Zsoldosok, PMC-k

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Az úgy megvan mindenkinek, hogy a Bagjos Richárdot egy megrögzött hazudozónak tartják azokban a körökben ahol valóban profik dolgoznak és évek óta rajta röhögnek? ;);)
Ezt csak úgy itt hagyom.
SZVSZ ne élje bele magát senki egy magyar Academibe.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 834
35 404
113
Az úgy megvan mindenkinek, hogy a Bagjos Richárdot egy megrögzött hazudozónak tartják azokban a körökben ahol valóban profik dolgoznak és évek óta rajta röhögnek? ;);)
Ezt csak úgy itt hagyom.
SZVSZ ne élje bele magát senki egy magyar Academibe.
Miért reklámozzák ezt a szelet hámozó egyedet?
 

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Miért reklámozzák ezt a szelet hámozó egyedet?
Nem ő az első kamu zsoldos, terrorista/kalózvadász PMC isten aki felbukkant a magyar bulvár (és ami sokkal fájóbb, mértékadó lapok és weboldalak) egén. Egy átlag olvasó simán benyalja, de ha megnézem hogy egy ilyen szakmai topikban is milyen wishful thinking alakult ki a felvetéssel kapcsolatban...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 483
113
Az úgy megvan mindenkinek, hogy a Bagjos Richárdot egy megrögzött hazudozónak tartják azokban a körökben ahol valóban profik dolgoznak és évek óta rajta röhögnek? ;);)
Ezt csak úgy itt hagyom.
SZVSZ ne élje bele magát senki egy magyar Academibe.
Nem Academi, hanem inkább "RED POINT", tekintettel arra, hol jelent meg a cikk. :cool::oops::rolleyes: Bagjostól, mindenestúl beleillene a képbe ... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nem ő az első kamu zsoldos, terrorista/kalózvadász PMC isten aki felbukkant a magyar bulvár (és ami sokkal fájóbb, mértékadó lapok és weboldalak) egén. Egy átlag olvasó simán benyalja, de ha megnézem hogy egy ilyen szakmai topikban is milyen wishful thinking alakult ki a felvetéssel kapcsolatban...

;)
 
W

Wilson

Guest
Ezt próbálom lefordítani magamnak. Ha kormányváltás lesz -és az elkövetkezendő 40 évben vagyis 10-11 választási ciklusban ez nem elképzelhetetlen-, akkor egy hónapon belül be fogják szántani és az ebben részvevő kulcsembereket bíróság elé fogják állítani. Egy bármilyen ellenzéki formációnak abszolút nem érdeke, hogy a jelenlegi kormányközeli körök több ezer fő nyomozó potenciállal és fegyveres erővel rendelkezzenek. Ráadásul ha jók a kapcsolatai, akkor miért emelte ki azt, hogy próbált hazai fegyvergyártóktól és forgalmazóktól felszerelést beszerezni és ezt elutasították?
És szomorú sors a PMC-ben, de ez az egyik legkitettebb üzletág a politika által kavart botrányoknak és koncepciós vádeljárásoknak. Ráadásul én a helyében egy ilyen rizikós üzletet nem választások előtt fél évvel jelentenék be.

Sokkal valószínűbbnek tűnik, hogy a nyári uborkaszezonban amolyan "helykitöltő" cikk, izgalmas olvasmány a platform célközönségének, jól menő vállalkozóknak, hogy ha ilyen rizikós övezetbe kell mennie tárgyalni, akkor van valami magyar formáció, aminek biztonsági szolgáltatásait igénybe tudják venni.

