Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha azt írom, hogy @Busho3301 "elvtárs", továbbra is gáz ahogy egy normális hangvételű javaslatot is azonnal kiszelektálsz tőlem, megér végre egy tiltást?
Lehet végleges is!
Ui. Szerintem nagyon profin nyomod! Lehet már gyakorlatod benne más fórumokon is, hogy kell kiszűrni a neked nem tetsző hozzászólásokat, hangulatot kelteni az ilyenek ellen!
Most mi az már megint?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Kinek mi a szemét... Ha telex 444 HVG stb-t linkelt volna akkor most nyomta volna a likeot a hozzászólásodra, de így fel van háborodva, mivel az "ő oldalán" álló sajtóból linkelt állandóan
Ezért nem linkelget orrba-szájba ilyen helyekről az ember. Legalábbis ha van némi józanság benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Amúgy akkor a másik fél is megkaphatná ezt, amit a kolléga...
Sportszerű úgy lenne legalábbis.
Szerintem.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 538
10 763
113
Amúgy akkor a másik fél is megkaphatná ezt, amit a kolléga...
Sportszerű úgy lenne legalábbis.
Szerintem.
Leálltam vitázni egy darabig, hogy a belpol a magyar biztpol topikból miért lett törölve. Alap kellene, hogy legyen.
Elmagyaráztam, hogy mit miért csinálok úgy, ahogy, mert enélkül valóban nem vezet sehová a törlés. Elmondta ő és Zaphod is, hogy ki hogyan érti a dolgot (nekem az a tanulság, hogy egyszerre kell rendezni az egészet ha törölni kell), rendben.
Folytatja tovább ugyanott, amire már válaszoltam. Törlöm értesítéssel, hogy ez már nagyon túl van tárgyalva, ne szennyezzük el a visszajelzések topikot, lapozzunk.
Majd betolja a fentit...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 306
113
Mar tobbszor felmerult bennem, hogy a moderatoroknak vagy nincs gyereke, vagy nincs eleg gyereke vagy egyszeruen extrem mazochista es szereti az idegrendszeret tulterhelve bantani magat.
Ket kisgyerekem van, tobb mint eleg naponta az ezt ne csinald, azt ne csinald, ezt ezert ne csinald, azt azert ne… a vilagert nem jutna eszembe, hogy pluszban a nyakamba vegyem 2 tucat nagyra not retardalt hulyegyereknel meg online is ezeket a koroket futni. Raadasul teljesen ertelmetlenul. Szoval valami baj van a keszuleketekben! :D
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 538
10 763
113
Mar tobbszor felmerult bennem, hogy a moderatoroknak vagy nincs gyereke, vagy nincs eleg gyereke vagy egyszeruen extrem mazochista es szereti az idegrendszeret tulterhelve bantani magat.
Ket kisgyerekem van, tobb mint eleg naponta az ezt ne csinald, azt ne csinald, ezt ezert ne csinald, azt azert ne… a vilagert nem jutna eszembe, hogy pluszban a nyakamba vegyem 2 tucat nagyra not retardalt hulyegyereknel meg online is ezeket a koroket futni. Raadasul teljesen ertelmetlenul. Szoval valami baj van a keszuleketekben! :D
Ez csak én vagyok, a többiek normálisak és bannolnak :)
Férfiatlannak tartom ha nem állok bele (pl. törlöm) ha kritizálják a munkám, úh. inkább leállok itt vitatkozni (addig sem máshol offolnak :D )
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez csak én vagyok, a többiek normálisak és bannolnak :)
Férfiatlannak tartom ha nem állok bele (pl. törlöm) ha kritizálják a munkám, úh. inkább leállok itt vitatkozni (addig sem máshol offolnak :D )
Ez is egy megközelítés, bár szvsz elég ha a rdszüzenetben van megjegyzés,
viszont ha leállunk vitatkozni, akkor a 'hierarchia' lehet kikezdve.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Leálltam vitázni egy darabig, hogy a belpol a magyar biztpol topikból miért lett törölve. Alap kellene, hogy legyen.
Elmagyaráztam, hogy mit miért csinálok úgy, ahogy, mert enélkül valóban nem vezet sehová a törlés. Elmondta ő és Zaphod is, hogy ki hogyan érti a dolgot (nekem az a tanulság, hogy egyszerre kell rendezni az egészet ha törölni kell), rendben.
Folytatja tovább ugyanott, amire már válaszoltam. Törlöm értesítéssel, hogy ez már nagyon túl van tárgyalva, ne szennyezzük el a visszajelzések topikot, lapozzunk.
Majd betolja a fentit...
No problémó ! Kérte , megkapta ! Rgo teljesítetted a kívánságát ! Win win !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
54545454545454587878.jpg

:)
Ennek volt egy HTKA-s verziója is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 128
113
Ez csak én vagyok, a többiek normálisak és bannolnak :)
Férfiatlannak tartom ha nem állok bele (pl. törlöm) ha kritizálják a munkám, úh. inkább leállok itt vitatkozni (addig sem máshol offolnak :D )

Néha hiányzik Mackensen vasökle, rend volt és fegyelem.
Egyébként alap, hogy aki ide akar verni csak egy karaktert is, az tudja, hogy itt szabályok - mások szabályai - szerint kell játszani és kész. A "birók" meg atyaúristenek a pályán. Ha ez nem tetszik nem kell ideszórni a betűket és kész. :oops:
Még véletelnül sem kell magyarázkodni @Busho3301
giphy.gif
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 173
14 775
113
A legutóbbi @Littlejohn -al folytatott beszélgetés és annak törlése során fogalmazódott meg bennem egy kérdés, vagy inkább amolyan gondolat kísérlet;

Hol van a Haditechnikai Kerekasztal felállitva?

