[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Marha sokan vannak most is így vele. Nálunk városon belül bármennyit lehet keresni JÓ szakmunkával, 5km-re délre feleannyit, 15km-re meg úgy rohad szét a ház ahogy megcsinálták ezer éve, mert nincs lóvé... Ez a realitás. Egyébként nem azt mondtam hogy nincs szakmunkásképzés, vagy hogy legyen mindenkinek kamu diplomája. Ott kezdődik a gond, hogy már általánosban akkor foglalkoznak veled és nyomnak ha "valakinek" a gyereke vagy, a többit leszarják. Az elit megy gimnáziumba, akit leszarnak megy szakközépbe, a leghülyébbek meg szakmunkásképzőbe. A 3/4 elitből meg amikor kiderül hogy a nyaláson kívül más nem megy, jönnek a kamu diplomák... A tanárokról már nem is beszélek, az egyik fele kivénhedt megkeseredett nyugger, a másik fele friss diplomás másra nem jó fiatal, kb 2-3% aki oda való... Megjártam az összes típusú intézményt 40-50 tanárom biztos volt, 3-ra mondom azt hogy tanított... és csodálkozunk hogy nincs elég normális szakember, meg sok a diplomás netpincét futár... Nah erről kellene konzultáció, nem kbaszott nem létező lmbtq-ról... A gyereked is azért nem árt ha érti is mit csinál/szereti, mert jól hangzik hogy most kánaán van, de hosszú távon csak az marad fent aki értékelhető teljesítményre képes. A szomszéd srác is papíron víz-gáz-közpfűtés szerelő, majdnem velem egyidős, ausztriába járkál mosogatni, olyan fasza szakember lett.
Amikor az első idegennyelvet tanultam, földhöz vertük a seggünket, ha hozzájutottunk egy salátává olvasott idegen nyelvű újsághoz. Ma minden egy kattintásra van. A portugált már Mourinho, az Antenna3 meg 1-2 egyéb segédanyag segítségével szedtem fel. Nem mondom, sok jó tanár nyugdíjba ment, vagy idegösszeomlást kapott, de más szempontból meg sokkal könnyebb a mai fiataloknak.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Hátőőőő. Anyám 2005ben halt meg, a branült is be kellett vinnünk a kórházba, apám 2019ben került be, ugyanaz a kórház, másik osztály, visszük a gyógyszereit: "nem kell, adnak itt". Micsoda különbség.
Még mindig nem arról van szó hogy minden szar, és más jobban csinálná. Csinálják jól ezek, mit érdekel engem, de szarnak az alapokra és minden a látszatra megy. Egyébként két éve nálunk még a budipapírt és evőeszközt is vinni kellett. De még ezzel se lenne bajom, oké beviszem, ellátnak, forintos tétel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Még mindig nem arról van szó hogy minden szar, és más jobban csinálná. Csinálják jól ezek, mit érdekel engem, de szarnak az alapokra és minden a látszatra megy. Egyébként két éve nálunk még a budipapírt és evőeszközt is vinni kellett. De még ezzel se lenne bajom, oké beviszem, ellátnak, forintos tétel.
Budipapírt igen, bár elárulom, nem a nővérek lopják ki a budiból. De már az kellemes meglepetés volt, h a gyógyszert nem kellett. De pl tea volt mindig, csak ki kellett csoszogni a nővérpultig (volt, akinek ez megterhelő volt, és nem érdekelte, h a 2 nővér meg az ügyeletes doki épp újraélesztett valakit, NEKI TEA KELL).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Egyiknek sincs az a vezér alakja mint Orbánnak , bár a Varga a leginkább Orbán legitimista , de már párszor leírtam itt fórumon , Primogenitúra van , Viktor után Gáspár főherceg jön
Ezek közül Lázár, Varga, és Szijjártó is helyből sokkal több/magasabb nívó mint amit az ellenzék 30 év alatt valaha fel tudott mutatni, az az igazság hogy a Fidesz Orbán mögötti második, de még lehet hogy a harmadik vonala is minőségibb emberekből áll, mint az ellenzék első sora! Ezt mindenféle elfogultság nélkül állítom. Egyszerűen ott még mindig Gyurcsány és Dobrev a két legtehetségesebb ember, sajnos tele van alkesz Szanyikkal, suttyóprolihőbörgő 180 fokot forduló Jakabokkal, palimadár Karácsonyokkal, örökké csőbe húzható állandóan pártot váltó Demeter Mártákkal, fetrengő lukas zoknis Hadházikkal. Bohóckutyák ott még az első vonalasnak szánt emberek is, nívótlanok, vicc az egész :(. Aki ért valamit közülük mint egy pl. Schiffer, az már belátta hogy ezekkel nem érdemes csinálni semmit, és ott is hagyta őket a picsába...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Ezek közül Lázár, Varga, és Szijjártó is helyből sokkal több/magasabb nívó mint amit az ellenzék 30 év alatt valaha fel tudott mutatni, az az igazság hogy a Fidesz Orbán mögötti második, de még lehet hogy a harmadik vonala is minőségibb emberekből áll, mint az ellenzék első sora! Ezt mindenféle elfogultság nélkül állítom. Egyszerűen ott még mindig Gyurcsány és Dobrev a két legtehetségesebb ember, sajnos tele van alkesz Szanyikkal, suttyóprolihőbörgő 180 fokot forduló Jakabokkal, palimadár Karácsonyokkal, örökké csőbe húzható állandóan pártot váltó Demeter Mártákkal, fetrengő lukas zoknis Hadházikkal. Bohóckutyák ott még az első vonalasnak szánt emberek is, nívótlanok, vicc az egész :(. Aki ért valamit közülük mint egy pl. Schiffer, az már belátta hogy ezekkel nem érdemes csinálni semmit, és ott is hagyta őket a picsába...
Szanyi bemindenezve komolyabb, mint Kunhalmi józanul.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Szanyi bemindenezve komolyabb, mint Kunhalmi józanul.
S ez lehet hogy tényleg így is van! Viccet félretéve, nekem amúgy Mesterházy még ott azok közt egy világító toronynak tűnt, de hát őt is megcsinálták belülről, ahogy amúgy Botkát szintén. Ez a két pali még azt mondom elment volna! De ami mostanra maradt, Cseh Katkák, Donáth Annák, Fegyerők, Jakabok, Karácsony, etc etc, hát brutál metál.

