Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A punk is tud mutatni néha olyat, amit nem gondolnánk:
Egy pár milliós nézettség után törölt klip a youtube-ról. Már mindenkiért ildomos aggódni, csak a családodért, a rokonaidért és a véreidért nem. Egyébként nagyon jó emberek lehetünk állítólag, csak ezekkel nem igazán kell törődni, mivel egocentrikusnak és önállónak kell lennünk. Ha beledöglünk is.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azt mondják, még a "hitetlen" is lehet szerelmes. Meg kell vallani: lehet.
A nálam bölcsebbek valamikor, valahol azt mondták, hogy mindegy, hogy veszítesz, győzöl, a lényeg, hogy küzdj. Küzdj a jobbért, a szebbért, a valódi vágyaidért. Visszagondolva sokszor ilyen mesének vélem ezt, "nagyzolásnak", de a jók néha egymásra találnak és valóban segítik egymást. Ha nincs hitünk, elveszünk - állítólag.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
  • Most nézz, nem káromolom Istent:
*Ez lesz az:, csak más verzióban, a másik szebb a youtube-on megtalálható
  • Nem érdekel a pökhendi dumád.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van néhány zene ami tetszik, vagy érdekes (egy zenéje miatt nem szeretem):

Betegebb, de szabolcsi na, továbbá még, a valóság eme szeleténél is le kell "ragadni":

Ez egy kis orosz:
Ha orosz, ha rap, akkor Misha Mavashi:
https://www.youtube.com/watch?v=1UA-2uDjMGs
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ki látja ma a magyar néplelket?
Jól rejtőznek, s kik megszólalhatnak is csak lehurrogásban, rosszabb esetben elhallgatásban részesülnek. Vannak kivételek ma is, de kevesen. Becsüljük meg Őket.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egy kis francia (ártani nem árthat egyébként, mármint értik... az asszonnyal is törődni kell, ha nem, akkor lesz más; én tudom, mivel törődtem mások asszonyával):
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Valami bekerült kivégezte 2 éve az egyik legjobb svéd rappert.
Ez nem a kihalás, ez az elnyomás.
A kihalást mi okozzuk, mikor nem születik elég gyerek. Nem az állam, azaz a köz hibája, hogy mindenféle gyüttmentre van szükség. Ez egy 50 éves folyamat. Több magyar hal meg, mint születik. Térj már észhez, ne engedd, hogy az indulataid vezessenek. Számolj.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nem kell a head&shoulders, nem kell a tetves arany hónalj, a kiváló borbély, a tippmix, a kaszinó, a kurvák és a jó szivar. Ha kell, ki kell menni, de ám Haza is kell jönni. Az a pénz kint annyi, mint szembeszélbe vizelni. Sok kicsi sokra megy. Ez itt nem a vicc helye. Jobb világot akarunk? Hát tegyünk érte. (A "háttal" történő kezdés miatt egy vonalzós, már "repült" volna.).


Szerk.: Nemrég egy fórumtársnak küldtem eme idézetet:
"Nevelőmtől tanultam, hogy a cirkuszban[4] sem a zöldek, sem a kékek, sem a kerekpajzsúak, sem a hosszúpajzsúak pártjához ne csatlakozzam; hogy kitartó és kevéssel beérő legyek; hogy magam végezzem el a munkámat, és ne markoljak egyszerre sokat; hogy a besúgással szemben tartózkodóan viselkedjek."
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Szűkszavúságom érthetőségem rovására megy. Tudom. Ám, ha két oldalt írnék egy gondolatról, ki olvasná el?


