Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Nos, gondolom emlékeztek arra, hogy a Block 5 startjakor más pluginnel ment a fórum mint a mostani. Csak hát bizonyos körülmények között úgy tűnt, hogy legyilkolja a szervert. Cserélve is lett, viszont menetközben kiderült miért döglődött a szerver és nem az említett fórum plugin miatt.

Az általunk az oldal motorjaként használt WordPress-hez 2 jelentős fórum plugin létezik: a SimplePress és a bbPress.

A SimplePress egy teljes értékű fórum, ami nyújtja azon szolgáltatások többségét, mint a nagy különálló fórummotorok - mint példul a régi, wordpress mellett használt és Mack által fentebb linkelt Simple Machines Forum. A SimplePress moduláris, funkciói pluginekkel bővíthetőek. Ezzel startolt a Block 5.

A jelenleg használt bbPress egy más filózófia mentén közelíti meg a dolgot. Alaphangon egy fapados, kevés szolgáltatást nyújtó, pehelysúlyú fórum, ami ugyanakkor szintén moduláris, ergo képességekkel pluginek formájában utólag ez is bővíthető. Csakhogy míg a SimplePress alapból jól ellátott, addig a bbPress nem és sok funkcióra nincs is készen rendelkezésre álló plugin.

Mivel a SimplePress-hez van konverter, amivel a bbPress-t probléma nélkül át lehet emelni. Ez azt jelenti ugye, hogy minden fórum, topic, hozzászólás megmarad.

Ergo mivel a SimplePress az utóbbi időben összegyűlt, a fórum működésével kapcsolatban felgyűlt panaszok szerintem 90+ százalékát egyetlen huszárvágással orvosolná, erősen megfontolandó, hogy előkészítés után át/vissza kéne állni a használatára.

Egy sarkaltos kérdés van mindenképp: úgy emlékszem, hogy a hír - fórum kapcsolat másképp működik, mint a bbPress-nél. Úgy emlékszem, hogy a hírhez nem topicot, hanem fórumot lehet társítani, amely fórumban aztán létrehozza a hír topicját. Ez most ugye nekünk nem jó, szóval ha így működik, akkor ezen funkcióját bővíteni kéne.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
45090 said:
A régi verzió jól működött, most nem csak lassú

Hmm én tényleg nem kétlem, hogy nálad lassú, ugyanakkor ez elég meglepő, lévén a szerver nem leterhelt, emiatt nem lehetne lassú.

A főoldal, hírnézeti oldalak, fórum oldalak jelenleg olyan 1,5-2 mp alatt generálódnak le. Ennyi idő alatt dolgozza fel a szerver a WordPress-es vonalat. Ennyi idő alatt futnak le az adott WordPress kódok, szedi elő a szerver a szükséges adatokat az adatbázisból és gyúrja össze azon HTML kóddá, amit aztán a böngésző megkap megjelenítésre.

Ez sajnos messze nem világbajnok idő, én elismerem, emiatt van is egy ~2 másodperces lagg minden oldalbetöltés előtt, de nagyjából ennyi. Persze míg minden betöltődik az még plusz idő, így sávszélességtől függően lehet akár mondjuk 10 mp-es, míg tokkal vonóval minden betölt. De a 2. másodperckor már vadul töltődő oldalnak, olvasható tartalomnak kéne előtted lennie ettől függetlenül.

Megkérdezhetem, hogy nálad mennyi idő, míg értékelhető eredmény jelenik meg a böngészőben?

A fenti időadatok amúgy csak a belépett olvasókra igazak, nekik mindig dinamikusan áll elő a tartalom az adatbázisból, mindig a legfrissebb állapotot látják, míg a nem belépett olvasóink előre legenerált, majd gyorsítótárazott HTML kódot kapnak. Villámgyorsan, cserébe 15 percenként frissül csak.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
45102 said:
Szerintem is jobb az új háttér. Nem szerettem azt a harci jelenetet. Részemről lehetne vamami nyugis egyenpasztel és kész.

Kisebb prioritással, de készülget egy a mostaninál elegánsabbra vett, majd esetlegesen felfestésre kerülő "kamuflázs", ott egyenszín van. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Másik dolog. Ha belinkelek egy videót, nem a videó jelenik meg, hanem a playlist, méghozzá elölről. Evvel lehet valamit kezdeni?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
A "Legújabb válaszok" listája sehogy sem akar normálisan frissülni. Ha akar frissül, ha nem akar nem. Rá is állhatok az F5-re, akkorsem frissíti a listát. Ha bejelentkezem ezután, akkor lehet ha frissíti, ha utána kijelentkezem, akkor visszatér egy régebbi listához, kb ahoz ami a bejelentkezés előtt volt... Be sem tesz mindent oda, pl írtam egy hsz-t az egyik témához és az nem jelenik meg a legújabb válaszok listájában, kiváncsi vagyok, hogy ez meg fog-e.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Megvan, hogy miért nem jelenik meg. Ha a cikknél írom be alul a hsz-t, akkor nem jelenik meg, ha a fórumba, akkor igen. De a frissítési problémákat még mindig nem értem.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Most már eltelt egy kis idő, mióta átalakult az oldal és motoszkál a fejembe egy párhuzam. A T. szerk. ne vessenek meg érte, de az új oldalfilozófiával úgy érzem magam, mint az a TU-154-es pilóta, akit Airbusra képeztek át. Eddig ő repült, most meg a számítógép repül. Eddig érezte a gépet a s@@gével, most meg a bitek fordulnak, süllyednek, emelkednek. A 2012-es verzióval meg voltam elégedve (igaz, a Win7-tel is), követhető, világos elrendezés volt...hírek+hozzászólások...... Most ide-oda kell(ene) ugrálnom, hogy kiismerjem magam.... Elismerem, fejlődni kell és szükséges is..... de én... repülni szeretnék..... :) :) :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
45154 said:
Én elhatárolódok az új háttértől, mert a Gazdának maga felé hajlik a keze =)

