Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ciwan Haco


Ő egyébként kurd.
Nekem a grúz zene jutott eszembe, nem tudom miért.
Ami viszont biztos, hogy a háború előtt a legjobb befektetés volt ott ingatlant vásárolni. Az oroszok letarolták az ottani piacot, a fővárosban a bérleti díjak is elszálltak. Az egy szegény ország, s sokan nem örülnek, de sokan, pedig ennek a hasznait szedik. A háború előtt nem sokkal jártam ott. Rengeteg orosz és ukrán együtt bulizott (meg még számtalan náció). Na mindegy, kicsit elkalandoztam.

Most észleltem, hogy a dal meg lemaradt... : D
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ám, ha már így alakult. Akkor a románok nem igazán értenek a zenéhez, de mint a legutóbb is linkeltem volt egyet, azért akadnak még kivételek:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Na, de kicsit vissza az időben.
Egy kis francia:
Magyarul (kiváló szerintem):

Megj.: Piaf tetteiben nem tükröződött vissza "végtelennek" tekinthető istenhite.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and Flamand

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
De mielőtt lépnénk kettőt előre, ildomos megfontolni, hogy nem-e lépünk inkább egyet hátra.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Értékválság jellemzi napjainkat. Elcsépelt mondat. Tagadhatatlan. Ám ha bővebben értekeznének arról, hogy miként változott, vagy éppen változtatta meg korunk értékítéletét a kultúra; mely aktuális trendek képében jelenik meg előttünk, s néhol már a józan ész közelében sem derengő párhuzamos értékrendek kialakulását segíti elő, talán felvetődhetne egy nagyon egyszerű kérdés: hová tűntek a férfiak? Miért diszkriminálható ma egy férfi? A múlt okán? Mikor tértünk el attól, hogy az igazán fontos ítélet, csak a kiválóságon alapulhat? Hol és mikor romlott el a nemek egyenlősége? Miért létezhet a két biológiai nemnél egyáltalán több? Mikor, de a fontosabb kérdés, miért változott meg a nyugati vezetők látószöge? Legyenek azok politikai, kulturális, vagy egyéb területek megtestesítői/vezetői.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Milyen volt az USA és Nyugat-Európa gazdasága a 40'-es évek második felében, és az 50'-es években? Mi volt az ára a nyugati országok felemelkedésének, s a keletiek - a világ többi részéhez viszonyítható - jólétének a későbbiekben (ki kell lépnünk az "óriási" különbségekből, mivel ez esetben beszűkülve látható az egész XX. század)?
Nem az a veszélyes ember, aki úgy hiszi minden kérdésre tudja a választ, hanem az, aki (jól?) tud kérdezni, legyen az független bármely szituációtól.
Az időben lépkedve:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Csak a nyitó-riff miatt kéri ide a helyét részemről:

Szvsz, ez valami olyasmi, ami nem lett befejezve... Kár érte.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Hány embert temettek el, azért mert ügynök volt? De az még izgalmasabb kérdés, hogy hányat nem, ugyebár...
Vikidál:
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Örmények. Mindenki másként gondol rájuk. A zsidókkal való ellentétük legendás. Üzleti érzékük kiváló, s néha ez felülír néhány fontosabbnak tekinthető dolgot, a mi szemszögünkből is. Kemények és makacsok. Tőlük is van mit tanulni, ahogy a zsidóktól is, mielőtt félreértés esnék...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Szókratész, ha minden igaz durva magyarsággal azt mondta: "csak egy dolgot tudok, hogy nem tudok semmit". Ki talán a sztoikus filozófia Atyjának is tekinthető. Úgy vélem, ez lehet egy olyan iránytű, amire érdemes néha emlékezni.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Akkor ha már látom, hogy magyar rap vonal:

"CD-ről, hátsóülésről hatos szám" -egy kis óckúl

Miután adtunk a műfajnak egy pofont, nézzük meg, hogy mi van a Hátshow sorban.
https://www.youtube.com/watch?v=A75paoKD34U
Van néhány zene ami tetszik, vagy érdekes (egy zenéje miatt nem szeretem):

Betegebb, de szabolcsi na, továbbá még, a valóság eme szeleténél is le kell "ragadni":

Ez egy kis orosz:
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros