Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Na jó, akkor az én személyes véleményem, arról, hogy hova sikerült eljutni.
Kb. a kezdetek óta itt vagyok a HTKA-n, láttam mivé lett az oldal az elmúlt 14+ évben.
És ezt nem csak olvasóként vagy fórumó szemszögből mondom, de úgy, hogy az oldalra tartalmat gyártok 2010 óta folyamatosan.

14 év alatt egy gyerek megszületik és kezd felnőtté formálódni.
Az, hogy a HTKA részben hova formálódott, amiatt igencsak szomorú vagyok.

Az oldal olvasóinak és fórumózinak száma nagyobb, annak minden hátrányával is, aminek nem feltétlen kéne lennie.
Réges-régen, lehet, hogy reggel 8 és este 8 között nem volt 20 komment, de azokat megérte elolvasni. Politika sehol.
Ellenben Allesmor osztotta az infókat hajtóművekről, az oroszul tudók a retro orosz cuccokról, ex. PG/DRG-sek, mint emel vagy amabasa a MiG-21-ről vagy helikrő, vagy Cifu a hírekről és űrkutatásról. Szinte csak olyan emberek írtak, olyan tartalommal, amiért megérte feljönni.

(Mindenkitől elnézést, aki kimaradt. Ez még bőven a 2017 előtti korszakot jelenti egészen a 2010-es évek elejéig vissza. A fórum 2007-ben indult, az elsők között regeltem.)

Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.
Amíg ezek voltak sokszor kb. csak arra voltak jók, hogy teleszemetelték a topikokat.
Emelett mi van COVID konteók, polidili a köbön.

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.
Olyan dolgokat kellett megtudnom az elmúlt napok, hogy:
  • a tanárok kollektíve simán le lehet hülyézni, semmi baj, jó az úgy...
  • teljesen rendben van az, hogy egy kezdő tanár nettó 150k táján keres, de nem baj, majd ők nevelik a képernyőfüggő fiatal generációt is, de hogy ezek a lusta disznók nem dolgoznak mellékállásban is...
Ilyen áron szerintem nem kell több tag.
A kevesebb néha több.
Ha engem kérdeztek, akkor holnaptól lehet 0 toleranica és kivágni mindent, ami nem biztpol,de politika.

Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.

Mert teljességgel érthető, hogy az ember nem teljesen kocka és elbeszélget főzéstől kezdve (enni kell repnapon is... :)) a fotográfián (fotózni is kell) , vagy repszim, vagy át a múlt hadtörijéről is lehet dumálni, de hogy kvázi a polidili viszi az oldalt most már, szerintem nem jó és teljes tévút. Hogy ez lényegében hagyva és a topikkal lényegében bátorítva is lett. Az oldal teli van olyan tagokkal, akik lényegében csak a polidilit hozzák ide, de az oldal fő tartalmához soha nem szagoltak. Ebben mi a jó annak, aki nem ezért van itt?

Hiába van ignore lista, ettől még a fórumot a sok szemét pont úgy olvashatatlanná és követhetetlenné teszi.
 
W

Wilson

Guest
Na jó, akkor az én személyes véleményem, arról, hogy hova sikerült eljutni.
Kb. a kezdetek óta itt vagyok a HTKA-n, láttam mivé lett az oldal az elmúlt 14+ évben.
És ezt nem csak olvasóként vagy fórumó szemszögből mondom, de úgy, hogy az oldalra tartalmat gyártok 2010 óta folyamatosan.

14 év alatt egy gyerek megszületik és kezd felnőtté formálódni.
Az, hogy a HTKA részben hova formálódott, amiatt igencsak szomorú vagyok.

Az oldal olvasóinak és fórumózinak száma nagyobb, annak minden hátrányával is, aminek nem feltétlen kéne lennie.
Réges-régen, lehet, hogy reggel 8 és este 8 között nem volt 20 komment, de azokat megérte elolvasni. Politika sehol.
Ellenben Allesmor osztotta az infókat hajtóművekről, az oroszul tudók a retro orosz cuccokról, ex. PG/DRG-sek, mint emel vagy amabasa a MiG-21-ről vagy helikrő, vagy Cifu a hírekről és űrkutatásról. Szinte csak olyan emberek írtak, olyan tartalommal, amiért megérte feljönni.

