Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Olyan bankszámlát kell kérni, amire a főszámlákról rakod vagy rakatpd át a pénzt, és arról fizetsz internetes vásárláskor. Most mondhatnád, de hát arra is interneten teszed át a pénzt, így kileshetik a neten a kapcsolatot, tehát nem biztonságos.

Nem feltétlenül. Ugyanis pld. a Unicreditnél van telefonos "telebank" rendszer is, ahol azt felhívva majd beazonosítva magadat SZÓBAN megadva a tranzakciókat egy operátor végzi el a megadott banki műveleteket, ami gyakorlatilag lehet bármilyen tranzakció amire TE megbízást adsz. Persze mindig egyeztetnek miután lediktáltál egy tranzakciót pld. egy más számlájára való átutalást, víz villany stb. számla fizetés átutalást vagy bármit. Én 12 éve használom a rendszert ha kell. Amikor még 10-12 éve még nagyon döcögős gyermekcipőben járt az online tranzakciózás, kevés és macerás volt az online banki tranzakciózás, én akkor is ha akartam egy hegycsúcsról éjjel kettőkor is egy szál sima telefonnal olyan banki műveletet kértem ami nekem tetszett vagy szerettem volna. Mindezt bagóért, semmi extra költség. Nem kellett drága telefon sem internet kapcsolat hozzá, csupán egy megbízható mobil vagy vezetékes telefonkapcsolat, ami nem szakad meg.

Aki akarja próbálja ki. Én ma is náluk vagyok ügyfél, a netes okosmobilos hozzáféréseken kívül ma is működik náluk a telebank egy szál sima telefonvonalról.

Egyébként valószínűleg az összes fizetési rendszert ismerem a világon és használtam is már őket, némelyiket sokat. De ugye ez itt nem téma, ezért soha nem is írtam róla. Most IS csak @Negan -nak segítendő írtam le mi a stájasz, ha érdekli. Persze bárki más is használja az infokat ha érdekli a dolog. (pld. direkt internetes vásárlásra fenntartott számlaszámról vásárlás, hogy a főszámlád / számláidat mindig biztonságban tudd az internetes csalóktól - több bank is kínál pluszban már ilyen számlákat a főszámlához)
Heilik Gábornak van egy száma
Valami hú,pont kukac hú....
Hát,ezt rólam írták.......
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 513
113
Nem kell szégyenloskodni, be lehet vezetni éves tag díjat, autós fórumon úgy oldottuk meg, hogy évi 2-5000ft tag díjat kell fizetni, az takarja a mukodést, akinek ennyi nem fér bele az read only.
Ott olyan is van a személyeskedés miatt, hogy tényleg csak az legyen ott, aki oda való, hogy van taglista topik, ott névvel, képpel bemutatkozás, itt ugye a hivatásos állomány tagjainál ez opcionális, de a civilektol el várható.
Ott ettől letisztult a tagság, nincs anyázás, személyeskedés.
Ott aki 1 hét alatt sem mutatkozik be repul, aki nem fizet tagdíjat repul.
A modik a bemutatkozás után felhívják 2 percre, hogy te vagy a kékpólós naddarab a piros kocsi mellett?
Ha igen, akkor maradhat, ha nem akkor kocc...
Ilyen ecceru ám ez.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Nem kell szégyenloskodni, be lehet vezetni éves tag díjat, autós fórumon úgy oldottuk meg, hogy évi 2-5000ft tag díjat kell fizetni, az takarja a mukodést, akinek ennyi nem fér bele az read only.
Ott olyan is van a személyeskedés miatt, hogy tényleg csak az legyen ott, aki oda való, hogy van taglista topik, ott névvel, képpel bemutatkozás, itt ugye a hivatásos állomány tagjainál ez opcionális, de a civilektol el várható.
Ott ettől letisztult a tagság, nincs anyázás, személyeskedés.
Ott aki 1 hét alatt sem mutatkozik be repul, aki nem fizet tagdíjat repul.
A modik a bemutatkozás után felhívják 2 percre, hogy te vagy a kékpólós naddarab a piros kocsi mellett?
Ha igen, akkor maradhat, ha nem akkor kocc...
Ilyen ecceru ám ez.
Kép meg minek kell?
Civilektől sem "várható ez el"! Anonim fórum és ez így van jól.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 513
113
Kép meg minek kell?
Civilektől sem "várható ez el"! Anonim fórum és ez így van jól.


Troll filter, és csak az ellenorzott tagok láthatják a taglistát, nekem belefér, annyira nem vagyok csúf.
;)
Így nem fog minden seggarc regelni, trollkodni.
Akinek fáj, annak bye, bye, van már fent pár tagrol kép, videó, ill facen láthatóak, mi a gond?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Troll filter, és csak az ellenorzott tagok láthatják a taglistát, nekem belefér, annyira nem vagyok csúf.
;)
Így nem fog minden seggarc regelni, trollkodni.
Akinek fáj, annak bye, bye, van már fent pár tagrol kép, videó, ill facen láthatóak, mi a gond?
Nekem facebookom sincs! :D
Az egész interneten egyetlen fotó sincs rólam és ez így is fog maradni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Troll filter, és csak az ellenorzott tagok láthatják a taglistát, nekem belefér, annyira nem vagyok csúf.
;)
Így nem fog minden seggarc regelni, trollkodni.
Akinek fáj, annak bye, bye, van már fent pár tagrol kép, videó, ill facen láthatóak, mi a gond?
Nem lehet.Jurgenbauenrol töltöm kiderülne,hogy nem egyszemely,hanem egy fikusz propi team
 
