltan ellenséges országnak nyílvánította az Ukrán Kormány, akkor a német kancellárt is alpárian sértegetik, és még sorozatban döntögetnek szobrokat, rombolnak, ezek alapján miért is kéne kedvelni őket ? És mégis ukrán szuverenitásről kommenteltek a delikvensek. A szuverenitásba ezek a problémás pontok is beletartoznak ?

Persze van egy szint, ami alá nem süllyedik az ember, mint a hoholozás, kaprozás, vagy az orkozás, fordítva, de attól még szabad egészséges kritikával illetni őket, vagy nem ?
Teljesen korrektül leirtad.
Bár nem ebbe a topikba tartozik, ahova meg tartozik ott úgy is kitörölték volna, mert benen van a kapor, hohol és ork kulcsszó,...ami végett ugy eltáv jár. Szval megszivtam, mert ebbe a hsz-be is van. Találkozunk 3 nap múlva. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
2014 előtt nem volt semmi baj az ukránokkal. De 2014 óta félelmetesen buta nacionalista politikát vallanak, futószalagon hozzák az állampolgársági, a nyelv, és kulturális törvényeket, Magyarországot nyíltan ellenséges országnak nyílvánította az Ukrán Kormány, akkor a német kancellárt is alpárian sértegetik, és még sorozatban döntögetnek szobrokat, rombolnak, ezek alapján miért is kéne kedvelni őket ? És mégis ukrán szuverenitásről kommenteltek a delikvensek. A szuverenitásba ezek a problémás pontok is beletartoznak ?

Persze van egy szint, ami alá nem süllyedik az ember, mint a hoholozás, kaprozás, vagy az orkozás, fordítva, de attól még szabad egészséges kritikával illetni őket, vagy nem ?

Mindkét oldalon van bőven tag, aki félelmetesen buta, RSS-feed propit tol, nyilvánvalóan annak nincs semmilyen hírértéke, mint az 1,200. orosz / ukrán zászlós BMP kilövése a nevenincs falunál.

És maga a téma is félelmetesen átlátszó.

Azt felejtik el nagyon sokan képmutatók, kettős mércével ténykedő szemellenzősök, hogy 2014 előtt a kutyát (világot) nem érdekelte Ukrajna, vagy annak lakóinak a sorsa... Hol volt a nyugati támogatás, és nagy ukrán barátság, ill konkrétan hisztérikus imádatuk, amikor oroszbarát volt Ukrajna ?

Hol volt a nagy EU-hoz / NATO-hoz való ukrán csatlakozási terv?

2014 után sem tudták sokak, hogy eszik vagy isszák Ukrajnát meg az ukrán népet. Vagy aki hallott róla valamit, annak is jó eséllyel nem is pozitív volt a véleménye.

Senkit sem érdekelt egy velejéig korrupt, fejlődésre képtelen, békeidőben lassan leépülő, Oroszország / fekete-afrikai szintű banánköztársaság.

És Hpasp és Molni mindenféle erre a jelenségre felhívó, és megkérdőjelező véleményt orosz propagandának vesznek, ez jól van így ?

Nagyon szűkre szabott, csőlátású ideológia vallása ez.

Műszaki témákban, a szakterületükön nagyon jókat alkottak, de hajlamosak voltak mindenhez érteni, mindent is jobban tudtak, sőt tévedhetetlennek képzelték magukat, csak azt nem látták be, hogy ők sem ilyenek, nem sok fogalmuk van az EU és a NATO funkciójáról, és egy-egy aktuális üdvöskéről.
Ugye, ponT így értettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 542
113
Az gáz, hogy a tagság egy jelentős részéről tudom, hogy milyen jellegű reakciói lennének?
Elnézést akit nem sikerült vérig sérteni.

Újítsunk Nimródot...

Negan: A zsidók is sikeresen használták a boforsot 1965-ben a másfélórás háborúban, olvastam egy tanulmányt, amiben írnak egy kész modernizációs csomagról.
Papajoe: A Nimród motorja egy modern konstrukció volt, ma is jó lenne.
Phaidros: Ha tennénk bele valami elérhető civil motort.
LMzeh 4.2: hA . esetleg





.

... természtesen minden LMzés alapján.





