Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 651
113
Ezt a képességet nagyon sok embernek a fórumon a magáévá kéne tenni.

Azért ez nem a legkönnyebb dolog. Sokan személyes sértésnek veszik ha valakinek más a véleménye és innentől elengedni képtelen. Aztán vannak azok akik direkt rájátszanak, provokálnak. Ott van a szitu, amikor valaki itt engedi ki és szabadítja másokra a napi gőzök és gázok egy részét. Akadnak akik néha tényleg olyan blődséget írnak, hogy egyenesen kérik és igénylik, amit kapnak. Vannak a mindenhez értők és jobban is tudók… és sorolhatnám tovább.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 678
15 137
113
Azért mindenen kívültől függetlenül...

jól látható tendencia, hogy az ukrán topikban egy mag (aki onnan sok esetben nem igazán jön ki) mindenkinek nekiesik aki nem oroszpárti vagy (és itt lesz a dolog abszurd) csak nem a "3 nap alatt elfoglalják Ukrajnát" és "ez különleges művelet, nem háború" csapatba tartozik. Ellenben mindenkit bevéd (függetlenül a tag képviselt színvonalától, az sem számít ha csak mémeket bepakolni meg beugatni van itt) aki velük van. Az ellenoldali hozzászólásokra két reakció a jellemző ebben a szegmensben: a röhögős fej, és a beszólás pont abban a stílusban amit mindenen kívülnél kifogásolsz.

Vegyük például ezt a friss példát. Dudi tett egy megállapítást, ami a parancsnoki optikára vonatkozik az adott harckocsin, illetve a hiánya mögött meghúzódó szemléletbéli (ezt ki is emeli) okokra. Erre rögtön kapott egy ilyet, és akkor a szokásoshoz képest ez még egy szolid komment ahol nem dudi foglalkozása, az MH stb. van emlegetve:


Namost ezzel gondolom semmi baj nincs...
Sajna ez a szekta elèg faszán szèt trolkodta az ukrán topicot.
Kb hasznos, valamirevaló információ hozása nèlkül.

Ès ahogy belenèzegettem, a közelkelt topicba, oda is irogatnak páran.
Van a saját maguk álltal betett videót sem tudják èrtelmezni. :confused:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 070
16 292
113
Namost ezzel gondolom semmi baj nincs...

Mi a gond vele?

Ha valaki szép lassan önmaga karikatúrájá válik, az emberek előbb udvariasan félrenéznek, próbáják elmagyarázni neki (sokan) hogy mi a baj a látásmódjával, de ha semmi, az égvilágon semmi (ön)reflexió vitakészség nincs és 1000x is szajkózza ugyanazt a hótprimitív gondolatmenetre felfűzött "megállapítást", nulla hozzáadott értékkel vagy önálló gondolattal, akkor ne csodálkozzon rajta senki, ha előbb-utóbb elkezdik kiröhögni emiatt. Az életben is és bármely fórumon is.

Éppenséggel ilyenkor célszerűen a delikvensnek kellene elgondolkodnia azon, hogy mindez miért is történik, van-e szükség önvizsgálatra és jellemfejlesztésre. Persze ott van a mentálisan kényelmesebb és egyben elérhetőbb opció is, t.i. hogy ő bizony a Nagy Igazság egyedüli tudója és egyedüli kinyilvánítója, mindenki más lenézett szektás / oroszszoppancs / pópagyakornok / szemüveges.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 538
113
Stimmel. Россия превыше всего.
No még ehhez is be kellett hívnom a fordítóprogramomat..

Ezért ezt most a saját magyar nemzethez illő hitvallásomra kijavítanám: "Magyar érdek mindenek előtt"
És ennek megfelelő jelmondatom ami itt a katonai blog oldalak között kicsit visszásan hat:

" A legsoványabb béke is többet ér a legkövérebb háborúnál" by Mika Waltari.

De egyébként visszatérve a "Itt mindeki felnőtt" témakörhöz, ennek megfelelően minden ember alkotmányos joga, hogy "kevésbé beszámítható legyen".
Nem tudom hogy az Alaptörvényünkbe ez ennek megfelelően, helyesen belekerült e? Mert ez az elv napi gyakorlásban a közéletünkben is számos példát lehet találni.

Ennek megfelelően kommentálhat ide bárki hiszen a blog alapszabályzatában nincs erre vonatkozó kizáró kitétel.
Arra viszont ügyelni kellene hogy ne a másik fél személyiségének "faragásával" teljenek itt meg érdektelen tartalmú oldalak.

Nekem általában olyan egyszerű indokaim vannak hogy pld szerintem a kommentelő nem ismeri Ukrajnát nem járt és élt ott - az ottani nép között - és mégis tényként állít dolgokat. Ha bizonyítani akarja hogy mégis, mondja meg hogy hol van a még most is működő ukrajnai gettó? Járt e ott?"
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Mi a gond vele?

