Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Most is fizetsz, csak nem tudatosan. Szerinted miből van az oldal finanszírozva? Azzal fizetsz, hogy a szolgálatok látókörében vagy.

What? ( :D )
Ha szerinted a szolgálatok finanszírozzák az oldal fenntartását, akkor a kérdésben alaposan el vagy tévedve.


Ha hihetünk a kapott infóknak, pár önkéntes finanszírozza az oldalt. Ki tudja meddig működik így.

Sosem volt titok, pár éve azt hiszem pont neked írtam, pont ebben a topicban, hogy igen az oldal infrastruktúra költségét hobbiból finanszírozom. Most már kb. 15 éve és a továbbiakban is így gondolnám.

Az oldal technikailag egyre csak amortizálódik, nekem úgy néz ki, csak idő kérdése a roló.

Amíg nem esik a fejemre egy JDAM / KAB addig lesz HTKA.
 
M

molnibalage

Guest
Ahol fizetsz valamiért, ott kapsz is valamit érte, egy szerződés születik, és azért elvárhatsz dolgokat. Támogatást. Rendelkezésre állást. Ha hihetünk a kapott infóknak, pár önkéntes finanszírozza az oldalt. Ki tudja meddig működik így. Moderáció akadozik,mert önkéntesek csinálják, ingyen. Az oldal technikai hibái akár egy éve is javítatlanok (linkek a friss kommentekből téma első oldalára mutatnak), mert nicns kapacitás kijavítani. Az oldal technikailag egyre csak amortizálódik, nekem úgy néz ki, csak idő kérdése a roló.

Szerinted elvárható, hogy páran saját pénzből elnyomjanak évi 30 rongyot (szolid becslés) csak a infrastruktúrára az oldal alatt?
Elvárható, hogy ingyen dolgozzanak, hogy ez működjön, mert nekünk jár, hogy kommentelhessünk?

Ha bedől az egész, akkor meg majd a k. anyjuk?

Szerintem lehetne monetizálni, és fenntarthatóvá tenni, anélkül, hogy nagyon fájna. Támogathatnánk is az oldalt, de ha nem érezzük, hogy kapunk valamit, kevésbé szívesen nyílik meg az pénztárca. Az, hogy kapunk egy moderálatlan amortizálódó fórumot kevés. Ha azt kapjuk, hogy... pl. többet kommentelhetünk, akkor kaptunk valamit, és van nyomás arra, hogy ismét fizessünk akár! (én nem tartom a patreon-t jónak, kevésbé fizetek elő indefinite, mint hogy vegyek valami "krditet" amit felélek, és aztán vegyek ismét, ha akarok.
És 1 év alatt nem sikerült, de korábban sem az "olvasatlan" funkciót megtanulni használni?
A büdös életben nem használtam a főoldali részt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ha szerinted a szolgálatok finanszírozzák az oldal fenntartását, akkor a kérdésben alaposan el vagy tévedve. .... Sosem volt titok, pár éve azt hiszem pont neked írtam, pont ebben a topicban, hogy igen az oldal infrastruktúra költségét hobbiból finanszírozom. Most már kb. 15 éve és a továbbiakban is így gondolnám.
Na jó, de ha a szolgálatok finanszíroznák, akkor is ugyanezt mondanád. :cool:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Sosem volt titok, pár éve azt hiszem pont neked írtam, pont ebben a topicban, hogy igen az oldal infrastruktúra költségét hobbiból finanszírozom. Most már kb. 15 éve és a továbbiakban is így gondolnám.
Rajta is vagy Maróth mellett a laminált kedvenc listámon. :D
gfriend-eunha.gif
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 028
66 486
113
Na jó, de ha a szolgálatok finanszíroznák, akkor is ugyanezt mondanád. :cool:
Mondjuk @Veér István nem pénzügyileg értette szerintem hanem az itt összegyűltek nyers megfigyelhetőségének a szempontjából. Információval fizetés. Viszont mivel ezt látja, már alapból kérdés nekem, hogy miért nyomná a gdp-t itt is a fentiek ismeretében a sok egyéb indok mellett ami ellene szól?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Mondjuk @Veér István nem pénzügyileg értette szerintem hanem az itt összegyűltek nyers megfigyelhetőségének a szempontjából. Információval fizetés. Viszont mivel ezt látja, már alapból kérdés nekem, hogy miért nyomná a gdp-t itt is a fentiek ismeretében a sok egyéb indok mellett ami ellene szól?
A szolgálatnak, ha nem is nyíltan finanszírozza, belefér venni pár bögrét/pólót, mert "jó", hogy egy helyen vagyunk. De miért finanszírozná, ha anélkül is megy? Még jobb, ha ingyen van. Mi, a haszonlélvezők pedig alig járulunk hozzá. (és mint írtam, én egyszeri költségeket vagyok hajlandó fizetni például, nem patreonozom, az előfizetéses dolgokat nem szeretem.)

