Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 873
113
Lubomír Metnar honvédelmi miniszter a tegnapi ülésén tájékoztatta a Kormányt arról, hogy a tárca milyen intézkedésekkel reagált a Legfőbb Számvevőszék megállapításaira.

Az ÁSZ megállapításai szerint a problémák főként a beruházási igények tervezési dokumentumokban történő eltérő meghatározásában, a páncélozott járművekre irányuló beruházások megvalósításának késedelmében, a teljes életciklus-költség kezelésének elmulasztásában, a saját katonai javítóeszközök alacsony kapacitásában és a külső beszállítói függőségben, a páncélozott járművek szerviz- és pótalkatrészeinek hiányából adódnak.

A Honvédelmi Minisztérium a korrekciós intézkedéseket elsősorban a beszerzési folyamat megtervezésére, a páncélozott járművek életciklus-költségeinek biztosítására és nyomon követésére, a katonai javítások kapacitásának és képességeinek növelésére, valamint a páncélosok időben történő javítását szolgáló végrehajtható szerződéses feltételek meghatározására összpontosította.

Példa az új intézkedésekre a SPYDER légvédelmi készletek nemrégiben történő vásárlása. A szerződés aláírásakor itt nem csak a szerződés vételára került feltüntetésre, hanem a készletek életciklusára vonatkozó szolgáltatási és egyéb szolgáltatások költségeinek összege is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 873
113
Médianapot tartott a TATRA....

IMG_6024.jpg
IMG_6027.jpg

245441117_2936362909911807_8003840551851350022_n.jpg
246387739_2936362933245138_1927529834406416247_n.jpg

246230938_2936362899911808_4904537234453877503_n.jpg
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113

Vagyis Csehországból lesz a keringő lőszereink beszerzése várhatóan egy izraeli cég ottani leányvállalatától?
Ez megnyugtató hír lenne, ha végre nyerne az ottani tenderen és ezzel lefixálnák, hogy mely részegységeket gyártják náluk.

Másfelől Katar és Olaszország is már a szinte biztos befutó kategóriaként vannak említve az IFV-nk jövőjét illetően.
 
K

kamm

Guest
Vagyis Csehországból lesz a keringő lőszereink beszerzése várhatóan egy izraeli cég ottani leányvállalatától?
Ez megnyugtató hír lenne, ha végre nyerne az ottani tenderen és ezzel lefixálnák, hogy mely részegységeket gyártják náluk.

Másfelől Katar és Olaszország is már a szinte biztos befutó kategóriaként vannak említve az IFV-nk jövőjét illetően.
Az olaszoknal ugyan mitol lenne mar "szinte biztod befutó", pláne hol láttad ezt? Az olaszoknak elég korrekt saját hadiiparuk van, a biztostol szerintem ott igen messze van a Lynx...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az olaszoknal ugyan mitol lenne mar "szinte biztod befutó", pláne hol láttad ezt? Az olaszoknak elég korrekt saját hadiiparuk van, a biztostol szerintem ott igen messze van a Lynx...

"Csehország, Szlovákia, Magyarország, az USA, Ausztrália és Katar mellett érdekes ipari együttműködési lehetőség kínálkozik Olaszországban."

Plusz nem régen Maróth Gáspárunk nyilatkozta le azt, hogy a közeljövőben egy masszív technológiai belépés fog létre jönni olasz részről a Lynxbe. Nem tudom, hogy nálad ezek a mondatok hogy jöttek át, én pont úgy értelmezem, hogy egy levegővétellel elmondták egyben a Terminátor által berakott cikkben, hogy Magyarországtól, Szlovákián át Katarig. Ezt így egyben! Kívülről el lehet mondani, hogy erős a rómaiak hadipara és nincs szükségük másra, de nekem úgy tűnik, hogy az RM és a magyar kormány is több, mint jó esélyt ad magának, hogy megszerzik maguknak a projektben a Csizma tenderét.

Nyilván ez az egyik véglet, amit ők csinálnak. A másik véglet meg, amit Negan szokott nagyon sokszor, hogy még meg sem született valami, amit magyar sikernek nevezünk, már temeti. Közép-Európában ez is teljesen legális álláspont, mert itt nagyon gyorsan rosszra fordulnak a dolgok.

