A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

A német fegyverembargó miatt haldokló Altay progiba lehelnek lelket.
Szóljak a törököknek, hogy a K2-ben német löveg van? A motor/váltó sem az a világsiker, a Doosan szív vele egy évtizede. Nem tudom most hol tartanak de a K2-esekben még német technika van. Talán most már szériaképes de semmiképpen sem kiforrott.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
Ahogy olvasom a helyi képviselőt, lehetseges, hogy Miskolc vmilyen vonatkozásban vagy a zalai Lynxhez vagy az RM-hez fog csatlakozni.

A borsodiakat sosem érdemes leírni politikus kategóriában. Én több, mint 10 évvel ezelőtt elkövettem azt a hibát, hogy egy magánbeszélgetésen álmos szemekkel néztem egy csinos csajra, mert úgy gondoltam, hogy amit ő elmond, azok gyönyörű illúziók és nem a valóság. Pár év múlva hozta az első eredményeket. Én meg átraktam a jobb odafigyelni a csajra dobozba.

Ha visszaemlékszel, aszem tavaly volt a Lynx topicban egy megyei újságcikk, hogy a területi képviselő helyi vállalkozókat kérdezgetett egy megbeszélésen, hogy mivel tudnának esetleg beszállni a zalai gyárba. Érdemes visszalapozni, hogy mik voltak a reakciók ezen a fórumon a hírre, hogy kb. semmivel. Csak próbálkozik.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
A borsodiakat sosem érdemes leírni politikus kategóriában. Én több, mint 10 évvel ezelőtt elkövettem azt a hibát, hogy egy magánbeszélgetésen álmos szemekkel néztem egy csinos csajra, mert úgy gondoltam, hogy amit ő elmond, azok gyönyörű illúziók és nem a valóság. Pár év múlva hozta az első eredményeket. Én meg átraktam a jobb odafigyelni a csajra dobozba.

Ha visszaemlékszel, aszem tavaly volt a Lynx topicban egy megyei újságcikk, hogy a területi képviselő helyi vállalkozókat kérdezgetett egy megbeszélésen, hogy mivel tudnának esetleg beszállni a zalai gyárba. Érdemes visszalapozni, hogy mik voltak a reakciók ezen a fórumon a hírre, hogy kb. semmivel. Csak próbálkozik.
What. :confused:
 
Marót a pesti tv riport műsorában, most.
Majd foglald össze légyszí - nem vagyok hajlandó pesti tv-t nézni! :D
Mondjuk másmilyet sem...
Inkább a politikához volt köze a műsornak, nem a haderőfejlesztéshez.

Lehet valahol online nézni? Nem találok semmi értelmes megoldást.
A [Biztpol]Magyarország topikba linkeltem be.

Jeszynél volt vagy melyik műsor?
Másik műsor.
 
A honvédelmi haderőfejlesztési program vonatkozásában elmondta, hogy időarányosan állnak, tehát nincs probléma, ellenkezőleg: vannak olyan területek, vannak olyan eszközök, amelyeket későbbre terveztek, de már látták előre, hogy Németországban hogyan alakulnak az erőviszonyok, és azt is látták, hogy ott mind a hadiipar, mind a gazdasági területen dolgozók hogyan gondolkodnak a jövőt illetően

Éppen ezért mi építkeztek ezekre a kialakult német helyzetekre, és valamit előbbre hoztak. Volt olyan, ami 2025-re volt tervezve, de előrehozták 2021-re. A kormány által biztosított költségvetés mindig megengedte, lehetővé tette azt, hogy időarányosan tudják ezeket az eszközöket befogadni, finanszírozni és kifizetni. 2016 óta folyamatosan tudtak plusztámogatást igényelni, és ezt meg is kapják.

Ez azért van, mert egy kicsit előbbre járnak, mint ahogy azt az első tervük tartalmazta volna. Tehát időarányos, rendben van költségvetésileg. A felderítőeszközöket és ami még ehhez a dologhoz tartozik a zárt ülésen tudták bemutatni.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Kb. gyanazt mondta el, mint máskor is.


Amit nem tudott a nyílt ülésen bemutatni, az az, hogy melyek azok a NATO-felajánlások Magyarország részéről,

Már a közepes- és a nehézdandár is titkos, nem csak a kibervédelem?


Vannak olyan területek, vannak olyan eszközök, amelyeket későbbre terveztek, de már látták előre, hogy Németországban hogyan alakulnak az erőviszonyok, és azt is látták, hogy ott mind a hadiipar, mind a gazdasági területen dolgozók hogyan gondolkodnak a jövőt illetően...

