Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Nekem azzal volt bajom amikor naponta kiment 2-3 posztod pl. Ww2-be, hogy x éve Bong őrmester megivott egy pohár vizet ezen a napon.

Btw. Zulu-n kivül van valami jó film a brit gyarmati csapatokról?
Mert most volt pont az ardenneki piknik. Feltételeztem, hogy jópofa lehet követni az eseményeket.
Most Isandlwana és Rorke's driftet meg majd Ulundi-t nyomom, mert ezeknek lesz hétvégén az évfordulója :D

Sok film van, mindjárt összeszedek Neked párat a filmesbe -ha komoly kérdés, nem csak vmi általam egyelőre
nem felfogott beszólás volt :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én azt látom, mint a viccben: Lacika törte be az ablakot, mert mikor hozzá akartam vágni a féltéglát lehajolt. De lehet mindenhol tévedek, nem annyira frekventált nálam a [Biztpol] mert úgyis hülyének néznek. Mondjuk lehet, hogy máshol is (meg az is, hogy hülye vagyok), de ott feltűnő a dolog.
mindenki azt veszi észre, ami neki fáj. Miután voltam már besorolva rohadt neristának, meg mocskos ellenzékinek is, így mindkét oldal támadásait megkaptam. És szerintem nincs különbség százalékosan, legfeljebb mennyiségben.
"Haditechnikai Kerekasztal"
de ha a haditechnikához nem tartozik hozzá a felhasználása is, akkor marad egy modernwartechblog 2.
Nem kerekasztakl.
A felhasználásához meg a biztonság politika is
szigorúbb moderálást topicrombolás esetén?
Nekem elég lenne, ha meglennének a tényleges objektív elvek, ami alapján moderálnak. És nem lennének egyenlőbbek az egyenlők között.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
mindenki azt veszi észre, ami neki fáj. Miután voltam már besorolva rohadt neristának, meg mocskos ellenzékinek is, így mindkét oldal támadásait megkaptam. És szerintem nincs különbség százalékosan, legfeljebb mennyiségben.

de ha a haditechnikához nem tartozik hozzá a felhasználása is, akkor marad egy modernwartechblog 2.
Nem kerekasztakl.
A felhasználásához meg a biztonság politika is

Nekem elég lenne, ha meglennének a tényleges objektív elvek, ami alapján moderálnak. És nem lennének egyenlőbbek az egyenlők között.
Meg lehet beszélni privátban. Őszintén csak leírtam, hogy szerintem mi a baj, hogyan lehetne javítani stb.
A biztpol visszanyesése/jegelése/korlátozása egy tradeoff, egy pillanatig nem fogom tagadni.
A kérdés az, hogy mi az a tradeoff, ami szerintünk, mint közösség szerint megéri annak érdekében, hogy a közösség (és annak hírneve) hosszútávon is megmaradjon?
Szerintem a biztpol elengedése/radikálisabb korlátozása egy megfizethető ár egy jobb fórumért cserébe. Még @Tcat is mocsárként hivatkozott rá.
De végső soron ez egy kvázi közös döntés kéne legyen. Az én jóslatom mindenesetre az, hogy ha a dolgok maradnak a régiben, annak nem lesz jó vége.
Mindenki gondol azt amit akar én csak leírtam az aggodalmaimat. És nem tagadom, hogy amit javaslok az egyfajta korlátozás. Szimplán annyit állítok, hogy az alternatíva hosszútávon rosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 722
28 337
113
Komolyan, ha annyiszor innék egy felest, ahányszor folyamatosan felmerült a biztpol topikok beszántása, az árok helyett már rég Veszprémben a vámosi úti temetőben feküdnék.