(Mindenkitől elnézést, aki kimaradt. Ez még bőven a 2017 előtti korszakot jelenti egészen a 2010-es évek elejéig vissza. A fórum 2007-ben indult, az elsők között regeltem.)

Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.
Amíg ezek voltak sokszor kb. csak arra voltak jók, hogy teleszemetelték a topikokat.
Emelett mi van COVID konteók, polidili a köbön.

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.
Olyan dolgokat kellett megtudnom az elmúlt napok, hogy:
  • a tanárok kollektíve simán le lehet hülyézni, semmi baj, jó az úgy...
  • teljesen rendben van az, hogy egy kezdő tanár nettó 150k táján keres, de nem baj, majd ők nevelik a képernyőfüggő fiatal generációt is, de hogy ezek a lusta disznók nem dolgoznak mellékállásban is...
Ilyen áron szerintem nem kell több tag.
A kevesebb néha több.
Ha engem kérdeztek, akkor holnaptól lehet 0 toleranica és kivágni mindent, ami nem biztpol,de politika.

Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.

Mert teljességgel érthető, hogy az ember nem teljesen kocka és elbeszélget főzéstől kezdve (enni kell repnapon is... :)) a fotográfián (fotózni is kell) , vagy repszim, vagy át a múlt hadtörijéről is lehet dumálni, de hogy kvázi a polidili viszi az oldalt most már, szerintem nem jó és teljes tévút. Hogy ez lényegében hagyva és a topikkal lényegében bátorítva is lett. Az oldal teli van olyan tagokkal, akik lényegében csak a polidilit hozzák ide, de az oldal fő tartalmához soha nem szagoltak. Ebben mi a jó annak, aki nem ezért van itt?

Hiába van ignore lista, ettől még a fórumot a sok szemét pont úgy olvashatatlanná és követhetetlenné teszi.
Van igazság a hozzászólásodban.....
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Na jó, akkor az én személyes véleményem, arról, hogy hova sikerült eljutni.
Kb. a kezdetek óta itt vagyok a HTKA-n, láttam mivé lett az oldal az elmúlt 14+ évben.
És ezt nem csak olvasóként vagy fórumó szemszögből mondom, de úgy, hogy az oldalra tartalmat gyártok 2010 óta folyamatosan.

14 év alatt egy gyerek megszületik és kezd felnőtté formálódni.
Az, hogy a HTKA részben hova formálódott, amiatt igencsak szomorú vagyok.

Az oldal olvasóinak és fórumózinak száma nagyobb, annak minden hátrányával is, aminek nem feltétlen kéne lennie.
Réges-régen, lehet, hogy reggel 8 és este 8 között nem volt 20 komment, de azokat megérte elolvasni. Politika sehol.
Ellenben Allesmor osztotta az infókat hajtóművekről, az oroszul tudók a retro orosz cuccokról, ex. PG/DRG-sek, mint emel vagy amabasa a MiG-21-ről vagy helikrő, vagy Cifu a hírekről és űrkutatásról. Szinte csak olyan emberek írtak, olyan tartalommal, amiért megérte feljönni.

(Mindenkitől elnézést, aki kimaradt. Ez még bőven a 2017 előtti korszakot jelenti egészen a 2010-es évek elejéig vissza. A fórum 2007-ben indult, az elsők között regeltem.)

Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.
Amíg ezek voltak sokszor kb. csak arra voltak jók, hogy teleszemetelték a topikokat.
Emelett mi van COVID konteók, polidili a köbön.