Mert Stirlitz már akkor tudta... Milyen német beruházás lesz/lett bejelentve 2021-ben? Vagy a Lynx-en kívüli RM dolgokra nem gondoltak kezdettől fogva, csak most?


Az ábrára nézve lehet látni, hogy rendkívül szép számban, a terveinknek megfelelően érkeznek az új eszközök, kerülnek hadrendbe, és a katonák kiképzése, felkészítése ezeken az eszközökön megtörtént.

Fél év csúszás van a Covid miatt a PzH-nál a korábbi prezijéhez viszonyítva, a helikopter képzésben, 2 helikopter még nincs itthon, a török 4x4 üzlet is csúszik......


... nagyon komoly hozzájárulást ad Magyarország a lengyelországi védelmi képesség megteremtéséhez, elsősorban a szczecini hadtest-, hadosztály-parancsnokságok vonatkozásában.

Néhány tisztet?


...ehhez pedig tényleg olyan agymanek - elnézést a kifejezésért - kellenek

"Agyman"?
 
Amit nem tudott a nyílt ülésen bemutatni, az az, hogy melyek azok a NATO-felajánlások Magyarország részéről,
Az újságíró ír a [email protected] emilcímre egy információkérést Magyarország vagy az egész V4 régió NATO felajánlásairól, annak részleteiről és menetrendjéről, indokolva, hogy komolyabb cikkett szeretne írni a témáról, udvariasan rákérdez, hogy van e valami a szövetségi politikában amit illene hangsúlyoznia majd a cikkben és ennyi. A NATO és az EU, meg még néhány nemzetközi szervezet központi szervein keresztül rengeteg olyan dokumentumhoz magától érthetődő módon lehet hozzáférni, amit itthon az agyalágyultak titkosítanak, de minden további nélkül megosztanak azon nemzetközi szervezetekkel, amelyeknek tagjai vagyunk és ott nem is értenék, hogy mi lenne ezekben a titkos, hiszen pontosan ezek az információk adják e szervezetek legitimitását, létének értelmét amit a lehető legszélesebb körben hirdetnek is a saját érdekükben.

Ezt amúgy meg is kellene tennie egy felkészültebb szakújságírónak, mert lassan már kíváncsiak lennénk annak a nehézdandárnak a szervezeti felépítésére és arra, hogy gondolják ezt a nehéz és közepes dandárt egyáltalán!
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag
Vannak olyan területek, vannak olyan eszközök, amelyeket későbbre terveztek, de már látták előre, hogy Németországban hogyan alakulnak az erőviszonyok,
Ez alapvetően a nehezdandárról szól. Már említették, hogy a Leopardok beszerzése későbbre volt tervezve, de több okból ezt előrehozták.
és azt is látták, hogy ott mind a hadiipar, mind a gazdasági területen dolgozók hogyan gondolkodnak a jövőt illetően...

Mert Stirlitz már akkor tudta... Milyen német beruházás lesz/lett bejelentve 2021-ben? Vagy a Lynx-en kívüli RM dolgokra nem gondoltak kezdettől fogva, csak most?
Itt alapvetően 2-3 sztorira lehet gondolni.
1. Török 4x4-ek bekapcsolása az RM portfolióba. Ez biztosan a tárgyalások folyamatában alakult.
2. Zalaegerszegen kívül folyamatosan lebeg egy masik Zala megyei RM beruházás.
3. Miskolc is nagyon aktiv. Folyamatosan röppenek fel hírek hadiiparhoz kötődő beruházásról.
Az ábrára nézve lehet látni, hogy rendkívül szép számban, a terveinknek megfelelően érkeznek az új eszközök, kerülnek hadrendbe, és a katonák kiképzése, felkészítése ezeken az eszközökön megtörtént.
Ez milyen ábra. Nekem kerülte el a figyelmem?
Fél év csúszás van a Covid miatt a PzH-nál a korábbi prezijéhez viszonyítva
????
, a helikopter képzésben, 2 helikopter még nincs itthon,
És már itthon kellene lenniük vagy eredetileg ott akarták hagyni a pilotaképzés miatt? Esetleg a fegyverzeti tesztelés zajlik rajtuk??
a török 4x4 üzlet is csúszik......
Ezt tudjuk?? Volt határidő vagy mi gondoljuk hosszúnak a várakozástp? 40 új török vasra emlékszek, mint következő etap, de határidő nincs a fejemben. Amit tudunk, jövőre már Debrecen is kap Tata mellett. (illetve az első adag Lynxvből is jut oda)
 
Ez alapvetően a nehezdandárról szól. Már említették, hogy a Leopardok beszerzése későbbre volt tervezve, de több okból ezt előrehozták.
Igen Benkő mondta korábban, hogy csak később akarták a páncélosokat megrendelni, de a NATO jelezte hogy ők nehézdandár képesség szeretnének, nem helikopter és utasszállító gépek. Az RM-et és a Lynx-et pedig azért választották, mert ő hajlandó mindenféle más gyártást is idehozni. Ha tudjuk hogy nem ezekről van szó, akkor mi az, ami a 2021-es német belpolitikai változások miatt lett előrehozva?

