Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
De ami ma klasszikus zene, az se biztos, hogy a maga korában klasszikus volt. Például ha jól tudom, akkor kortársai közt Wagner se számított komoly dolognak (a tévedés jogát fenntartom).

De ez sem egyértelmű, mert van sok populáris zene, ami áthangszerelve egészen más képet mutat. Én nagyon szeretem a különböző stílusú zenék zenekari, zongora, vagy orgona átiratát. (Egyébként ha megfordítjuk, például több egyházi ének is régen nem egyházi célra íródott, vagy maga az orgona és harmónium sem volt ennyire -vagy épp talán semennyire- szakrális hangszer.)

Daft Punk:
https://www.youtube.com/watch?v=H52dy28o_Vk

Dr. Dre:
https://www.youtube.com/watch?v=0HcY-PG73_w

Én nagyon hiszek benne, hogy nem feltétlen az eltartott kisújjal és 2-3 évszázaddal ezelőtti zenékkel (amik amúgy zseinálisak) lehet a kultúra néminemű megismeréséhez vezetni az embereket.
Ez is bejött nekem:

Depeche Mode fan-ként meg ez:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ezeket az átiratokat nagyon bírom. Én a filmzenékből találtam rá ezekre.
Az orgona hangzása meg külön kedvenc.
Ősszel voltunk Pécsen kirándulni és a székesegyházban meghallgathattunk a turisták részére eljátszott 20 perces zenei válogatást. Hát az beszarás volt! Hiába van egy középszar fülesem, közel nem hozza azt a monumentalitást, amit ott érezni lehetett.
Pont néhány napja dobta fel a tecső:

Nekem a filmzenék szimfonikus zenekarral történő előadása érte el azt, hogy néha hallgatok komolyzenét is.
Persze, csak műkedvelő módon, ha éppen arra van kedvem. Mondjuk egy Paganini-koncert kiesik. Fél óra után már fáj a fülem a hegedűnyekergéstől, de Varnus Xavér orgonakoncertjei jöhetnek.
Ezekből néhány volt a "kapudrog":
Hát még mikor ott szól a hátadnak vetve, ott vagy közvetlen mellette. Imádom.
Nekem a Varnus Xavér sose jött be. Orgonaépítő ismerős szokta mondani, hogy így a Xavér, meg úgy a Xavér. De engem úgy nagyon nem nagyon hoz lázba, még ha nyilván jól is játszik; csak tőlem áll távol.

Igen, ezek a jó nevelési jellegű dolgok, hogy egy-egy dolgot több oldalról bemutatni. Bár megvallom őszintén nem nagyon szeretem a komoly zenét a klasszikus értelemben, pedig Isten bizony, többször nekifutottam. De úgy vagyok vele, mint a színházzal, hogy fasza, láttam/hallottam, elismerem, de ne kelljen végigülni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Hát még mikor ott szól a hátadnak vetve, ott vagy közvetlen mellette. Imádom.
Nekem a Varnus Xavér sose jött be. Orgonaépítő ismerős szokta mondani, hogy így a Xavér, meg úgy a Xavér. De engem úgy nagyon nem nagyon hoz lázba, még ha nyilván jól is játszik; csak tőlem áll távol.

Igen, ezek a jó nevelési jellegű dolgok, hogy egy-egy dolgot több oldalról bemutatni. Bár megvallom őszintén nem nagyon szeretem a komoly zenét a klasszikus értelemben, pedig Isten bizony, többször nekifutottam. De úgy vagyok vele, mint a színházzal, hogy fasza, láttam/hallottam, elismerem, de ne kelljen végigülni.
A komoly zenéhez nekem is hangulat kell. Viszonylag ritkán hallgatom
A Varnus Xavért csak példaként hoztam. Nem tudom megítélni, mennyire jó vagy sem. Az ő jútúb csatornáján van egy csomó orgonán előadott mű, amit néha hallgatok.
Nekem a jazz, a soul meg a lakodalmas zene az, amivel kínozni lehet. :)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
sad-crying.gif
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 864
27 413
113
Hát még mikor ott szól a hátadnak vetve, ott vagy közvetlen mellette. Imádom.
Nekem a Varnus Xavér sose jött be. Orgonaépítő ismerős szokta mondani, hogy így a Xavér, meg úgy a Xavér. De engem úgy nagyon nem nagyon hoz lázba, még ha nyilván jól is játszik; csak tőlem áll távol.

Igen, ezek a jó nevelési jellegű dolgok, hogy egy-egy dolgot több oldalról bemutatni. Bár megvallom őszintén nem nagyon szeretem a komoly zenét a klasszikus értelemben, pedig Isten bizony, többször nekifutottam. De úgy vagyok vele, mint a színházzal, hogy fasza, láttam/hallottam, elismerem, de ne kelljen végigülni.
Rákász Gergelyt hallgasd meg (Bolero orgonán). Varánusz emberileg hát.. hagyjuk.

Ezt itt:
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros