Hollandiának többszáz db Leo2A6 volt, csak amikor kitört a világbéke az öszeset eladták ahogy itt többen mondanák "gombokért.". A finnek azóta is áldják annak a "zseninek" a nevét aki az eladásról döntött. Amikor meg kiderült, hogy a történelem nem ért véget a hollandok rádöbbentek, hogy hát igencsak hiányoznak azok a tankok (dudi kedvééért harckocsi) jött a kapkodás, hogy valami azért legyen, na ebből lett a holland-német harckocsiszázad. Belgium láncos technikát valóban nem vett, de a szárazföldi erők felszereltségéről sokat elmond, hogy most cserélik a kb 10 éves Piranha III-t Griffon-ra plusz vettek még 60 Jaguar-t is. Csehország biztos, hogy fog venni nemcsak IFV-t, de szerintem MBT-t is, csak előtte még futnak néhány kört. A szlovének meg az is lehet, hogy pont tőlünk vesznek Lynx-et. A nehéz dandár felszerelését nem elsődlegesen a Nato elvárás, hanem a saját jól felfogott érdekünkben kell végrehajtani. Nem Luxemburg és nem Szlovénia vagyunk. Kicsit más a szomszédságunk. Az már csak plusz elvárás, hogy egyébként a Nato sem véletlenül kéri ezen képességek fejlesztését, mert - hasonlóan az előző hh-hoz - megint nagyon lemaradt a szárazföldi nehézfegyverzet terén az oroszokkal szemben.A Zrínyi Haderőfejlesztési Program keretében általánosságban mindig leírásra került, hogy a NATO egy nehézdandárt vár el tőlünk és tagországaitól, és ezért is kell láncos technikát venni.
Nos aki körbenéz a NATO tagok között az látja, hogy vannak olyan országok, amelyek nehéz dandárra szarnak nagy ívben, mert geopolitikai okokból nincs rá szükség. Ilyen például Hollandia vagy Belgium, akiknek egy árva MBT-jük sincs, illetve a holland német vegyes harckocsiszázad német páncélosokból és túlnyomórészt holland legénységből áll, de az is német magasabbegység alá van rendelve. Luxemburg a méretei miatt sem tudna egy nehézdandárt kiállítani. Csehország nehézdandárja kvázi a kerekes harcjárművek miatt nem nehézdandár. Szlovénia nehézdandárát T-72 (M84A4) és T-55 (M44S) klonok alkotnák, hozzá kerekes harcjárművekkel, mert a helyi BVP M80 tartalékban van.Őnjáró tüzérség nyolc raktában rohadó Gvozgyika.
Nos akkor NATO követelmény a nehézdandár, és akinek nincs, de azért elkölti 2%-át a büdzsének haderőfejlesztésre, akkor eltekintenek tőle, vagy akinek nincs ilyen magasabbegysége az milyen ejnye-bejnyét kap???