Nem ő az első kamu zsoldos, terrorista/kalózvadász PMC isten aki felbukkant a magyar bulvár (és ami sokkal fájóbb, mértékadó lapok és weboldalak) egén. Egy átlag olvasó simán benyalja, de ha megnézem hogy egy ilyen szakmai topikban is milyen wishful thinking alakult ki a felvetéssel kapcsolatban...
Talán azért alakult ki "agyalás" ebben a topikban mert veled ellentétben sokunknak teljesen ismeretlen a muksó neve és előélete, de köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az információt..Ráadásul az, hogy a Nemzeti Bank (Matolcsy) holdudvarához tartozó média hozta le a cikket azt erősítette (de számomra még mindig azt erősíti), hogy emögött fajsúlyosabb kormány közeli v gazdasági szereplők állhatnak, talán éppen a megszellőztetett újabb afganisztáni szerepvállalás kapcsán.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Talán azért alakult ki "agyalás" ebben a topikban mert veled ellentétben sokunknak teljesen ismeretlen a muksó neve és előélete, de köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az információt..Ráadásul az, hogy a Nemzeti Bank (Matolcsy) holdudvarához tartozó média hozta le a cikket azt erősítette (de számomra még mindig azt erősíti), hogy emögött fajsúlyosabb kormány közeli v gazdasági szereplők állhatnak, talán éppen a megszellőztetett újabb afganisztáni szerepvállalás kapcsán.
És már a zsótikáék is átvették a hírt. Lehet csemegézni a hozzászólásokat :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Beleolvastam ........hát van jó néhány vérpistikés komment:)
Amúgy sokan finnyognak rá, hogy nem olyan kaliberű ember. Meg mondhatom még, hogy freemailes emailcíme van :) Dehát Mészáros Lőrincbe se nézték bele sokan a magyar Mark Zuckerberget/Elon Muskot :)
Mivel a "zombihordák" fenyegetik a fellegvárat (2/3-ot) nem csodálkoznék, ha a nagy alapítványosdi mellett valóban megtörténne ez is, és nem csak médiahekk lenne (és tudjukki mozgatná a szálakat a háttérben). Nem lenne váratlan a hazai előzmények tekintetében.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Amúgy nem tudom felmerült-e bárkiben, de a szakszolgálatok nyilván a beszervezés kezdetén értesültek ennek a felépítéséről, és értesítették a felelős vezetőket, hogy mi legyen velük, hogyan tovább. Felmerült bennem egyébként, hogy az erre adott/nem adott válasz is állhatott Korom távozása hátterében.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Amúgy sokan finnyognak rá, hogy nem olyan kaliberű ember. Meg mondhatom még, hogy freemailes emailcíme van :) Dehát Mészáros Lőrincbe se nézték bele sokan a magyar Mark Zuckerberget/Elon Muskot :)
Mivel a "zombihordák" fenyegetik a fellegvárat (2/3-ot) nem csodálkoznék, ha a nagy alapítványosdi mellett valóban megtörténne ez is, és nem csak médiahekk lenne (és tudjukki mozgatná a szálakat a háttérben). Nem lenne váratlan a hazai előzmények tekintetében.
Én inkább úgy látom, hogy elképzelhető, hogy valaki jó pénzt lát ebben a dologban és talán ez összekapcsolódik a meglebegtett újabb afganisztáni szerepvállalással, az úriembert pedig kirakták a "kirakatba", ami számomra azt bizonyítja, hogy lehet mögötte valami, az az, hogy ez a cikk a Növekedés.hu jelent meg ami egyértelműen a Matolcsy féle média portfólió része.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Amúgy nem tudom felmerült-e bárkiben, de a szakszolgálatok nyilván a beszervezés kezdetén értesültek ennek a felépítéséről, és értesítették a felelős vezetőket, hogy mi legyen velük, hogyan tovább. Felmerült bennem egyébként, hogy az erre adott/nem adott válasz is állhatott Korom távozása hátterében.
Végül is ha ez egy az abroszfejűeknél bejegyzett cég lesz amely foglalkoztatja a magyar munkavállalókat és ez a cég nem sérti meg ezzel a hatályos magyar és nemzetközi jogszabályokat akkor sok mindent nem tudnak velük mit csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Talán azért alakult ki "agyalás" ebben a topikban mert veled ellentétben sokunknak teljesen ismeretlen a muksó neve és előélete, de köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az információt..Ráadásul az, hogy a Nemzeti Bank (Matolcsy) holdudvarához tartozó média hozta le a cikket azt erősítette (de számomra még mindig azt erősíti), hogy emögött fajsúlyosabb kormány közeli v gazdasági szereplők állhatnak, talán éppen a megszellőztetett újabb afganisztáni szerepvállalás kapcsán.
Clickbait mindenhol van, emellett szinte már nincsen olyan lap, ami ne a NER holdudvarához tartozna, szóval ez nem sok mindent jelent. Maradjunk annyiban, hogy ismerve a magyar biztonsági iparban lévő viszonyokat annyi esélyt látok a megvalósulásra, mint anno a Sólyom Airways esetén. :)
Pedig ott még egy gépet is szereztek, átfestették, nagy médiamegjelenések stb., de aki minimálisan is belelátott a légiipar működésébe, tudta hogy úgy kamu a dolog ahogy van. Persze számviteli szempontból néha nem rossz egy-egy ilyen akció ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Talán azért alakult ki "agyalás" ebben a topikban mert veled ellentétben sokunknak teljesen ismeretlen a muksó neve és előélete, de köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az információt..Ráadásul az, hogy a Nemzeti Bank (Matolcsy) holdudvarához tartozó média hozta le a cikket azt erősítette (de számomra még mindig azt erősíti), hogy emögött fajsúlyosabb kormány közeli v gazdasági szereplők állhatnak, talán éppen a megszellőztetett újabb afganisztáni szerepvállalás kapcsán.