A biztpol topikok pont azért lettek létrehozva, hogy a beszélgetések szálai külön legyenek választva a technikai részlegtől, de ahhoz kapcsolódjanak. Pont az a lényege egy eszköznek, hogy hogyan lehet használni meg hogyan teljesít és mindezt milyen politikai-biztonsági környezetben. Mert persze lehet teoretikus vitát folytatni arról, hogy papíron most a Peeepeepoopoowaffen384 vagy a Govnoplex4000 a jobb a hajnali lepkefingban 69 százalékos páratartalom mellett, mikor az aktuális használatnál meg kiderül az egyikről, hogy hoppá el sem ért a harctérre mert beszart a dízelhiány miatt. Nem egy légüres térben levitál pl egy Leo 2 sem, hanem ha mondjuk Szíriát nézzük akkor a hegyre parkolva vagy a kurdok vagy dzsihád Ali oldalbaküldi egy Konkursszal aztán hát szoszi. Vagy a papucsos húszik Jemenből az Abramset.
Mondhatnánk úgy is tudományos szóhasználattal élve, hogy a biztpol egyfajta holisztikus megközelítést ad a technikai kérdésekhez. Lásd a mostani Leo 2 kérdés, ahol lehet rejszolni folyamatosan azon vajon mit ér a T-72B3 ellen, ha Scholz bácsika behúzza a totálféket akkor úgyse fogjuk látni Tarasznál. Vagy ha mégis, akkor sem A6/A7-et, hanem azokat az A4-ket amiket már úgysem sajnálnak, mert a gazdasági és politikai érdekek ezt kívánjákm

Az elmúlt 80 év legnagyobb európai fegyveres konfliktusáról nem beszélni kb olyan mint kuplerájba bemenve az ajtóban kérni egy gombóc fagyit a madame-tól és hazamenni. Lehet így is csinálni, csak akkor meg nincs értelme mert a lényeget hagyjuk ki az egészből. Persze érthetően azért óhatatlanul tud menni a trash meg a dagonyázás pont az aktuális jellegből adódóan, de erre is megvannak a módszerek, hogy hogyan lehet csökkenteni. Ha meg valakinek nem tetszik, akkor ne olvassa, nem kényszeríti rá senki vagy dobja fel a Google ajánlás, hogy uuuu ezt mindenképpen nézzed meg.

Na meg amúgy egy technikai topikban sem lehetett például az ukrán áramhálózat felépítéséről meg az adott berendezések fontosságáról és a technikai oldal gyakorlati működéséről olvassunk. Aztán mégis az ukrán biztpolban találtunk rá. Vannak nagyon értékes hsz-ek, csak néha brutál sok off közül kell kipurgálni. Épp ezért megértem a korlátozott hsz-ek intézményét, mert így legalább kevesebbet kell átoforgatni.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Komolyan, ha annyiszor innék egy felest, ahányszor folyamatosan felmerült a biztpol topikok beszántása, az árok helyett már rég Veszprémben a vámosi úti temetőben feküdnék.

A biztpol topikok pont azért lettek létrehozva, hogy a beszélgetések szálai külön legyenek választva a technikai részlegtől, de ahhoz kapcsolódjanak. Pont az a lényege egy eszköznek, hogy hogyan lehet használni meg hogyan teljesít és mindezt milyen politikai-biztonsági környezetben. Mert persze lehet teoretikus vitát folytatni arról, hogy papíron most a Peeepeepoopoowaffen384 vagy a Govnoplex4000 a jobb a hajnali lepkefingban 69 százalékos páratartalom mellett, mikor az aktuális használatnál meg kiderül az egyikről, hogy hoppá el sem ért a harctérre mert beszart a dízelhiány miatt. Nem egy légüres térben levitál pl egy Leo 2 sem, hanem ha mondjuk Szíriát nézzük akkor a hegyre parkolva vagy a kurdok vagy dzsihád Ali oldalbaküldi egy Konkursszal aztán hát szoszi. Vagy a papucsos húszik Jemenből az Abramset.
Mondhatnánk úgy is tudományos szóhasználattal élve, hogy a biztpol egyfajta holisztikus megközelítést ad a technikai kérdésekhez. Lásd a mostani Leo 2 kérdés, ahol lehet rejszolni folyamatosan azon vajon mit ér a T-72B3 ellen, ha Scholz bácsika behúzza a totálféket akkor úgyse fogjuk látni Tarasznál. Vagy ha mégis, akkor sem A6/A7-et, hanem azokat az A4-ket amiket már úgysem sajnálnak, mert a gazdasági és politikai érdekek ezt kívánjákm

Az elmúlt 80 év legnagyobb európai fegyveres konfliktusáról nem beszélni kb olyan mint kuplerájba bemenve az ajtóban kérni egy gombóc fagyit a madame-tól és hazamenni. Lehet így is csinálni, csak akkor meg nincs értelme mert a lényeget hagyjuk ki az egészből. Persze érthetően azért óhatatlanul tud menni a trash meg a dagonyázás pont az aktuális jellegből adódóan, de erre is megvannak a módszerek, hogy hogyan lehet csökkenteni. Ha meg valakinek nem tetszik, akkor ne olvassa, nem kényszeríti rá senki vagy dobja fel a Google ajánlás, hogy uuuu ezt mindenképpen nézzed meg.

