Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hallgassatok egy kis zenét. Nekem ő egy ikon. Az első pillanattól amikor hallottam, még anno a Slágerrádió adásaiban volt vendég a Boros-Bochkornál. Akkor még semmilyen neve nem volt, sőt az elődöntőkön sem voltak túl. Csak egy versenyző volt a sok közül. Nekem ő már akkor is fontos volt. Megérzem az ilyet. Erről bővebben nem tudok mit mondani, úgy sem értné senki... :D:D:D:D:D:D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Chris Rea - The Road To Hell 1989 (Full Version)
1989. Ez jóslat, de ezt akkor még nem tudta szinte senki. De nem is nevezném jóslatnak. Vannak akik többet tudnak a jövőről mint mások. De nem mondhatják el. Vagy ha el is mondják, senki nem hiszi nekik el. Az a pokolba tartó út (autópálya a számban) azóta is tart, már 31 éve, és senki nem tudja, hova vezet, és mikor lesz vége. Illetve talán vannak akik tudják, de ők egyenlőre nem beszélhetnek.

ZZ Top - Gimme All Your Lovin' (Official Music Video) Kiadás éve: 1983.
Az előző komor zene után egy kis szombat esti kikapcsolódás, aki szereti. Nekem a fiatalkorom volt, csodálatos és felejthetetlen évekkel. Nem igazán éreztük a rendszer politikai nyomását, ez már a "gulyáskommunizmus" ideje volt. :)

Gimme All Your Lovin' - ZZ Top cover
Őt is sokat hallgattam, ezt a számot. Amúgy ma már profi zenész, de akkor még csak az elején volt. Amikor én hallgatni kezdtem még tízezres volt csak ennek a videonak a nézettsége. Azóta is rockzenét játszanak, de közben átköltözött európába a bandájával, és itt zenélnek nyugaton metál klubokban.
Rúzsa hangjához képest sehol sincs, de nagyon tehetséges zenész, csak kevesebb énekesi tehetséggel. Részben indián a származása. Én bírom... :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Maceo Plex - Learning to fly

ŐSZINTE VALLOMÁST KELL TENNEM !!! :eek::oops::D:D:D
Igenen, bevallom töredelmesen, nagy szerepem van ennek a zenének a rongyosra hallgatásában !!! Beismerem... :rolleyes: :D:D Részben súlyosan felelősnek érzem magam a magas nézettsége miatt is, mert ezt a rongyosra hallgatásomat mások előtt sem titkoltam, így néha, főleg a kezdetekben igen gyorsan emelkedett a nézettsége. Én tíz- és húsz-ezer körül csatlakoztam be, és töredelmesem vállalok 2000 meghallgatást a kétmillióból. :rolleyes::p

A klipről - az elején a Leonardo da Vinci (teljes nevén Leonardo di ser Piero da Vinci) idézet az egyik valaha íródott legszebb idézet a repülésről, ráadásul már vagy 500 éves. :eek::) A videoban számos különleges és veszélyes repülés van, ilyenek a "katlanrepülések", sokszor kötelékben, látható titkos katonai fejlesztésű gép kitakarva, infra-csapda szórás szimulált légi-harcban, air-to-air légi-harc rakéta célbefogás és tűz-készre váltás, valamint légi-harc gyakorlás, amikor pld. 1km-es térbeli kockán belül három különböző vadászgép is repül egymástól függetlenül három különböző vektoriális irányban. (egymást próbálják "cél-befogni", ki a nagyobb ász... :D:D ) Tehát a klip videoit nagy gondossággal a legjobb anyagokból válogatták össze, a kiváló szintetizátor zenének megfelelően.

Egyetlen mentséget tudok felhozni magamnak a rongyosra hallgatásra: születésemtől fogva gyógyíthatatlanul fertőzött vagyok a repüléssel és a repülőgépekkel, ahogy a zenével, űrrepüléssel, csillagászattal, hadtudományokkal, a gépészettel és az anyagmegmunkálással (maró, eszterga, cnc, lézer, kovácsolás, öntészet, stb. amiktől a világ valójában működik... de a repülő és rakétahajtóművekkel is, szóval minden a HI-TEC). Anno jelentkeztem vadászpilótának is, várpalotán részt-vettem a teljes orvosi és pszichés felméréseken. Ugyan majdnem mindenben megfeleltem vadászpilótának, de a túl soknak minősített betömött fogaim miatt SAJNOS csak MI-24 harci helikopter pilótának engedtek volna menni. Arra meg nem mentem. De így is fontos helyeken voltam a katonaságnál. A repülés szeretete az csak a halállal múlik el, vagy mééég azzal sem !!!!! ;) (na... már lassan teljesen elmúlik a hirtelen jött őszinteségi rohamom... :rolleyes::D:D:D:D )

 
  • Tetszik
Reactions: anonim999