Viszont ez nem olyan jó visszajelzés szerintem az üzemeltetőknek, ami alapján lehetne az oldalt jobbá tenni, ergonómiailag, stb. Mert senki nem érzi azt, hogy elvárhatja pl. hogy egy ergonómiai funkció meg legyen csinálva. Én fizettem volna rég, ha biztos lehettem volna, hogy az a szaros link a főoldalról meg lesz csinálva. Pár ezrest megért volna nekem. Lehetne pl fundraiser egyes fejlesztésekre. Lehetne szponzorált tartalom. Sokminden lehetne, ha láthatóbb lenne a támogatás módja, és a haszna kézzelfoghatóbb lenne. NEkem ninsc szükségem bögrére, pólóra, stb, van elég porfogóm. Ha viszont ennyire beékeljük a napi használatba a láthatóvá tételt, virtuális javak vásárlására talán még jobb konverzió is lenne (és ha elég olcsó, akkor nem is fáj, persze kérdés a bankok mennyit húznak le, a paypay pl. elég arcátlanul, revo/stripe vállalható, de csak bizonyos forgalom felett, stb.). Most a shopot megnyitottam amúgy, de mikor jön amúgy szembe velem?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Milyen három kattintás...?

Bookmarkba ezt teszed be és egy kattintásra bejönnek az új HSZ-k.
(Még a szutyok biztol is.)
1. főoldal
2. főoldalon: friss dobozban az engem érdeklő témára bökök
3. megnyomom az ugrás az olvasatlanhoz-t.

2., 3., késleltetése kétszer kell a betöltést kivárni, lassú kapcsolaton mobilneten a pusztában kellemetlen.

Szerencsére téged ez nem érint, aminek örülök, csak az nem értem, hogy egy ~30év alatt miért nem lehetett az megérteni, hogy másnak más igényei lehetnek, mint neked.
 
M

molnibalage

Guest
1. főoldal
2. főoldalon: friss dobozban az engem érdeklő témára bökök
3. megnyomom az ugrás az olvasatlanhoz-t.

2., 3., késleltetése kétszer kell a betöltést kivárni, lassú kapcsolaton mobilneten a pusztában kellemetlen.

Szerencsére téged ez nem érint, aminek örülök, csak az nem értem, hogy egy ~30év alatt miért nem lehetett az megérteni, hogy másnak más igényei lehetnek, mint neked.
Csinálsz a főoldalra egy bookmarkot a cikkek és hírek miatt, majd egy másikat az új hsz-hez.
Értem én, hogy eltartana kb. fél percig, de te inkább nyivákolsz...