Na meg amúgy egy technikai topikban sem lehetett például az ukrán áramhálózat felépítéséről meg az adott berendezések fontosságáról és a technikai oldal gyakorlati működéséről olvassunk. Aztán mégis az ukrán biztpolban találtunk rá. Vannak nagyon értékes hsz-ek, csak néha brutál sok off közül kell kipurgálni. Épp ezért megértem a korlátozott hsz-ek intézményét, mert így legalább kevesebbet kell átoforgatni.
Csak épp nem arra van használva a biztpol, hogy az adott eszkzök harctéri teljesítményét értékeljük ki. Ha erre lenne használva, semmi baj nem lenne vele.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Csak épp nem arra van használva a biztpol, hogy az adott eszkzök harctéri teljesítményét értékeljük ki. Ha erre lenne használva, semmi baj nem lenne vele.
Mert a biztpol az nem az adott eszközök harctéri teljesítményét jelenti. Biztonság Politika. Nem pedig Harctéri Teljesítmény Műszaki Értékelése.

Értem, hogy nem tetszik az ellenvélemény, és erre a megoldás a beszántás. De van más megoldás is. Molni pl. élt vele. Kissé túldrámázva, de megoldotta, hogy ne foglalkozzon az őt nem érdelő dolgokkal. Sőt, a fórum sznvonalát sem rontja tovább az állandó offtopic napi belpolitikai őrülettel.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 511
20 087
113
Tisztelettel kérdezem a T. modit, hogy mi volt a problémád a két utolsó hozzászólásommal? Mert ha már kivágod az összeset javaslom az ezekre adott válaszokat is töröld, hiszen abban továbbra is teljes terjedelmében olvasható... :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 112
113
Komolyan, ha annyiszor innék egy felest, ahányszor folyamatosan felmerült a biztpol topikok beszántása, az árok helyett már rég Veszprémben a vámosi úti temetőben feküdnék.

A biztpol topikok pont azért lettek létrehozva, hogy a beszélgetések szálai külön legyenek választva a technikai részlegtől, de ahhoz kapcsolódjanak. Pont az a lényege egy eszköznek, hogy hogyan lehet használni meg hogyan teljesít és mindezt milyen politikai-biztonsági környezetben. Mert persze lehet teoretikus vitát folytatni arról, hogy papíron most a Peeepeepoopoowaffen384 vagy a Govnoplex4000 a jobb a hajnali lepkefingban 69 százalékos páratartalom mellett, mikor az aktuális használatnál meg kiderül az egyikről, hogy hoppá el sem ért a harctérre mert beszart a dízelhiány miatt. Nem egy légüres térben levitál pl egy Leo 2 sem, hanem ha mondjuk Szíriát nézzük akkor a hegyre parkolva vagy a kurdok vagy dzsihád Ali oldalbaküldi egy Konkursszal aztán hát szoszi. Vagy a papucsos húszik Jemenből az Abramset.
Mondhatnánk úgy is tudományos szóhasználattal élve, hogy a biztpol egyfajta holisztikus megközelítést ad a technikai kérdésekhez. Lásd a mostani Leo 2 kérdés, ahol lehet rejszolni folyamatosan azon vajon mit ér a T-72B3 ellen, ha Scholz bácsika behúzza a totálféket akkor úgyse fogjuk látni Tarasznál. Vagy ha mégis, akkor sem A6/A7-et, hanem azokat az A4-ket amiket már úgysem sajnálnak, mert a gazdasági és politikai érdekek ezt kívánjákm

Az elmúlt 80 év legnagyobb európai fegyveres konfliktusáról nem beszélni kb olyan mint kuplerájba bemenve az ajtóban kérni egy gombóc fagyit a madame-tól és hazamenni. Lehet így is csinálni, csak akkor meg nincs értelme mert a lényeget hagyjuk ki az egészből. Persze érthetően azért óhatatlanul tud menni a trash meg a dagonyázás pont az aktuális jellegből adódóan, de erre is megvannak a módszerek, hogy hogyan lehet csökkenteni. Ha meg valakinek nem tetszik, akkor ne olvassa, nem kényszeríti rá senki vagy dobja fel a Google ajánlás, hogy uuuu ezt mindenképpen nézzed meg.

