1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vought F-8 Crusader

Diskurzus a(z) '2. generációs típusok' témában - Pocok75 által indítva @ 2015. március 26..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

2. Pocok75

http://www.king5.com/story/tech/science/aerospace/2015/03/25/f8-crusader/70465330/

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

4. akagi

akagi Well-Known Member

A legszebb gépek egyike. Kedvencem!

5. emel

emel Well-Known Member

Úgy bizony, gyönyörű és harcias kinézetű gép. Ráadásul ez volt az első hordozó-fedélzeti gép, ami korabeli légierős versenytársához (F-100 Super Sabre) képest majd minden tekintetben nagyobb teljesítményt nyújtott, gyorsabb volt, jobban emelkedett, nagyobb volt a csúcsmagassága, légiharcban is jobban szerepelt (addig természetesnek vették, hogy egy NAVY-vadász kisebb teljesítményű volt mint korabeli légierős párja, "na persze, hát anyahajós gép"). Csak hatótávolságban maradt el kissé, de ez számított legkevesebbet, hiszen légitankolható volt. Sajnálom, hogy élőben soha nem láthattam.

6. weasel007

weasel007 Well-Known Member

7. Pocok75

8. Pocok75

9. emel

emel Well-Known Member

Az alsó kép nagyon nagy ritkaság, egy tárolási (felcsukott) helyzetben álló szárnnyal leszálló gépet ábrázol!! A Crusader "élete" során többször is előfordult, hogy a start előtt a oilóta elfelejtette repülési helyzetbe vezérelni a szárnyat, és így szállt fel vele (főleg éjszaka, mikor kevésbé volt látható a szárny helyzete). Utána meg lehetett szenvedni a "hiányzó" szárnyfelület miatti magasabb leszállósebességgel és nagyobb süllyedési sebességgel történő leszállásnál. Ügyes vagy Pocok, fotót eddig ilyen esetről még nem láttam!

Pocok75 likes this.
  10. beta

beta Well-Known Member

A beömlőnyílását nem tudom elfogadni, szerintem ronda. Az X-32-nél figyeltem fel erre a rémes dizájnra.

11. emel

emel Well-Known Member

Nekem meg az is tetszik, mint ahogy az egész gép, nagyon elegáns, egyik kedvencem. Az X-32 a Crusaderhez képest egy "kissé" azért másképp néz ki, olyan mint egy golyvás béka.
    Szóval ízlések és......

fishbed, Pocok75 and akagi like this.
  12. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

F-8C

fishbed likes this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezen oldal megosztása