Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 443
10 285
113
A biztonságpolitika hoz egy nagy adag látogatottságot, és reakciót, kemény vitákkal, sok munkával, én például 90% ban ezért járok ide, mert ez a hírfolyam minőségibb mint a sok politikai szennylap vagy egyéb hírfolyamok. Ez sok munkával jár moderálási szempontból, érthető hogy ez így fárasztó, és eddig szerintem a legszabadabb gondolkodási műhely volt ez a fórum, sokszor anyázásba torkollik de nem mindig és vannak, bár sajnos leginkább már csak voltak olyanok akikkel ha csak 10% közös nevező volt lehetett vitákat folytatni személyeskedés nélkül.
De ez az új módszer hogy össze vissza törlünk hozzászólásokat, amiben van tartalom, közben meg egy mondatos böffentések maradnak ott mint tartalom....., és ez nem csak az ukrán topic, Oroszországról szinte nem lehet beszélni más topicban sem még az oroszban sem ennek veszélye nélkül. Elhiszem hogy elszabadul az indulat sokszor, de azért vannak akik csak a konfliktust keresik és vannak akik a valódi vitát, talán előbbieket kéne jobban szankcionálni.

Illetve egy másik tipp, talán ideje lenne monetizálni a fórumot, és akkor talán nagyobb lelkesedéssel menne a moderáció is, erre többféle módszer van, bár nem tudom a tulajdoni viszonyokat, és sok hirdető cég irányelvei nem kompatibilisek a fóruméval, de a hirdetési helyek közvetítő kihagyásával is értékesíthetőek és így termelhetik a legtöbbet. illetve szerintem vagyunk itt jó páran akiknek havi X támogató összeg utalása sem okozna gondot.

Viszont ha a biztonságpolitikai fórumrész kicsinálása a cél akkor tényleg mindegy ha csak simán beszántjátok, ahelyett hogy az emberek időt pocsékolnak az írásra és aztán törlődik egy oldal csak úgy.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 982
19 247
113
Nem látom az ellentmondást. Ténylegesen használom a topicot, habár, ha visszakeresel egy évre visszamenőleg, látni fogod, hogy erőteljesen időszakosan.Ettől függetlenül nem látom, hogy miért ne érvelhetnék a létezése ellen.
Mint mondtam, tisztában vagyok, hogy egy korlátozás, de szerintem megéri a tradeoff. Ebben az is benne van, hogy engem is érintene, de szerintem megéri, mert pozitív hatással lenne a fórumra. Mit nem lehet ezen a gondolatmeneten érteni? Érint, de hajlandó vagyok lemondani róla, mert szerintem megéri. Másképp nem tudom megfogalmazni.

Egy eszköz beszerzéséhez és üzemeltetéséhez kapcsolódó hír az adott eszkzhöz kapcsolódik. A "kaprozás" "hoholozás" "nácizás" "ruszkizás" nem.
Mást pedig jobban érintene, és neki nem érné meg. Mások véleménye szerint ha nem tetszik, nem kell nézned. Mondjuk aki nem csak kornozni, hoholozni szokott, ait a moderáció amúgy is kezel már...

Vagy te MB másodnickje vagy, vagy fegyverhordozója, hogy az általa paragon hagyott témát (ticcsukbeabiztpont) melegen tartod?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Mást pedig jobban érintene, és neki nem érné meg. Mások véleménye szerint ha nem tetszik, nem kell nézned. Mondjuk aki nem csak kornozni, hoholozni szokott, ait a moderáció amúgy is kezel már...