3. Miskolc is nagyon aktiv. Folyamatosan röppenek fel hírek hadiiparhoz kötődő beruházásról.
Az ABB és egy másik gyár bezárása óta pörögnek a helyi képviselők hogy vigyenek oda valami munkát. Kitalálták hogy részesülni akarnak a hadiparból, de eddig csak szép szavakat kaptak. A már létező cégek lehetnek beszállítók, ha tudnak valami olyat gyártani amire szükség van. És a miskolci egyetem esetleg kap valami alapkutatást.

Ez milyen ábra. Nekem kerülte el a figyelmem?
Nincs ábra a dokumentumban, nem tudjuk.

És már itthon kellene lenniük vagy eredetileg ott akarták hagyni a pilotaképzés miatt?
Eredetileg 2021 júliusában kellett volna hazajönni a pilótaképzésre otthagyott két gépnek.

Esetleg a fegyverzeti tesztelés zajlik rajtuk??
Szeptember elejére lefestették őket szürkére, azóta nem sokat repülnek. Lehet valami teszt, de hogy nem fegyverzet az valószínű. Az is biztos hogy nem a műholdas kommunikációt tesztelik rajtuk, mert a gépeken nem látszik semmi változás.
Ezt tudjuk?? Volt határidő vagy mi gondoljuk hosszúnak a várakozástp?
Októberben akarták letenni valamilyen gyártócsarnok alapkövét. Maróth is mondta, hogy lassabban haladnak a tárgyalások a törökökkel mint tervezték.
40 új török vasra emlékszek, mint következő etap, de határidő nincs a fejemben.
Idén érkeznek. Még van 2 hónap az évből.
Amit tudunk, jövőre már Debrecen is kap Tata mellett. (illetve az első adag Lynxvből is jut oda)
Valószínűleg az idei 40 Gidránból kapnak. 2022-re már hazai gyártást/összeszerelést ígértek.

Remélem, hogy ment valaki a mai debreceni bemutatóra és ünnepségre és hoz valami új infót.
 
Az se biztos, hogy késésben van, hisz semmilyen időponthoz kötött részletes tervet nem ismerünk.
Végül is a 2019 májusi Benkő prezentációban még az volt hogy 2026 és 2030 között lesznek csak drónok rendszeresítve, addig csak kutatunk és fejlesztünk. Ahhoz viszonyítva egész jól állunk... (nyilván az a prezi 2 évvel később már nem releváns, mert folyamatosan változnak a lehetőségek és az igények.)
 
Már tart a happening.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Igen Benkő mondta korábban, hogy csak később akarták a páncélosokat megrendelni, de a NATO jelezte hogy ők nehézdandár képesség szeretnének, nem helikopter és utasszállító gépek. Az RM-et és a Lynx-et pedig azért választották, mert ő hajlandó mindenféle más gyártást is idehozni. Ha tudjuk hogy nem ezekről van szó, akkor mi az, ami a 2021-es német belpolitikai változások miatt lett előrehozva?


Az ABB és egy másik gyár bezárása óta pörögnek a helyi képviselők hogy vigyenek oda valami munkát. Kitalálták hogy részesülni akarnak a hadiparból, de eddig csak szép szavakat kaptak. A már létező cégek lehetnek beszállítók, ha tudnak valami olyat gyártani amire szükség van. És a miskolci egyetem esetleg kap valami alapkutatást.


Nincs ábra a dokumentumban, nem tudjuk.


Eredetileg 2021 júliusában kellett volna hazajönni a pilótaképzésre otthagyott két gépnek.


Szeptember elejére lefestették őket szürkére, azóta nem sokat repülnek. Lehet valami teszt, de hogy nem fegyverzet az valószínű. Az is biztos hogy nem a műholdas kommunikációt tesztelik rajtuk, mert a gépeken nem látszik semmi változás.

Októberben akarták letenni valamilyen gyártócsarnok alapkövét. Maróth is mondta, hogy lassabban haladnak a tárgyalások a törökökkel mint tervezték.

Idén érkeznek. Még van 2 hónap az évből.

Valószínűleg az idei 40 Gidránból kapnak. 2022-re már hazai gyártást/összeszerelést ígértek.

Remélem, hogy ment valaki a mai debreceni bemutatóra és ünnepségre és hoz valami új infót.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator