Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Ami nem hiányzik, az az ami ott van és azok a fórumozók akiket bevonz.
Trágár, alpári hangnem? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Személyeskedés? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Gyűlölködés, uszítás? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Offolás, trollkodás? - Moderátor értesítése > törlés / áthelyezés (+tiltás)

-Nagyon jó a játszótér tanító néni, mi is imádjuk, főleg a csúszdát, köszönjük szépen! Csak az a kár, hogy a hintákért mindig megy a lökdösődés, múltkor a Fejike lefejelt róla, oá.
-Ha ilyen történik, szóljál kisfiam és letiltom Ferikét a hintáról vagy kipenderítem az egész játszótérről, jó?
-Hááát jó... de izé... nem lehetne inkább lebontani a hintát? Szerintem az sokkal jobb lenne!
:rolleyes:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 063
10 190
113
A családhoz szoktam arra járni, és idegesítenek a hülye bringások, akik miatt nem hogy nem tudom csapatni, de konkrétan meg akarják öletni maguk. Egyébként bármi ami nekem vagy a családomnak fontos, előrébb való, mint az, hogy ott kerekezzen pár balfasz.
Arra ott van a nagykörút nekik, most csináltak külön sávot nekik.

Igazi modern nyugati ember, az én én én mindennél fontosabb, ha nekem kényelmetlen, akkor mások kapják be, ha meg szembesítenek a tettekkel, akkor jajj bántanak.

elég is belőled.
UA.
 
W

Wilson

Guest
A második világháború óta nem volt ekkora háború Európában. Az, amit ma a vezető (nyugati- és orosz) haditechnika tud, az Ukrajnában, a szomszédunkban mutatkozik meg a legnagyobb intenzitással. Az ottani tapasztalatok fogják meghatározni minden haditechnika fejlesztés jövőbeni irányát. Globálisan.
És te aztán nálam is sokkal jobban tudhatod, hogy milyen óriási mennyiségű képanyag, videó, beszámoló, stb. jelenik meg róla nap, mint nap. Ezt a témát tabusítani, betiltani, ignorálni szerintem egészen abszurd ötlet!

Ez egy haditechnikai fórum. És minden haditechnika végső értelme a rombolás, a pusztítás és a gyilkolás, szóval ha valahol, hát akkor itt bizonyosan nem kellene ezt az érzékeny-mimóza tempót erőltetni!
Elvégre irhánk Krupp-acél, vérünk mustárgáz, szívünket az Uralvagonzavod kalapálta, le hát a nyavalygással, dőljön csak a korom és vér, ahogyan a csövön kifér!

:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ebben igazat adok neked ,de ettől még annak ellenére, hogy páran az ukri topikban, próbálunk nem személyeskedni és minősítgetni és csak a híreket berakni, az a topik pár ember miatt időröl időre mocsárrá változik, ezért gondolom azt, hogy az ukri topikért (a jelenlegi formájában) nem lenne kár ha beszántanák egy időre.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 098
113
Baszki, ha az utóbbi 8 oldalnyi nyafogástól sem kaptam heresorvadást,akkor semmitől sem fogok....
Ennyi erővel olvashatnám a blikk rúzst is.
Aki nem bírja a biztpolt az minek megy oda?
Felnőtt férfiak vagyunk, el tudjuk dönteni kinek válaszolunk,kit,mit olvasunk.
Nincs de,meg ha!
Vagy pinád van...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Baszki, ha az utóbbi 8 oldalnyi nyafogástól sem kaptam heresorvadást,akkor semmitől sem fogok....
Ennyi erővel olvashatnám a blikk rúzst is.
Aki nem bírja a biztpolt az minek megy oda?
Felnőtt férfiak vagyunk, el tudjuk dönteni kinek válaszolunk,kit,mit olvasunk.
Nincs de,meg ha!
Vagy pinád van...

Én jókat mosolyogtam víziló "érvelésén" amivel ideologizálni próbálja a (sikertelen) hittérítését.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az itteni "moderációról" nehéz eldönteni, hogy valaki mocsárrészegen próbálkozik vele (már ki sem lát a fejéből, csak az egeret kattogtatja találomra), vagy pedig szó sincs moderációról, mert valójában a macskája grasszál végig időnként a bekapcsolva hagyott laptopon, random törölve ezt-azt. Ez a kisebbik baj, a fő kérdés az, hogy ugyan mi a bánatnak üzemeltet valaki egy fórumot, ha nem bírja idegekkel? Kötelező lenne? Kétlem. A hozzáállásból ugyanis leginkább az jön le, hogy "f*szkivanazegésszel".
Egy ismerősöm üzemeltet egy vadász fórumot . Kb olyan mint a HTKA fórum azaz irányadó kishazánkban a maga szegmensében . Összehasonlítottam a két fórum forgalmát és egyéb nyilvános paramétereit ami szintén kb azonos . Na ő szép bevételt könyvel el a fórumból igaz időt is kell rá szánni . Tehát ha teher ez a fórum akkor nem kell csinálni vagy át kell adni olyanoknak akiknek nem teher . Ha pénzt hoz a konyhára akkor mérlegelni kell megéri e vagy szükség van e arra a pénzre . De ami a legrosszabb amit tehet a moderáció , hogy random korlátozza a szólásszabadságot. Ha korlátozza akkor legyenek éles , jól követhető szabályok. Lehet felsőbb nyomásra teszik , na ez lenne a leggázabb .

Már egyszer bemásoltam a fórum , az internetes fórum jelentését , funkcióját így most nem teszem . De ha kiherélitek a biztpolokat netán beszántjátok akkor sokan fogunk távozni molni módon . Egy tömeges kilépés a fórumok halála szokott lenni .

