Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
(<b>MODERÁLVA</b>)
Miért lett törölve belőle az, hogy a beírását rágalmazásnak éltem meg? Talán nem az egy ilyen vád? És ezzel, mit sértettem meg pontosan és konkrétan ráutalva a szabályzatban, hogy ez így történt? Nem védhetem meg magam mások viselkedésével szemben??? Több joggal rendelkeznek a régebbi tagok, mint egy új? Érdekelne, hogy milyen elv alapján moderálsz, és az, hol található meg pontosan a szabályzatotokban. A folyamatos elmaradása a korrekt válaszoknak, nem rólam alkot negatív képet, szerintem. Úgy érzem, hogy hatalmi pozícióból, valamint személyes nézeteltérésből fakad az irányomban megtett viselkedésed. Ha nem így lenne, fejből ítélkeznél felém, és nem fejjel ellenem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 823
4 111
113
Hmm, talán a Prohardver! mintájára egy "Miért moderáltunk?" topik? Ott meg lehetne beszélni az ilyesmit.
 

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
Nevetséges ez a folyamatos támadásod ellenem. Semmit nem vagy hajlandó megmagyarázni, és vélem, közöd sincs értelmezés terén ahhoz a tartalomhoz, amit folyamatosan kimoderálsz. Kérdezz, ha nem értesz, szívesen adok felvilágosítást róla, képes vagyok más szavakkal azt megfogalmazni, bármilyen furcsának is tűnhet ez számodra. Ideje lenne megkeress privátban, hiszen te vagy a kezdeményező, és csak a reagáló, aki tettét ott teszi meg, ahol őt a támadás vagy sérelem érte.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 810
82 884
113
slash

Ő a moderátor,nem kell semmit megmagyaráznia.Ha téged zavar az oldal moderálási rendje és ezzel nem tudsz együtt élni akkor ne írkálj ide.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 810
82 884
113
slash

Egy részlet a Fórumszabályzatból:
"A moderátor döntéseit nem köteles indokolni."
Egyébként ha érdekel az egész akkor: http://htka.hu/forumszabalyzat/
 

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
slash

Ő a moderátor,nem kell semmit megmagyaráznia.Ha téged zavar az oldal moderálási rendje és ezzel nem tudsz együtt élni akkor ne írkálj ide.

<b>Intelligencia</b> kérdése az egész, semmi más. De ez az, ami kihalóban van a ma társadalmából, és ez nagyon köthető korcsoportokhoz. A tanácsaidat meg tartsd meg magadnak, légy szíves, de az ötleteiddel állj elő bátran.
Egyébként, egy kártyaasztalnál, tudod mit szokás mondani annak, ki kívülről szól bele valamibe, ugye?

slash

Egy részlet a Fórumszabályzatból:
"A moderátor döntéseit nem köteles indokolni."
Egyébként ha érdekel az egész akkor: http://htka.hu/forumszabalyzat/
A nem köteles nem jelenti azt, hogy semmiféle módon nem kell indokolnia tettét, de a kulturáltság alapszabálya szerint, minden tettet magyarázattal kell ellátni, pláne akkor, ha az kéri meg arra a megtevőt, aki ellen ez bekövetkezett. Mint írtam fentebb már, intelligencia, műveltség kérdése, a másik ember felé történő tiszteletadás megadása, semmi más.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 810
82 884
113
slash

Olyanok a szabályok amilyenek,ezekkel <b>nem kötelező egyet érteni</b> de be kell őket tartani.Ha ne tudod őket elfogadni mert szembemennek az értékrendeddel akkor ne írj ide.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
"Intelligencia kérdése az egész, semmi más."
Igen! Úgy érzem, ezzel az egy mondattal takarod a saját agresszivitásodat. Pedig, ha lettél volna katona.....!
 

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
slash

Olyanok a szabályok amilyenek,ezekkel <b>nem kötelező egyet érteni</b> de be kell őket tartani.Ha ne tudod őket elfogadni mert szembemennek az értékrendeddel akkor ne írj ide.

Kedves Dudi, mekkora vakságnak kell ahhoz lenni az egyénnél, hogy ne vegye észre annak a beírásában, aki felé ezt leírja, hogy <b>válasz</b>ra várok, ami rámutat a szabálysértésre, és nem ki- ill. megmagyarázgatásra? Kulturáltan megkérdeztem, hogy hol és miben vétettem, amiért moderálva lett a beírásom. Valószínűleg, ez azért történhetett meg, mert <del>h*lye</del>buta vagyok és nem tudok magamtól rájönni, és ennek tudatában kértem tisztelettel a felvilágosítást. Nem olyan bonyolult ez, egy szimpla faék, mégis látható, hogy pár embernél problémát okoz a megértése.

"Intelligencia kérdése az egész, semmi más."
Igen! Úgy érzem, ezzel az egy mondattal takarod a saját agresszivitásodat. Pedig, ha lettél volna katona.....!
Esetleg erre az agresszivitásomra rá is tudnál beidézéssel mutatni, hogy tudjam, mi jár a fejedben, ami nem egyezik meg az enyémben levővel? Tudod, ez egy egyszerű információ megosztás, nem más. Valamint, érdekelne, hogy a kimoderált részt is ismered, vagy csak a következményeire vannak rálátásaid. Tudod, nem mindegy, hogy valaki a kezdettől vagy a folyománytól kapcsolódik be <b>kívülálló</b>ként, két másik ember között történő olyan beszélgetésbe, amit kettőjüknek kell nevezőre hozni, mivel közöttük van a konfliktus/nézeteltérés.
38 évvel ezelőtt voltam katona, ez a meg- és rálátásod sem jött be, és ott is visszapofáztam, ha értelmetlen parancsokat osztogatott, vagy megválaszolás nélkül szövegelt valamit vissza a rangban levő, s nem az észből cselekvő, mert én olyan gerinces vagyok, aki kiáll a maga igazáért, de meggyőzhető, ha téved, és ehhez nem kell más, mint <b>korrekt viselkedés a választ adó részéről</b>. Remélem, nem írtam le feléd ezzel ismeretlen, számodra is létidegen szavakat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 810
82 884
113
slash

Értelek téged de te azt értsd meg,hogy neki nem kötelező indokolnia még akkor sem ha erre kérik.Erre az egyszerű tényre írtam azt,hogy ezt el kell fogadni,nem kell vele egyetérteni de el kell fogadni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 431
612
113
@slash

Rendben, akkor még egyszer utoljára megpróbálom elmagyarázni.

Egyrészt leírtam, hogy miért moderáltalak, csak efölött valamiért elsiklottál: <i>"Jelen esetben több témában is nem oda tartozó hozzászólásokat osztasz meg"</i>

És ezt folytatod is ugyanúgy, pedig kértelek rá, hogy ne tedd. Ezért most már az alábbi pontokban is megsértetted a szabályzatot:
- személyeskedés,
- a moderátor döntésének felülbírálása,
- a Szolgáltatás szándékos tartalmi hátráltatása (off-topik).

<b>Ezért utoljára kérlek, hogy ezt hagyd abba.</b>

Fórumtagként köteles vagy betartani a Fórumszabályzatot, még ha az nem is felel meg az elvárásaidnak. Ha ezt nem érted meg, akkor nem ez a te oldalad.
 

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
@slash

Rendben, akkor még egyszer utoljára megpróbálom elmagyarázni.

Egyrészt leírtam, hogy miért moderáltalak, csak efölött valamiért elsiklottál: <i>"Jelen esetben több témában is nem oda tartozó hozzászólásokat osztasz meg"</i>

És ezt folytatod is ugyanúgy, pedig kértelek rá, hogy ne tedd. Ezért most már az alábbi pontokban is megsértetted a szabályzatot:
- személyeskedés,
- a moderátor döntésének felülbírálása,
- a Szolgáltatás szándékos tartalmi hátráltatása (off-topik).

<b>Ezért utoljára kérlek, hogy ezt hagyd abba.</b>

Fórumtagként köteles vagy betartani a Fórumszabályzatot, még ha az nem is felel meg az elvárásaidnak. Ha ezt nem érted meg, akkor nem ez a te oldalad.
Ja, leírtad, de valamiért nem értetted meg, hogy a ráutalás nélküli szöveg, az vádaskodás, mivel nem jelölted meg, mivel volt bajod. Mi ezen az olyan magas, hogy képtelenség megérteni, mi is a problémám a viselkedéseddel? Írtam, ott a privát, mert az beidézésre alkalmas (ráutalás, hogy értsd ezt a részt), de nem teszed meg, mert a rangoddal fenyegetés számodra az egyszerűbb megoldás.
<b>Hol személyeskedtem????? </b>Talán az engem ért rágalmazás, az csóközön volt a családomnak???? A védekezésem miatta, meg az égbe kiáltó bűn? Értelmezni nem vagy képes, de moderálást elvállalsz. Mintha csiga oktatna kerékpározni, olyan.
<b>Hol bíráltalak felül????</b> Adtál választ, amit megkritizáltam, hogy ráfoghasd, hogy az felülbírálás? Szóismereted van, de azok értelmét nem tudod rendesen, így hibásan, ráadásul, folyamatos rágalmazásra használod. Felháborító, ugye, hogy ki merek állni az igazamért, és nem vagyok hajlandó a hazugságokat lenyelni, mert ezt a ma társadalma, bizonyos életkor betöltése esetén, <b>nem tűri</b>. Talán, magadba kéne nézz, és egy csak egy jó tanács.
<b>Mivel hátráltatom?</b> A REAGÁLÁSAIMMAL???? Hol élsz ember, hogy a következményt ítéled el, mikor az csak valami bekövetkezése miatt jött létre? Nem hátulról előre haladás a normális viselkedés, hanem a kezdettől, eredettől vizsgáljuk az eseményt, hogy értelmes ember módjára viselkedjünk.
Moderátor létedre, nagyon is kellene tudd, hogy ha személyeskedésekbe mész, mert az indokok nélküli vád, az az, azt csak és csakis privátban kell megtedd, nem a nyilvános placcon, mert a megvádolt ott fogja megvédeni magát, ahol őt a támadás érte. Erre kértelek is, de nem értetted meg, vagy nem akartad megérteni.

