Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Talán mert nincs kifinomultabb mellette, helyette. Én már többször kértem, de még arra sem méltattak, hogy válaszoljanak.
Szerintem ha lenne más is, sokkal kevesebb nézeteltérés, veszekedés, anyázás lenne a fórumon. Van egy olyan tapasztalatom, hogy egy hsz.-ben több téma van és nem tud rá érdemben "applikálni" az ember, mert ellentétes lenne.
El tudom képzelni, hogy a könnyebben provokálható emberek elviselhetetlenül idegesítőnek/provokálónak/gúnyolódónak tartják a röhögő brigádot, ami valóban hozzájárulhat a viták személyeskedésbe fajulásához.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Talán mert nincs kifinomultabb mellette, helyette. Én már többször kértem, de még arra sem méltattak, hogy válaszoljanak.
Szerintem ha lenne más is, sokkal kevesebb nézeteltérés, veszekedés, anyázás lenne a fórumon. Van egy olyan tapasztalatom, hogy egy hsz.-ben több téma van és nem tud rá érdemben "applikálni" az ember, mert ellentétes lenne.

Pontosan. Az esetek túlnyomó többségében a vicces fej a "nem értek egyet" és a "nem tetszik" megfelelője nálam is. Mert nincs jobb ennél.
Kéne valami fejcsóváló hangulatjel.
Pár javaslat, tőlem.
Nem tetszik:
iu


Nem értek egyet:
iu


Bónusz :D
Áhh, hagyjuk:
iu
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
Pontosan. Az esetek túlnyomó többségében a vicces fej a "nem értek egyet" és a "nem tetszik" megfelelője nálam is. Mert nincs jobb ennél.
Kéne valami fejcsóváló hangulatjel.
Pár javaslat, tőlem.
Nem tetszik:
iu


Nem értek egyet:
iu


Bónusz :D
Áhh, hagyjuk:
iu
Na témánál vagyunk! Most, hogy nincs Molni akár vissza is kaphatnánk a Dislike-ot! Ha jól emlékszem részben pont miatta lett kivéve..
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Az, hogy beleuntál, belefásultál, érthető, emberi dolog. Az is az, hogy most egy időre úgy véled felfüggeszted a tevékenységedet.

Az viszont hogy törölteted az accodat meg eltávolíttatod a cikkeidet kissé éretlen, gyerekes dolog, amit meglehet te fogsz majd legjobban bánni pár hét/hónap múlva.

A kritikádban amúgy sok jogos dolog van, és való igaz, hogy több olyan ember is itt hagyta a fórumot akinek értékes tudása volt akár haditechnikai, akár biztonságpolitikai kérdésekben és elég sok fórumozó van, aki nyugodtan nevezhető provokátrollnak.

Na, látom tényleg töröltétek. Kár-
 
  • Szomorú
Reactions: waterloo

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Pontosan. Az esetek túlnyomó többségében a vicces fej a "nem értek egyet" és a "nem tetszik" megfelelője nálam is. Mert nincs jobb ennél.
Kéne valami fejcsóváló hangulatjel.
Pár javaslat, tőlem.
Nem tetszik:
iu


Nem értek egyet:
iu


Bónusz :D
Áhh, hagyjuk:
iu
Vagy kéne ez a 3:
1. nem értek egyet
2. ez egyszerűen nevetséges
3. humoros
+1 siralmas
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 892
113
Miért vettétek ki az Orosz topikból (nem nagyon maradt más orosz topik ...), és pont a 80 éves évfordulón a Volgográdos (Sztálingrádos) videót? Vagy már a nácizmus legyőzése is tiltott témák között szerepel?
Két videót linkeltem még: Jalta és Volga.

Hová kerültek? Mert keresem, és nem nagyon van más topik Oroszországnak ...

Vagy mégsincs üldözési mániám?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Miért vettétek ki az Orosz topikból (nem nagyon maradt más orosz topik ...), és pont a 80 éves évfordulón a Volgográdos (Sztálingrádos) videót? Vagy már a nácizmus legyőzése is tiltott témák között szerepel?
Két videót linkeltem még: Jalta és Volga.

Hová kerültek? Mert keresem, és nem nagyon van más topik Oroszországnak ...