Amúgy, meg ha a szerkesztőség mindig kitenne egy fórum hsz-t, hogy új cikk / bármi van, akkor a főoldalra kvázi nincs is nagyon szükséges, ha csak az új érdekel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Ha már a HTKA.hu főoldala a téma... az "Épp beszédtéma" dobozban régen nem jelentek meg a biztpol topikok, mint most. Szerintem ezt vissza kellene állítani a régi állapotra, hogy ezzel is az oldal haditechnikai tartalma/vonatkozása erősödjön. Mert ez egy haditechnikával foglalkozó oldal. Erről mi a véleményetek?
 
Last edited:

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Csinálsz a főoldalra egy bookmarkot a cikkek és hírek miatt, majd egy másikat az új hsz-hez.
Értem én, hogy eltartana kb. fél percig, de te inkább nyivákolsz...

Amúgy, meg ha a szerkesztőség mindig kitenne egy fórum hsz-t, hogy új cikk / bármi van, akkor a főoldalra kvázi nincs is nagyon szükséges, ha csak az új érdekel.
Nem akarok az új hsz-ekhez bookmarkot, mert nekem nem tetszik úgy. Nem akarom külön ellenőrizni, hogy a főoldalon van-e új tartalom, és külön a fórumot. Sőt, nem akarom az olvasatlant látni, az újat akarom látni. Volt erre egy funkció.
Van most egy (ahhoz képest) hibásan működő funkció, egy regresszió, ami nincs javítva. Ami nekem kényelmesebb lenne, mint a te workflow-d, és adott volt sokáig. Értem, hogy ha más máshogy akar valamit, mint te, az téged nem annyira érdekel, de hogy egyből nyivákolás lenne egy ismét felmlegetni, hogy miért van félig meg az a funkció? Ha nem akarjuk/tudjuk támogatni, vegyük le.

Plusz volt, hogy vagy itt vagy ott nem látszik a biztpol kavarás is...

Kérdés, hogy ha ez nyivákolás, akkor a mi az amit sok témában le szoktál tolni?

Széljegzet: nem neked szólt a hibabejelentés, hanem az oldal üzemeltetőinek, akik az elmúlt időkben valahányszor említésre került a hiba, nem adtak nekem választ, hogy mi a terv ezzel.

A képfeltöltés támogatásának hiánya is "nyivákolás"? 1000 UX sebből vérzik amúgy a fórum, de mindenre az a válasz, hogy a felhasználó nyivákol? Szerencséd, hogy a te munkakörödben ellehetsz ezzel a hozzáállással.
 
M

molnibalage

Guest
A képfeltöltés támogatásának hiánya is "nyivákolás"?
Igen, a fórumok 99%-a nem támogat ilyet.
Külső helyről kell linkelni őket.
Majd gondolod az napi sok száz MB képnek tárhelyet is a HTKA fizeti majd...?

(Sőt, az Eguen fórumán még a betehető kép mérete is korlátozva van.)

1000 UX sebből vérzik amúgy a fórum, de mindenre az a válasz, hogy a felhasználó nyivákol? Szerencséd, hogy a te munkakörödben ellehetsz ezzel a hozzáállással.
Milyen sebektől?
Működik, amit akarok benne és a userek 99%-a használ.
A személyeskedésért meg gratulálok.

Amúgy tisztában van vele, hogy INGYÉRT vagy itt és INGYÉRT kapod a tartalmat?
Ha nem tetszik kereshetsz másik fórumot, futtatathasz fel másik brandet, fizethed te a szervert és akkor nem lesznek ilyen problémáid.

Beszarok...
 
M

molnibalage

Guest
A nyivákoásos megjegyzés után szerintem jobb, ha hallgatsz...
Van egy tökéletesen működő módszer, amivel egy klikkeléssel láthatod az összes új hsz-t és oda ugrik a fórum, ahova kell.
Egy második kilikkelés meg a főoldal.

Majd te elvi okokból ellenzed.
Figyu, ha neked semmi sem jó, akkor az nyávogás.

De mondom, van megoldás.
Nem kötelező ide járni.
Ingyen.
 
Status
Not open for further replies.