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.
Olyan dolgokat kellett megtudnom az elmúlt napok, hogy:
  • a tanárok kollektíve simán le lehet hülyézni, semmi baj, jó az úgy...
  • teljesen rendben van az, hogy egy kezdő tanár nettó 150k táján keres, de nem baj, majd ők nevelik a képernyőfüggő fiatal generációt is, de hogy ezek a lusta disznók nem dolgoznak mellékállásban is...
Ilyen áron szerintem nem kell több tag.
A kevesebb néha több.
Ha engem kérdeztek, akkor holnaptól lehet 0 toleranica és kivágni mindent, ami nem biztpol,de politika.

Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.

Mert teljességgel érthető, hogy az ember nem teljesen kocka és elbeszélget főzéstől kezdve (enni kell repnapon is... :)) a fotográfián (fotózni is kell) , vagy repszim, vagy át a múlt hadtörijéről is lehet dumálni, de hogy kvázi a polidili viszi az oldalt most már, szerintem nem jó és teljes tévút. Hogy ez lényegében hagyva és a topikkal lényegében bátorítva is lett. Az oldal teli van olyan tagokkal, akik lényegében csak a polidilit hozzák ide, de az oldal fő tartalmához soha nem szagoltak. Ebben mi a jó annak, aki nem ezért van itt?

Hiába van ignore lista, ettől még a fórumot a sok szemét pont úgy olvashatatlanná és követhetetlenné teszi.
De ha ennyire utálod a belpolt ... Mért gerjeszted a tartalmát ennyire ... Szerintem most a fél belpol a te kommenteidből áll
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
Molni, a világ már csak ilyen. Sajnos kapkodhatjuk a fejünket, de a HTKA még mindig így is sokkal jobb, mint más fórumok. A piszkos politika szinte mindent átjár, megmérgez, nem dughatjuk a fejünket a homokba. Én pl. csak utalásokból tudom, hogy valahol, valamelyik topicban elszállt a gépszíj, ezért nem is szívesen lennék moderátor.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.
Nem vagyok egy tech guru, ezért sem szólók bele ilyen jellegű témákba, a többiből is egyre jobban igyekszem kimaradni, hol több, hol kevesebb sikerrel; de azon már gondolkoztam, hogy -azóta is, mióta én itt vagyok valóban kevesebb a tech. téma- miért van ez? Én úgy látom, illetve gondolom, hogy szerintem a témák ki lettek vesézve; amit lehet egy-egy speciális témáról tudni, az már akár többször is körbe lett járva és új infót, főleg egy régebbi technikai eszközről már nagyon nem lehet hozzátenni. Illetve csak eléggé korlátozottan.

Másrészt -és ne vedd személyeskedésnek- Te is elég aktív vagy olyan szobákban (is), amiknek abszolút semmi köze a haditechnikához. Ami engem nem zavar és tényleg nem baszogatásként; csak utána furcsa, hogy -amúgy talán jogosan- az arányok felborulásáról búslakodsz.
 
M

molnibalage

Guest
Nem vagyok egy tech guru, ezért sem szólók bele ilyen jellegű témákba, a többiből is egyre jobban igyekszem kimaradni, hol több, hol kevesebb sikerrel; de azon már gondolkoztam, hogy -azóta is, mióta én itt vagyok valóban kevesebb a tech. téma- miért van ez? Én úgy látom, illetve gondolom, hogy szerintem a témák ki lettek vesézve; amit lehet egy-egy speciális témáról tudni, az már akár többször is körbe lett járva és új infót, főleg egy régebbi technikai eszközről már nagyon nem lehet hozzátenni. Illetve csak eléggé korlátozottan.

Másrészt -és ne vedd személyeskedésnek- Te is elég aktív vagy olyan szobákban (is), amiknek abszolút semmi köze a haditechnikához. Ami engem nem zavar és tényleg nem baszogatásként; csak utána furcsa, hogy -amúgy talán jogosan- az arányok felborulásáról búslakodsz.
Nagyon nem. Lehet, hogy parázs volt az utóbbi pár hónap hk-s topikba, de többet tanultam belőle, mint előtte 5 év alatt.
N+1 dologról lehetne írni az alapoktól kezdve, mert sokaknál azok megértése is hiányzik. De valahogy erre nincs igény.
Sokaknál a vetítés megy, de annak bizonyítása, hogy valóban mit tudnak, az nem.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
Nem mindegy, hogy veszekednek, vagy vitatkoznak emberek! Vitázni csak úgy lehet, ha ismered a másik oldalt is. Ráadásul tudni kell elnézést, vagy bocsánatot kérni, esetleg a hibázást elismerni. Sokan ezekre képtelenek, mert nincs vita kultúrájuk. De fő az optimizmus.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Na jó, akkor az én személyes véleményem, arról, hogy hova sikerült eljutni.
Kb. a kezdetek óta itt vagyok a HTKA-n, láttam mivé lett az oldal az elmúlt 14+ évben.
És ezt nem csak olvasóként vagy fórumó szemszögből mondom, de úgy, hogy az oldalra tartalmat gyártok 2010 óta folyamatosan.

14 év alatt egy gyerek megszületik és kezd felnőtté formálódni.
Az, hogy a HTKA részben hova formálódott, amiatt igencsak szomorú vagyok.

Az oldal olvasóinak és fórumózinak száma nagyobb, annak minden hátrányával is, aminek nem feltétlen kéne lennie.
Réges-régen, lehet, hogy reggel 8 és este 8 között nem volt 20 komment, de azokat megérte elolvasni. Politika sehol.
Ellenben Allesmor osztotta az infókat hajtóművekről, az oroszul tudók a retro orosz cuccokról, ex. PG/DRG-sek, mint emel vagy amabasa a MiG-21-ről vagy helikrő, vagy Cifu a hírekről és űrkutatásról. Szinte csak olyan emberek írtak, olyan tartalommal, amiért megérte feljönni.

(Mindenkitől elnézést, aki kimaradt. Ez még bőven a 2017 előtti korszakot jelenti egészen a 2010-es évek elejéig vissza. A fórum 2007-ben indult, az elsők között regeltem.)

Ma feljövök csak pár óra szünettel és mit látok?
Még pár renitens trollkodó alak kivágása után is HT úgy nyomokban, nagyítóval van még esetleg az oldalon.
Amíg ezek voltak sokszor kb. csak arra voltak jók, hogy teleszemetelték a topikokat.
Emelett mi van COVID konteók, polidili a köbön.

Szerintem teljes tévút volt a Belpol topik és gyeplőt a lovak közé dobni ezzel kvázi.
Olyan dolgokat kellett megtudnom az elmúlt napok, hogy:
  • a tanárok kollektíve simán le lehet hülyézni, semmi baj, jó az úgy...
  • teljesen rendben van az, hogy egy kezdő tanár nettó 150k táján keres, de nem baj, majd ők nevelik a képernyőfüggő fiatal generációt is, de hogy ezek a lusta disznók nem dolgoznak mellékállásban is...
Ilyen áron szerintem nem kell több tag.
A kevesebb néha több.
Ha engem kérdeztek, akkor holnaptól lehet 0 toleranica és kivágni mindent, ami nem biztpol,de politika.

Nem értem, hogy hogyan sikerült oda eljutni, hogy egy HT témájú, tematikus oldalon gyakorlatilag nagyítóval kell keresni a fórumon a HT tartalmat.

Mert teljességgel érthető, hogy az ember nem teljesen kocka és elbeszélget főzéstől kezdve (enni kell repnapon is... :)) a fotográfián (fotózni is kell) , vagy repszim, vagy át a múlt hadtörijéről is lehet dumálni, de hogy kvázi a polidili viszi az oldalt most már, szerintem nem jó és teljes tévút. Hogy ez lényegében hagyva és a topikkal lényegében bátorítva is lett. Az oldal teli van olyan tagokkal, akik lényegében csak a polidilit hozzák ide, de az oldal fő tartalmához soha nem szagoltak. Ebben mi a jó annak, aki nem ezért van itt?