Vagy mégsincs üldözési mániám?
Voltak egyéb orosz topicok is, azok miért lettek beszántva?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Miért vettétek ki az Orosz topikból (nem nagyon maradt más orosz topik ...), és pont a 80 éves évfordulón a Volgográdos (Sztálingrádos) videót? Vagy már a nácizmus legyőzése is tiltott témák között szerepel?
Két videót linkeltem még: Jalta és Volga.

Hová kerültek? Mert keresem, és nem nagyon van más topik Oroszországnak ...

Vagy mégsincs üldözési mániám?
Nem biztpol. Történelmi, bulvár és általában kantin témákat kiszedegetem. "Megnyugtató felvételek" vagy mi volt az általad adott cím.


Hétfő reggeltől moderátorként segítem a fórumot. Jelenleg még tanulom a rendszert és csak minimális időm van erre a tevékenységre a héten más HTKA-s teendők miatt, úh. egyrészt ha durvábban hullik a forgács a kelleténél elnézést kérek, másrészt új irányok vagy elképzelések egyelőre nem jelennek meg a moderációban, kizárólag ami eddig is szabály volt Tcat, Mack és Terminator alatt.
Később a biztpol részleget is szeretnénk megerősíteni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Nem biztpol. Történelmi, bulvár és általában kantin témákat kiszedegetem. "Megnyugtató felvételek" vagy mi volt az általad adott cím.


Hétfő reggeltől moderátorként segítem a fórumot. Jelenleg még tanulom a rendszert és csak minimális időm van erre a tevékenységre a héten más HTKA-s teendők miatt, úh. egyrészt ha durvábban hullik a forgács a kelleténél elnézést kérek, másrészt új irányok vagy elképzelések nem jelennek meg a moderációban, kizárólag ami eddig is szabály volt Tcat, Mack és Terminator alatt.
A hadtöris és tengerészetes cuccaim purgálása előtt majd kéretik dobni egy üzit, ha belefér az ilyen.
thx
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
A hadtöris és tengerészetes cuccaim purgálása előtt majd kéretik dobni egy üzit, ha belefér az ilyen.
thx
Jelenleg csak az aktuális történéseket futtató biztpol topikokból gyomlálom a kevésbé releváns kontentet, abból sem mindet. Hadtöris, stb. témákat a hadtöri részlegre kéretik elhelyezni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 892
113
Nem biztpol. Történelmi, bulvár és általában kantin témákat kiszedegetem. "Megnyugtató felvételek" vagy mi volt az általad adott cím.


Hétfő reggeltől moderátorként segítem a fórumot. Jelenleg még tanulom a rendszert és csak minimális időm van erre a tevékenységre a héten más HTKA-s teendők miatt, úh. egyrészt ha durvábban hullik a forgács a kelleténél elnézést kérek, másrészt új irányok vagy elképzelések egyelőre nem jelennek meg a moderációban, kizárólag ami eddig is szabály volt Tcat, Mack és Terminator alatt.
Később a biztpol részleget is szeretnénk megerősíteni.
Oké, akkor hová???? Mert minden orosz topik felégetésre került, kivétel a biztpol. Jaltát, jelenleg így néz ki, a Volgát nem tudom a hadtöribe rakni, ugye, a Volgográdos, ami bemutatott örségváltástól megőrzött romokon át kb. mindent, az sem hadtöri, hanem Oroszországgal kapcsolatos videó. Mivel nincs már offtopik, máshová nem tehettem be.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Ukrán topik széljegyzet:

Rettentő zavaró (ezt már sokan jelezték) a teljes oldalas bemásolt, helyenként nagy stockfotókkal tűzdelt, gépileg fordított cikkek tömege.
A topik gatyába rázása érdekében az ilyen kontentet törölni fogom. Helyette a talált cikk pár sorban történő összefoglalása javasolt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Várj, lefordítom, amit írtál ómagyarra. Óvó néni, Pistike elvette tőlem, már megint, a kedvenc játékom.... Gyerekes, amit csináltok. Ha nem tetszenek az itteni történések, ajánlom, hogy alapítsál egy saját fórumot....
Te Kopi amikor te ugyan ezt a tanácsot hallottad itt akkor meg sírtál, hogy bántanak a bácsik.
 
Status
Not open for further replies.