Na meg amúgy egy technikai topikban sem lehetett például az ukrán áramhálózat felépítéséről meg az adott berendezések fontosságáról és a technikai oldal gyakorlati működéséről olvassunk. Aztán mégis az ukrán biztpolban találtunk rá. Vannak nagyon értékes hsz-ek, csak néha brutál sok off közül kell kipurgálni. Épp ezért megértem a korlátozott hsz-ek intézményét, mert így legalább kevesebbet kell átoforgatni.
Ezzel a vita le is van zárva. Pont. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 112
113
Azért érdekes, hogy az internet által biztosított szabadságot sokan, az ideológiájuknak megfelelő érvekkel próbálják korlátozni. Ez egy általános, fórumon túlmutató észrevétel is. Ilyen pl az RT stb betiltása is ebben a nagy szabad, toleráns EU-ban.
A szólàsszabadság az eltèrő vélemények, de az idióták szólàsszabadságát is jelenti. Ezt el kell tudni viselni. Nem kell mindent elolvasni.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Mert a biztpol az nem az adott eszközök harctéri teljesítményét jelenti. Biztonság Politika. Nem pedig Harctéri Teljesítmény Műszaki Értékelése.

Értem, hogy nem tetszik az ellenvélemény, és erre a megoldás a beszántás. De van más megoldás is. Molni pl. élt vele. Kissé túldrámázva, de megoldotta, hogy ne foglalkozzon az őt nem érdelő dolgokkal. Sőt, a fórum sznvonalát sem rontja tovább az állandó offtopic napi belpolitikai őrülettel.
Nem az ellenvélemény nem tetszik, felőlem mindenki azt gondol, amit akar. Az nem tetszik, hogy dagonyázni jönnek ide az emberek, nem pedig haditechnikáról beszélgetni. "Harctéri teljesítmény műszaki értékelése" haditechnika, a biztpol, pedig nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Azért érdekes, hogy az internet által biztosított szabadságot sokan, az ideológiájuknak megfelelő érvekkel próbálják korlátozni. Ez egy általános, fórumon túlmutató észrevétel is. Ilyen pl az RT stb betiltása is ebben a nagy szabad, toleráns EU-ban.
A szólàsszabadság az eltèrő vélemények, de az idióták szólàsszabadságát is jelenti. Ezt el kell tudni viselni. Nem kell mindent elolvasni.
Senkit nem akarok korlátozni abban, hogy máshol azt írjon amit akar. De ez egy haditechnikai fórum, nem pedig egy politikai műsor.

Legutóbb, amikor néztem, még nem "Biztonságpolitikai Kerekasztal" volt a neve, de ha így folytatjuk, lassan jobban fog rá sajnos illeni.

A "nem kell mindent elolvasni" pedig már leírtam, hogy miért nem vezet eredményre:

"Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy."
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 174
67 424
113
Amúgy belsős/kívülről nem láthatóvá tenni a biztpolt nem egy rossz ötlet. Ettől függetlenül lenne pár topic, amit nem ártana pár hónapra jegelni, hogy eltűnjenek azok, akik amiatt vannak itt...
Na persze, tetszene is az sokaknak hogy csak Kijev hangja meg az Europai Pravda szoljon mindenhonnet, kioltva a merleg masik nyevet es fuggetlen, szabad informacioaramlast ha maskepp nem ment. :D
Na de aztan nekem mindegy, majd az oldal uzemeltetoi fogjak ezt eldonteni.
Az ismeretterjeszteshez boven hozzajarul meg haditechnikailag is hiszen a szaktopicocban kielemezett parameterek elesben lathatok a konfliktusokkal foglalkozo biztpol topicocban. Az altalanos kulturalis, tortenelmi muveltseghez pedig akar egy afgan, jemeni, stb topic szinten segit megismerni az adott terseget.
A 2014 ota tartó, ukran hatalom altal civilek ellen elkovetett atrocitasokrol vajon hallottunk volna europiai vagy ukran forrasbol?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem az ellenvélemény nem tetszik, felőlem mindenki azt gondol, amit akar. Az nem tetszik, hogy dagonyázni jönnek ide az emberek, nem pedig haditechnikáról beszélgetni. "Harctéri teljesítmény műszaki értékelése" haditechnika, a biztpol, pedig nem.