Fontos, első számú információs forrásnak tartom én is de tudok élni nélküle is .
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Moderáltár már egy ekkora forgalmú ilyen megosztott tagsággal író fórumot? Szerintem akkor kritizáld a moderációt, ha már tartottál fenn békét fórumon hasonló körülmények közt. Egyébként meg lehet hasznos lenne kipróbálni az alkalmazkodást a moderációhoz... Mellékesen akkor is törölhetnek hozzászólást, ha egy kimoderált hozzászólást idéz.
Volt 12 faces csoportom zártak mint ez a fórum, csak 500-12 000 főig én voltam az admin és volt 2-5 moderátorom . Napi 7-8 óra ment rá ez volt a legnagyobb problémám velük de simàn tudtuk vinni minden gond nélkül . Tehát bár nem nekem céloztad ezt a kérdést ki merem jelenteni , hogy ez a fórum 3-5 modival kényelmesen vihető csak sokkal átláthatóbb és betarthatóbb szabályozás kellene.
 
K

Kopi2000

Guest
Teljesen őszinte a szándékom. Szerintem a biztpol káros a fórumra nézve, legalábbis a jelenlegi formájában. És ennek semmi köze az ott résztvevők világnézetéhez, csak hogy tisztázzuk.
Nem a biztpol topikok a karosak, hanem a sok agyament ember, aki akkor is szemekyeskedik, ha mar honapok ota megkertek ennek az elkerulesere. Tele van az egesz forum verbalis kotekedokkel, akik jellemzoen orosz fanok... Pld. a hozzaallasukra jellemzo, hogy azert amiert Wilsont utik-vagjak, Ursulanak, meg a tobbinek adnak legalabb egy tucat szivecsket....
 
K

Kopi2000

Guest
Trágár, alpári hangnem? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Személyeskedés? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Gyűlölködés, uszítás? - Moderátor értesítése > törlés (+tiltás)
Offolás, trollkodás? - Moderátor értesítése > törlés / áthelyezés (+tiltás)

-Nagyon jó a játszótér tanító néni, mi is imádjuk, főleg a csúszdát, köszönjük szépen! Csak az a kár, hogy a hintákért mindig megy a lökdösődés, múltkor a Fejike lefejelt róla, oá.
-Ha ilyen történik, szóljál kisfiam és letiltom Ferikét a hintáról vagy kipenderítem az egész játszótérről, jó?
-Hááát jó... de izé... nem lehetne inkább lebontani a hintát? Szerintem az sokkal jobb lenne!
:rolleyes:
Hiaba jelentesz szemelyeskedest a moderacio fele. Nem tortenik semmi, es ezt tudjak azok is, akik minden ellenvelemenyen levot csak mocskolnak, hazaaruloznak...
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Én jókat mosolyogtam víziló "érvelésén" amivel ideologizálni próbálja a (sikertelen) hittérítését.
Én meg jókat mosolyogtam azon, hogy oldalakon keresztül élő példaként demonstráltátok, hogy mi a probléma. Nem ti voltatok a célpont, egy percig nem gondoltam, hogy bármelyikőtök véleménye megváltoztatható lenne. Abban reménykedem viszont, hogy a megfelelő célközönséget elérte fáradságos munkátok gyümölcse.

Baszki, ha az utóbbi 8 oldalnyi nyafogástól sem kaptam heresorvadást,akkor semmitől sem fogok....
Ennyi erővel olvashatnám a blikk rúzst is.
Aki nem bírja a biztpolt az minek megy oda?
Felnőtt férfiak vagyunk, el tudjuk dönteni kinek válaszolunk,kit,mit olvasunk.
Nincs de,meg ha!
Vagy pinád van...

Leírtam többször és érthetően, bízom abban, hogy sikerült elolvasni és értelmezni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 063
10 190
113
Hogy is kell ezt mondani, ne személyeskedj! Anyu bántanak!!! Tiltsák be a szellemes kommenteket, ez nem haditekkknika!

Amelyik kerékpáros tud egy defektet javítani, az mondjuk beszólhat nekem!
Tudok defektet javítani. Mondjuk a ragasztgatasrol leszoktam, csak cserélek. Lustaság, környezetszennyezés. Már csak hosszabb túrán használok ragasztót.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
@Tcat !
Ez már baromira aktuális lenne!
Fasza is lenne ha az a cél , hogy kivégezzék a fórumot ! 1/10 korlátozás is elég lenne a jelenlegihez képest ha az az egyszerű, követhető és következetesen betartott lenne ! Pöcsi nem kell a hangulat keltés csak szólok én 1 hónap bant kaptam érte ! Amúgy se a Rákosi korszakban vagyunk már !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 540
113
Fasza is lenne ha az a cél , hogy kivégezzék a fórumot ! 1/10 korlátozás is elég lenne a jelenlegihez képest ha az az egyszerű, követhető és következetesen betartott lenne ! Pöcsi nem kell a hangulat keltés csak szólok én 1 hónap bant kaptam érte ! Amúgy se a Rákosi korszakban vagyunk már !
Amit ezek a csávók művelnek a visszatérő iszapbirkózással az masszív topicrombolás.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mivel is?
Beraktam pár képet, amin a szerző szerint egy adott típusú jármű látható, ami az Sz-400hoz tartozik.
Érdemben ezt senki nem cáfolta, cserébe jött az ukrán propagandázás és a személyeskedés.

Beraktál egy random tweet-et ami sima hamisítvány is lehet (AI is legenerálja neked manapság, még ps huszár se kell már), majd oldalakon át vered a nyálad, mert mindenki propagandista csak te vagy az egyetlen igazság hordozója.

Ráadásul leírták kerek perec, hogy a konfliktus zóna közelében NINCS Sz-400.
 
Status
Not open for further replies.