Vagy te MB másodnickje vagy, vagy fegyverhordozója, hogy az általa paragon hagyott témát (ticcsukbeabiztpont) melegen tartod?
Ez a szerkesztőség döntése végső soron. Világosan leírtam, hogy ez egy tradeoff, ami szerintem hosszú távon használna a fórumnak. El tudom fogadni, ha nem értesz vele egyet. Én meg el tudom fogadni azt, hogy egyesek adott esetben lelépnek, ha a jelenleginél sokkal komolyabban korlátozzák a fórumot.
Szerintem ez továbbra is a "Haditechnikai Kerekasztal" és, ha célja a szerkesztőségnek, hogy arról legyen ismert az oldal, hogy haditechinkáról lehet itt tájékozódni, akkor affelé fogja remélhetőleg vinni a dolgot, ha pedig nem, akkor sodródni fogunk tovább a "Biztonságpolitikai Kerekasztal" irányába. A neve marad a fórumnak, de az identitását elveszíti.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Mondja ezt, aki 2020-ban regisztrált, ha jól néztem. Mennyi “ tartalmat” hoztál te ide? Hol a sok szakmai hozzájárulás, ami tőled olvashattunk itt? :oops:
Miért lényeges, hogy mikor regisztáltam? Körülbelül 10éve olvasom a fórumot.
Teljesen igazad van, hogy nem hozok ide szakmai tartalmat és ha visszaolvasol egy korábbi kommentemben ezt el is ismertem, hogy tekintve, hogy nem érzem magam njelölt szakértőnek, inkább nem pofázok.
Nem értem, hogy mi ezzel a célod, hacsak nem a személyeskedés és a lejáratás.
Annyit csináltam, hogy felhívtam egy szerintem komoly problémára a figyelmet, és remélem, hogy a személyemet illető támadásokon felül valami értelmes is kikerekedhet belőle.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 763
48 031
113
2021 decemberében regisztráltam, azelőtt kb fél évvel találtam meg a fórumot és azelőtt sok évvel a HTKA-t.
Nekem a biztpol topicok egy része fontos hírfolyamként szolgál, amely a szerencsés felosztás miatt sokszor évekre visszakereshetően tud kontextust adni bizonyos történések értelmezéséhez.
Fontos része ezeknek a diskurzus is, mert egyrészt látlelet, másrészt volt már, hogy valaki mutatott itt új aspektust adott biztpol témában.

Ezen kívül van pár topic, ami mérnökként érdekel (ezek a nettó haditechnikai topicok). Itt elsősorban az szokott érdekelni, hogy adott dolgokat miért fejlesztenek ki, és hogyan tervezik használni, végül hogyan használták-használják. Mit lehet tanulni belőle, kb.

Ha a moderálási elvek transzparensek, és konzisztensen alkalmazzák őket, miért ne élhetne ez a két ág a fórumon?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 982
19 247
113
Miért lényeges, hogy mikor regisztáltam? Körülbelül 10éve olvasom a fórumot.
Teljesen igazad van, hogy nem hozok ide szakmai tartalmat és ha visszaolvasol egy korábbi kommentemben ezt el is ismertem, hogy tekintve, hogy nem érzem magam njelölt szakértőnek, inkább nem pofázok.
Nem értem, hogy mi ezzel a célod, hacsak nem a személyeskedés és a lejáratás.
Annyit csináltam, hogy felhívtam egy szerintem komoly problémára a figyelmet, és remélem, hogy a személyemet illető támadásokon felül valami értelmes is kikerekedhet belőle.
Rendszeres visszatérő téma ez a ticcsukbe egyesetől, akik az ellenvéleményekre, esetleg adatalapú reflexiókra utána mindig azt találják ki, hogy ez személyes támadás ellenük.

Még nem tudod, milyen, amikor én személyeskedni kezdek... De mivel láthatóan nem akarsz leakadni a témáról, eljuthatunk oda is.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Rendszeres visszatérő téma ez a ticcsukbe egyesetől, akik az ellenvéleményekre, esetleg adatalapú reflexiókra utána mindig azt találják ki, hogy ez személyes támadás ellenük.

Még nem tudod, milyen, amikor én személyeskedni kezdek... De mivel láthatóan nem akarsz leakadni a témáról, eljuthatunk oda is.
Nem is érdekel, hogy szerinted milyen amikor személyeskedsz.
De véleményem szerint már az kimeríti a személyeskedés definícióját, hogy a profilomat használod, hogy támadd az álláspontomat.
De amúgy fölöslegesen, mert semmit nem tagadok. Valóban néha olvasom az ukrán topicot és néha kommentelek is bele, de messze nem ott töltöm a legtöbb időt olvasással. Attól, hogy használok valamit, még tisztában lehetek annak kártékonyságával a közsségre nézve.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
2021 decemberében regisztráltam, azelőtt kb fél évvel találtam meg a fórumot és azelőtt sok évvel a HTKA-t.
Nekem a biztpol topicok egy része fontos hírfolyamként szolgál, amely a szerencsés felosztás miatt sokszor évekre visszakereshetően tud kontextust adni bizonyos történések értelmezéséhez.
Fontos része ezeknek a diskurzus is, mert egyrészt látlelet, másrészt volt már, hogy valaki mutatott itt új aspektust adott biztpol témában.

