Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Az előbb olvastam a bűnlajstrom rovatban, hogy @kamm fórumtárs megint szilenciumra ítéltetett.
Kíváncsi voltam, mit csinált már megint, ami ennyire súlyos következménnyel járt, és visszanéztem a hozzászólásait szombatig.
Megmondom az őszintét, de nem láttam semmi bántó szöveget. @Tcat 7 perccel azelőtt zárta ki, gondolom még nem törölte az ominózus szöveget. (Vagy mégis?)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Az előbb olvastam a bűnlajstrom rovatban, hogy @kamm fórumtárs megint szilenciumra ítéltetett.
Kíváncsi voltam, mit csinált már megint, ami ennyire súlyos következménnyel járt, és visszanéztem a hozzászólásait szombatig.
Megmondom az őszintét, de nem láttam semmi bántó szöveget. @Tcat 7 perccel azelőtt zárta ki, gondolom még nem törölte az ominózus szöveget. (Vagy mégis?)
Engem is érdekelne, hogy mit követett el.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
T

Törölt tag 2361

Guest
Az előbb olvastam a bűnlajstrom rovatban, hogy @kamm fórumtárs megint szilenciumra ítéltetett.
Kíváncsi voltam, mit csinált már megint, ami ennyire súlyos következménnyel járt, és visszanéztem a hozzászólásait szombatig.
Megmondom az őszintét, de nem láttam semmi bántó szöveget. @Tcat 7 perccel azelőtt zárta ki, gondolom még nem törölte az ominózus szöveget. (Vagy mégis?)
gondolom a f35 topicban valo iras miatt volt, ki lett torolve, mert nem lattok ott semmi ujat, reggel meg volt ez az.
 
M

molnibalage

Guest
gondolom a f35 topicban valo iras miatt volt, ki lett torolve, mert nem lattok ott semmi ujat, reggel meg volt ez az.
Igen, ott volt.
Engem is érdekelne, hogy mit követett el.
Az előbb olvastam a bűnlajstrom rovatban, hogy @kamm fórumtárs megint szilenciumra ítéltetett.
Kíváncsi voltam, mit csinált már megint, ami ennyire súlyos következménnyel járt, és visszanéztem a hozzászólásait szombatig.
Megmondom az őszintét, de nem láttam semmi bántó szöveget. @Tcat 7 perccel azelőtt zárta ki, gondolom még nem törölte az ominózus szöveget. (Vagy mégis?)
Csak megint személyeskedett. Kereskedelmi pilótát hobbipilótának titulált, meg a többi szokásos tőle...
 
  • Tetszik
Reactions: hete and Bubu bocs

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Igen, ott volt.


Csak megint személyeskedett. Kereskedelmi pilótát hobbipilótának titulált, meg a többi szokásos tőle...
Thx.
1. Néha te is személyeskedsz másokkal (velem nem), nem bántásból mondom. ;)
2. A sértegetés nem vezet jóra, kulturáltan vitázni/eszmecserét folytatni biztos nem lehet.
3. Megjegyzem, hogy a kereskedelmi pilóta (@rudi ?) szerintem szerencsés ember, mert a hobbijának él, ami a hivatása.:)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Blitz97
M

molnibalage

Guest
Thx.
1. Néha te is személyeskedsz másokkal (velem nem), nem bántásból mondom. ;)
2. A sértegetés nem vezet jóra, kulturáltan vitázni/eszmecserét folytatni biztos nem lehet.
3. Megjegyzem, hogy a kereskedelmi pilóta (@rudi ?) szerintem szerencsés ember, mert a hobbijának él, ami a hivatása.:)
Angelsoul-nak ment az oltás kamm felől. Aki hivatásos kereskedelmi pilóta.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Kíváncsi voltam, mit csinált már megint, ami ennyire súlyos következménnyel járt, és visszanéztem a hozzászólásait szombatig.
Megmondom az őszintét, de nem láttam semmi bántó szöveget.

Mert már törölve lett - meg az előző pár napi is.
Illetve sajnos nem ez az első alkalom, hogy ilyen okból gondolkodási időt kap.

2. A sértegetés nem vezet jóra, kulturáltan vitázni/eszmecserét folytatni biztos nem lehet.

Ez így van, teljesen egyetértek.