Ha valaki szép lassan önmaga karikatúrájá válik, az emberek előbb udvariasan félrenéznek, próbáják elmagyarázni neki (sokan) hogy mi a baj a látásmódjával, de ha semmi, az égvilágon semmi (ön)reflexió vitakészség nincs és 1000x is szajkózza ugyanazt a hótprimitív gondolatmenetre felfűzött "megállapítást", nulla hozzáadott értékkel vagy önálló gondolattal, akkor ne csodálkozzon rajta senki, ha előbb-utóbb elkezdik kiröhögni emiatt. Az életben is és bármely fórumon is.

Éppenséggel ilyenkor célszerűen a delikvensnek kellene elgondolkodnia azon, hogy mindez miért is történik, van-e szükség önvizsgálatra és jellemfejlesztésre. Persze ott van a mentálisan kényelmesebb és egyben elérhetőbb opció is, t.i. hogy ő bizony a Nagy Igazság egyedüli tudója és egyedüli kinyilvánítója, mindenki más lenézett szektás / oroszszoppancs / pópagyakornok / szemüveges.

Az igazságot nem az dönti el, hogy hányan likeolnak vagy vigyorognak egy állásponton.
Az sem számít, hányan írnak hasonló okosságokat vagy tévedéseket.

Az a valóban jól körülírható csoport, aki szennyezi a fórumot stílusával, provokatív viselkedésével, és jól láthatóan nem tűri a nekik nem tetsző véleményt, feltűnően összetart a pityergésben, ha saját vélemény formáló társuk esik ki, míg az ellenvéleményt megfogalmazókkal szemben hecckampányt folytatnak.

Örülök, hogy a közösség és a moderátorok is felismerték ezt.
Egyébként a szigor növekedése miért csak ennek a csoportnak fáj ennyire?
;)
Szerintem egyre jobb a színvonal a mocsárban is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
Összefűzöm nektek,szóval megint/ebben is jó példával járok elöl,el kell tudni engedni a karikatúrákat,egy idő után már a heti humorbombákra is méltatlanná váltak,így már sírva röhögős szmájli is túlzás irányukba.
Megismétlem önmagam,hogy mindenki kezelje a helyén a htka-t a.saját életében,és saját magát is a htka életében,és az élet szép lészen.
A 867. magyarázat után mit erőlködjön az ember,elengedem az ő útjára,azt jó idő.
Legyetek jók,ha tudtok.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 758
113
Az a valóban jól körülírható csoport, aki szennyezi a fórumot stílusával, provokatív viselkedésével, és jól láthatóan nem tűri a nekik nem tetsző véleményt, feltűnően összetart a pityergésben, ha saját vélemény formáló társuk esik ki, míg az ellenvéleményt megfogalmazókkal szemben hecckampányt folytatnak.

A te tevékenységed hogy jellemezhető ?

Hangulatkeltés, démonizálás, dehumanizálás, kényszerképzetek, rémfantáziák, kirohanások, realitásokat teljesen nélkülöző monológok, dühöngés, és erősen higított, de attól még érthető trágárság, ebből áll, amit írkálsz változó intenzitással. Úgy, hogy nem hozol semmiféle értékelhető tartalmat. És te sem szereted a más véleményt, szemmel láthatóan.



Örülök, hogy a közösség és a moderátorok is felismerték ezt.

Mind az oroszpártiak, mind az ukránpártiak sorra kapták a büntiket, és kényszerpihenőket, részrehajlás nélkül.



Szerintem egyre jobb a színvonal a mocsárban is.

Nem a színvonal a jobb, hanem a kutyát nem érdekli már az orosz - ukrán háború.

Nem elég, hogy az orosz-ukrán hàború iránt nyilvánvalóan leáldozóban volt a figyelem, ráadásul a palesztin arab / muzulmán világ vs. Izrael konfliktus nagyon durva eseménnyel kezdődött / újult ki, szinte teljesen elterelte róla a figyelmet. És nem is úgy tűnik, hogy napokon / heteken belül véget ér, főleg ha beszáll Irán, és más haverja is. A média, a poltikusok meg az egyszerű nép is ezzel foglalkoznak, az ukránok és oroszok csörtéje már lejárt lemez nekik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 905
113
Az igazságot nem az dönti el, hogy hányan likeolnak vagy vigyorognak egy állásponton.
Az sem számít, hányan írnak hasonló okosságokat vagy tévedéseket.

A lényeg, hogy nem te mész szembe a forgalommal az autópályán, hanem mindenki más. Nem számít ha 100 autó jön veled szembe, akkor is te tudod a helyes menetirányt ;)

Az a valóban jól körülírható csoport, aki szennyezi a fórumot stílusával, provokatív viselkedésével, és jól láthatóan nem tűri a nekik nem tetsző véleményt, feltűnően összetart a pityergésben, ha saját vélemény formáló társuk esik ki, míg az ellenvéleményt megfogalmazókkal szemben hecckampányt folytatnak.