Ezen kívül van pár topic, ami mérnökként érdekel (ezek a nettó haditechnikai topicok). Itt elsősorban az szokott érdekelni, hogy adott dolgokat miért fejlesztenek ki, és hogyan tervezik használni, végül hogyan használták-használják. Mit lehet tanulni belőle, kb.

Ha a moderálási elvek transzparensek, és konzisztensen alkalmazzák őket, miért ne élhetne ez a két ág a fórumon?
El tudok képzelni egy olyan civilizált, kulturált közösséget, ahol ez műkdhetne. Ha megvalósítható lenne egy igazságos, transzparens moderálás, ami eléri a kívánt eredményt, az megint egy másik szituáció lenne.

De jelenleg nem ez a helyzet és a

"Még nem tudod, milyen, amikor én személyeskedni kezdek... De mivel láthatóan nem akarsz leakadni a témáról, eljuthatunk oda is."

jellegű kommentek nem győznek meg arról, hogy ez relisztikusan elérhető lenne.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kopi2000 and Wilson

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 982
19 247
113
De véleményem szerint már az kimeríti a személyeskedés definícióját, hogy a profilomat használod, hogy támadd az álláspontomat.
Szerintem pedig ezt érvelésnek hívják, adatok és állítások összevetésének.

Ha szerinte ez is személyeskedés, az (és itt jön a személyeskedés) nagyon szomorú képet vetít rólad, és a vitakultúrádról, igazi modern safe-spaces soyboy lehetsz.

Attól, hogy használok valamit, még tisztában lehetek annak kártékonyságával a közsségre nézve.
Igazi modern nyugati ember, az én én én mindennél fontosabb, ha nekem kényelmetlen, akkor mások kapják be, ha meg szembesítenek a tettekkel, akkor jajj bántanak.

elég is belőled.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Szerintem pedig ezt érvelésnek hívják, adatok és állítások összevetésének.

Ha szerinte ez is személyeskedés, az (és itt jön a személyeskedés) nagyon szomorú képet vetít rólad, és a vitakultúrádról, igazi modern safe-spaces soyboy lehetsz.


Igazi modern nyugati ember, az én én én mindennél fontosabb, ha nekem kényelmetlen, akkor mások kapják be, ha meg szembesítenek a tettekkel, akkor jajj bántanak.

elég is belőled.
Nem, kifejezetten nem az "én én én" a célom. A fórum színvonalának hanyatlását szeretném visszafordítani.
Azért gondolom, hogy személyeskedés volt amit csinálsz, mert nem az érvemet, hanem a személyemet támdtad.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 763
48 031
113
El tudok képzelni egy olyan civilizált, kulturált közösséget, ahol ez műkdhetne. Ha megvalósítható lenne egy igazságos, transzparens moderálás, ami eléri a kívánt eredményt, az megint egy másik szituáció lenne.

De jelenleg nem ez a helyzet és a

"Még nem tudod, milyen, amikor én személyeskedni kezdek... De mivel láthatóan nem akarsz leakadni a témáról, eljuthatunk oda is."

jellegű kommentek nem győznek meg arról, hogy ez relisztikusan elérhető lenne.
Te kötöd az ebet a karóhoz (persze áRtAtLaNUl), hogy ez csak egy lehetséges megoldási javaslat, hogy zárjanak be pár biztpol topicot.

Én a magam részéről elvoltam a kétórás limittel, és nemigen értem, hogy az elmúlt 1-2 hétben látható moderációs változások milyen célt szolgálnak. Mert változások vannak, csak (nekem) nehéz feltérképezni a jobbító szándékot.

Már írtam a moderátoroknak privátban, írtam itt is, konkrét példákat említve, de nem nagyon láttam még választ.