K

kamm

Guest
Nekem facebookom sincs! :D
Az egész interneten egyetlen fotó sincs rólam és ez így is fog maradni.
4687.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nem kell szégyenloskodni, be lehet vezetni éves tag díjat, autós fórumon úgy oldottuk meg, hogy évi 2-5000ft tag díjat kell fizetni, az takarja a mukodést, akinek ennyi nem fér bele az read only.
Ott olyan is van a személyeskedés miatt, hogy tényleg csak az legyen ott, aki oda való, hogy van taglista topik, ott névvel, képpel bemutatkozás, itt ugye a hivatásos állomány tagjainál ez opcionális, de a civilektol el várható.
Ott ettől letisztult a tagság, nincs anyázás, személyeskedés.
Ott aki 1 hét alatt sem mutatkozik be repul, aki nem fizet tagdíjat repul.
A modik a bemutatkozás után felhívják 2 percre, hogy te vagy a kékpólós naddarab a piros kocsi mellett?
Ha igen, akkor maradhat, ha nem akkor kocc...
Ilyen ecceru ám ez.
A tagdíjat megértem, de nyugodt lehetsz, ha itt ilyen bemutatkozást akarsz, akkor pillanatok alatt egyedül maradsz.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Troll filter, és csak az ellenorzott tagok láthatják a taglistát, nekem belefér, annyira nem vagyok csúf.
;)
Így nem fog minden seggarc regelni, trollkodni.
Akinek fáj, annak bye, bye, van már fent pár tagrol kép, videó, ill facen láthatóak, mi a gond?
Troll szűrőnek már 2000 forint éves tagdíj is elég lenne. (egy doboz cigi vagy egy nagy mekis menü ára kb.)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 513
113
Nekem facebookom sincs! :D
Az egész interneten egyetlen fotó sincs rólam és ez így is fog maradni.




Én is pont így vagyok, de mint mondtam, max egymásban tudnánk gyonyorkodni,nem publikus képek, nem lementhetok.
Ott így van, és mukodik, gondolj ladára, panozra, ulippora, meg a több nevem senki felforgatóra.
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Én is pont így vagyok, de mint mondtam, max egymásban tudnánk gyonyorkodni,nem publikus képek, nem lementhetok.
Ott így van, és mukodik, gondolj ladára, panozra, ulippora, meg a több nevem senki felforgatóra.
Nem igazán látom a fotó trollszűrő szerepét. Egyébként is mindenki feltölthet bármilyen random képet...

A biztpol témákban szoktak inkább trollkodni, azokat meg elkerülöm. A haditechnikai témákban nem igazán van troll probléma - van néhány "érdekes" figura, de trollnak nem nevezném őket...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 513
113
Nem igazán látom a fotó trollszűrő szerepét. Egyébként is mindenki feltölthet bármilyen random képet...

A biztpol témákban szoktak inkább trollkodni, azokat meg elkerülöm. A haditechnikai témákban nem igazán van troll probléma - van néhány "érdekes" figura, de trollnak nem nevezném őket...


Nekem 8,csak mondom, hogy ott így tisztult le tagság,ennek vannak szolidabb verziói is, csak ajánlottam.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Én simán fizetek tagdíjat, ha ez segít - de sztem nem segít. Sőt, elkezdenek tőle elvárásai lenni a T. júzereknek, és csak még nagyobb lesz a műsor és több a költség és a meló.

Egy másik megoldás a júzer pontszám, ami a hasznos posztok, lájkok és diszlájkok alapján kapható, erre vannak módszerek és alkalmazások, viszont ez vszeg még több moderátori munkával jár, és az sem trollbiztos.

Az egyetlen takarékos és európai út az önfegyelem lenne, bár fura, hogy egy katonás fórumon ezt magyarázni kell. :)
 
W

Wilson

Guest
Nem kell szégyenloskodni, be lehet vezetni éves tag díjat, autós fórumon úgy oldottuk meg, hogy évi 2-5000ft tag díjat kell fizetni, az takarja a mukodést, akinek ennyi nem fér bele az read only.
Ott olyan is van a személyeskedés miatt, hogy tényleg csak az legyen ott, aki oda való, hogy van taglista topik, ott névvel, képpel bemutatkozás, itt ugye a hivatásos állomány tagjainál ez opcionális, de a civilektol el várható.
Ott ettől letisztult a tagság, nincs anyázás, személyeskedés.
Ott aki 1 hét alatt sem mutatkozik be repul, aki nem fizet tagdíjat repul.
A modik a bemutatkozás után felhívják 2 percre, hogy te vagy a kékpólós naddarab a piros kocsi mellett?
Ha igen, akkor maradhat, ha nem akkor kocc...
Ilyen ecceru ám ez.
Szerintem meg ahogy a Forma 1-ben csinálják ezen a fórumon is azt kellene csinálni, ugye ott a versenyautókon a különböző felületeket különböző árakon értékesítik mint reklám felületeket, ha legközelebb a jó Maróth Gáspár felveszi a már lassan ikonikussá vált pólóját akkor előtte lehet értékesíteni a reklám helyeket aki többet fizet az jól látható helyre kerül aki nem az kicsit "délebbre":):)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Szerintem meg ahogy a Forma 1-ben csinálják ezen a fórumon is azt kellene csinálni, ugye ott a versenyautókon a különböző felületeket különböző árakon értékesítik mint reklám felületeket, ha legközelebb a jó Maróth Gáspár felveszi a már lassan ikonikussá vált pólóját akkor előtte lehet értékesíteni a reklám helyeket aki többet fizet az jól látható helyre kerül aki nem az kicsit "délebbre":):)
Aaaa,engem semmi pénzért nem venné fel...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
Status
Not open for further replies.