Dudi: Baromság, minek az, szar a páncélvédelem a bal hátsó futógörgő tengelye mögött három centivel.
Fip7: A svéd tesztek kimutatták, hogy nem; számításaim alapján arra jutottam, hogy kibírja a 0.22-es kaliber találatát 345 méterről.
Gorka...: Baromság, 340 m-ről át lehet lőni.
Pogány: Igaz, hogy gyenge a motor, igaz, hogy egy van, igaz, hogy papírpáncélzata van ... de legalább már itt van.
Szittya: Szrintem elférne egykonténerben, de lehetne Neki tetöt is csinálni OSB táklából.
Higi’: Az angolok már a Zuluk elleni háborúkban modernebbet használtak.
Jurgen’: A Fidesz majd elintézi.
Zrínyi’: Nem is.
PavolR: A csehek már megcsinálták.
Aqvarell: Nem újítottuk már fel egyszer? Nem emlékszem.
Aladeen: Wadiyából már megrendeltünk 200 darabot.
Krisss: FASZT.
boki: Я читал об этом на русском сайте
nyugger: Felbasztam magam megint az egészen, írok róla a Moszkvatéren.
Wilson: Nem azért mondom, de az ukránok ezzel egész hadosztályokat vertek vissza, megírta a független ukrantenyek.us.gov.
Centquri prime: Szerintem csak akkor ha a pápa áldását adja rá.
misinator: Mikor 1973-ban a nagypolákról álmodoztam, nem gondoltam volna, hogy felújíthatunk ilyen klasszikus technikát.
Venom85: Nekem erre gyógyszer kell.
Tcat: Kitöröljem-e, vagy sem ezt a hozzászólást?
Terminator: Áthelyezem a humor topicba, én ugyan nem ismerem a viccet, de nehogy valaki komolyan vegye a visszajelzéseknél; úgysem olvastam róla az Észt Közlönyben.

Ezen nagyon jót nevettem! Imádom :D
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 968
113
Miért nem írhatnám le, hogy kapor, hohol ha egyszer szívből gyűlölöm őket!! Őket nem basztatják, hogy rühelnek minket sőt még adják alájuk a lovat, minden szart elnéznek nekik majd tapsolnak is mert ork szomszédainknak EU meg NATO törekvéseik vannak! A szomszédom egy alkoholista fasz mert az most csókoljam meg a seggét meg maradjak csendben mert az másokat sért?! :eek: :mad: Én nem képviselhetek egy álláspontot?! :(
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miért nem írhatnám le, hogy kapor, hohol ha egyszer szívből gyűlölöm őket!! Őket nem basztatják, hogy rühelnek minket sőt még adják alájuk a lovat, minden szart elnéznek nekik majd tapsolnak is mert ork szomszédainknak EU meg NATO törekvéseik vannak! A szomszédom egy alkoholista fasz mert az most csókoljam meg a seggét meg maradjak csendben mert az másokat sért?! :eek: :mad: Én nem képviselhetek egy álláspontot?! :(
Biztos a helyi військово-технічний круглий стіл -en, is van egy Томаш Мацька aki kimoderálja a magyarokra pejoratív jelzőt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hpasp, Cifu, Molni.
Ha valaki törölteti az eddigi történetét, az egy teátrális marhaság.
Vannak olyanok, akiknek a munkája követelte meg a töröltetést, de tudtommal Ő csak egyszerűen berágott az oroszokra. Vagy a tököm tudja mire...
Én alapvetően nagyon bírtam. Főleg egy platformon voltunk. Néha volt pár építő jellegű üzenetváltásunk haditengerészeti topicokban.
De azt nem bírom, ha egy közösség tagjaként kollektíve "büdössé" vagyok nyilvánítva.

Legelső teátrálisan "töröljetek innen" távozó ulippo kft. volt tavaly februárban, őt valamiért elfelejtitek.
Mondjuk gethes főnixként támadt fel ezzel egy időben a kijev szellentése account ami ugyanabban a stílusban tolta (majd annak távozásával yoda).

MB távozása mindenképp nagy veszteség a HTKA-nak, ahogy hpasp-é is az volt, vagy az is, hogy Cifu ha nem is törölte magát, nem ír régóta. Hányan vannak még, akik hajlandóak cikkeket írni, ráadásul olyan színvonalon, mint Ők tették? Molni tényleg keresetlen stílusban vitatkozott, ha kiakadt valamin, de szerintem egy-két ember direkt provokálta néha. Na de mindegy már ezen rugózni.

Én konkrétan 2008-ban molni miatt regeltem mert a tajparaszt stílusa még egyszeri olvasóként is kiakasztott.
De továbbra is azt mondom, volt egy érezhető törés nála év elején, azóta nem volt önmaga.
Néha én is besokallok a fórumtól, de olyankor kerülöm a mocsár topikokat, vagy pár napig egyáltalán fel se nézek.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Olyan kommentek tűntek el az elmúlt kb egy hétben, amelyek bőven relevánsak voltak a konfliktus szempontjából, és úgy törölték őket, hogy csak úgy porzott.

A “Magyar” hívójelű ukrán szélhámos például az egyik ilyen: az ukránokat támogató fórumozók egy része rá is cuppant, hogy “lám, a magyaroknak is sok putler, beálltak harcolni” (parafrazáltam). Mire nyugger levezette, hogy ez egy szélhámos, megváltoztatta a nevét és egyébként semmi köze a magyarokhoz.

Amire ezt a kommentet kiszedték. Erre amúgy rákérdeztem privátban a moderátoroknál, de nem kaptam választ.

És több ilyen is volt.
A "levezette" és az "állított valamit" között rohadt nagy különbég van. Szerintem semmi dokumentációval nem támasztotta alá az állítását.
 
W

Wilson

Guest
Wilson: Nem azért mondom, de az ukránok ezzel egész hadosztályokat vertek vissza, megírta a független ukrantenyek.us.gov.
Ez így nem igaz mivel nem hadosztályokat vertek velük vissza az ukrik, hanem ezekkel kergették ki az oroszokat Harkov környékéről és nem a független ukrantenyek ,us,gov, írta meg, hanem a BORS....:)
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Igazad van. Nem mutatta be a pasi útlevelét, lakcimkártyáját. :)
A probléma az, hogy lényegébn amit mondott annak az egyetlen forrása a "trust me bro"

Ha én írok egy cikket a fordítottjával, akkor annak pont annyira semmi hitele nem lenne.

Mindegy, szerintem az egész biztpol topicot be kéne szántani. Aki azért jön a fórumra, hogy ott élje ki magát, az csinálja máshol. Szerintem ezek miatt menekült el több, komoly tudással rendelkező fórumozó.
Én csak most vettem észre, hogy Molni eltűnt, pedig szerettem volna kérdezni tőle.
Teljesen hiányzik a fórumról a vitakultúra és folyton csak egymás anyázása megy, főleg az ukrán topicban és a hozzá kapcsolódó hírek tekintetében.

Én személy szerint ezek után az ukrán topicba semmi hozzászólásra nem fogok reagálni, csak berakni hírt arról, hogy ki mit mondott vagy adományozott vagy stb...
De az is lehet, hogy hagyom az egész topicot. Szerintem a topic teljes történelme alatt abban a topicban senki nem győzött meg senkit és semmi oylan hírhez nem jutott hozzá, amihez ne tudna máshonnan. Cserébe elüldöz olyan embereket is, akik miatt rászántam magam a regisztrációra pár éve, több év olvasgatás után, hogy kérdezhessek tőlük.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Megjegyzem én részben a molni miatt voltam itt (meg hpsap meg, cifu meg kriss meg még egy-két ember), de mondjuk őt toleránsnak nevezni vicces. Tényleg, 95%-ban még egyet is értettem vele, de a tolerancia küszöbe, hát az nincsen.

De nélküle szarabb lesz a fórum.
Én is MB, Cifu, hpasp miatt regisztráltam és pár hetes időszokoktól eltekintve amikor belekóstolok egy két másik topicba, főleg azokat olvastam ahova ők írtak. Ha most gondolkoznék el azon, hogy akrjak-e regelni, valszeg nem tenném.
(nemcsak azért, mert most nem lehet :p )
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Őszintén, én befagyasztanám a biztpolt a háború/invázió/agresszió/népírtás/felszabadítás/NWO/speciális katonai művelet (mindenki válassza ki a neki szimpatikusat) végéig.
Nagyon nem értek egyet.

Jónéhány fórumozó nagyon informatív anyagokat, jó elemzéseket, érdekes eszmefuttatásokat hoz ezekben a topikokban. Többször nagyon jó viták, eszmecserék is kialakultak, néha 4-6 oldalon keresztül is, érvekkel, ismeretekkel, véleményekkel, személyeskedés nélkül.