Mindezt csak azért írom, mert szívesen követem a szabályokat, amennyiben egyértelműek és egyértelműen betartatásra is kerülnek. Az elmúlt rövidke időszak szabályváltozásait Tcat idevágó bejegyzésén kívül nem ismerem, de szerintem az nem fedi az összes új szabályt.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Te kötöd az ebet a karóhoz (persze áRtAtLaNUl), hogy ez csak egy lehetséges megoldási javaslat, hogy zárjanak be pár biztpol topicot.

Én a magam részéről elvoltam a kétórás limittel, és nemigen értem, hogy az elmúlt 1-2 hétben látható moderációs változások milyen célt szolgálnak. Mert változások vannak, csak (nekem) nehéz feltérképezni a jobbító szándékot.

Már írtam a moderátoroknak privátban, írtam itt is, konkrét példákat említve, de nem nagyon láttam még választ.

Mindezt csak azért írom, mert szívesen követem a szabályokat, amennyiben egyértelműek és egyértelműen betartatásra is kerülnek. Az elmúlt rövidke időszak szabályváltozásait Tcat idevágó bejegyzésén kívül nem ismerem, de szerintem az nem fedi az összes új szabályt.
Teljesen őszinte a szándékom. Szerintem a biztpol káros a fórumra nézve, legalábbis a jelenlegi formájában. És ennek semmi köze az ott résztvevők világnézetéhez, csak hogy tisztázzuk.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 763
48 031
113
Teljesen őszinte a szándékom. Szerintem a biztpol káros a fórumra nézve, legalábbis a jelenlegi formájában. És ennek semmi köze az ott résztvevők világnézetéhez, csak hogy tisztázzuk.
Ahogy érzed. Én nem tudom, mi a fórum missziója, amire káros lenne, de erről neked biztos van valami információd, amit megoszthatsz.
Én látok hozzáadott értéket. Aki elment innen, az se a biztpol topicok léte miatt ment el, hanem mert az volt a percepciója, hogy pl a fórum szabad utat adott az orosz propagandának.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ahogy érzed. Én nem tudom, mi a fórum missziója, amire káros lenne, de erről neked biztos van valami információd, amit megoszthatsz.
Én látok hozzáadott értéket. Aki elment innen, az se a biztpol topicok léte miatt ment el, hanem mert az volt a percepciója, hogy pl a fórum szabad utat adott az orosz propagandának.
Szerintem az önmagában baj, ha bármiféle ideológia túlzottan elharapódzik. Ennek részhalmaza az orosz propaganda is. És ezek leginkább a biztpolban csoportosulnak és onnan indulnak ki (ergo azok az érintettek, akik főleg a biztpol miatt regisztrálnak). De fordított esetben (más ideológia esetében) is ugyanez lenne a problémám.
Továbbá nemcsak magával a propagandával, hanem a színvonal esésével és a vitakultúra hiányával is többeknek van/volt problémájuk (na nem mintha pl MB nem lenne ludas vitakultúra ügyén).
A fórum célja tudtommal a haditechnikai célú ismeretterjesztés. De amúgy a HTKA célját meg is fogalmazta párszor, amikor különböző újságcikkeket korrigáltak, amikben óriási baromságok voltak. Elő lehet keresni, de szerintem igen-igen közel van ahhoz amit én a jelen bekezdés elején írtam.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Nem értem miért kellene beszántani bármelyik biztpol topicot. Akit nem érdekel a mocsár, ne jöjjön oda. Van egy csomó jó és értékes topic ott. Amikor a 2. karabahi háború volt akkor a kaukázusi topik volt a mocsár. Az ukrán topik korábbi története egyértelművé tette, hogy nagy viaskodás lesz ott, amikor újra meg lett nyitva. Én a 2014-es ukrajnai események idején kezdtem követni a htka-t. Szerintem felesleges lenne beszántani bármit is, és felesleges a szigorú moderálás is, a kétóránkénti egy hozzászólási lehetőség eléggé lekorlátozta a viták elfajulásának a lehetőségét. Azt sem értem miért csak híreket lehet betenni, és miért nem lehet megvitatni az eseményeket. @Terminator lehetne egy olyan kérésem, hogy Magyar Őstörténet és Sztyeppei civilizáció topikot a kantinból a Magyar Történelembe. Köszi
 
Status
Not open for further replies.