Megfigyelésem szerint kammnak van kb. 5-6 kiválasztottja, akikkel előszeretettel személyeskedik - adott esetben elég durván. Leginkább azon tagokkal, akik haditechnikai tartalmakat is hoznak az oldalra + a pilótákkal :) Na persze ilyenkor kölcsönösen elszabadulnak az indulatok, megy az oda-vissza személyeskedés és az egész effektív topicrombolásba fajul.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Angelsoul-nak ment az oltás kamm felől. Aki hivatásos kereskedelmi pilóta.
Nem ennek volt az előzménye, hogy Angelsoul lepedofilozta? Vagy valami ilyesmi csörte volt ma ott? Azért az is elég elgondolkodtató, hogy nem volt belőle páros pihi. Persze, kammnak nyilvánvaló már volt figyelmeztetése, kitiltása; csak lehet, hogy van, amit már nem lehetne az embernek megengedni magának (meg másnak).
 
M

molnibalage

Guest
Nem ennek volt az előzménye, hogy Angelsoul lepedofilozta? Vagy valami ilyesmi csörte volt ma ott? Azért az is elég elgondolkodtató, hogy nem volt belőle páros pihi. Persze, kammnak nyilvánvaló már volt figyelmeztetése, kitiltása; csak lehet, hogy van, amit már nem lehetne az embernek megengedni magának (meg másnak).
Nem tudom én csak kamm utolsó kommentjét láttam, ahol valami olyasmit írt, hogy angel nemhogy gépet, de még háztartást sem vezetett soha. Sok egyéb más mellett.

Fogalmazzunk úgy, hogy ezzel az 1 hónappal olcsón megúszta. Engem anno 9 hónapra bannoltak kb. káromkodásért. Egy külföldi repszimes fórumon csak kb. 1,5 éve lenne permbanon...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Nem tudom én csak kamm utolsó kommentjét láttam, ahol valami olyasmit írt, hogy angel nemhogy gépet, de még háztartást sem vezetett soha. Sok egyéb más mellett.

Fogalmazzunk úgy, hogy ezzel az 1 hónappal olcsón megúszta. Engem anno 9 hónapra bannoltak kb. káromkodásért. Egy külföldi repszimes fórumon csak kb. 1,5 éve lenne permbanon...
Nem tudom, és nem akarom megítélni az "ítélet" jogosságát, meg lehetett ez már a végjátéka egy eldurvult szócsörtének, de annak idején kórusban kiabáltuk a futballbírónak, hogy "Kecskét vezess, ne meccset!" :D De akkor érdemes volt kimenni a meccsekre.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Nem tudom, és nem akarom megítélni az "ítélet" jogosságát, meg lehetett ez már a végjátéka egy eldurvult szócsörtének, de annak idején kórusban kiabáltuk a futballbírónak, hogy "Kecskét vezess, ne meccset!" :D De akkor érdemes volt kimenni a meccsekre.
Az "Áramot vezess, ne meccset!" néha még a mai világban is elő szokott jönni :D
 
M

molnibalage

Guest
Fuss egy kört a guglitérképen Afrika-hon legkülönfélébb településein, hogy mennyire rendezettek, igényesek arrafelé, aztán utána mentegesd őket. Nem lenézés, meg rasszizmus, de egyszerűen nem létezik, nincs egységes emberiség! Nézd meg, hogy hogyan bánnak a környezetükkel, állataikkal, és saját magukkal is! Intelligenciában igenis óriási különbségek vannak! Pont!
..
(Egyébként elszomorító, hogy megint ki lettek törölve a hozzászólásaim. Indokolás nélkül. Holott a vak is látja, hogy ez NEM cseppfertőzés útján terjed elsődlegesen, hisz' ilyen tüneteket alig okoz, azt is jellemzően csak akkor, ha már kialakult a tüdőgyulladás!)

Megkérdezhetem, hogy ő miért nincsen kb. perbanon?
Folyamatos tudományos téveszmék terjesztése, sértegetéssekkel és mindennel karötlve és még azon sír, hogy kommentjei törölve vannak?
Ha én lennék a modi, akkor a nickje.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Megkérdezhetem, hogy ő miért nincsen kb. perbanon?
Folyamatos tudományos téveszmék terjesztése, sértegetéssekkel és mindennel karötlve és még azon sír, hogy kommentjei törölve vannak?
Ha én lennék a modi, akkor a nickje.

Én egyetértek, de ha a laposföldhívőket meg az asztro-politológusokat kitiltjuk akkor ilyen alapon repülhetne ladagrant is, meg a másik ütődött akinek a neve most nem ugrik be, mert ugyanezt csinálják csak más témákban.

De ha ulippót nem tiltották ki anno, meg eddig ladagrantot sem, akik csak trollkodni járnak ide, formosa aki csak azért van itt, hogy másokat idegesítsen a szmájliaival, akkor szerintem milagrot sem fogják.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 452
113
Most olvastam, hogy " ...nemhogy repülőt, de meg hàztartàst sem vezetett."
Függetlenûl a valósagtartalomtól, szellemes hasonlat. :)
 
Status
Not open for further replies.