Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 541
113
Most szembesültem vele, hogy molni itthagyta a fórumot és azzal is, hogy sokan különböző korlátozásokat, bannhullámot stb... javasolnak emiatt.
Szerintem ez nem jó út. Mégiscsak egy olyan világban élünk ahol szabad azt mondani amit akarsz (ésszerű keretek közt természetesen) és szabad azt gondolni amit akarsz. Az nem szabadság, hogy csak azt lehet ami megegyezik az én álláspontommal. Az pedig szerintem alapvetése kell legyen egy fórumnak, hogy szabad, mert ha nem szabad akkor nem fórum hanem szekta.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most szembesültem vele, hogy molni itthagyta a fórumot és azzal is, hogy sokan különböző korlátozásokat, bannhullámot stb... javasolnak emiatt.
Szerintem ez nem jó út. Mégiscsak egy olyan világban élünk ahol szabad azt mondani amit akarsz (ésszerű keretek közt természetesen) és szabad azt gondolni amit akarsz. Az nem szabadság, hogy csak azt lehet ami megegyezik az én álláspontommal. Az pedig szerintem alapvetése kell legyen egy fórumnak, hogy szabad, mert ha nem szabad akkor nem fórum hanem szekta.

Én azért reménykedem, hogy visszatér közénk.
 
W

Wilson

Guest
Most szembesültem vele, hogy molni itthagyta a fórumot és azzal is, hogy sokan különböző korlátozásokat, bannhullámot stb... javasolnak emiatt.
Szerintem ez nem jó út. Mégiscsak egy olyan világban élünk ahol szabad azt mondani amit akarsz (ésszerű keretek közt természetesen) és szabad azt gondolni amit akarsz. Az nem szabadság, hogy csak azt lehet ami megegyezik az én álláspontommal. Az pedig szerintem alapvetése kell legyen egy fórumnak, hogy szabad, mert ha nem szabad akkor nem fórum hanem szekta.
Szerintem @waterloo (aki elindította az erról szóló vitát) nem arról beszélt, hogy bárkinek is megtiltaná, hogy mit gondoljon vagy megtiltaná, elmondja a véleményét a fórumon ha az nem egyezik az ő véleményével, ő a hangnemről beszélt és arról, hogy jó pár embernél hiányzik a vitakultúra és a másik ember személyének a tisztelete és ez főleg a biztpol topikokban (bár te ezt egy másik topikban tapasztaltad ma) jelentkezik. Ö ezen problémának a megoldására tett egy javaslatot amivel sokan nem értettek egyet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 541
113
Szerintem @waterloo (aki elindította az erról szóló vitát) nem arról beszélt, hogy bárkinek is megtiltaná, hogy mit gondoljon vagy megtiltaná, elmondja a véleményét a fórumon ha az nem egyezik az ő véleményével, ő a hangnemről beszélt és arról, hogy jó pár embernél hiányzik a vitakultúra és a másik ember személyének a tisztelete és ez főleg a biztpol topikokban (bár te ezt egy másik topikban tapasztaltad ma) jelentkezik. Ö ezen problémának a megoldására tett egy javaslatot amivel sokan nem értettek egyet.
Nem is ő javasolt ilyesmiket.
 
W

Wilson

Guest
Nem is ő javasolt ilyesmiket.
Ez így van, én voltam az egyik például aki azt mondta, hogy nyugodtan be lehetne szántani az ukri topikot pár hónapra . mert így lenne esély arra, hogy aki csak gőzkieresztésnek használja az ukri topikot és így közvetve a fórumot az szépen lemorzsolódna innen.

Vagy a másik lehetőség az , hogy a személyeskedést és a másik személyének a minősítgetését azonnal egy három hónapos bannal jutalmazná a moderáció és ezt még egy alkalommal ismételhetné meg a delikvens (hasonló módon honorálva) a harmadik alkalomért pedig már végleges kitiltás járna.

Én úgy gondolom, hogy egy inteligens felnőtt ember számára ezen egyszerű szabály betartása nem jelenthet problémát, aki pedig képtelen erre azért pedig a véleményem szerint nem kell könnyeket hullatni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Vadul olvasgat Bennünket, szerintem... ;)
...összeszorított fogakkal, időnként --séta közben-- diszkréten rugdosva a falat.

Kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja! :oops:


.

"Kemény" lesz, és ragaszkodni fog a hibáihoz !!!

...mondjuk ezen "elhúzódás" esetében a HTKA --szerintem-- különösebb gond nélkül kitermeli, megtalálja a szakterület --remélhetőleg valamivel szerényebb és visszafogottabb-- önkéntes publicistáját. :hadonaszos:

Vannak itt többen olyanok, akik ebben majd biztosan tudnak segíteni egy --a terület után érdeklődő-- fórum-tagnak.

Többen: @Pogány , @fip7 ,@Mark1993, @Zaphod Beeblebrox , --és Továbbiak-- ... figyelemre méltó anyagokat hoznak, rendszeresen, és tudnak is egységes egészet csinálni belőle.

Jó folyamatok, Szerénységem is tanul belőlük és meg is Köszöni!
Ez úton is! :)

... és : :hadonaszos: + ;) ...


.

Elnézést kérek azoktól akiket emberi korlátaim miatt nem tudok felsorolni, többek között @tong djagbu , @Kim Philby és még többen...


Bocs, bocs, bocs...

.


.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 409
113
Nárcisztikus személyiségzavar sajátja, hogy folyamatosan rajongó közönség kell nekik, és elismerés. A látszólag segítőkész, valójában saját magát ünneplő szakértő póz felvétele náluk gyakori. Egy idő után azonban elunják a közönségüket, vagy nem kapják meg az elvárt mennyiségű s*ggnyalást, ne adj' Isten vitába szállnak velük, főleg ha abban alulmaradnak. Ilyenkor gyorsan tovább állnak és keresnek új, friss közönséget közönséget a személyiségzavaruk napi megélésére, persze kihangsúlyozva, lelépésük micsoda veszteség mindenkinek.

A nárcisztikus személyiségűek stílusa teljes mértékben arra épül, hogy ők a tévedhetetlenek, akik mindig tudják, hogy mi a jó és helyes döntés, és soha nem hibáznak.

Nem hajlandók elismerni, hogy esetleg tévedtek. Teljesen elvakultan szemlélik a dolgokat, és csak a győzelemre koncentrálnak.

Nem akarnak szembenézni a realitással, hiszen akkor elbuknának az álmaik a tévedhetetlenségükről. A "vezetői" stílusuk is megakadályozza, hogy elismerjék, hibázhatnak.

Egoisták.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 541
113
A nárcisztikus személyiségűek stílusa teljes mértékben arra épül, hogy ők a tévedhetetlenek, akik mindig tudják, hogy mi a jó és helyes döntés, és soha nem hibáznak.

Nem hajlandók elismerni, hogy esetleg tévedtek. Teljesen elvakultan szemlélik a dolgokat, és csak a győzelemre koncentrálnak.

Nem akarnak szembenézni a realitással, hiszen akkor elbuknának az álmaik a tévedhetetlenségükről. A "vezetői" stílusuk is megakadályozza, hogy elismerjék, hibázhatnak.

Egoisták.
Molnit meg lehetett győzni ha nem volt igaza, csak ő nagyon mérnök, ha valamit nem számokkal bizonyítasz az nincs. Na nem is nagyon tudott és akart (!!!) mit kezdeni a nem számszerűsítheető dolgokkal.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 409
113
Molnit meg lehetett győzni ha nem volt igaza, csak ő nagyon mérnök, ha valamit nem számokkal bizonyítasz az nincs. Na nem is nagyon tudott és akart (!!!) mit kezdeni a nem számszerűsítheető dolgokkal.

Vannak témák ahol se darabra se százalékra se száraz kimutatásokra / görbékre nem lehet megmondani, hogy mitől jó vagy rossz az adott dolog. A politika, történelem, társadalmi jelenségek is ilyenek. Sok tényezővel körbe lehetne írni, de arra Molni mindre rá tudná fogni, hogy ezek szubjektiv értékelések.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Molnit meg lehetett győzni ha nem volt igaza, csak ő nagyon mérnök, ha valamit nem számokkal bizonyítasz az nincs. Na nem is nagyon tudott és akart (!!!) mit kezdeni a nem számszerűsítheető dolgokkal.
Meggyőzni a Kapitányt ? Mutasd kinek sikerült bármiben -amivel nem értett egyet elsőre- meggyőzni ? Az alap problémát jól látod a matematikát de nem ez okozta a személyiségével kapcsolatos problémát hanem a kompromisszum képtelenség és a megértés szervi hiánya ! Róla mindig az jutott eszembe , hogy kurvát baszással , ügyvédet a pereskedéssel , gépész mérnököt vitával nem tudsz meg ijeszteni mert pont úgy viselkedik mint kezdő vadmalac a dagonyázással , lehet nem jó benne de qrvára élvezi !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Meggyőzni a Kapitányt ? Mutasd kinek sikerült bármiben -amivel nem értett egyet elsőre- meggyőzni ? Az alap problémát jól látod a matematikát de nem ez okozta a személyiségével kapcsolatos problémát hanem a kompromisszum képtelenség és a megértés szervi hiánya ! Róla mindig az jutott eszembe , hogy kurvát baszással , ügyvédet a pereskedéssel , gépész mérnököt vitával nem tudsz meg ijeszteni mert pont úgy viselkedik mint kezdő vadmalac a dagonyázással , lehet nem jó benne de qrvára élvezi !
Valakire még emlékeztet ez a leírás...