Én inkább átfogalmaznám azt, amit mondasz. Azért lelkesedett sok mindenki, mert egy komolyabb PMC megszervezése tényleg komoly kártya lenne a régiós riválisokkal szemben. De itt nem az első ajánltra lecsapás lenne a legideálisabb. És én emlékszem arra, hogy volt már azért korábban is próbálkozás ilyenre.
Én támogatnák egy sikeres társaság létrejöttét, akik döntően külföldi megbízásokból, részben magyar üzleti körök külföldi igényeiből tartja el magát. És több ezres, akár pár tízezer fővel is csatlakozhatnak -jól megfizetve- az ország védelméhez, ha háborúba keverednénk.

Nekem például csak amiatt van ellenvetésem, mert ez egy pocsék üzleti modellnek tűnik, nem a számunkra ideálisnak. Egy megbízhatatlannak tűnő szervező, egy kétes tulajdonosi háttér. Ha nem lesz igazam, én fogok a legjobban örülni. De néhány jól ismert csapdahelyzetet el kellene kerülni, amit ebben az ügyben nem látok világosan.

1, piaci versenyelőny (Egy büdös kukkot nem tudtam meg eddig arról, hogy miért lenne életképes egy újonnan összegründolt cég a már meglévő nemzetközi versenytársak között. Ide én nem a vágyaimat akarom beleerőltetni, hanem amerikai gondolkodáshoz hasonlóan az életképesek fejlődjenek, a félre tervezetteknek el kell hullaniuk. Számomra mindig olyan jó emlékek szoktak lenni, valahányszor azt láttam az életem során, hogy valaki nem pár tucat ismerőssel, esetleg a szektor sajátosságai miatt rögtön pár száz alkalmazottal elkezdi és fejlődik. Még meg sem alakult a társaság, de már több ezer bevethető emberéről beszél egy szélcsap fickó. 2010-ben mennyi volt a Magyar Honvédség állománya? És annak mennyi volt a költségvetési kerete? Nagyon komolyan kérdem, hogy tisztában vagyunk azzal, mit jelent egy "max 3000 fő" tulajdonosának lenni? Hadd ne is kommentáljam, hogy milyen olajozottan szokott menni egy nálunk nagyobb országnak is egy fegyverbeszerzési program zsebből kicsapása az asztalra.)

2, állami támogatás (Nincs ellenemre, hogy a Magyar Honvédség operatív támogatást adjon egy hozzánk köthető cégnek. Ha visszatérünk Kabul repterére, nyilván óvó szárnyainkat kiterjesztjük a fiúkra a városban. De kevés az infó azon kívül, hogy sokszor leírod, hogy egy kormány közeli lapban jelent meg először. Meddig fogunk elmenni és mi van akkor, ha kiderül, hogy nem életképes az egész, mert a CIA és az Army messze hatékonyabban tolja a sajátjait, mint mi a mieinket? Újra felmerül az ötlet majd, hogy őrző-védő cégek figyelhetnék a laktanyákat? Vagy mi a terv, amit látsz, hogy ha kiderül, hogy valakik hitelt nyújtottak egész dandárok felfegyverzésére és az egész egy átgondolatlan vacak?)
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Én inkább átfogalmaznám azt, amit mondasz. Azért lelkesedett sok mindenki, mert egy komolyabb PMC megszervezése tényleg komoly kártya lenne a régiós riválisokkal szemben. De itt nem az első ajánltra lecsapás lenne a legideálisabb. És én emlékszem arra, hogy volt már azért korábban is próbálkozás ilyenre.
Én támogatnák egy sikeres társaság létrejöttét, akik döntően külföldi megbízásokból, részben magyar üzleti körök külföldi igényeiből tartja el magát. És több ezres, akár pár tízezer fővel is csatlakozhatnak -jól megfizetve- az ország védelméhez, ha háborúba keverednénk.

Nekem például csak amiatt van ellenvetésem, mert ez egy pocsék üzleti modellnek tűnik, nem a számunkra ideálisnak. Egy megbízhatatlannak tűnő szervező, egy kétes tulajdonosi háttér. Ha nem lesz igazam, én fogok a legjobban örülni. De néhány jól ismert csapdahelyzetet el kellene kerülni, amit ebben az ügyben nem látok világosan.