Az elsőre kicsit értelmetlennek tűnő kérdés, szerintem potenciálisan jó iranyadó lehet ahhoz, hogy milyen kommunikációt is várhatunk el a HTKA felületén!

  • A kerekasztalnál kizárólag a témában járatos szaktekintélyek szólalhatnak meg mint egy "kamara" tagságban? Ez is egy alternatíva de nagyon lekorlátozná azt.
  • Esetleg egy az értelmiség számára fentartott amolyan "arisztrokrata" Klubb ahol a kulturális elit irodalmi minőségben/igényességgel kommunikál, és kinézi azt aki nyelvtani hibát vét, esetleg nem illően fogalmaz?!
  • Vagy ez a kerekasztal egy Rejtő Jenői kikötő késdobálójában van, ahol az "erősebb kutya baszik" el érvényesül?

Szerintem egyik sem!
Én úgy szeretném vizualizálni a Fórumot, mint egy jó értelemben vett sörözőt/kocsmát, ahová betérhet filozófalni egy Bölcsész, de megférnek a melósok is munka után megvitatni ezt-azt. Beülhet a kimenőjén lévő katona, de az ebédszünetében beugorhat az öltönyös üzletember is.
A sarokban van pár állandó bútordarab akikkel bármikor szóba állhat az ember szinte bármiről lehet beszélni. Vannak elzártabb boxok ahol egy szűkebb témát veséznek ki a tagok. Nyilván sokan vannak akik csak a kommersz cuccot fogyasztják, de van minőségi, és unikális kevésbé pörgő témák is a polcon, szinte bármit megkaphat az ember amire szomjazik. Nyilván nem ismer mindenki mindenkit, de az idővel nagyjából képbe kerül az ember, hogy mi a másik érdeklődési köre, milyen beállitottságú, stb.
A társaság tehát elég vegyes, annak minden előnyével és hatrányaval együtt. Ebből adódóan +az aktuális hangulattól a nyelvezet a is hullámzik. Pláne, hogy a Magyar nyelvében él, egy "basszus", "picsába", stb. Is alkalmasint belefér a nyomatékosítás végett!
Nyilván vannak kidobó emberek akik azért fenntartják a rendet, és intézkednek ha szükseges!

Ugyanakkor néha olyan érzésem van mintha nem lenne kocsmáros, aki ugye nem csak a rend fenntartásában érdekelt, hanem az alap hangulatot is megteremti.
Persze értem én, hogy így is bőven van elég dolguk a moderátoroknak, és néha egyszerűbb "baltával" íratni az oda nem illőt, mint pakolgatni ide-oda!
Azt is megértem, hogy a Belpolitikát igyekeztek távol tartani a Biztonság Politikától, de be kell lássátok ez nem teljesen elválasztható terület. Nyilván nem a nettó köpködésre korlátozódó Belpol bűnözésre gondolok, de sok belpolitikai megnyilvánulás vagy akár eseménynek is lehet Biztonsagpolitikai vetülete. Továbbá néha akaratlanul is elkanyarodhat egy beszélgetés a tématól, de attól annak tartalma még hordozhat értéket. Meggyőződésem, hogy ilyen tartalom volt a múltkori törlésre került beszélgetésünk is (nem összemosva más megnyilvánulásával)!
Ezért is adtam hangot a dolognak. És az az érzésem részben ilyen okok miatt keltett nagyobb örvényt a dolog.

A szabályok betartása fontos alap kell legyen, és nyilván van az a szint amikor elő kell venni a baltát, de a Magyar Biztpol topikot képtelenség Belpol mentesen vinni. Elég csak most is fellapozni. Egy Valid megoldás volt a külön belpol topik, ahol én se feltétlen voltam rajongója most büntetését töltő (az akinek nevét nem mondjuk ki) fórum társunknak, amikor az kissé eluralkodott a topikon, de ott is lehetett volna alkalmazni a hozzászólások számának korlátozását. És az az örökèrvényű bölcsesség is igaz, hogy nem kötelező azt olvasni/le lehet tiltani az illetőt ha annyira zavar a tartalma.

Igazándiból ezzel a hozzászolásommal csak azt szerettem volna kifejezni, hogy ami anno a törölt beszélgetésünk mondandó is volt, hogy egyáltalán nem találom rossznak az itteni kommunikációs minőséget, pláne nem más felületekhez függvényében, valamint Belpolitikáról annak társadalmi hatásáról is lehet értelmesen akár vitázni is.

A Magyar Biztpol topik Belpol viszonyát pedig tessék következetesen kezelni! Engedjétek vagy ne, ezt el kell dönteni, de a nagy szigor a moderátorokra is komolyabb terhet rak.

Köszönöm, hogy zavartam!
Nem akartam! ;)

Zaphod Beeblebrox
President of the Galaxy