Az RM értékesítési igazgatója nyilatkozta az egyik cseh interjúban, hogy persze, hogy optimista, mert ha nem lenne az, akkor nem is harcolna.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 359
120 445
113
"Csehország, Szlovákia, Magyarország, az USA, Ausztrália és Katar mellett érdekes ipari együttműködési lehetőség kínálkozik Olaszországban."

Plusz nem régen Maróth Gáspárunk nyilatkozta le azt, hogy a közeljövőben egy masszív technológiai belépés fog létre jönni olasz részről a Lynxbe. Nem tudom, hogy nálad ezek a mondatok hogy jöttek át, én pont úgy értelmezem, hogy egy levegővétellel elmondták egyben a Terminátor által berakott cikkben, hogy Magyarországtól, Szlovákián át Katarig. Ezt így egyben! Kívülről el lehet mondani, hogy erős a rómaiak hadipara és nincs szükségük másra, de nekem úgy tűnik, hogy az RM és a magyar kormány is több, mint jó esélyt ad magának, hogy megszerzik maguknak a projektben a Csizma tenderét.

Nyilván ez az egyik véglet, amit ők csinálnak. A másik véglet meg, amit Negan szokott nagyon sokszor, hogy még meg sem született valami, amit magyar sikernek nevezünk, már temeti. Közép-Európában ez is teljesen legális álláspont, mert itt nagyon gyorsan rosszra fordulnak a dolgok.

Az RM értékesítési igazgatója nyilatkozta az egyik cseh interjúban, hogy persze, hogy optimista, mert ha nem lenne az, akkor nem is harcolna.
Gazsi is szeret hangot adni a vágyainak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 213
67 118
113
Esetleg Leonardo tornyok, vagy távlati célnak egy eurombt-n kívüli hk fejlesztés is lehet a vége.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 873
113
"Csehország, Szlovákia, Magyarország, az USA, Ausztrália és Katar mellett érdekes ipari együttműködési lehetőség kínálkozik Olaszországban."

Plusz nem régen Maróth Gáspárunk nyilatkozta le azt, hogy a közeljövőben egy masszív technológiai belépés fog létre jönni olasz részről a Lynxbe. Nem tudom, hogy nálad ezek a mondatok hogy jöttek át, én pont úgy értelmezem, hogy egy levegővétellel elmondták egyben a Terminátor által berakott cikkben, hogy Magyarországtól, Szlovákián át Katarig. Ezt így egyben! Kívülről el lehet mondani, hogy erős a rómaiak hadipara és nincs szükségük másra, de nekem úgy tűnik, hogy az RM és a magyar kormány is több, mint jó esélyt ad magának, hogy megszerzik maguknak a projektben a Csizma tenderét.

Nyilván ez az egyik véglet, amit ők csinálnak. A másik véglet meg, amit Negan szokott nagyon sokszor, hogy még meg sem született valami, amit magyar sikernek nevezünk, már temeti. Közép-Európában ez is teljesen legális álláspont, mert itt nagyon gyorsan rosszra fordulnak a dolgok.

Az RM értékesítési igazgatója nyilatkozta az egyik cseh interjúban, hogy persze, hogy optimista, mert ha nem lenne az, akkor nem is harcolna.
Ha érdekel az olasz szál a történetben, nézz be az AICS nevű olasz IFV tender topikba is.
 
K

kamm

Guest
"Csehország, Szlovákia, Magyarország, az USA, Ausztrália és Katar mellett érdekes ipari együttműködési lehetőség kínálkozik Olaszországban."

Plusz nem régen Maróth Gáspárunk nyilatkozta le azt, hogy a közeljövőben egy masszív technológiai belépés fog létre jönni olasz részről a Lynxbe. Nem tudom, hogy nálad ezek a mondatok hogy jöttek át, én pont úgy értelmezem, hogy egy levegővétellel elmondták egyben a Terminátor által berakott cikkben, hogy Magyarországtól, Szlovákián át Katarig. Ezt így egyben! Kívülről el lehet mondani, hogy erős a rómaiak hadipara és nincs szükségük másra, de nekem úgy tűnik, hogy az RM és a magyar kormány is több, mint jó esélyt ad magának, hogy megszerzik maguknak a projektben a Csizma tenderét.

Nyilván ez az egyik véglet, amit ők csinálnak. A másik véglet meg, amit Negan szokott nagyon sokszor, hogy még meg sem született valami, amit magyar sikernek nevezünk, már temeti. Közép-Európában ez is teljesen legális álláspont, mert itt nagyon gyorsan rosszra fordulnak a dolgok.

Az RM értékesítési igazgatója nyilatkozta az egyik cseh interjúban, hogy persze, hogy optimista, mert ha nem lenne az, akkor nem is harcolna.
Te ezekre értetted, hogy "szinte biztos befutó"...? :D

Én meg már azt hittem, valamit olvastál konkrétan... never mind. :cool:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Egy hónappal ezelott pont a Lynx ellen szovetkeztek az olasz hadiipar nagyjai:
https://www.vogon.today/startmag/le...l-for-the-new-army-combat-vehicle/2021/09/30/

Az az újság neve, hogy Vogon Today?

Ezeknek hiszek, mert szerintem az ilyen alakoknál mindig akad egy törülköző.

Te ezekre értetted, hogy "szinte biztos befutó"...? :D

Én meg már azt hittem, valamit olvastál konkrétan... never mind. :cool:


Magyarországon nyert, Ausztráliában a legjobb kettőben, Csehországban és Szlovákiában a legjobb háromban. Mondd csak! Egy még soha ki nem írt olasz pályázat kapcsán mikor kaptál legutoljára ennél biztosabbat? Te is piacra dolgozol. Vagy nem?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 850
4 847
113
Az az újság neve, hogy Vogon Today?

Ezeknek hiszek, mert szerintem az ilyen alakoknál mindig akad egy törülköző.




Magyarországon nyert, Ausztráliában a legjobb kettőben, Csehországban és Szlovákiában a legjobb háromban. Mondd csak! Egy még soha ki nem írt olasz pályázat kapcsán mikor kaptál legutoljára ennél biztosabbat? Te is piacra dolgozol. Vagy nem?
Az olaszoknak kiterjedt hadiiparuk van. A megbízást szinte biztos, hogy az Iveco/Leonardo (lánykori nevén OTO Melara) duó fogja kapni. A RM célja legfeljebb az lehet, hogy az olasz cégek a Lynx-et gyártsák, de én erre sem fogadnék nagy tétben. Ez abban az esetben lehet, ha a 2 olasz cég nem akar milliárdokat befektetni a saját fejlesztésbe és gyorsan meg kell kezdeni a gyártást. De ugye arról van szó, hogy majd 2025 után lesz aktuális a Dardo cseréje.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 501
46 457
113
Az olaszoknak kiterjedt hadiiparuk van. A megbízást szinte biztos, hogy az Iveco/Leonardo (lánykori nevén OTO Melara) duó fogja kapni. A RM célja legfeljebb az lehet, hogy az olasz cégek a Lynx-et gyártsák, de én erre sem fogadnék nagy tétben. Ez abban az esetben lehet, ha a 2 olasz cég nem akar milliárdokat befektetni a saját fejlesztésbe és gyorsan meg kell kezdeni a gyártást. De ugye arról van szó, hogy majd 2025 után lesz aktuális a Dardo cseréje.
Ettől még 3 év alatt nem gondolom, hogy concept artról bevethető járművet tudnának fejleszteni. Még akkor sem, ha a tornyot nem az alapokról kellene kezdeni. A Dardo-n 10 évet mókoltak.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az olaszoknak kiterjedt hadiiparuk van. A megbízást szinte biztos, hogy az Iveco/Leonardo (lánykori nevén OTO Melara) duó fogja kapni. A RM célja legfeljebb az lehet, hogy az olasz cégek a Lynx-et gyártsák