1, piaci versenyelőny (Egy büdös kukkot nem tudtam meg eddig arról, hogy miért lenne életképes egy újonnan összegründolt cég a már meglévő nemzetközi versenytársak között. Ide én nem a vágyaimat akarom beleerőltetni, hanem amerikai gondolkodáshoz hasonlóan az életképesek fejlődjenek, a félre tervezetteknek el kell hullaniuk. Számomra mindig olyan jó emlékek szoktak lenni, valahányszor azt láttam az életem során, hogy valaki nem pár tucat ismerőssel, esetleg a szektor sajátosságai miatt rögtön pár száz alkalmazottal elkezdi és fejlődik. Még meg sem alakult a társaság, de már több ezer bevethető emberéről beszél egy szélcsap fickó. 2010-ben mennyi volt a Magyar Honvédség állománya? És annak mennyi volt a költségvetési kerete? Nagyon komolyan kérdem, hogy tisztában vagyunk azzal, mit jelent egy "max 3000 fő" tulajdonosának lenni? Hadd ne is kommentáljam, hogy milyen olajozottan szokott menni egy nálunk nagyobb országnak is egy fegyverbeszerzési program zsebből kicsapása az asztalra.)

2, állami támogatás (Nincs ellenemre, hogy a Magyar Honvédség operatív támogatást adjon egy hozzánk köthető cégnek. Ha visszatérünk Kabul repterére, nyilván óvó szárnyainkat kiterjesztjük a fiúkra a városban. De kevés az infó azon kívül, hogy sokszor leírod, hogy egy kormány közeli lapban jelent meg először. Meddig fogunk elmenni és mi van akkor, ha kiderül, hogy nem életképes az egész, mert a CIA és az Army messze hatékonyabban tolja a sajátjait, mint mi a mieinket? Újra felmerül az ötlet majd, hogy őrző-védő cégek figyelhetnék a laktanyákat? Vagy mi a terv, amit látsz, hogy ha kiderül, hogy valakik hitelt nyújtottak egész dandárok felfegyverzésére és az egész egy átgondolatlan vacak?)

További jó szórakozást, hatalmas kamandusz a pali. :D:D:D
 
W

Wilson

Guest
Clickbait mindenhol van, emellett szinte már nincsen olyan lap, ami ne a NER holdudvarához tartozna, szóval ez nem sok mindent jelent. Maradjunk annyiban, hogy ismerve a magyar biztonsági iparban lévő viszonyokat annyi esélyt látok a megvalósulásra, mint anno a Sólyom Airways esetén. :)
Pedig ott még egy gépet is szereztek, átfestették, nagy médiamegjelenések stb., de aki minimálisan is belelátott a légiipar működésébe, tudta hogy úgy kamu a dolog ahogy van. Persze számviteli szempontból néha nem rossz egy-egy ilyen akció ;)
Mivel én nem ezen a területen dolgozom így abszolút nem értek hozzá, de nekem (látva az általad berakott videót ), az a benyomásom az emberkéről, hogy ő csak egy kirakat ember amennyiben tényleg valós a cikkben említett cég.De persze majd kiderül, hogy mennyire állított valótlant az úriember.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Most akkor ez kamu, vagy nem? Mert már elvesztettem a fonalat.

Azért elcsodálkoztam hogy csak úgy összerittyentett állítása szerint ~1000 embert.
Azon meg méginkább, hogy erről így lazán nyilatkozik meg lehozzák a médiában, miközben erősen utal rá hogy nem biztonsági őröket keres nagykövetségekre stb. hanem harcosokat. A zsoldos munkakör pedig mifelénk igen súlyos bűncselekménynek számít, akárhol űzted, ha hazajössz, lecsukhatnak. Lásd azt a volt rendőrt aki Kelet-Ukrajnában volt zsoldos (mondjuk nyilván nem egyedül, volt is külön magyar osztag de ő bukott csak be), bíróságra került. (Aztán mintha felfüggesztettet kapott volna de akkor is ügy lett belőle)
 
W

Wilson

Guest

További jó szórakozást, hatalmas kamandusz a pali. :D:D:D
Az elején, amikor arról beszélt,hogy addig szeretne az Északi-sarkig eljutni míg az el nem tűnik, és ezt a tudósok 2021-re teszik, akkor majdnem úgy döntöttem, hogy ennyi elég volt mára a "jóból" de aztán végignéztem, természetesen így, hogy nem ismerem az emberkét , egy videó alapján nem tudom megítélni, hogy milyen ember, de nekem az jött le az Északi- sarki útja kapcsán,hogy ahogy ő azt meg akarja valósítani azt bármelyik 80 és a halál között lévő nyugdíjas meg tudja csinálni.