Szóval a 44 modern páncélos most egész fasza előrelépés szerintem. Még ha nem is olyan jó a lőszer védelme, mint a T szériáé, és nem is autoloaderes... hogy a minden topicban ahol épp nem pörög a NERezés akkor felbukkanó T-72 vs. leo vs. challanger vs kinek az anyját lövi át a DU lőszer vitát idézzem, ami feldobja "szakmai topikokkat", ellenben a "biztpol mocsárral"
Nagyon nagy haditechnika viták mennek ám a war thinderes kszivárogtatásoon alapuló anyázások formájában.

Gondolom akkor a haditechnika topikokból a beszerzésekkel kapcsolatos hírek is mellőzhetőek, illetve, hogy ez hogy viszonyul a szomszédok melyik rendszeréhez, képességéhez, mert politika és gazdaság az is, nem csak tiszta haditechnika. Csak a nyers tények legyenek! Legyen egy wiki oldala minden típusnak, és kész, a számokról vitázhattok a vitalapon.

De nézzük meg akkor a "karakterlapodat", ha annyira szíveden viseled az, hogy nem csak a "szakmai" témákban van tartalom és párbeszéd...


Tekintsünk el a visszajelzések mocsártól, amiben igen aktívan lobbizol a biztpol betiltásáért... és nem jelöltem külön. Zöld a "szaktopik", piros a "biztpol mocsár"/"ukrán hír mocsár" amiben szemre több kommented van, mint a szakmai topkikokban (amiknél itt-ott látszott, hogy beszerzések, és hasonló nem technikai kommentjeid voltak amúgy, csak a témák alapján gyorsan jelöltem)...
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Nagyon nagy haditechnika viták mennek ám a war thinderes kszivárogtatásoon alapuló anyázások formájában.

Gondolom akkor a haditechnika topikokból a beszerzésekkel kapcsolatos hírek is mellőzhetőek, illetve, hogy ez hogy viszonyul a szomszédok melyik rendszeréhez, képességéhez, mert politika és gazdaság az is, nem csak tiszta haditechnika. Csak a nyers tények legyenek! Legyen egy wiki oldala minden típusnak, és kész, a számokról vitázhattok a vitalapon.

De nézzük meg akkor a "karakterlapodat", ha annyira szíveden viseled az, hogy nem csak a "szakmai" témákban van tartalom és párbeszéd...


Tekintsünk el a visszajelzések mocsártól, amiben igen aktívan lobbizol a biztpol betiltásáért... és nem jelöltem külön. Zöld a "szaktopik", piros a "biztpol mocsár"/"ukrán hír mocsár" amiben szemre több kommented van, mint a szakmai topkikokban (amiknél itt-ott látszott, hogy beszerzések, és hasonló nem technikai kommentjeid voltak amúgy, csak a témák alapján gyorsan jelöltem)...
Teljesen igazad van, az elmúlt 2-3 hétben főleg biztpolban voltam aktív kommentelő.
Ez azonban semmit nem árul el arról, hogy melyik topicokat kvetem napi szinten. Ezek a következők:
4 és 5. gen vadászgépek, modern hadihajók, modern harckocsik és emellet egyetlen biztpol amit mostanában néztem az az ukrán topic.
Azért nem kommentelek hozzájuk, mert nincs elég szaktudásom, hogy véleményezzek dolgokat és egyesekkel ellentétben nem akarok nagy mellénnyel hülyeségeket pofázni. De nézd meg alaposabban, hogy sokszor a haditech topicban ha komemntelek, az kérdés.
És igen, függetlenül attól, hogy többet kommenteltem a biztpolban az elmúlt pár hétben, nagyon szívesen venném a fagyasztsását legalább egy pár hónapra, ha attól eltűnne azon fórumozók halmaza, ami lehúzza a színvonalat.
Nem is igazán értem, hogy miért érv az aktivitásom amellett, hogy a biztpol hasznos/szükséges. Hacsak nem szimplán lejáratni akarsz.
Gondolom akkor a haditechnika topikokból a beszerzésekkel kapcsolatos hírek is mellőzhetőek, illetve, hogy ez hogy viszonyul a szomszédok melyik rendszeréhez, képességéhez, mert politika és gazdaság az is, nem csak tiszta haditechnika.
Nem, szerintem azok kifejezetten maradhatnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 174
67 424
113
Senkit nem akarok korlátozni abban, hogy máshol azt írjon amit akar. De ez egy haditechnikai fórum, nem pedig egy politikai műsor.