Az, aki csak nyársalja a szavakat, végül hiteltelenné válik.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Magyar példaképem Szabó Dezső, kit nem érdekelt semmilyen izmus, semmilyen elv, mert mindnek kirúgta az oldalát.
Látod, " én nagy mesterem lámcsak mivé lett fogadott fiad"?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Csak és kizárólag, akkor várható, majd, valamikor, a magyar Nemzet újhodása, Ha a döntő többség hinni fog benne. Ez nem egy nagy fórum. Nem azért alkotom szavaim, mert világot kívánok váltani, hanem azért, mert talán termőtalajra hullhatnak eme silány szavak. Nem vagyok jó ember, kiváló - ahogy a jó magyar mondaná -, bűnös vagyok (az isteni törvények szerint), de hiszek abban, hogy nálam változó sorsban keringő jóakaratú emberek sora vesz körül. Ha nem így lenne egy szót sem gépelnék, főleg, nem hajnal félháromkor.
Sajnos racionalitásomat mindig befedte az idealizmusom, ezért sem lehettem kiváló sosem, mivel a vakember "tisztán sosem láthat". Most elég hosszan tudnék értekezni arról, hogy mi nem, s mi számít igazán (a tévedés jogát fenntartva: ), de kérem nézzék el nekem, mert a szavakból már így is túlon-túl sok volt. Addig-addig beszélünk, míg itt kérem, kő kövön nem fog maradni.
Cselekedni akarunk? Akkor hosszútávon kell gondolkodnunk. 3-4 generációban, s magunkat is eme nemes feladathoz kell mérjük és párosítsuk.
A többi, mind-mind csak "nyálaskodás".
Nincs itt semmi északi civilizáció, csak mi vagyunk. És ha erre nem vagyunk hajlandóak rádöbbenni, a többiekkel együtt megyünk a süllyesztőbe, unokáink meg a posványba. Nem harcolni kell a mai világban, hanem gondolkodni; nemzeni; gyarapítani. Erősödnünk kell, mert az igazunk itt erő nélkül senkit nem érdekel. Eddig sem érdekelt. Újat nem írtam.
Ejj-ejj. Idejutottunk, magamnak is "váltságot" írok.
Isten óvjon bennünket, s a hit ne válasszon el.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A csillagok járása változó, ahogy a kiváló magyarrá lett Wass Albert fogalmazott, s ha és amennyiben, úgy alakul (ne így legyen):
De tudják-e a magyar nagyurak, hogy mikor válik az a 'járás szerencséssé? Ha teszünk érte. Amennyiben lesznek magyar gyermekek, lehetséges a magyar virtus, ha nem, akkor ezt el kell felejtsük.
Kin múlik ez?
Ez a legnagyobb kérdés.
Ha adnak hitet egy jobb, s felemelkedő életre, akkor van esély. Ha nem, akkor el fogunk bukni. Kérem, ne az osztrák példa határozza meg a mienket, mert már ők régóta a kihalás útján járnak. Régebben, mint mi, ha emlékezetem nem csal.

Ha és amennyiben, feladja a harcot a magyar kormány az EU ellen, az meg fogja törni a nagy nehezen felépített aktuális magyar népakaratot, mely negatív kihatással lesz a magyar néplélekre, ami magától értetődően felerősíti annak gyengülését, erősíti a kivándorlást, és függetlenül ezektől, csökkenti a születések számát. Elsőre komolytalan gondolat, másodjára megfontolandó.
Páriák voltunk és vagyunk, a helyzet 100 éve nem változott sokat, igaz, de szerte Európában tisztelettel tekint ránk egy mérvadó kisebbség, mely hitet, s egyben további tartást is ad nekünk.

Csakhogy írjak valami érdekesebbet. Például a babaváró konstrukció beszűkítésének belengetése pozitív demográfiai folyamatokat indít el rövidtávon, ebből fakadóan ezt felül kellene eme határidő után vizsgálniuk új konstrukcióban. De mekkora lehet ez a feltételezett bébi-boom? 10000-20000 csecsemő? Ennél sokkal több kell. Reményt, hitet kell adni az embereknek, nem "kapzsiságot".
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Visszatérve egy kicsit. Ott volt példának okán a legendásnak tekinthető Lázár György:
Egyébiránt elszomorít, hogy senki nem volt hajlandó kijavítani. Ugyanis:
Már írtam, hogy hibákat szándékosan (is?) szoktam ejteni. Fenntartásaikat mindenkivel szemben tartsák fent; s azok, kik tudták, hogy hibáztam, szégyelljék magukat, hogy fórumtársaik figyelmét erre nem hívták fel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az van, hogy tegnap tekerés közben vmi olasz dalt akartam énekelni,
ha már olasz bringa.
Viszont csak a Giovinezza-t tudom :D Úhogy kénytelen voltam ezt.
Ez mennyire PC vagy bannolt mostanában?
Bár kétlem, hogy sokan ismernék, tudnák mi az, azok közül akik az utcán járnak-kelnek.
 
  • Vicces
Reactions: DTheo