Hiába van ignore lista, ettől még a fórumot a sok szemét pont úgy olvashatatlanná és követhetetlenné teszi.
Tematikus topikok vannak. A belpol topik amiben azt hiszem eddig úgy 10000 %-kal aktívabb voltál a rettenetes sirámaid ellenére mint mondjuk én és sokan, elég sokan mások, arra szolgál, hogy a dühöngő legyen. Specifikusan lehet bele hányni a gondolatokat. A szólásszabadság keretében akár a tanárokra is lehet olyan betűsorokat elhelyezni, ami neked nem tetszik. Aki leírja, magasról leköpi adott esetben, hogy neked nem tetszik. Más egy érvelő vitában hajlandó megvitatni ezt.

Ahogy a biztpolban biztpol megy és néha elkanászodik, ahogy a haditechnimai topikokban néha elterelődnek a dolgok, azt megszokott dolog. Sokan beszélgetünk, sok gondolat vetődik fel ezáltal egy-egy téma keretében, néha csak érintőlegesen. Ezekből ami felesleges, azt a fórum maga szokta a helyére tenni így vagy úgy és a fórumozók egészséges tűrése miatt, egyfajta immunrendszerként.

Nem mindenki hajtóműszakértő aki érdeklődik amaga idejében, lehetőségeivel, vagy akár intelligenciájával. Annyit szánnak tehát ezen kapacitasaikból amennyit akarnak. Nem annyit amennyit te akarsz. Mindenki egy-egy külön lény nem valamiféle központi tudat darabja akámennyire is ez lenne neked a megfelelő.

Ahogy te szórod a random ostobázásaidat(én szívesen kiverném néha a fogaidat, de ehhez képest igyekszek szavakban is ritkán elszállni és inkább adott esetben rámutatni a saját ostobaságaidra), úgy ők is teszik ami nekik ugyanilyen mód joguk, lehetőségük.

Nagyon jól tudod, hogyha technikai vitát akarsz, vagy technikai cikkeket olvasni, akkor a tematikusan elkülönìtett technikai topikokban találod ezeket, nem a kantinban. 14 év után, ehheheh. Ehhez képest, mert a tudásodat a benned lakozó irgalmatlan nagy faszkalap ellenére is elismertem mindig és elfogadom, hogy a teljesítményed jogán a magadénak érzed a fórumot, mégis bemész a kantinba, ott a belpolba, kifröcsögöd magadat, aztán fura módon neked nem tetsző írást olvasol, aztán idejössz rinyálni, mert megsértették a lelkedet egy olyan topikban, ami a dühöngő és ahová te klikkeltél.

Ne már... o_O
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nagyon nem. Lehet, hogy parázs volt az utóbbi pár hónap hk-s topikba, de többet tanultam belőle, mint előtte 5 év alatt.
N+1 dologról lehetne írni az alapoktól kezdve, mert sokaknál azok megértése is hiányzik. De valahogy erre nincs igény.
Sokaknál a vetítés megy, de annak bizonyítása, hogy valóban mit tudnak, az nem.
Igen, nyilván vannak ilyen esetek, témák is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 447
113
Tematikus topikok vannak. A belpol topik amiben azt hiszem eddig úgy 10000 %-kal aktívabb voltál a rettenetes sirámaid ellenére mint mondjuk én és sokan, elég sokan mások, arra szolgál, hogy a dühöngő legyen. Specifikusan lehet bele hányni a gondolatokat. A szólásszabadság keretében akár a tanárokra is lehet olyan betűsorokat elhelyezni, ami neked nem tetszik. Aki leírja, magasról leköpi adott esetben, hogy neked nem tetszik. Más egy érvelő vitában hajlandó megvitatni ezt.

Ahogy a biztpolban biztpol megy és néha elkanászodik, ahogy a haditechnimai topikokban néha elterelődnek a dolgok, azt megszokott dolog. Sokan beszélgetünk, sok gondolat vetődik fel ezáltal egy-egy téma keretében, néha csak érintőlegesen. Ezekből ami felesleges, azt a fórum maga szokta a helyére tenni így vagy úgy és a fórumozók egészséges tűrése miatt, egyfajta immunrendszerként.