:)

45157 said:
Honnan szeditek ezeket a háttérképeket?

http://wall.alphacoders.com/index.php?s=military


45150 said:
de az új oldalfilozófiával úgy érzem magam, mint az a TU-154-es pilóta, akit Airbusra képeztek át.

Nem bejövős a fly-by-wire? :)
Ám lesznek még finomhangolások az itteni visszajelzések figyelembe vételével.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Onnan van nekem is.

FELHÍVÁS!!!

Aki talál Erebor (azt nem is feltételezem,hogy valaki nem tudja mi az :D amúgy  a Hobbit c. filmben szereplő törpváros)bejáratáról és homlokzatáról háttérképnek való képet az linkelje már be(a filmben szereplő bejárat és homlokzat érdekel nem a játékokban látható).

Köszönöm!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Januárban  mindig ilyen alacsony itt a forgalom vagy én lettem függő?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Szerintem sokan lapítanak és kivárásra játszanak a fórum szolgáltatások reszelgetése kapcsán :) Lévén az oldal forgalma nem esett visza semmit, sőt...

-----

Mint a topicban délelőtt írtam jelenleg elég valószínű a Block 5-el debütált fórumra visszaváltás, amivel a panaszok igen jelentős része orvoslára kerül majd reményeink szerint. Megijedni nem kell, adat nem fog elveszni és új módit se kell megszokni, lévén a rendszer a mostanival egyező módon fog működni. Csak a most hiányzó funkciók elérhetőek lesznek, mások pedig úgy fognak működni, ahogy a többség várná.

Abszolúte a teljesseg igénye nélkül pár funkció, amit sokan kifogásoltatok:

- legutolsó belépés óta olvasatlan hozzászólások kilistázása
- topicban a legelső olvasatlan hozzászóláshoz léptetés
- hozzászólás előnézete elküldés előtt
- képfeltöltés (még nem 100%, hogy bekapcsoljuk, tesztelésétől is függ)
- avatar feltöltés
- privát üzenetek

vagy olyan apróságok, mint:

- rendesen működő like gomb
- látható, ki van épp jelen a fórumban
- hozzászólás jelentése (de csak indoklással lehet, így nem lehet rászállni valakire! - ez nekünk jó moderálás miatt)


Illetve módosítva lesz kicsit az oldal kinézete is, amivel párhuzamosan kaptok egy kis testreszabhatóságot is. Bizonyos keretek között beállíthatjátok majd hogy nézzen ki. Itt főleg a színvilágra kell gondolni.
 

redzsi

New Member
2012. december 8.
8
0
1
No akkor egy kis észrevétel tőlem is:

1. Eszméletlen sok a topik/altopic a fórumban! Igaz ezt valaki rendszerezettnek mondja, van aki túlságosan tagoltnak. OK hogy így talán kevesebb lesz az off, de ez már kicsit túlzás. És nem mindig működik. A Brimstone, Phantom topikjában pl. mi folyik ? :)

2. Annyira pöpec volt a régi honlapon, hogy látszott mennyi hozzászólás született egy témában. Elolvastam a cikket, pár óra múlva újra ránéztem, és ha láttam hogy több tucat hozzászólás született tudtam, újra érdemes beleolvasni. Sőt nem ritkán a cikket el sem olvastam, hanem mentem a hozzászólásokhoz, és ott ragadtam! Nálam a (számomra) érdekes, értékes cikkek mellet ez volt a fő mozgató rugója a HTKA-nak.

Most: pl. van egy cikk egy Szu-30szm-ről, amiben szó van radarról, hajtóműről, fegyverzetről. Most külön kell felkeresnem a topikokat, ha olvasni/írni akarok vele kapcsolatban. Vagy ha vele kapcsolatban felmerül pl F-15, akkor mehetünk megint egy másik topikba? Ez nem tetszik.

3. Témakör/Hozzászólás Bejegyzés Létrehozva hármas pl. az eligazítóban nálam mindig egymásba folyik, olvashatatlan. Firefox a böngészőm.

4. A linkelt videók, képek fele látszik csak. (bár ezt azt hiszem írták mások is)

Évek óta olvaslak benneteket, és tudom most már ritkábban fogok jönni. Érdekes, 4 honlap van amit igen sűrűn látogatok, abból 3 újított, és mindegyik visszalépés volt az elődhöz képest. Nem csak szerintem.

Sajnálom.

 

Szerk.: na jó Tcat utolsó hozzászólása bizakodásra ad okot!  :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
>Érdekes, 4 honlap van amit igen sűrűn látogatok,

Melyik az a négy?