Ez meg konkrétan te vagy ;)
Minden második hozzászólásod valamilyen személyeskedést tartalmaz.
Aztán ha ennek megfelelő válaszokat kapsz, akkor meg vagy sértődve, és áldozati pózba vágod magadat. :rolleyes:

Örülök, hogy a közösség és a moderátorok is felismerték ezt.
Egyébként a szigor növekedése miért csak ennek a csoportnak fáj ennyire?
;)

Talán mert ezen fórumtársakat olyan dolgokért bannolták, akár hónapokra, amit te napi szinten csinálsz. Csak te nem kapsz érte semmit. Ahogyan kammnak is minden napra van valami kirohanása valaki ellen, és ő is vidáman elvan.
Mi meg szimplán nem értjük, hogy ha egy adott dolog valakinél 2 hónapot ér, akkor a másik illetőnél miért nincs semmi retorzió.
Azzal meg ne takarózzon senki, hogy "mert más a véleménye", mert meszikének is más, mégsem szokott személyeskedni. Kötelezően leírja a kis szociológus rózsaszínpónis álomvilágát és el van vele. Nem próbál meg dehumanizálni senkit. Elég nagy különbség szerintem.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
388
2 636
93
Vegyük például ezt a friss példát. Dudi tett egy megállapítást, ami a parancsnoki optikára vonatkozik az adott harckocsin, illetve a hiánya mögött meghúzódó szemléletbéli (ezt ki is emeli) okokra.

Egyetértve azzal, hogy az ukrán topikból az oroszpárti társaság gyakorlatilag elűzte a mérsékelt ukránpártiakat, Dudi speciel szerintem pont rossz példa.

Ő nálam ignore-on van, pedig én tipikusan elolvasom és értékelem a másik oldal véleményét is. Őszintén megvallva nehezemre esik (én is emberből vagyok), de általában áterőltetem magam rajta.

Dudival nem az a baj, hogy ellenvéleménye van, hanem az, hogy:
  • teljes egészében alkalmatlan bármilyen önkritikára, én olyat tőle az ukrán topikban nem olvastam, hogy "oké, abban is van igazság"
  • vallási alapon ír, csak ő a NATO-ban hisz és abban, hogy az orosz rossz
  • akkor is védi a saját véleményét, amikor minden legalább kicsit intelligens ember számára világos, hogy nem állja meg a helyét
A fentiek természetesen nem csak rá jellemzőek, de ő - hangsúlyozom az ukrán topikban - kiemelkedő példája a vitaképtelen résztvevőnek.

Amiért pedig azt írtam, hogy rossz példa, az az, hogy nem veszed figyelembe magát Dudi-t, amikor a választ nézed. Mindenki kijön a sodrából amikor minden érv lepattan a másikról. Ezt ki-ki máshogy kezeli, én ignora-ra teszem.

Hagy tegyek még annyit hozzá, hogy a hozzá hasonló "véleményerőszakolók" miatt radikalizálódom én is lassan. Mert azt, amikor úgy próbálnak meggyőzni valamiről, hogy ugyanazt mondják el érvek és belátás nélkül újra és újra, nagyon utálom.

Ezt a hosszú litániát pedig azért írtam, mert szerintem a fórumnak hosszútávon kifejezetten jót tenne, ha a parttalan vitákat és csapkodásokat felváltanák az értelmes beszélgetések.

Őszintén megvallva nem tudom, milyen eszközzel lehet ebbe az irányba terelni a társaságot. Így elsőre az "írni meghívóval lehet" topik jutott eszembe, de egyrészt lehet, hogy a fórum motor nem támogatja, másrészt ez felveti a meghívók adminisztrálásának kérdését, ami messzire vezet.

Mondhatjuk azt is, hogy így jó ahogy van, vagy hogy rossz, de ez a legjobb ami most elérhető. Ezt én személy szerint nem szeretem, mert megöli a fejlődést.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 679
8 408
113
Talán mert ezen fórumtársakat olyan dolgokért bannolták, akár hónapokra, amit te napi szinten csinálsz. Csak te nem kapsz érte semmit. Ahogyan kammnak is minden napra van valami kirohanása valaki ellen, és ő is vidáman elvan.
Ez egy jo mondat. Pontosan mutatja, milyen szinten automatikus mar nalad a kamuzas, gyakorlatilag gondolkodas nelkul megy, eszre sem veszed.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
Akkor ez egy javaslat: aki ide offtopicot ír (pl. itt beszéli meg a tagokról alkotott véleményét) az instant 1 hét ban.



Itt nincs off topik, ez az egyetlen amit nem cenzúráznak,legalábbis régen így volt,mármint nincs kényes téma,max a szalonképtelen kommenteket gyomlálták innen.
Látni, hogy a modik érdemben válaszolnak itt mindenre,max nem lehet kritizálni a moderációt,de ezt el is montdák párszor.