MZP is egyre jobban kezd önellentmondásokba keveredni, nyilván valóan hülyeségeket beszél/önsorsot ront választás előtt azzal hogy fikázza a rezsicsökkentést, üzemanyag árak hatósági korlátját, Bigével haverkodik, hááát nem tudom... Egyelőre nekem nagyon soványnak tűnik Ő is! Tény hogy TŰZ - INDULAT van benne, amire sokan fogékonyak, de nekem pont a tartalom kezd úgy tűnni hogy az bizony karcsú!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Schiffer. Schiffer érdekes, okos ember. De akit a saját pártjából kigolyóznak, azt sajnos nehéz komolyan venni.
Nekem Ő volt és mai napig az egyik kedvencem. Nem kigolyózták, Ő lépett hátra önszántából kettőt! Saját elmondása szerint belátta hogy amit Ő szeretne, arra nem csak az LMP, de az egész magyar ellenzék ALKALMATLAN. Szerintem igaza is van!

Schiffer egy okos, értelmes, nyugodt és elég jó világképpel rendelkező szociálisan érzékeny ember, egy IGAZI jogvédő, nem a mai rossz szájízzel használt értelemben véve! Gaudit is ilyennek tartom. Schiffer világképe nagyban különbözik az enyémtől, DE rá pl. bármikor tudnék szavazni/abszolút elismerem a tudását, és őszintén azt gondolom hogy jót akar ennek a hazának. Ez az Ő oldalán nem sok emberről elmondható, sajnos!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Nekem Ő volt és mai napig az egyik kedvencem. Nem kigolyózták, Ő lépett hátra önszántából kettőt! Saját elmondása szerint belátta hogy amit Ő szeretne, arra nem csak az LMP, de az egész magyar ellenzék ALKALMATLAN. Szerintem igaza is van!

Schiffer egy okos, értelmes, nyugodt és elég jó világképpel rendelkező szociálisan érzékeny ember, egy IGAZI jogvédő, nem a mai rossz szájízzel használt értelemben véve! Gaudit is ilyennek tartom. Schiffer világképe nagyban különbözik az enyémtől, DE rá pl. bármikor tudnék szavazni/abszolút elismerem a tudását, és őszintén azt gondolom hogy jót akar ennek a hazának. Ez az Ő oldalán nem sok emberről elmondható, sajnos!
De, kigolyózták. És nagyon sok dologban nem értek vele egyet, alapvető dolgokban. De emellett kb az egyetlen, akivel érdemes leállni vitatkozni, és érdemes meghallgatni mindig, mert tud érvelni, megmutat egy másik nézőpontot, és igen, jót akar ennek a hazának. Javítok: Intellektuális szempontból komolyan kell venni, politikusként nehéz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
De, kigolyózták. És nagyon sok dologban nem értek vele egyet, alapvető dolgokban. De emellett kb az egyetlen, akivel érdemes leállni vitatkozni, és érdemes meghallgatni mindig, mert tud érvelni, megmutat egy másik nézőpontot, és igen, jót akar ennek a hazának.
Egyet látunk. Mondom, alapvetően én is abszolút konzervatív rendpárti vagyok 100%-ban, de Schiffert abszolút elfogadom, és hasonlóan látom mint amit leírtál. Nem is politikus, ma már kikéri magának, Ő egy jogvédő, polgári foglalkozását tekintve ügyvéd! Jól is teszi hogy így döntött.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 978
91 869
113
Schiffer. Schiffer érdekes, okos ember. De akit a saját pártjából kigolyóznak, azt sajnos nehéz komolyan venni.
Korrekt faszi, én bírom a stílusát. Sok érdekes dolgot mond, mégha legalább a felével nem értek egyet. Sztem káros lenne az országra. Atomellenes, túlzottan balos, zöld entellektüell.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Korrekt faszi, én bírom a stílusát. Sok érdekes dolgot mond, mégha legalább a felével nem értek egyet. Sztem káros lenne az országra. Atomellenes, túlzottan balos, zöld entellektüell.
Szerintem meg Ő és az a vélemény amit megfogalmaz, már abszolút vitaképes, és bár sok dologgal én sem értek egyet amit mond, Őt igen is meg kéne és kell hallgatni, mert az enyémtől/tiédtől eltérő véleménnyel rendelkező emberek TÖMEGÉT tudja hitelesen képviselni. Vele már érdemes lenne kompromisszumokat kötni, tárgyalni, dűlőre jutni. Egy MZP/Karácsony/Dobrev/Fegyőr/Jakab egyszerűen a szintet nem üti meg nálam. Dobrev alkalmas lenne kvalitásban, de RÓLA egyszerűen nem tudom elhinni hogy jót akar nekünk. A többiek meg hát finoman szólva nem nívó az én szememben, Karácsony egy balfasz, Fegyőrt hagyjuk - egyszerűen barom, Jakab meg egy proli... MZP-n is inkább a dühöt/agressziót láttam eddig, meg a nagy odamondogatásokat, mint valami értelmes felépített tervet/víziót amit alátámasztott volna, ráadásul olyan egyedül van, mint a kisujjam, Ő mondhat/akarhat bármit, amíg a DK-sok szavazzák majd meg/vagy le a kormányának a törvényeit...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Egyiknek sincs az a vezér alakja mint Orbánnak , bár a Varga a leginkább Orbán legitimista , de már párszor leírtam itt fórumon , Primogenitúra van , Viktor után Gáspár főherceg jön


Apropó.. valaki azt állította Gáspárka már ales. Van ennek alapja? (Beosztáshoz adott rang vonalon)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
de legalább versenyképes oktatást/szakmát se kap a kölök
Hagyjuk már ezt a hülye mantrát. Normális oktatási rendszer van, az hogy ki él és ki nem él vele az más kérdés. Szóval rendszer adta keretek, lehetőségek vannak; igény nincs rá.* **


*Mielőtt jönne a háddde... nyilván vannak kivételek, biztos sokan, de nem elegen.
**Igen, lehetne jobb, lehetne javítani, változtatni lépésről lépésre; de jelenleg a ma a rendszerben benne levő lehetőségek sincsenek kihasználva és ebben az állam a legkisebb hunyó.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 498
113
Boilerné eu minimáldíj és más barmságoknután panelproli programot hírdetett. Egy komment:
"Az Orbán kormányok idején eddig 2 panelprogram ment. 2011-ig a 2. 2004-2020-ig a harmadik panelprogram az országban. Az elsőt még lopcsányék szervezték többségében saját zsebre. Emlékezzünk a többszörösen túlárazott kivitelezésekre. Haveri cégek bevállaltak több tucat lakótelepet, más nem is vállalhatta önállóan a felújítást, majd nem fizették ki az alvállalkozókat. Mentek a haveri strómanoknak az infók, hogy hol kell panelt felvásárolni. Felújították, majd az állami támogatással megnövelt értékben adtak túl rajta. Szép időszak volt nekik. Még 600.000 panellakást lehet felújítani. Ezzel csak egy bökkenő van. Nyílászáró csere, hőszigetelés, fűtéskorszerűsítés lakásonként kb. 4 millió Forint. Minden panelt az ígéretnek megfelelően felújítani 2.400 milliárd Forintba kerülne. A mai építőipari kapacitást figyelembe véve több mint 10 év kellene hozzá. Mivel jelentősen lefoglalná az építőipart az egyéb munkák kivitelezési ára az egekbe szökne."

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 145
113
Boilerné eu minimáldíj és más barmságoknután panelproli programot hírdetett. Egy komment:
"Az Orbán kormányok idején eddig 2 panelprogram ment. 2011-ig a 2. 2004-2020-ig a harmadik panelprogram az országban. Az elsőt még lopcsányék szervezték többségében saját zsebre. Emlékezzünk a többszörösen túlárazott kivitelezésekre. Haveri cégek bevállaltak több tucat lakótelepet, más nem is vállalhatta önállóan a felújítást, majd nem fizették ki az alvállalkozókat. Mentek a haveri strómanoknak az infók, hogy hol kell panelt felvásárolni. Felújították, majd az állami támogatással megnövelt értékben adtak túl rajta. Szép időszak volt nekik. Még 600.000 panellakást lehet felújítani. Ezzel csak egy bökkenő van. Nyílászáró csere, hőszigetelés, fűtéskorszerűsítés lakásonként kb. 4 millió Forint. Minden panelt az ígéretnek megfelelően felújítani 2.400 milliárd Forintba kerülne. A mai építőipari kapacitást figyelembe véve több mint 10 év kellene hozzá. Mivel jelentősen lefoglalná az építőipart az egyéb munkák kivitelezési ára az egekbe szökne."




Ez kész, bakker, miért nem ígér csok-ot?
 
Status
Not open for further replies.