De ez nekünk miért fáj?
Nem erről beszélünk, hogy ki fogja gyártani. Szerintem erről kb. semmit nem tudunk, de senki más sem. Olaszországban nem olyan régen sikerült túlesni egy nehéz időszakon és kormányt váltottak. Ebből az örömteli hírből néhány dolog következik. 2025-ig lesz a Vogon Boszorkányok és Jósnők Tudományos Akadémiája szerint csak 4 új kormányuk, nem 6.
Nem tudom, mennyire kell magyarázni, hogy ez mit jelent. Van egy keret, amiben játszani kell. Ha a New York Times megírja valamelyik gépet biztos befutónak is ugyan úgy kezelem, mint ha Maróth Gáspár jelenti ki. Ettől még a Rajnai Acél nem úgy áll hozzá, hogy semmi keresnivalójuk az országban. És el lehet mondani még párszor, hogy de pedig tényleg semmi tér nincs számukra ott, de ettől még gyanúsan nem az lesz a tenderre a német elképzelés.
Remélem sikerült megérteni, mert a cseh haderőfejlesztésnél sokkal melegebb van ott és sokkal kevesebb köze a két seregnek egymáshoz. Szerintem ez a téma kezd kicsit túl sok lenni ebben a topicban. És a saját topicjában meg akit érdekel, az nyugodtan várhatja, hogy mit fognak megszülni a helyi cégek.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 850
4 847
113
De ez nekünk miért fáj?
Nem erről beszélünk, hogy ki fogja gyártani. Szerintem erről kb. semmit nem tudunk, de senki más sem. Olaszországban nem olyan régen sikerült túlesni egy nehéz időszakon és kormányt váltottak. Ebből az örömteli hírből néhány dolog következik. 2025-ig lesz a Vogon Boszorkányok és Jósnők Tudományos Akadémiája szerint csak 4 új kormányuk, nem 6.
Nem tudom, mennyire kell magyarázni, hogy ez mit jelent. Van egy keret, amiben játszani kell. Ha a New York Times megírja valamelyik gépet biztos befutónak is ugyan úgy kezelem, mint ha Maróth Gáspár jelenti ki. Ettől még a Rajnai Acél nem úgy áll hozzá, hogy semmi keresnivalójuk az országban. És el lehet mondani még párszor, hogy de pedig tényleg semmi tér nincs számukra ott, de ettől még gyanúsan nem az lesz a tenderre a német elképzelés.
Remélem sikerült megérteni, mert a cseh haderőfejlesztésnél sokkal melegebb van ott és sokkal kevesebb köze a két seregnek egymáshoz. Szerintem ez a téma kezd kicsit túl sok lenni ebben a topicban. És a saját topicjában meg akit érdekel, az nyugodtan várhatja, hogy mit fognak megszülni a helyi cégek.
Gondolkoztam, hogy válaszoljak-e a kommentedre, mert ez még a szokásosnál is értelmetlenebbre sikeredett. Ki beszélt arról, hogy ez fájna valakinek? Csak arra világítottam rá, hogy Olaszország és köztünk azért lényeges különbségek vannak: az olaszoknál van saját hadiipar.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Gondolkoztam, hogy válaszoljak-e a kommentedre, mert ez még a szokásosnál is értelmetlenebbre sikeredett. Ki beszélt arról, hogy ez fájna valakinek? Csak arra világítottam rá, hogy Olaszország és köztünk azért lényeges különbségek vannak: az olaszoknál van saját hadiipar.

És ez továbbra sem mond ellen semminek. Valamiért óriási szerepet tulajdonítotok annak, hogy "de hát mi nem". A sorban szinte nincs két egyforma ország. Ennyi erővel miért nem arról beszélünk, hogy Olaszországban nem fog nyerni a Lynx... mert az USA hadipara összehasonlíthatatlan velük? Vagy mert Katar Arab-öböl, Olaszország meg mediterrán? Szlovákiában is teljesen más a tender menete, mint Csehországban vagy a nem nyilvános pályázat Magyarországon.

Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy te sem tudsz értelmes érvet. Egy cikkben egy hosszú sorban szerepelnek országok, amiket a szerző össze akart kötni, te meg velem vitatkozol azon, hogy van kettő közöttük, ami egy teljesen más dologban különbözik. Hát gratulálok!