Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 499
113
Die neue TSWA (Turmunabhängige Sekundär-Waffenanlage) rechts am Heck des SPz Puma VJTF 2023 - präsentiert...

FCORUJzWQAEA3uE
FCOgSkZX0AALEyP

Ec5oIMeWkAM6rFl


Part of the Puma's concept is the TSWA, a mast-mounted & stabilized 40 mm grenade launcher to be operated by the Panzergrenadiere in the dismount compartment. It is mostly meant to fire non-lethal ammunitions for peace-keeping missions, but also can fire lethal rounds.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Különben ez logikus.
Annyi kamera van rajta, hogy ha párat ki is lőnek, akkor is van mivel megoldani.
Ha meg elektromos gond van, akkor a harc úgy is lehetetlen, mert a torony és a fegyver csak árammal megy.
De gondolom az elektromos rendszere többszörösen redundáns.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93

Különben ez logikus.
Annyi kamera van rajta, hogy ha párat ki is lőnek, akkor is van mivel megoldani.
Ha meg elektromos gond van, akkor a harc úgy is lehetetlen, mert a torony és a fegyver csak árammal megy.
De gondolom az elektromos rendszere többszörösen redundáns.
Akkor az mi ami kivűlről látható?
Bw-Puma-Eurosatory-2018-075_1200.jpg

Periszkópnak látszik.

Egyébként nem értem ezt a fene nagy monitor fétist. Főleg a vezető esetében, neki kifejezetten jó, ha térben lát, amikor csak lehet. De az irányzónál meg parancsnoknál sem árt. Monitoron minden csak 2d. A HUD-ot meg az infra képet ki lehet vetíteni a periszkópon keresztül is, ki is vetítik sok járműben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Akkor az mi ami kivűlről látható?
Bw-Puma-Eurosatory-2018-075_1200.jpg

Periszkópnak látszik.

Egyébként nem értem ezt a fene nagy monitor fétist. Főleg a vezető esetében, neki kifejezetten jó, ha térben lát, amikor csak lehet. De az irányzónál meg parancsnoknál sem árt. Monitoron minden csak 2d. A HUD-ot meg az infra képet ki lehet vetíteni a periszkópon keresztül is, ki is vetítik sok járműben.
Akko' van! De ezt @krisss -szel beszéld meg.
Igazság szerint én rá reagáltam, mert nem feltétlen szükséges. Annak meg végképp semmi értelme, hogy egy tartalék rendszerre te még vetítgessél infraképet.
Megnézve, tök egyszerű lenyitható tükrökkel ad képet, de a normális használatra már a 3 kijelzőt alkalmazzák. Ott meg nem kell euro csilliárdokat elkölteni azért, hogy kompozitáld a különböző érzékelők képét.
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 827
113
Vannak periszkópok a PUMA-n is, csak gondolom úgy van elhelyezve, hogy ne legyen útba.
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Vajon lesz ezekből a változatokból bármi is... "Közepes harckocsi" o_O

unknown.png
Vontató (ARV) teljesen felesleges. Sokkal olcsóbb a Leopard alvázú Buffel, ki van fejlesztve, kompatibilis a Leopard harckocsikkal, Pzh-kal is.

A sebesült szállító is olyan drága lenne, hogy más járművel oldják meg.

Az IFV olyan, mint a Forma 1-es autó. O a csúcs, a legjobb, de nem érdemes zöldséges teherautót csinálni belőle, pusztán a "logisztikai kompatibilitás" miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Vontató (ARV) teljesen felesleges. Sokkal olcsóbb a Leopard alvázú Buffel, ki van fejlesztve, kompatibilis a Leopard harckocsikkal, Pzh-kal is.

A sebesült szállító is olyan drága lenne, hogy más járművel oldják meg.

Az IFV olyan, mint a Forma 1-es autó. O a csúcs, a legjobb, de nem érdemes zöldséges teherautót csinálni belőle, pusztán a "logisztikai kompatibilitás" miatt.
Ment a like, de azért a sebesültszállító verzió hiánya azért eléggé fáj. Talán minden mást meg lehet oldani viszonylag elegánsan, és az Eagle 6x6 egy igen potens jármű, mint ahogy a Boxer alapú is, de nekik nem fog menni a "kövessük mindenhova a dárda hegyét produkció".
Ott azért alap lenne a láncos jármű.
Viszont azt olvastam, hogy az m113-asok kivonása utan nem a BVS10-et fogják helyére benyomni, hanem a fentebbi 2 jármű valamelyikét.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Hol vannak a periszkópok? A Pumában?


Különben ez logikus.
Annyi kamera van rajta, hogy ha párat ki is lőnek, akkor is van mivel megoldani.
Ha meg elektromos gond van, akkor a harc úgy is lehetetlen, mert a torony és a fegyver csak árammal megy.
De gondolom az elektromos rendszere többszörösen redundáns.
Zseniálisan vannak megoldva. Tömeg és helytakarékosan. Felhajtható tükrökkel. Ja, A Leopard 2A7-nél úgyszintén már így.
page-32




Bocs, de az eredeti képet nem engedi.
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113


Turmunabhängige Sekundär-Waffenanlage
Namost ha jól látom az új upgradelt verziót sikerült Puma S1-nek elnevezni. Szépen összeraktam magamnak a képet arról a belinkelt dolgok alapján, hogy mik voltak a problémák és miket és hogyan orvosoltak, mára pedig már majdnem az összes Puma upgradejére megvan a szerződés, de sehol nem sikerült egy olyan helyet (videó/pdf/honlap) találnom ahol le van írva fekete fehéren, hogy mik voltak az eredeti Puma paraméterek, képességek, és hogy az S1 upgrade végül pontosan mi lett ehhez képest, mi a különbség A-Z. Ha jól láto azS1 csomag a TSWA-nak csak az előkészítését tartalmazza pl, amit amúgy repülő analóg farokgéppuskaként tudom értelmezni, tudom békefenntartás esetén teljesen mások az elvárások és problémák amiket meg kell oldani. Igazából csak egy 3d renderelt vázrajzot láttam róla, ahol úgy tűnik a lövész lenyíló ajtó mellett jobbra a hátsó falon kapott helyet a belűlről vezérelhető fegyver... elég érdekes választásnak tartom... én biztos mint egy ipari sarokkamerát kilógattam volna jobbra hátra, hogy ne csak hátra lásson, hanem jobbra és részben előre is... ha netán valamikor valami nem békefenntartós cuccot töltenének bele.
Úgy tűnik nekem mintha a múltat végképp eltörölni az alapverziót nagyon el akarnák felejteni, ami érthető egyébként, de azért érdekes lenne egy fullos összehasonlítás.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7