A haditechnika (és főleg annak elemzése, gyakorlati használata) elválaszthatatlan a fegyveres erők működésének elemzésétől, taktikai, stratégiai, doktrinális kérdések megvitatásától, valamint a gazdasági vonatkozásoktól is. (A régebbi technika elemzéséhez pedig megkerülhetetlen a hadtörténelem ismerete.) Esélytelen annak eredményes megvitatása, hogy egy adott haditechnikai eszköz hatékony-e vagy sem, ha nem elemezzük használatának körülményeit. Pl. annál a bizonyos eszköznél, amiről nem beszélünk releváns infó a tárolási-, a felújítás-, az üzemeltetési költség, tehát a gazdasági vetület, lényeges, hogy várható-e váltótípus, mikor, milyen és mekkora mennyiségben, ami már abszolút biztpol. vetület, aztán a felhasználási terület, amiről csak úgy lehet érdemben vitázni, ha előtte megpróbáljuk felvázolni, milyen lehetséges konfliktusokra van reális esély a jövőben. Sőt, még az is kérdés sokszor, hogy lenne-e kezelőszemélyzet (és ha igen, milyen) az adott vashoz, ami már társadalmi jellegű kérdések irányába mutat.

Szerintem egyszerűen csak lazábbnak, nyitottabbnak, derűsebbnek kellene lenni. Sokkal kevesebbet hisztizni, durcizni, drámázni, jajveszékelni.
Minden másra ott az "ignore" és a "Moderátor értesítése".
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
N.E.M. K.E.L.L. olvasni azt, ami nem érdekel.
Ennyike.
Ez szerintem nem olyan egyszerű. Attól, hogy én nem olvasom el, még ott van és mások olvassák. Ennek következményeképpen olyan emberek interaktálnak a fórummal, akik emiatt (a véleményem szerint nem hadtitechnikához tartozó tartalom miatt) jönnek ide.

Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy.

Az, hogy a fórum színvonala jelentősen csökkent, azt nagymértékben az elburjánzó biztpol és társai okozzák véleményem szerint. Szóval a megoldást is itt kéne keresni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon nem értek egyet.

Jónéhány fórumozó nagyon informatív anyagokat, jó elemzéseket, érdekes eszmefuttatásokat hoz ezekben a topikokban. Többször nagyon jó viták, eszmecserék is kialakultak, néha 4-6 oldalon keresztül is, érvekkel, ismeretekkel, véleményekkel, személyeskedés nélkül.

A haditechnika (és főleg annak elemzése, gyakorlati használata) elválaszthatatlan a fegyveres erők működésének elemzésétől, taktikai, stratégiai, doktrinális kérdések megvitatásától, valamint a gazdasági vonatkozásoktól is. (A régebbi technika elemzéséhez pedig megkerülhetetlen a hadtörténelem ismerete.) Esélytelen annak eredményes megvitatása, hogy egy adott haditechnikai eszköz hatékony-e vagy sem, ha nem elemezzük használatának körülményeit. Pl. annál a bizonyos eszköznél, amiről nem beszélünk releváns infó a tárolási-, a felújítás-, az üzemeltetési költség, tehát a gazdasági vetület, lényeges, hogy várható-e váltótípus, mikor, milyen és mekkora mennyiségben, ami már abszolút biztpol. vetület, aztán a felhasználási terület, amiről csak úgy lehet érdemben vitázni, ha előtte megpróbáljuk felvázolni, milyen lehetséges konfliktusokra van reális esély a jövőben. Sőt, még az is kérdés sokszor, hogy lenne-e kezelőszemélyzet (és ha igen, milyen) az adott vashoz, ami már társadalmi jellegű kérdések irányába mutat.

Szerintem egyszerűen csak lazábbnak, nyitottabbnak, derűsebbnek kellene lenni. Sokkal kevesebbet hisztizni, durcizni, drámázni, jajveszékelni.
Minden másra ott az "ignore" és a "Moderátor értesítése".
A hadtörihez annyit -kaptam itt mostanában olyat, hogy senkit sem érdekel..., hogy pl amit ma tettem be a kora újkorba
Isandlwana kapcsán - hagyományőrzős YT linkek.
Ott részletesen és érthetően elbeszéli a szerző a gyal.szd, szakaszok korabeli működését.
Amik szinte azonosak a jelenkori megfelelőjükkel. Nyilván nem véletlenül. Pedig lassan 150 éve...
Nem elcsépelt a történelem az élet tanítómestere frázis.