Hányszor kell leírni számodra, hogy képes legyél felfogni a kérésemet, hogy jelöld meg azt, hogy hol és miben szegtem meg a szabályzatotokat, és ne vágd a fejemhez, hogy <i>-Nesze, keresd ki magadnak, miért ítélkeztem feletted!</i> ? Csak a megrágalmazásig jutsz el folyamatosan, de látom, fogalmad sincs a viselkedésedről, hogy valójában, folyamatosan mit is teszel meg felém. Ez már nem a sajnálatos kategória, hanem a szánalmas. Valamint, képtelen vagy kezelni a hasonlatot, azért törölted ki azt a hsz-omat. Tanulnod kéne, és nem engem kioktatni. Biztos jársz "könyvtárba", ahogy én is, de az is biztos, hogy más sorba, és csak a szemmagasságig levő könyvekig jutsz el, amin én legalább két polccal feljebb haladtam már, és létráról érem el az onnan levehetőket.

<b>Én kérek elnézést</b>, hogy meg merem védeni az igazamat.
Nem hiszem, hogy lehetetlen és nehezet kérek Tőled, csak a hozzáállásodon múlik a teljesítése:
Kérlek, ha műveltnek gondolod, tartod magad, akkor privátban tájékoztass arról, hogy melyik-melyik hozzászólásomban, mit találtál szabályszegésnek, és miért, mert csak így van lehetősége a megvádoltnak arra, hogy képes legyen a felé bemutatott bizonyítékokat cáfolni, vagy beismerni a hibáját, és a későbbiekben azt elkerülni. Amiről nem tudom, hogy szabályzott, azt képtelen vagyok elkerülni, hogy legközelebb ne történjen meg. Gondolom, ez számodra is természetes dolog.
 

slash

Member
2015. április 29.
36
0
6
slash

Értelek téged de te azt értsd meg,hogy neki nem kötelező indokolnia még akkor sem ha erre kérik.Erre az egyszerű tényre írtam azt,hogy ezt el kell fogadni,nem kell vele egyetérteni de el kell fogadni.
Mi abban a nehéz, hogy nem lehet megérteni azt, hogy ha nem mutatnak rá, hogy hol és miben hibáztál, akkor azon képtelenség a jövőben változtatni, mert nem tudod, hogy min is kéne változtass? A válaszai nem mások, mint egy hosszabb lére eresztett: Csak, és kész.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 810
82 884
113
slash

Abból indulj ki,hogy a hosszabb lére eresztett csak is 100%-al több mint amit neki adni a kell(mert,hogy nem kell magyaráznia a döntéseit).
Ez olyan mint a parancs,azt se kell megindokolni vagy magyarázni.
Három dolgot lehet vele csinálni végrehajtani,ha törvénybeütköző akkor erre felhívni a parancsadó figyelmét vagy megtagadni <b>de</b> megindokoltatni nem lehet!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
slash!
Igazad van és mindenki vegye vissza a nagy orcáját, aki más véleményt mer ide leírni, mint a tied!
Ha harmincnyolc éve voltál katona, akkor biztos ismered azt a mondatot: "nem kell megmagyarázni, mert a parancs megb@-val csak szaporodik!"
Ha jól olvastam, akkor abba kötöttél először bele, hogy miért van az a szó: "feljelent"?
Talán azért, hogy aki megálmodta ezt az oldalt, így akarta és ez az Ő döntése! Tehát, ha itt akarsz maradni közöttünk, akkor el kell fogadnod az akaratát és a játékszabályokat.
Tovább én sem ragozom ezt a témát.
Szia!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 028
113
Az új (2015/20) Hírhalomban a MiG-27 balesethez mellékelt fotó a képaláírás ellenére nagyon nem stimmel, mert egy MiG-21 függőleges vezérsíkját ábrázolja. Neten utánanézve fél perc alatt kiderült, hogy ezzel a lajstrommal egy MiG-21MF-et lőtt le a pakisztáni légvédelem 1999 május 27.-én, a pilótája sajnos meghalt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 085
78 992
113
"Programajánló" topiknak lehet hogy nagyobb lenne az olvasottsága, ha nem lenne kiemelve. Így nem látszik, mikor van benne új hozzászólás.
 
Status
Not open for further replies.