Nem mindenki hajtóműszakértő aki érdeklődik amaga idejében, lehetőségeivel, vagy akár intelligenciájával. Annyit szánnak tehát ezen kapacitasaikból amennyit akarnak. Nem annyit amennyit te akarsz. Mindenki egy-egy külön lény nem valamiféle központi tudat darabja akámennyire is ez lenne neked a megfelelő.

Ahogy te szórod a random ostobázásaidat(én szívesen kiverném néha a fogaidat, de ehhez képest igyekszek szavakban is ritkán elszállni és inkább adott esetben rámutatni a saját ostobaságaidra), úgy ők is teszik ami nekik ugyanilyen mód joguk, lehetőségük.

Nagyon jól tudod, hogyha technikai vitát akarsz, vagy technikai cikkeket olvasni, akkor a tematikusan elkülönìtett technikai topikokban találod ezeket, nem a kantinban. 14 év után, ehheheh. Ehhez képest, mert a tudásodat a benned lakozó irgalmatlan nagy faszkalap ellenére is elismertem mindig és elfogadom, hogy a teljesítményed jogán a magadénak érzed a fórumot, mégis bemész a kantinba, ott a belpolba, kifröcsögöd magadat, aztán fura módon neked nem tetsző írást olvasol, aztán idejössz rinyálni, mert megsértették a lelkedet egy olyan topikban, ami a dühöngő és ahová te klikkeltél.

Ne már... o_O
Belépni az örjöngőbe, amit erre a célra hoztak létre és kifogásolni akár a tartalmat, akár a hangnemet, az nem túl következetes senki részéről. Főleg, ha az illető (molni...) stílusa sok kivánnivalót hagy maga után még a technikai topikokban is. :)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
alapvetően úgy vagyok vele, hogy nincs bajom az n+1 témával és azzal sem, ha sokasodik a létszám. Ellenben piszkosul zavar, hogy sokan képtelenek a normális kommunikációra vagy vitára és csürhe módjára viselkednek. Emiatt vannak fórumrészek, amiket elkerülök - csak sajnos egyre több haditechnikai vonatkozású rész is ide kerül. Ha valakinek a mondandójával nem értesz egyet, vagy adott esetben mélyebb ismerted van a témáról, akkor azt le lehet írni normálisan is.

Nem elvárható, hogy mindenki értsen mindenhez is - mert ha így lenne, akkor nem lenne szüksége mondjuk egy ilyen fórumra. Az viszont elvárható szerintem hogy egy számodra ingyenes fórumon - az esetek többségében minimális szakmai hozzáadott értékkel - az ember fia/lánya/akármilye annyival megtiszteled a közösséget, hogy nem rombolod.

Sokat tanulok ebből a fórumból, örülök, hogy van. Olvasok német, olasz, angol fórumokat és nem sok helyen vannak ilyen minőségű cuccok fent.

Becsüljük meg!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Én úgy látom, illetve gondolom, hogy szerintem a témák ki lettek vesézve; amit lehet egy-egy speciális témáról tudni, az már akár többször is körbe lett járva és új infót, főleg egy régebbi technikai eszközről már nagyon nem lehet hozzátenni. Illetve csak eléggé korlátozottan.
Pont most értem a belpol topik végére, de ott is ez van.
Pl. hiába lett már számtalanszor kitárgyalva a manyup-téma, pár havonta rendszeresen előkerül a kalapból, és mintha előtte sose beszéltünk volna róla, kezdődik a gyógypedagógiás foglalkozás elölről. Mintha valami időhurkos sci-fiben lennénk, ugyanaz történik, újra meg újra... Az ilyen mániás(?) viselkedés tök értelmetlenné teszi a vitákat. (Mármint az információcsere szempontjából, de azt elképzelhetőnek tartom, hogy van akit ez szórakoztat) :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
2013-óta látogatom a fórumot és sajnos a meredek színvonal eséssel egyet kell értenem...
De az a baj, hogy pont azok a vátlozások jelennek meg itt is mint ami a társadalomban is lejátszódik és a taglétszám bővülésével ez egyre nyilvánvalóbb lesz sajnos.
 
Status
Not open for further replies.