Legutóbb, amikor néztem, még nem "Biztonságpolitikai Kerekasztal" volt a neve, de ha így folytatjuk, lassan jobban fog rá sajnos illeni.

A "nem kell mindent elolvasni" pedig már leírtam, hogy miért nem vezet eredményre:

"Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy."
A vilag valtozik evmilliok ota...
Ha ellenalsz elhetsz ugy mint az ősemberek. Sodrodhatsz is vele ha nem veszel rola tudomast. Viszont ha ugy erzed fejlesztheted, alakithatod is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem is igazán értem, hogy miért érv az aktivitásom amellett, hogy a biztpol hasznos/szükséges. Hacsak nem szimplán lejáratni akarsz.
Te érvelsz amellett, hogy haszontalan, káros, szükségtelen, és magad is használod, gyarapítod. Magadat járatod le legfeljebb ezzel.

Nem, szerintem azok kifejezetten maradhatnak.
Pedig kifejezetten nem Haditechinkai témák.
De ez egy haditechnikai fórum, nem pedig egy politikai műsor.

Legutóbb, amikor néztem, még nem "Biztonságpolitikai Kerekasztal" volt a neve, de ha így folytatjuk, lassan jobban fog rá sajnos illeni.
Nos, beszerzési kerekasztal lenne amúgy, ha azok maradnak, mert a tényleges haditechnikai tartalom elég kevés még a "szaktopikokban" is.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Te érvelsz amellett, hogy haszontalan, káros, szükségtelen, és magad is használod, gyarapítod. Magadat járatod le legfeljebb ezzel.


Pedig kifejezetten nem Haditechinkai témák.

Nos, beszerzési kerekasztal lenne amúgy, ha azok maradnak, mert a tényleges haditechnikai tartalom elég kevés még a "szaktopikokban" is.
Nem látom az ellentmondást. Ténylegesen használom a topicot, habár, ha visszakeresel egy évre visszamenőleg, látni fogod, hogy erőteljesen időszakosan.Ettől függetlenül nem látom, hogy miért ne érvelhetnék a létezése ellen.
Mint mondtam, tisztában vagyok, hogy egy korlátozás, de szerintem megéri a tradeoff. Ebben az is benne van, hogy engem is érintene, de szerintem megéri, mert pozitív hatással lenne a fórumra. Mit nem lehet ezen a gondolatmeneten érteni? Érint, de hajlandó vagyok lemondani róla, mert szerintem megéri. Másképp nem tudom megfogalmazni.

Egy eszköz beszerzéséhez és üzemeltetéséhez kapcsolódó hír az adott eszkzhöz kapcsolódik. A "kaprozás" "hoholozás" "nácizás" "ruszkizás" nem.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 112
113
Senkit nem akarok korlátozni abban, hogy máshol azt írjon amit akar. De ez egy haditechnikai fórum, nem pedig egy politikai műsor.

Legutóbb, amikor néztem, még nem "Biztonságpolitikai Kerekasztal" volt a neve, de ha így folytatjuk, lassan jobban fog rá sajnos illeni.

A "nem kell mindent elolvasni" pedig már leírtam, hogy miért nem vezet eredményre:

"Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy."
Mondja ezt, aki 2020-ban regisztrált, ha jól néztem. Mennyi “ tartalmat” hoztál te ide? Hol a sok szakmai hozzájárulás, ami tőled olvashattunk itt? :oops: